Любимата играчка

  • 1 474
  • 25
  •   1
Отговори
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
може да кажете да ти имам проблема, ама за мен последно време се превръща този въпрос в един истински проблем.
та, да купя ли двойник на любимия мечок?

дъщеря ми е на 2 , преди година време й купихме един мечо, а тя взе че се влюби в него. ама лудо. сложи му и име- меме! и меме се превърна в един истински приятел, по цял ден само го целува и го гушка (баща й вика: искам за един ден поне да съм на мястото му ) Simple Smile
не спи без него, не се храни без него- той седи с нея на столчето , докато яде. навън го мъкнем, и в българия го носихме- самолета, таксито, автобуса, плажа, пикника, навсякъде......двамата са като едно цяло- меме под мишницата на моника, като сиамски близнаци.

последно време ме чопли едно съмнение.... понеже го водим навсякъде с нас като паж, се притеснявам да не го изгубим. тогава не ми се мисли просто. винаги гледам като се прибираме в едната ръка детето, в другата мечето. ако случайно не го мярна изпадам в паника.
мони отказва да прави каквото и да е без неговата компания, с него ляга , с него става, не ми дава да го изпера дори. той й попива сълзите, той й служи и за салфетка ( муцуната му на пипане прилича на шкурка ), той й споделя радости и нерадости. нещо като й направи впечатление, търси веднага да го сподели с него.
боже, това нормално ли е? не играе с нищо друго. просто "умира" за него и това ме плаши.
освен това има и друго - понеже постоянното го мъкнем навсякъде меме се замърсява често и това предизвиква сблъсъка му с пералнята повечко.
вследствие на този факт, меме отслабна, залиня, състари се. страхувам се, че ще заприлича съвсем на парцал. Cry

да търся ли нов меме? чудя се, защото си мисля, че едно евентуално копие ще го познае-този има една специфична полубебешка миризма, мирише на моника.

# 1
  • София
  • Мнения: 4 866
по-скоро трябва да побързаш с купуването на дубликата, за да има време да попие миризмата Grinning

много сладка картинка си представих - мони и меме и обезумелият ти поглед при всяка заплаха за целостта на мечока...

# 2
  • Мнения: 11 307
Ох, и ние сме така. Имаме си един Мечипу дето ни е като изтривалка. Замязал е горкия на дреп (и за плашило не става вече). Снабдила съм се с дубликат и дебна момента за подмяна, като от време на време тайно го слагам под завивките и, да попива от нейната миризма, та като дойде време за подмяна да няма проблем
Пожелавам ти успех в намирането на дупликата и дано израстете тая фаза, че ние сме от 5 г така ooooh!

# 3
  • Мнения: 4 390
Дъщеря ми (2г,7м) си има също мечо любимец (и куче любимец)! Не ги изпуска от поглед. Навсякъде са с нея, дори в банята (на поставка) - държи да ги гледа, докато я къпя.
Имам един резервен мечо, който стои в гардероба с нейните дрехи.
Преди месец бяхме изгубили (за кратко) едното мече и се радвам, че имах друго скрито!
Когато истинският се замърси и трябва да го изпера ги сменям и така тя свиква с двата без да знае.
Куче резервно нямам и не искам да мисля, ако се загуби какво ще правим. Crazy



# 4
  • София
  • Мнения: 797
  Ами, аз от личен опит не мога да говоря, не съм изпадала още в такава ситуация. Но мисля, че е по-добре да не купуваш резервен мечо, меме си е единствен и уникален, а като го заменяш, самата ти ще удължаваш това влечение на дъщеря ти.

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 1 121
ОООО,купи 2 ме4о за всеки слу4ай!
Миналата година всички дружно търсехме близнак на изгубеното мече  Тити на малкия Самуил на Василиса Умница.Голяма драма беше,че го е загубил и много дълго време го търсеше,сигурно и досега пита за него. За беда,ме4окът му бил домъкнат  като подарък от Франция . Майки от форума се свързаха с фабриката във Франция,но тя била изгоряла:( Така и не се намери приятел4ето на Самуил и той много дълго страда за него Sad

# 6
  • Мнения: 5 877
Купувай бързо. Не забелязват чак толкова много, а пък можеш от време на време да ги разменяш, за да се износят поравно и да замиришат поравно на Моника.

# 7
  • Canada
  • Мнения: 1 773
И аз бих те посъветвала да купиш, но хич не съм сигурна, че ще приеме новия, ако се наложи. Преди 2 години подарих на бебето на една приятелка бобърче. Стана любима играчка на малката - в момента има такъв вид, че не знам как още изобщо се държи в едно цяло. Преди година, по молба на приятелката ми, купих още един. Да, обаче детенце не го прие. До ден днешен като му го подадеш, го хвърля със замах настрани и си иска стария Бобо.
Моята щерка също си има любим мечо - Мелиса. Вече от 6,5 години са неразделни - ходила е с нас и на море и на пазар, на екскурзия в Дисниленд, вече няколко пъти е прелитала океана. Е не можем без Мелиса, а като капак тя е или по-скоро доста отдавна беше снежно бяла. Първият път когато я сложих в пералнята да се пере, дъщеря ми през цялото време стоя разплакана отпред.
Дано да имаш късмет и малката госпожица да приеме новото приятелче.

# 8
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Каква симпатична картинка  Hug ...
И аз чаках, чаках Алекс да се привърже към нещо плюшено, за го гушка и да заспива с него, но не би. Пъхах мечета, зайчета, мики мауси, кученца, щом ги усети ги мята настрани  Crossing Arms. Единствените любими играчки са на баща му бормашината, прахосмукачката, отвертки, клещи, разклонители и електроуреди, които да включва, фенер с батерии, стар фотоапарат. Отдавна съм се отказала да забранявам и само безропотно надзиравам заниманията  Sad. Ако прибера нещо в килера следват рев и сълзи докато или му ги дам обратно, или ме издебне и сам си ги докопа. Как ще я караме незнам   ooooh! ...

# 9
  • Мнения: 3 405
Ники е вече седемгодишен, а още си гушка Мечко - от както е роден го има и е много привързан към него, сега обаче има време  за Мечко, само когато заспива. И той е пропътувал хиляди километри, пран е стотици пъти в пералнята, няма нищо общо с коприненото мече, което купихме преди време. Но няма да го сменя никога за друго мече. Той е единствен и неповторим - неговото любимо "гушелинче" и ако му го взема ще страда. Сигурно след време ще заеме полагаемо място в "склада за играчки", но сега е другарче на детето ми.
Не сменяй меме, никое друго мече не може да замени любимото. Предложи на детенце друга пухена играчка, но не го подменяй със същото - ново.
Така мисля аз Peace Laughing Laughing

# 10
  • Мнения: 2 700
Ние не сме имали такава болезнена привързаност, но и до ден днешен дъщеря ми си спи само с любимия си динозавър. Не помня точно как се развиха нещата, но съм сигурна, че в игрите й тенденциозно вмъквах и други животни, за да не е сам Дино. По едно време се разбрахме, че Дино има нужда малко да си почива и за кратко неговото място се заемаше от друго животно.
Лично аз мисля, че е по-добре да въведеш легани заместители, защото иначе ще засилиш привързаността й към мечето.

# 11
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
ОООО,купи 2 ме4о за всеки слу4ай!
Миналата година всички дружно търсехме близнак на изгубеното мече  Тити на малкия Самуил на Василиса Умница.Голяма драма беше,че го е загубил и много дълго време го търсеше,сигурно и досега пита за него. За беда,ме4окът му бил домъкнат  като подарък от Франция . Майки от форума се свързаха с фабриката във Франция,но тя била изгоряла:( Така и не се намери приятел4ето на Самуил и той много дълго страда за него Sad
А, тя историята още не е приключила. Самуил така и не забрави Тити, чака го да се прибере от Франция. В момента една художничка (тя работи точно това, прави кукли за театър) ни шие ново Тити. Ако го докараме същото или поне подобно (все пак мина цяла година, дано е забравил), Тити ще се прибере по Коледа.
Купувай клонинг, защото много тежко го преживяват. Моят син боледува (както беше много здрав) половин година. Имунитетът му се сринал от стреса, каза лекарят. Чакаше до вратата горкото, абе, голяма мъка.
В момента имаме нов фаворит и негов клонинг, скрит в килера. За всеки случай.  Mr. Green

# 12
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 807
В момента имаме нов фаворит и негов клонинг, скрит в килера. За всеки случай. Mr. Green
Горкото дете!
Но Василиса (и Скарлет), психолозите препоръчват наистина да се вземат по две от любимите играчки и да се сменят периодично на някакъв интервал, за да се износят равномерно и да не може детето да ги отличи в момент на криза.

Моето дете пък е от другия вид, дето не се привърза към нищо...какви ли не играчки има накупени, пъхах, мушках - тц. Играе си с всички еднакво, има фаворити за по ден-два-три и толкоз...не, че се оплаквам...

# 13
  • Мнения: 5 877
Анчето е равномерно привързана към 4-5 кукли, които са й подарък и съответно не мога да й купя дубликати. Но не спи с тях, не се фрапира, когато паднат, не ги съжалява и прочие. Само понякога пита дали можем да вземем Ая, Алма или Пипи на разходката "защото и Ая иска да види планината, мамо".
Мисля, че май още аз съм й предметът, без който не заспива  ooooh!
поне когато съм налична, де, ако закъснея или не съм в същия град, баща й и бабите й вече се справят.

# 14
И моят съвет е по-скоро да купиш дубликат на Меме. Дано не ви се случи да загубите истинското Меме, но трябва да си подготвена за това, за да не страда детето от загубата на любимото си мече.
Ние също се привързахме към едно кученце и за жалост то ни е подарък от чужбина. Двойник посмъртно не мога да му намеря и затова се опитвах да направя така, че детето да се превърже и към друго плюшено кученце като го слагам заедно с неговото в леглото, ама нееееееее. Неговото си е любимото, а другото само за игра от време на време. За щастие обаче ние търсим нашето само когато спим, а през останалото време "то си спинка в леглото".

Общи условия

Активация на акаунт