Въпрос за майчинството

  • 497
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 330
Здравейте,бременна съм и ми се налага да отворя фирма.Това ще възпрепятства ли получаването ми на майчинство?И ще трябва ли да плащам осигуровки след като родя?Благодаря много на хората,които могат да ми отговорят Hug

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 563
сигурно ще се включат по-компетентни да кажат, но мисля, че няма да си загубиш майчинството, както и че от тази година не се дължат осигуровки върху майчинството (не върху отпуска за бременност и раждане) с изключение на здравни. Но по-добре се посъветвай с бъдещия ти счетоводител, защото той/тя ще ти движи тези неща. Ако пък си ги движиш ти, зареди се с мноооооого търпение. И знания, за да не могат онези от Нои да ти се правят на интересни.

# 2
  • Русе
  • Мнения: 785
Няма начин да си загубиш майчинството - като отвориш фирмата, ще се осигуряваш по трудов договор или като самоосигуряваща се (в зависимост от вида на фирмата). След като родиш, в/у майчинството се плаща само здравна осигуровка (4,2% - за сметка на работодателя).
Успех с бременността и фирмата!

# 3
  • София/Овча купел 2
  • Мнения: 984
Здравей,Usmivchica!
Аз имам фирма и със согурност мога да ти кажа,че не си губиш майчинството.За осигуровките не съм много сигурна,защото не движа аз нещата,но мисля,че трябва да си внасяш някакви.Когато мога ще питам и ще ти дам по-точен отговор.


Общи условия

Активация на акаунт