Za zvezdichkata

  • 1 665
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 13
" ....
- Нощем ще гледаш звздите. При мен всичко е съвсем мъничко и затова не мога да ти покажа моята. Така е по-добре. За теб моята звезда ще бъде една от звездите... Тогава ще ти бъде хубаво да гледаш всички звезди... Всички те ще бъдат твои приятелки. Освен това ще ти подаря нещо...
Той пак се засмя.
- Ах, мъничък мой, мъничък мой, обичам да слушам този смях!
- Тъкмо това ще бъде моят подарък... ще бъде както с водата...
- Какво искаш да кажеш?
- Хората имат различни звезди. За тези, които пътуват, звездите са водачи. За други са само малки светлинки. За учениците те са проблем. За моя бизнесмен бяха злато. Но всички тези звезди мълчат. А ти ще имаш звезди, каквито няма никой друг...
- Какво искаш да кажеш?
- Тъй като аз ще живея на една от тях, тъй като аз ще се смея на една от тях, когато погледнеш нощем небето, ще ти се струва, че всички звезди се смеят. Ти ще имаш звезди, които знаят да се смеят!
И пак се засмя.
- И когато се утешиш (човек винаги се утешава), ще се радваш, че си ме познавал. Винаги ще бъдеш мой приятел. Ще ти се иска да се смееш заедно с мен. И понякога ще отваряш прозореца, ей така, за удоволствие... И твоите приятели много ще се чудят, когато видят да се смееш, загледан в небето. А ти ще им кажеш: "Да, звездите винаги ме карат да се смея!" ...

# 1
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 663
 smile3518
Въпреки оптимизма, който струи от Малкия принц,
откъсчето ме натъжи...
Bybi, как си?

# 2
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
"Малкия принц" е всичко друго, но не и оптимистична книга - поне за мен
Няма по-тъжна и вярна книга от нея за мен.

# 3
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 663
"Малкия принц" не е оптимистична книга, от Малкия принц струи оптимизъм, за мен има разлика.

# 4
  • Мнения: 5 317
Много тъжно....... smile3518

# 5
  • Мнения: 313
 newsm45 newsm45 newsm45 newsm50 стана ми много тъжно,четейки откъса.Кураж на всички,които са преживели тази ужасна загуба,която дори ме е страх да изрека. Weary

# 6
  • Мнения: 11 313
Не сте ли се замисляли, че точно Малкия принц е олицетворението на нашите ангелчета?
Това невинно крехко създание, което успява да опитоми лисицата, иска непременно да се върне при своята роза някъде там сред звездите
Може би самия автор е преживял подобна загуба...
Да не забравяме,че той самия загива при самолетна катастрофа като пилот през 2 световна и не се знае къде точно е паднал. Но със сигурност ни гледа отгоре като Малкия принц
Обичам ви! Hug

Общи условия

Активация на акаунт