Да споделя за температурния обрив

  • 3 290
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 777
Мамин сладък беше три дена с висока температура от 38 до 39 и нещо.
Нито грип, нито отит, нищо друго му нямаше след преглед.
Лекувахме го със свещички Еферелган и Виброкол-последните хомеопатични.
Панадол при нас не действа и не давам. Нурофен не признавам.
След третия ден температурата  си изчезна както дойде.

След това се появи този обрив.
Представлява розови червени петна и пъпки, на нивото на кожата, т.е. не са издути.
Обрива обхваща корема и гърба до ушите, крайниците не се изриват - така каза Док, точно така и стана.
Сега чакаме да се изчисти, няма нужда от лекарства.

Пуснах цяла тема, защото в много теми се споменава за изриване след температура и повечето смятат че е от Панадол.

В нашия случай не е.

# 1
  • Мнения: 46 488
А според мен е рубеола. Поне аз като боледувах през 2000 г. беше същото от първата до последната дума.

# 2
  • Мнения: 7 640
при рубеолата има подути лимфни възли като едър боб или лешник отзад на тила.

# 3
  • Мнения: 3 777
при рубеолата има подути лимфни възли като едър боб или лешник отзад на тила.
Точно, а ние нямаме. Все пак пиша това след като сме ходили няколко пъти на доктор.

# 4
  • Мнения: 46 488
И на мен не ми напипаха, дори ме караха да пия алергозан.

# 5
  • Мнения: 7 640
И на мен не ми напипаха, дори ме караха да пия алергозан.
тогава как разбра, че е рубеола

# 6
  • Мнения: 3 777
Рубеола. Изривът при рубеола прилича много на изрива при морбили, но двете болести са съвсем различни. При рубеола няма симптоми на простудно заболяване, като хрема и кашлица. Гърлото може да е леко зачервено. Температурата обикновено е леко повишена. Болното може изобщо да не се чувствува зле. Изривът се състои от плоски розови петна, които обикновено се появяват по тялото още през първия ден. През втория ден те избледняват и се сливат, така че тялото изглежда общо зачервено, а не на петна. Най-характерният признак са увеличените и болезнени лимфни възли на тила, зад ушите и отзад на врата. Те могат да се увеличат още преди появата на изриви и остават уголемени известно време след преминаването на болестта.
Рубеолата обикновено се появява между 12-ия и 21-ия ден след контакт с болно. Докато има изрив и повишена температура, детето обикновено се поставя на легло. Диагнозата трябва да бъде поставена от лекар, защото рубеолата лесно може да се приеме за морбили и за скарлатина.
Ако една жена се разболее от рубеола през първите три месеца от бременността, има опасност бебето да получи някой дефект вследствие на болестта. Ако през този период бременната жена е била в контакт с болни от рубеола, незабавно трябва да се съветва с лекар. Много лекари смятат, че момичетата трябва съзнателно да се оставят да се заразят от рубеола, за да могат да прекарат болестта, преди да се омъжат.

# 7
  • София
  • Мнения: 418
Slunce  а тези свещички Виброкол за Т ли са, че ги чувам за първи път. Аз Нурофен не мога да давам изобщо,и при нужда редувам Парацетамол с аналгин.Благодаря!

# 8
  • Мнения: 3 777
Да за температура са. Нещо като детските свещички за температура Ефералган, само че тези са хомеопатични.

# 9
  • Мнения: 46 488
И на мен не ми напипаха, дори ме караха да пия алергозан.
тогава как разбра, че е рубеола

Отидох на нормален лекар и след това на още един. Първата диагноза- алергия от лайка ми беше поставена в Студенстка поликлиника, но аз не им повярвах и потърсих друго мнение.
Не съм лекар, за да поставям диагноза, просто казвам, че симптомите при мен бяха същите.

# 10
  • Мнения: 1 113
Slunce а тези свещички Виброкол за Т ли са, че ги чувам за първи път. Аз Нурофен не мога да давам изобщо,и при нужда редувам Парацетамол с аналгин.Благодаря!
Вибуркол Н (преписвам от листовката)
Супозитории
Хомеопатичен лекарствен продукт
Показания: Супозитории за бебета и деца при състояния на нервност при нормална и повишена температура. Симптоматично лечение на температурни състояния.

# 11
  • Хасково
  • Мнения: 995
По това което пишеш вие сте изкарали т.н. Пета шарка /болест/ виж тук и други са писали за това http://www.bg-mamma.com/index.php?PHPSESSID=b27b114f0441666dfd70 … c=24152.msg479120

# 12
  • Мнения: 3 777
По това което пишеш вие сте изкарали т.н. Пета шарка /болест/ виж тук и други са писали за това http://www.bg-mamma.com/index.php?PHPSESSID=b27b114f0441666dfd70 … c=24152.msg479120


Благодар за темата има интересни неща,  но има и разминавания. В случая ще се съглася с това
Шарката мисля се казваше"Седма шарка" . С нея оправдават доста неща. Синът ме го набедиха че кара нещо подобно, но и до сега не съм сигурна че е било това.
.

Каквото и да е  важното е че бях предупредена, че така ще стане и че не ми се налага да тъпча детето с лекарства.

Тези болести ми скъсяват живота просто.

# 13
  • Мнения: 7 640
Отидох на нормален лекар /quote]

хаха, какво значи това Laughing
вярно е, че болестите не протичат като по учебник, но имай едно наум, щом не е била много типична картината.

# 14
  • Мнения: 3 777
Мина, за по малко от ден. Аз очаквах повече май, но съм щастлива свърши се вече.

Общи условия

Активация на акаунт