Захранване с Панадол

  • 728
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 878
Реших да пусна и аз едно питане, защото се видях в чудо вчера.
Та вчера ни сложиха за първи път ваксина - Инфанрикс - и както си е реда педито обясни, че макар и малко вероятни също са възможни реакций от страна на беб и затова да му давам след ваксината Панадол поне 2 дена. Е да ама не, бебото до този моменте приемал само цици през устата и този Панадол му се видя страхотно безобразие от страна на мама му дет се опитва да го пъхне в устата, а аз се изпотих за първи път в живота си от 2.5 мл  Crazy Поднасям аз лъжичката, а бебо само щом ме види и прави една такава нещастна муцка и почва да реве неистово. След дълга и неравностойна борба на даване и плюене мисля успях да му набутам някъде около 2 мл и се отказах....... Та въпроса ми (най-накрая) дали да го мъча и днес или да забравя - поне за сега темп няма.

 newsm78 Освен това взех да се чудя защо така реве от лъжичката без дори да знае какво има в нея, как ще се захраниме като му дойде времето Whistling

# 1
  • Мнения: 181
 Laughingмисля 4е щом няма Т можа да не и даваш, в последния панадол който купих имаше спринцовка вместо лъжи4ка мисля 4е ще ти е по лесно с нея. а да свикне с лъжи4ката дай и някаква пластмасова да си играе да я опознае после ще ти е по лесно Confused

# 2
  • София
  • Мнения: 2 249
Ех, тия педиатри...Честно казано съм искрено възмутена - панадолът единствено и само понижава температура и успокоява болка, не е дори противовъзпалително, а да предотврати реакция на организма, определено не може, макар че да скрие такава -да.
Няма смисъл да тормозиш излишно детето, пък и себе си.

# 3
  • Мнения: 1 190
Аз например след Инфанрикс-а превантивно сложих на Вили една свещичка Ефералган /за бебета/ в дупето, пак по препоръка на педиатърката ни, но тя нямаше температура и двата пъти, дано и третия да е така Hug

# 4
  • Мнения: 310
Панадол му давай само ако има температура, мериш я 1-2 часа след ваксината, на следващата сутрин и следобяда по някое време и ако има тогава му дай. Става по-лесно със спринцовка, въпреки че и аз се узорих и със спринцовка първия път като му го дадох. Трябва много бавно да инжектираш съдържанието на спринцовката в устичката щото иначе се дави и пак нищо не става. Аз на първата ваксина му дадох панадол 1 час след като му я биха по препоръка на лекарката, на втората не успях да му напъхам панадола вустата и той вдигнат на следващия ден и тъй или иначе му дадох след като беше вдигнал Т. А на третата, която уж била най-тежка, реших да не му давам след ваксината, защото така или иначе ще вдигне Т на следващия ден, да ама той не вдигна тъй че не го мъчи излишно.

# 5
  • Мнения: 669
Знаете ли че и аз се чудя с тези лекарства. Миналата седмица детето ми беше болно, и беше на антибиотик + още 3 сиропа, и Пандол и какво ли не. Е това не е ли захранване с лекарства?
Значи ако е пюре или сок, трябва да се започне с малка лъжичка, а аз му давам на веднъж 4 лъжички от абсолютно нови за него работи. Като и той е бил само на кърма. Много се чудих. То е ясно че това са лекарства и в случая нямаше начин, но все пак .......... newsm78

# 6
  • София
  • Мнения: 748
Ех, тия педиатри...Честно казано съм искрено възмутена - панадолът единствено и само понижава температура и успокоява болка, не е дори противовъзпалително, а да предотврати реакция на организма, определено не може, макар че да скрие такава -да.
Няма смисъл да тормозиш излишно детето, пък и себе си.
Панадолът е с противовъзпалителен ефект първо,след това с аналгетичен и антипиретичен ефект.Съдържа парацетамол,който принадлежи към групата на нестероидните противовъзпалителни средства.НЕ Е ОТРОВА.

# 7
  • Мнения: 1 878
Мерси момичета, аз така и направих - не се измъчвахме сутринта с тъпкане на Панадол - той и от спринцовката се възмущава. Дано минем без температури  Praynig

Краси, аз затова и така пуснах темата Захранване с...., щото това си е жива провокация з аорганизъмчето - нищо освен кърма и и зведнъж едно кило лекарства #Cussing out Явно мъника ми си знае работата и не ще да яде глупостите дето майка му се опитва да набута в устата.
 Heart Eyes

# 8
  • Мнения: 1 107
 Embarassed Нашият така се облизва всеки път на Панадола...
Нищо чудно, че като му давам каша (от 2 дни насам) иска да ми изяде ръката заедно с лъжицата и зее, все едно никога не е ял!  Shocked

# 9
  • София
  • Мнения: 2 249
Ех, тия педиатри...Честно казано съм искрено възмутена - панадолът единствено и само понижава температура и успокоява болка, не е дори противовъзпалително, а да предотврати реакция на организма, определено не може, макар че да скрие такава -да.
Няма смисъл да тормозиш излишно детето, пък и себе си.
Панадолът е с противовъзпалителен ефект първо,след това с аналгетичен и антипиретичен ефект.Съдържа парацетамол,който принадлежи към групата на нестероидните противовъзпалителни средства.НЕ Е ОТРОВА.

Странно е това, което пишеш, защото точно парацетамолът не спада към групата на нестероидните противовъзпалителни, каквито са аспиринът и ибупрофенът, които блокират ензимите COX-1 и COX-2 и съответно производството на простагландини, отговорни за възпалението. Именно блокирането на COX-1 е причината за стомашните неразположения при приемане на аспирин, например. А точно защото парацетамолът няма особен ефект върху въпросните ензими, няма и страничните им ефекти.

# 10
  • Мнения: 967
Нашият педиатър беше казал да му дам Панадол сако ако има телмература. беше ме предупредил също, че бебокът ще е кисел след ваксината - нищо подобно - прекарахме вечерта след ваксината в прегръдкитена мама и си посръбвахме кърма час по час и всичко ни беше наред  Wink. Категорично съм против даването на лекарства без повод и нашата опаквка Панадол я разпечатахме савсем наскоро - чак се бях притеснила, че ще мине годността без да го ползваме  Mr. Green
За мен кърмата е универсалния лек за малко бебе и при нас наистина вършеше чудеса. Така, че пробвайте преди да пухате медикаменти с лъжичка в устата на бебо

# 11
Pri nas ,v Canada ,za temperatura se smiata samo ako e po-visoka ot 38,3 i 4ak togava se dava lekarstvo.Sled vaksina v niakakav slu4ai ne se dava"profilakti4no"!

# 12
  • Мнения: 3 926
На мен падката ми каза да си купя Калпол за всеки случай, че да не търчи мъжо посред нощите, но и трите ваксини минаха без никакви проблеми. Наблюдавам за реакция до 48 часа след ваксината и дори не й меря Т. Пипам я, но така и нито веднъж не ми се стори топла, а си беше и жизнена и игрива... та нищо не съм дала. Мразя хапове Crossing Arms в каквото и да е агрегатно състояние Close И дано да ми е здраво детенцето Praynig , но винаги първо пробвам с бабешки методи, после хомеопатия и чааак накарая стандартната алопатична медицина Grinning

# 13
  • София
  • Мнения: 748
извинявай,Ива Д,права си,съвсем съм изкукуригала,от кърменето ще да е! JoyТака става,когато човек първо пише,после мисли!

# 14
  • София
  • Мнения: 2 249
извинявай,Ива Д,права си,съвсем съм изкукуригала,от кърменето ще да е! JoyТака става,когато човек първо пише,после мисли!
Няма нищо, на всеки се случва (дори и да не кърми Wink)Hug.

Общи условия

Активация на акаунт