Избелваща маска за лице

  • 15 912
  • 8
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 148
Ако някой знае, нека сподели! Може и такава, която се прави в домашни условия, може и купешка. Имам петна по челото, а така ми се иска да ги няма  Grinning! Кът' сме мами, да не сме за изхвърляне с'я Wink!

# 1
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
А-а-а, как така ще ни изхвърлят?  Mr. Green
Аз лично предпочитам бабиния подход в козметиката (в купешките маски кой знае какво има и доколко са го тествали). Предлагам ти следната рецепта - две лъжици сметана и една лъжица ситно накълцан магданоз. Най-добре е маската да се сложи на лицето след парна баня. Държиш я 20 минути и после я махаш с памуче с розова вода. Освен бяла, кожата става много нежна.  Hug

# 2
  • Мнения: 2 047
  Не съм сигурна, че е избелващо, но се сетих за обтриване с тампон с кисело мляко - след него моята кожа става доста по-бяла.

  А избелващо действие има лимона - няколко капки, смесени с белтък например.

# 3
  • Мнения: 181
 Laughingмайка ми ползва крем лимон от доста време избелва много добре,ако са ти от бременоста петната  ще из4езнат моите на 4елото из4езнаха като спрях да кърмя 9м,не съм ги избелвала с нищо. Tired

# 4
  • Мнения: 5 317
в момента се сещам за тези,дано ти помогнат:

 Laughing
2с.л.каолин(бяла хума),1/2 глава настърган лук,1 ампула витамин С,2с.л. лимонов сок,2с.л. настъргана краставица или 2с.л. стрит магданоз.
15-20дена ежедневно по 20 мин.се слага само на пигментиралите петна.една доза е за няколко дни и се съхранява в хладилник в добре затворена кутия.

Смесвате 1 супена лъжица кисело мляко с 1/2 чаена лъжичка лимонов сок. Прибавете толкова брашно(или хума), че да се получи кашичка.
Задръжте маската върху лицето си 20 минути и отстранете с хладка вода.

Разбийте на пяна белтъка на 1 яйце, прибавете 1 чаена лъжичка кислородна вода и 1-2 чаени лъжички тоалетни трици. Наннесете маската на лицето и я оставете за 10-15 минути.
Отстранянете с хладка вода.


# 5
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 809
На Регал има почистваща избелваща маска, към 2,50-3 лв струва, много е добра.

# 6
  • София
  • Мнения: 118
Преди време видях маски в китайския магазин в една пресечка на "Пиротска", имаше всякакви, но най-много бяха избелващите.Опаковани са в пликчета като хума, но не съм ги ползвала.

# 7
  • В града на хумора...
  • Мнения: 605
Ето една и от мен :
 Стягаща - избелваща маска за лице   : 1 белтък , разбит на сняг + сока от 2,3 резенчета лимон.Нанася се на измита , подсушена кожа на лицето ( без очите )  , държи се да стегне  - 20 тина минути , през което време вие трябва да сте легнали , в абсолщтен покой и д ане правите мимики
  Измива се с хладка вода- ефектът е бързодействащ и поразяващ!!!
Но не бива да се прекалява често с тази маска  Peace

# 8
  • Варна
  • Мнения: 4 969
На Регал има почистваща избелваща маска, към 2,50-3 лв струва, много е добра.

На същата фирма има и избелващ тоник.+маската ефекта е гарантиран.Преди време и аз имах петна и не ми помогна никой от скъпите козметики ,а това лосионче на Регал

Общи условия

Активация на акаунт