Слагаме очила

  • 7 035
  • 89
  •   1
Отговори
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
Искам първо да помоля Модераторите, ако е възможно да неправият теста ми на кирилица - пиша от ПЦ, на което Кредор не работи, една френска клавиатура абсолютно всичко е на обратно и изобщо какво да ви обяснявам неъсм78Благодариа предварително.

Второ, ако е възможно Темата да остане тук, а не в "Здравния", за което също благодаря. Ако не е възможно - не е толкова фатално.

Та по същество: Ади ще слага очила.
Малко предистория. Ади стана на 3 годинки септември месец, и разбира се трябваше да я заведа на задължителния очен преглед за 3 год, които се прави със или без оплаквания. Но това вие го знаете, че се прави.
Миналата седмица я заведох вече при нейната си лична лекарка по очи, която си я гледа от бебе по въпроса за запушените канали, за които всички знаете или по-голяма част от вас. Както и знаете коя е тя, не веднъж съм я препоръчвала на мамите тук, д-р Облашка.
Та отиваме не само за задължителния преглед, които така или иначе не исках да отлагам повече, ами и заради появата на ечемици, които се оказа, че не са се появили току така от просто замърсяване.
Ади се оказа едно сигурно производство на мама и тате - и аз и мъжа ми сме с астигматизъм (да ме простите, ако не се пише така), аз съм чист минус, мъжът ми чист плюс, Ади е от смесен вид, има смесен астигматизъм. И ще слагаме очила.
Аз съм ги сложила на 4год и половина, е, тя ще ги сложи на 3.
От 3 дни и разширявам зениците в къщи, за да може днес докторката да я щракне с разширена зеница за да се определи точно диоптърът.

И сега искам да ви попитам, до мамите, чиито деца, ако има такива сложиха рано очила - как го приеха вашите деца това ново за тях явление, в детската градина как се прие това от останалите деца (Ади ще е единственото дребосъче с очила в нейната градина) и изобщо каквото се сетите ми пишете, ще се радвам на споделен опит.

Мерси предварително на всички.

Последна редакция: ср, 23 ное 2005, 11:22 от Ellypr

# 1
  • Мнения: 7 831
Лио, съжалявам че Ади има проблем с очите  Sad . Но ще се справите, сигурна съм.
Погледни тази тема.
Поздрави

# 2
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
Аз се извинявам, че не съм видяла Подобната Тема, пусната толкова скоро, но тези PC-та  тук в Ресурсня Център са просто умопомрачаващи Mr. Green Моят лаптоп гръмна и се налага сега да ползвам тези тук.

Слава Богу Ади няма кривене на очите, диоптърът ще е много малък, видях страхотни готини рамки, сега се правят много олекотени стъкла, изобщо има всичко вече, не е като едно време Mr. Green едни рогови грозни рамки ми правеше мама......

Та така, мерси за link-а към Темата все пак и съжалявам още веднъж Ellypr

Последна редакция: чт, 24 ное 2005, 01:04 от Vivi

# 3
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 311
От два месеца и племенникът ми е с очила/на 4г. е/. Незнам точно късоглед или далекоглед е, но диоптърът му е 6 на едното оче и 6 и нещо на другото. На всичкото отгоре всчка вечер сестра ми му закрива едното, защото е "мързеливо". И сестра ми много се притесняваше за носенето. Тя го заведе в оптиката да си избере сам рамките, после, като взе готовите очила, му ги сложи още в детската градина. Госпожата му, като го видяла, извикала всички деца да го видят колко е хубав и колко му отиват очилата. Та, няма проблем с носенето сега, даже сам се сеща да си ги сложи, ако ги забрави сестра ми. Но то си е и до дете, той откакто се е родил търпи какво ли не/роди се преждевременно, 40 дни беше в кувьоз, после постоянни профилактични прегледи и т.н./

# 4
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
Мерси много.

Ако трябва да сме честни единственото ми притеснение е как Децата в детската градина ще приемат Ади с очила.

Последна редакция: чт, 24 ное 2005, 01:05 от Vivi

# 5
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 311
Точно затова можеш да говориш с г-жите в градината, за да могат да ти влезнат в положението и да настроят положително другите деца. Може би заради първата реакция на госпожата на племенника ми, не се е оплаквал от другите в групата.

# 6
Моето момиченце също носи очила в градината-сега тя е на 4 години, очилата сложихме на 2 год. и 10 месеца. Причините-далекогледство и астигматизъм(последното като наследство от мен).
Аз също много съм се притеснявала как ще я възприемат другите деца, а освен това през този период сменихме и градината. В предишната й група нямаше друго дете с очила, а в тази има двечки. Преслава не се оплаквала, че някой й се подиграва, но едно нещо като че ли е неизбежно-по-малките деца й дърпат очилата. Това се случва дори и когато е с мен, знам, че на тях им е интересно, а на мен ми си къса сърцето като погледна тя как бързо-бързо си ги дърпа. Въобще по поведението й личи, че и друг път й се случвало( в предишната й градина по неизвестни за мен причини ги събриха понякога с яслената група).
Сега като че ли няма проблеми, но за това важна роля играят и госпожите-така че говори с тях.
Иначе ако те интересува нещо друго- питай! На твое разположение сме и ви стискаме палци.

# 7
  • Мнения: 967
На наши познати детенцето сложи очила някъде навашата възраст - прие го много спокойно - даже се хвалеше, че прилича на Хари Потър (настина прилича - избрали са същитерамки Simple Smile
За да не се трявмира детенцето потърси снимки на красиви жени (актриси, певици, героини от филми и т.н. с очила и й кажи, че като сложите очилата ще прилича на тях. Така детето ще има самочувствие и ще може с лекота да затвори устата на всеки, който реши да се подиграва.

# 8
  • Мнения: 967
Дъщеричката ти все пак е дама и суетата при нея ще изиграе голяма роля - научи я да гледа на очилата като на моден аксесоар, който ще я направи по-красива и интересна. Кажи, че всички звезди използват аксесоари като очила например, за да привлекат вниманието и да се харесат. Изберете рамки, които и отиват и които тя самата предпочита. Отидете да избирате очила все едно ще купувате нова рокля - детето не бива да се срамува от очилата, а напротив да си ги харесва и това, че е различна от оклните да е повод за гордост, а не за срам. Кажи й, че хората с очила имат по-интелигентен вид. Важно е твоето отношение по въпроса - ако усети, че ти се притесняваш от очилата, ще се притеснява и тя. Покажи й че това е нещо хубаво. Успех  Wink

# 9
  • Мнения: 6 243
Синът ми беше по-голям от Ади - на 7 сложи очила, но все ак ще ти споделя опита ни. Постъпихме както съветва и Нели - той знае, че очилата са полезна вещ, но гледа на тях и като на нещо, което го прави да изглежда по-добре. Иво е доста суетен и не беше трудно да възприеме тази гледна точка. Като капак, след два месеца сложихме и ортодонтски апарат. ефектът от цялата работа е, че в техния клас, който е преобладаващо женски (18 момиченца и 6 момчета), почти всички момичета искат очила и скоби "като Иво" от майките си. А няколко мйки специално ми се обадиха, за да изразят задоволството си от ситуацията, защото в техния клас това е почти мода и така лесно и безпроблемно сега си разнясат и телчетата, и очилата.

# 10
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
Много ви благодаря за отделеното време да ми отговорите.
Аз и казвам, че като мама и татко ще носи очила, един вид ето мама и татко са с очила и ти също ще си хубава колкото тях Mr. Greenтова последно малко на майтап разбира се. Да, ще отидем заедно да изберем рамките и всичко.
Благодаря ти Nellie за хубавите съвети. Аз си спомням, че като бях 1 клас (1984г) не ме приемаха много добре децата - имаше и подигравки, но явно времената малко и много са се променили знам ли, или поне така се надявам. Това, което споделя sladka hapka е обнадеждаващо Simple Smile
Благодаря ви още веднъж. Hug

Последна редакция: чт, 24 ное 2005, 01:07 от Vivi

# 11
  • Мнения: 4 629
Лио, дано Ади да свикне бързо с очилата и децата в градината да я приемат добре  Hug.

Не мога да ти помогна със съвет, защото сина ми е още малък. Искам да ти каже обаче, че разбирам притесненията ти. Вчера ходихме със сина ми на офталмолог и за сега при нас няма проблем, но сме на преглед пак след половин година.

# 12
  • Варна
  • Мнения: 6 848
Първо братовчедче, момиченце на Сиси носи очила от 2г, възраст, правиха и операции...както и да е. Та поне моята дъщеря я прие повече от нормално, единствено като са заедно иска и тя да е с очила та слага едни слънчеви. Simple Smile
Мисля, че на тази възраст не би трябвало да има проблеми с приемането от другите деца. Проблеми може да има после в училище, тогава се почва ...

# 13
  • Мнения: 1 581
И аз очаквах проблеми, каквито мъжът ми е имал едно време  Sad Обаче много нормално е положението с очилата Grinning
Виктор е по-малък и чупенето и честите смени са неизбежни. Не искаше да ги носи само първите 1-2 седмици, сега от събуждането си ги иска. И аз се притеснявах от децата в групата за игра, но го приеха нормално. Много често го заглеждат и му сочат очилата, а той важно си ги намества  Mr. Green
И забелязвам, че доста малки деца носят очила. Сякаш вече се приема нормално.

# 14
  • Мнения: 6 243
Лио, написаното по-горе ме подсеща да ти обърна внимание на две неща при избора на очила. То щом ти носиш, сигурно си ги знаеш, но  все пак... Първо, непременно ги вземете с флекс, чупят се палко по-трудно. И второ, не и купувайте на Ади скъпи очила. Има такива, които се произвеждат във фабриките, в които правят известните марки очила, но не са Луксотика, библос и т.н. Дамата, от която купуваме очила нашата фамилия (и ние сме очилати и поради това - редовни клиенти), ни осведомява кое е добро, нищо че не е марково и това вземаме за сина. Той ги чупи начесто и засега не виждам смисъл да инвестирам в етикетите точно на очилата му. При вас чупунуто ще е също често, както се сещаш.

Общи условия

Активация на акаунт