Занимални за ученици - какво мислите за тях?!

  • 2 581
  • 20
  •   1
Отговори
Здравейте, майчета,

от доста време разглеждам страницата и форума, въпреки, че все още съм далеч от децата / Cry/ още следвам и т.н., та в този ход на мисли ми хрумна една идея и бих искала да ми помогнете със съвети и мнения по въпроса.
С майка ми, която е детска учителка искаме да направим занималня за ученици и за по-малки в Люлин. Да ги взимаме от училище, да ги храним, да си пишат домашните, да ги водим по разните курсове и занимания, да ги учим на всевъзможни неща и да се грижим за тях докато родителя дойде да си ги вземе. Да, обаче ние само си го мислим, кажете ми според вас, възможно ли е да се случи? какво мислите вие?
Ами лятото? Дали ще има достатъчно желаещи за летни занимания и курсове?! newsm78
Помощ, моля Praynig

# 1
  • Мнения: 3 663
аз не разбрах къде ще ги храните и на какви курсове и занимания ще ги водите ?

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Като идея е прекрасно, но аз не го виждам осъществимо. Дъщеря ми е сега първи клас. Ходи на художествена гимнастика, след два месеца тръгва и на английски. Само да я приберем от училище ни отнема 1 час, воденето на гимнастика - още толкова, взимането - пак. С английския нещата стоят по аналогичен начин. Да не говорим за домашните и стихотворенията, които трябва да подготви. Гледа я един човек, който само с нея се занимава, като разнасянето по допълнители занимания се разпределя между мен и баща й и изисква сериозна организация. Значи за нея трябва време. А ако са 2-3-4 деца? Ако всяко изисква такова развозване и подготовка. Ако всички са на различна възраст - различен режим, различни занимания, различен материал за подготовка? Как ще се организира такова нещо аз не виждам. Ако е възможно - прекрасно, но... А когато говорим за ученици, всеки родител има вече някаква схема, децата имат своите планирани извънкласни занимания и едва ли някой сега тепърва ще търси курсове и занимавки такива, каквито вие сте подготвили и осигурили. А и аз по принцип не съм почитател на занималните в стандартният им вид. Не мисля, че там децата се подготвят качествено и има полза от тях, освен с това, че все пак ако няма кой да ти гледа детето, то е някъде на сигурно място.

С храненето също е сложно. Моята има алергии. Аз съм придирчива към това, което тя яде /както и повечето майки/. Как бихте се съобразили с това? Аз се отказах от една лятна занималня само и единствено заради храната. Не ме устройва да платя 400 лв. за 5 часа и тя да си носи кутиите с храна от вкъщи.

Иначе, що се отнася до лятото - тогава има най-голяма нужда от подобни занимални, защото има 2-3 месеца, в които просто човек се чуди как да организира времето на децата и какво да прави. А и тогава няма такива допълнителни занимания, извънкласни форми и домашни. Тогава е лесно за вас. Всичко е въпрос на идеи и организация. Но през учебната година не го виждам изобщо.

# 3
Точно затова ми се искаше да чуя вашето мнение и да ми дадете съвет:)
Храната смятаме да я взимаме от училищния стол /или да се хранят там/ или от детска кухня. За децата сме предвидили картони, в които изрично е опопманто има ли алергии, заболявания и т.н. /аз смата съм алергична към 100 неща и имах големи проблеми в училище преди време/. В тези картони ще се пише всяко предпочитание на родителя и точно, за да можем да гледаме дечицата както трябва. Ще има дневник като в училище, в който ще се пишат предвидените занимания след домашните за следващата седмица, както и лични папки за всяко мъниче с задачки по математика и диктовки /правени при нас от преодавателите ни/, за да може родителите да контролират какво се случва при нас.
Дечицата няма да са много, за да може да се обърне внимание на всяко поотделно и то да си напише домашните, да си научи и да се забавлява след това. Курсовете смятаме да тези, които родителите вече са избрали. Т.е. ако детето ходи на английски, на гимнастика и т.н. има наш човек, който го води, чака и прибира:) Така и с останлите деца...май ще ни трявба доста персонал newsm78
А смятаме и в самата занималня да има поне елементарна подготовка по езици, не отделно сформиран курс както е "Алианса", например.
Въпросът е дали родителите са склонни да поверят детето си на учители да се грижат за него след или преди училище, ако е втора смяна. Наскоро влизах в една учлищна занималня #2gunfire #2gunfire щях да се гръмна. Децата седяха на чиновете, на който са били вече 6 часа, някои си бяха написали домашните и лудееха, а имаше едно, което по-бавничко пишеше и още не беше готово. Другите играеха на някакви карти /за мен ужасно безсмислено занимание за деца 3-ти клас, може да се занимават с нещо много по-полезно и интересно от това/ други се биеха, трети си седяха мирно по чиновете без да говорят, а това, което още учеше нямаше грам спокойствие, заради шума...е, дали се е подготвило за следващия ден?! чакаха с нетърпение да стане време да си ходят. Аз лично не виждам заниманията с деца по този начи. Какво мислите вие?
Ние сме решили да направим по-малки стаи за учене в малки групи, учителката да провери домашните на всяко поотделно, да им обясни урока, те да и разкават разказвателните поотделно и след това да идат в другата стая където ще има занимания по интереси, както се казва Grinning Засега смятам, че компютъра не трябва да е основната вещ, книжки, рисуване, за по-малките, майка ми е и художник и мисля, че може да ги научи на много творчество....ама се чудя ooooh! newsm78
какво да правя #Crazy
Много ще съм ви благодарна, ако ми кажете мнението си и дадете идеи, за това как искате да се занимава детето ви след училище, а и за по-мъничките, аз имам много хрумки, но родителите винаги имат нови идеи  bouquet


Аз май е време да спра да пиша, току-виж някой ми гепил идеийката #2gunfire Grinning

# 4
  • София
  • Мнения: 4 864
така като си го описала, звучи почти съвършено - кой не иска децата му да са на топло, безопасно място, да са добре подготвени за училище и на всичкото отгоре да се занимават с творчество и спорт...абе много слънчево звучи!

колко обаче ще струва един час престой в такава занималня? по мои изчисления трябва да има почти по един човек от персонала на разположение за всяко дете. то е равносилно но това да организирате агенция за детегледачки.

# 5
  • Мнения: 195
Такива занимални има доста в София, обикновено са около училищата, за да е по-удобно. Обядът е в някой училищен стол, след това отиват в специално наето помещение (обикновено) апартамент и там се пишат домашни и се учи. Битовите условия са много по-добри от училищните занимални (това което си видяла), децата са по-малко, на всяко се оказва индивидуална помощ. Обикновено има и учител по-език, който помага за написване на домашните или се занимава допълнително с желаещи  

Цената за тази услуга в нашия район е 5-7 лева на ден. Това не включва водене по школи и тренировки и точно това според мен е неосъществимо. За такова нещо трябва да има по един човек за всяко дете, а това би било много скъпо.

Идеята е добра в случай че няма нещо подобно наоколо, или има по-голямо търсене от предлагане. За много родители това е единствен вариант и ако работите на ниво ще имате успех. newsm10

# 6
  • Мнения: 2 700
Десет пъти започвам да отговарям и десет пъти ме прекъсват. Така, че ще я карам по-накратко. Идеята ти е прекрасна, но не вярвам да можеш така лесно да я реализираш. Ако можеш да се вместиш в цена до 100 лв./месец/дете - може и да стане. Иначе по-скоро настройката на родителите е да се вземе домашна прислужница и детегледачка, която би вършила същата работа - вземане от училище, пазене, проверяване на домашни, развеждане по занимания.  Мнението ми се отнася за началния курс, където все пак има държавни занимални. Далеч съм от мисълта, че държавните са стока. Дъщеря ми е първи клас и имам лични наблюдения.  Въпросът е в платежоспособността на родителите от една страна и от друга, че за да постигнеш качеството трябва да направиш съответни инвестиции, които не виждам как би рентабилизирала при малък брой деца и ниска такса.
Така или иначе пробвай. Хората са казали "риск печели, риск губи". Можеш да помислиш и за занималня за по-висока възрастова група -  от 4 до 7 клас. След 4 клас няма никакви занимални, т.е. не би имала конкуренция. Аз лично от първи клас съм била напълно самостоятелна, но времената някак бяха различни.  За дъщеря ми от сега се притеснявам как ще се развият нещата след няма и три години. Успех !

# 7
Благодаря за подкрепата  bouquet
И ние си мислехме за приблизително 100 лв/м.
Има училище точно зад блока, където ще е занималнята, но има държавна занималня за 1-ви, 2-ри и 3-ти клас  Close #2gunfire
За 4-7-ми не сме мислели, защото едва ли ще има желаещи? Дали?!

# 8
  • София-Лагера
  • Мнения: 2 661
Става,но без храната.Много е сложно с ХЕИ.Пла6там 70лв на месец.Взимат я от у-6е и 3 дена в седмицата я водат на англ.език.Аз сам много доволна.Лятото са6о има занималня и ако иска6 и на море ги водат.Наели са ка6та,има и около 7 компютара.Разходи се до наи близката 4астна занималня и виж. PeaceНие сме 4 клас.И другата година пак 6те я прата.Има бая деца.  bouquet

# 9
Ти ме обнадежди:))) благодаря
а лятото какво правите?

# 10
  • Мнения: 2 700
За 4-7-ми не сме мислели, защото едва ли ще има желаещи? Дали?!

Може и да има. Аз лично бих предпочела платен контрол пред безконтролно щляене.

# 11
Лятото е много важно също, аз съм от родителите, които няма на кой да разчитат за лятната ваканция и това лято ще търся точно такава занималня за детето си. Така че си има нужда и през ваканцията, според мен обаче повечето хора си имат баби под ръка, поне по мои наблюдения, такива като мен са по-малък брой. Аз се надявам ако намеря занималня за лятото да има и деца все пак  Simple Smile

# 12
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
И моята дъщеря ходи на частна занималня за 70лв./месец.
Доволна съм, но не ги водят чак пък по курсове. там си ги занимават по езици.

А Абигейл - ти в какво помещение смяташ да ги гледаш децата?

-->забравих да спомена, че Занималнята е целогодишна и не работи само на Официалните Празници за РБългария!

# 13
Здравейте,

ами, и аз си мислех за целогодишна занималня, с по-забавни случки през лятото и ваканциите.
Смятахме да я правим в едно голямо момещение във входа на блока ни в Люлин, но се оказа, че нилъжат с условията и прекратихме договора #2gunfire гадни хорица има всякакви. А то щеше да е чудесно, защото има градинка зад блока и щяхме да я направим подходяща за дечицата.
Сега наново търсим амартамент или етаж от къща с двор под наем.
 Embarassed ако чуете за нещо подходящо, ще споделите ли с мен? Embarassed

Май забравиох да кажа, обаче от една година седя и разглеждам форумите ви, много ви се радвам, въпреки, че както казах още съм далеч от това да имам детенце, но много се радвам на начина, по който търсите помощ, общество или приятно прекарване. Поздрави. Много сте сладки.
Целувки на всички мъничета Blush

# 14
  • Мнения: 3 405
Тази идея е страхотна, дано ви потръгне. Аз отдавна съм я замислила, но към момента не е осъществима, а и се развивам в друга сфера. Но изпитах на гърба си трудностите, свързани с дете и работа, и това, че няма кой да го гледа. На градина ходеше само до обяд - от първа до предучилищна група, нямаше места в целодневните и имахме крещяща нужда от такава занималня, не само с ученици, но и с по-малки деца. През лятото също. Дълго време мъкнехме Ники по офисите, ту при единия, ту при другия, при баба за 2 седмици и всичко отначало.
Смятам, че има много семейства като нас, чиито баби са далече и една такава занималня чудесно решава проблема.
Тук във Варна има много занимални, на обед ги хранят или в стола на някое близко училище или в някое заведение, където готвят специално меню за децата, а след обед им купуват по нещо от магазина за сл.закуска. Естествено родителите си плащат таксата, на присъствен ден. За целия месец е повече от 100 лв.  Mr. Green  Ама се налага да ги даваме. Peace
През лятото често си правят екскурзии, ходят в зоопарка, играят в Морската градина - забавляват се. Към някои занимални има курсове по рисуване, английски и т.н. Незнам дали ще осигуриш индивидуален преподавател или придружител до курс или тренировка. Това е свързано свреме и средства, а при таксата, която си предвидила - трудно ще издържиш финансово. От друга страна високата такса може да отблъсне родителите. Посъветвай се с финансист или друг, който се занимава с деца и занималня.
Могат много неща да се направят, без да се налага назначаването на по-вече персонал, за да се чувстват добре всички дечица, и по- мънички, и по- големи, да се занимават и най-важното ДА СА НА СИГУРНО МЯСТО!
Желая ти успех!  Simple Smile Grinning Laughing

Последна редакция: пн, 05 дек 2005, 15:35 от nikani

Общи условия

Активация на акаунт