Kakvo stava s novorodenoto pri smyrt na maikata?

  • 1 486
  • 5
  •   1
Отговори
Здравейте!Незнам дали изобщо темата е за тук, но не открих друго удачно място.
Въпросът ми е какво става в случай на смърт на майката при раждане, а бебето е спасено? Автоматично ли бащата, който има сключен брак с починалата майка получава детето или майката може преди това например да напише завещание в което да посочи кой да има родителските права върху детето й(имам предвид нейните родители)?
Проблема е че мъжът ми се промени много към много лошо, не смятам че свекърва ми ще обича детето и след месец ще раждам, адски ме е страх за бъдещето на детето ми
Моля ви помогнете ми ако можете

# 1
  • Мнения: 861
Мила недей да се натоварваш в такива мисли. Но към въпроса - в такива случаи родителските права се упражняват само от бащата. Бабата и дядото могат да бъдат назначени за настойници или евентуално да осиновят детето само ако бащата бъде лишен от родителски права /това става по съдебен ред/
Засега леко раждане и повече положителни емоции Laughing

# 2
  • Мнения: 4 414
а как стои въпросът, ако майката и бащата нямат сключен брак?

# 3
  • Мнения: 5 468
 ooooh! Защо живееш с мисълта, че ще умреш при раждането? Това пък не го бях чувала... Иди да раждаш с позитивни мисли и така и ще бъде. Ще те изпишат от болницата жива и здрава, с бебе. Как може да се настройваш така???
Предполагам, че живия родител поема отговорност за бебето. Но това няма да ти се случи, разбира се.

# 4
  • Мнения: 487
В случай на смърт на майката при раждане, ако е налице сключен брак, детето отива при бащата. Той има правата за отглеждане на това дете. Ако някой не е съгласен с това, то трябва по съдебен път да докаже, че този баща не може да се грижи за детето си. 
А това със завещанието, без да ми се сърдиш, но много ме разсмя Grinning
Не може така. Това не е вещ та да я завещаваш на когото и да е било. Факта, че ти раждаш детето не ти дава повече права отколкото тези на бащата.
Когато няма сключен брак, но бащата е припознал детето, /тоест записан е в акта за раждане/ нещата стоят по същия начин.
...И извън цялата тази мрачна картинка, спри да се тревожиш за това. Изживей този месец с мисълта, че ти предстои нещо наистина невероятно. Желая ти леко раждане и всичко в семейството да се оправи.  bouquet

# 5
  • София-Лагера
  • Мнения: 2 661
Виж само какво хубаво име има6.А мисли6 за глупости.Ако ти е толкова нервно отиди да си по4инес6 при ва6те,и недеи да мисли6 ло6и работи.Ако се даржи ло6о поговори с него,може и на него да му е нервно.Мажете са слаби психи4ески.Иди при приятелка да си поговорите.Гледаи бебе6ки работи,това помага.НО ЗАПОМНИ НИКОГА НЕ ДАВАИ НА МАЖ ДА ТЕ УДРЯ,ТОВА ОЗНА4АВА 4Е НЕ УВАЖАВА6 СЕБЕ СИ. Peace

Общи условия

Активация на акаунт