вентолин

  • 2 025
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 731
Кога си използва Вентолин -при каква кашлица?

# 1
  • Мнения: 8 585
Кога си използва Вентолин -при каква кашлица?
Не вида на кашлицата определя употребата му. Последната се диктува от това, кога искаме да получим ефекта, който лекарството предлага. Тоест от диагнозата.

# 2
Вентолин е бронходилататор /"разширява бронхите"/ и се предписва например при астматичен пристъп. С него не бива да се провежда самолечение Naughty

# 3
  • Мнения: 3 777
На нас ни го изписаха, когато Хустажила не ни помогна и дробчето му почна да свири като диша.

# 4
  • Мнения: 5 140
Облекчава астматичния пристъп-облекчава дишането,намалява кашлицата,стягането и хриптенето в гърдите.
На нас също ни го бяха изписали,защото имаха съмнения за алергична кашлица.
Помогна ни,определено изчезна кашлицата.

# 5
  • У дома, при моето семейство
  • Мнения: 648
На Марти преди година, когато изкара вирусна пневмония и правиха в болницата инхалации с Вентолин. След това изпи една опаковкав и сироп. На нея и подейства много добре.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 546
Ние го пихме при първият ( и последен за сега пу-пу) бронхит. Педиатрката каза че има спазъм на дробчетата. Подейства му добре буквално след първия прием. След няколко дена кашлицата изчезна напълно.

# 7
  • Мнения: 1 383
Бронходилататор, изписвали  са ни го успоредно с отхрачващ сироп, за по-лесно отхрачване. Спира се 2 дни след отхрачващия сироп.

# 8
  • виртуално
  • Мнения: 2 842
Дъщеря ми направи мускулен спазъм от този сироп

# 9
  • все тук
  • Мнения: 1 714
Вентолин изписаха на сина ми като имаше съмнение за алергична кашлица. Знам, че точно при алергии помага. Другото, което го замества, е Салбутамол, но не знам дали все още го произвеждат

# 10
  • Мнения: 2 922
Вентолин изписаха на сина ми като имаше съмнение за алергична кашлица. Знам, че точно при алергии помага. Другото, което го замества, е Салбутамол, но не знам дали все още го произвеждат

Произвеждат го, но Вентолин е по-добър. И наистина не трябва да се самолекува с него.  Naughty Само след предписание на лекар. Ние в момента го пием.

# 11
  • София
  • Мнения: 1 095
Вентолин изписаха на сина ми като имаше съмнение за алергична кашлица. Знам, че точно при алергии помага. Другото, което го замества, е Салбутамол, но не знам дали все още го произвеждат

Вентулина е вносен, а Салбутамола е българския вариант. И аз не знам дали все още се произвежда. Вече отдавна спряхме да ги пием.

Лекарите предписват Вентулин, когато кашлицата стане вече по-мокра или преминава от сухо към мокро за да се откашля по-лесно. Точно както казват и другите майки - разширява бронхите и храчките минават по-лесно. За алергични кашлици и бронхитни изстъпления - ясно е защо го предписват.  Tired Ами защото там се кашля непрекъснато и ефекта е осезаем.

Но който може да го избягва. Всички тези неща са ножове с две остриета.

 bowuu На моите деца давам водораслите, коластрата, ЕМК и най-вече като профилактика. Спряха сиропите отдавна и не са им необходими. А ако се поразкашля, паралелно на увеличените дози от гореизброените "чудовища" - мажа гърдичките с домашна мас и стрит хинин-аналгин (вече не се произвежда) или аспирин. Може и с домашна ракийка, но да не е много миризлива и таткото да не мърмори.

 Joy Който иска може да прави като мен. Изцяло или на 50%. Ефекта е - грип за 20 часа, кашлица за три дни, хрема - за два и т.н.

# 12
  • София
  • Мнения: 418
Dino имам въпросче към теб.  Даваш на децата си водорасли, а от къде ги купуваш и във какъв вид? Аз купувах на моя, но беше малък и още не пиеше хапчета. Голям зор беше и спрях да купувам. Сега искам да му давам пак, но не намирам.Благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт