Спря ми кърмата

  • 583
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 472
Не намаля, ами направо си спря Confused Имах неприятна случка снощи и мисля че е от това. Доста се бях уплашила Sad Снощи бебето яде каквото яде, а сутринта нямаше никой:( Гърдите ми бяха като увеснали печени чушки (до вчера сутрин се събуждах като фолк певица). Бебето сука, сука, сука 30 минути и за цялото време не го чух да преглътне нито веднъж. Не усетих и слизането на кърмата, което става веднага след като засуче. Накрая милата ме погледна отчаяно и се разрева безутешно. Размразих от запасите, ужкем да я дохраня. Какво ти дохранване Sad Т изяде 150 грама на един дъх - сиреч от мен не е сукала изобщо Sad Опитах да изцедя - нищо! Дори и като стисна зърното - пак няма нищо newsm45
Кажете мога ли да направя нещо Praynig

# 1
  • Мнения: 1 722
Успокой се - това е първото, което можеш да направиш!
Кърмата най-вероятно не ти е спряла, а просто в стресови ситуации рефлексът на потичане се затруднява.
Почини си в леглото няколко дни, остави домашните задължения, пийвай си течности, супички и такива разни и вероятно нещата ще се оправят.
Това с омекването на гърдите не го брой за нямане на кърма.
Това, че детето ти е омело толкова кърма означава, че не е могло да изкара такава от гърдите ти, но не непременно, защото нямаш, вероятно е това, което споменах по-горе.
Стискам палци да се оправиш скоро!

# 2
  • Мнения: 2 556
Спокойно - сигурно е поправимо! И аз имам някои сутрини, в които също се будя със според мен напълно празни гърди  Confused А през деня понякога са толкова меки, направо се чудя имам ли нещо изобщо  newsm78 Но въпреки това изглежда бебето си изсуква достатъчно, защото аз запаси в хладилника нямам нито грам за дохранване, а малката си расте и друго освен кърма не яде, нито вода, нито сокчета. Успех  Simple Smile

# 3
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Това,че млякото не е слязло,още повече те е панирало и съвсем завърта омагьосан кръг.Но не мисли,че е окончателно - ще се пребориш Grinning
Просто опитай да се отпуснеш по всякакъв начин - душ или вана,масаж на гърдите,топли компреси.Слагай бебето на гърда всеки път,когато и иначе би го слагала и чак след това дохранвай,ако изобщо се наложи.
Чайче,Рицинус,овесени ядки,бадеми - и всичко друго,което ти помага при случаите на съмнение за количеството.
Горе главата - където е текло,пак ще тече WinkЛягайте с бебе заедно,осигури си почивка и много контакт кожа до кожа и нещата пак ще сработят Grinning
И да пишеш как върви!

# 4
  • Мнения: 87
Не се притеснявай. На мен ми се беше случило същото, когато ми сваляха конците след раждането. От стреса и болката (трябва някой да ги осъди тези в Шейново) цял ден и половина нямаше нищо - нито усещах идването... при изцеждане пускаше по 20-30 мл, не повече но като се успокоих (което беше трудно, тъй като имах допълнителен стресиращ фактор - свекърва вкъщи, която непрекъснато ломотеше, че това било, защото съм правела това и онова и т.н.) само дръж задължително малката поне по 5 минути на гърда през 2-3 часа, после може да я дохранваш от резервите - да не свикне с биберона прекалено и да стимулираш лактацията. Успех и кажи, когато (казвам когато, тъй като съм сигурна) нещата се оправят  Peace

# 5
  • Мнения: 2 282
Хей, твърде рано е за психясване Stop Освен всички съвети по-горе, опитай хомеопатичното Ricinus communis 5 CH. При мен винаги е давало страхотни резултати (и с двете деца). За приемането - аз го пия 3х2гранули, но като пуснах търсачката на Ricinus, намерих и вариант 2х5гранули. Изобщо, като го пуснеш в търсачката, има доста насърчителни примери за добър ефект.
Успех ти желая, няма как да не потече отново, това е временно положение! Hug

За приемането му цитирам Niika от една стара тема:
Взима се  по 5 гранули под езика два пъти дневно. Ако положението  е влошено много драстично опитай  3 пъти през два часа.
Гранулите не се пипат с ръце - изсипваш ги посредством капачето на шишенцето. Шишенцето се държи на тъмно, далеч от всякаква техника и дистанционни, силни миризми и лекарства. Устата трябва да е чиста, 30 мин преди приема и след  него не се пие и яде. Докато трае лечението не се употребяват: кофеин (кафе, кола, шоколад, какао), мента(бонбони, дъвки, чай,   ментова паста за зъби - най добре си вземи хомеопатична или детска), алкохол, лайка. Можеш да го взимаш до отпадане на проблема с лактацията.
! По-високите разреждания обаче действат обратното. Ricinus communis 9 CH и особено 15 СН и 30 СН  потискат лактацията. 

Последна редакция: ср, 23 ное 2005, 12:57 от Сребърен облак

Общи условия

Активация на акаунт