Болниците правят ли справки за часа на раждане от преди години?

  • 9 149
  • 42
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 125
Здравейте,

искам съвет. Искам да си направя хороскоп, но не си знам точния час на раждане. Ако отида в АГ-то в Медицинска академия, където съм родена през 78 г., дали ще могат да ми направят справка в старите им архиви за часа на раждането ми?
Някой от вас правил ли е такова нещо? Знаете ли какъв е реда?

# 1
  • Мнения: 1 879
Отиваш в общината, където си записана като бебе, тоест откъдето ти е издаден акта за раждане - служба "Гражданско състояние". На времето правеха справката безплатно, сега може да вземат и някой лев за административното обслужване.

# 2
  • Мнения: 3 447
Навремето в общината, служба ЕСГРАОН, даваха такава информация. Не знам дали все още го правят. Аз съм проверявала в община Средец, безплатно беше.

# 3
  • София
  • Мнения: 11 881
И сега извършват тази услуга в общините. По различен повод ми трябваше копие от актовата книга и в това копие имаш възможно най- подробна информация по отношение на раждането ти.

# 4
  • Мнения: 125
На акта ми за раждане пише "Благоевски районен народен съвет"  Shocked гр. София. Не знам сега в коя община е преобразуван?

Сигурни ли сте, че няма да стане и в самата болница?

# 5
  • София
  • Мнения: 11 881
Щом знаеш коя е болницата можеш да видиш в кой район се намира днес и да отидеш във въпросната община. В болницата не знам дали ще е възможно, но ако е ще е много по- сложно.

# 6
  • Мнения: 125
Благодаря за отговорите! Ще опитам!
Майка ми, която се занимава именно с архивна дейност, твърди, че в болницата също трябва да се пазят тези неща. Тоест това е първоизточника на информацията и самите общини се обаждали в болниците, за да получат данните. 
Ако някой вече е минал по този път, да пише!

# 7
  • София
  • Мнения: 18 679
Майка ти се занимава с архивна дейност, но не помни в колко 4аса те е родила Grinning Извинявай, но много смешно ми стана Laughing

# 8
  • Мнения: X
Е, хората са различни, недей така.
Аз не помня никакви часове, числа, дати. И часовете на раждане на децата ми не помня, хем къде по-скоро са родени от авторката.
Първата работа с която беше натоварен съпруга ми докато раждах, беше да снима часовника в родилната зала ВЕДНАГА след като детето се роди.Снимките на тези часовници са едни от най-любимите ми.

# 9
  • Мнения: 125
Първата работа с която беше натоварен съпруга ми докато раждах, беше да снима часовника в родилната зала ВЕДНАГА след като детето се роди.Снимките на тези часовници са едни от най-любимите ми.

Много сладко!!!
Но сега времената са други и вече всички си правят хороскопи. Когато майка ми ме е раждала, изобщо не са знаели какво е това хороскоп.

# 10
  • Мнения: 3 405
Е поне ще знае в коя част на денонощието те е родила, майка ти.  Преди или след обяд, или преди или след полунощ. Все ще стане хороскоп  Wink

# 11
  • Мнения: 9
Първата работа с която беше натоварен съпруга ми докато раждах, беше да снима часовника в родилната зала ВЕДНАГА след като детето се роди.Снимките на тези часовници са едни от най-любимите ми.

Много сладко!!!
Но сега времената са други и вече всички си правят хороскопи. Когато майка ми ме е раждала, изобщо не са знаели какво е това хороскоп.


            Rolling Eyes Въхх, значи хороскопа се е появил в края на 20-ти век.
                     Както и да е, все майката ти помни, в коя болница те е родила поне. Отиди и провери.
                    

# 12
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 530
iida, името е променено, но общината е тази в която сте живеели, когато си се родила. Там пазят данните.

# 13
  • Мнения: 9
И къде точно в Общината, ще се намери точно Часа, в който е роден човек. newsm78

# 14
  • София
  • Мнения: 11 881
И къде точно в Общината, ще се намери точно Часа, в който е роден човек. newsm78

В служба ЕСГРАОН ти дават копие от актовата книга. Там пише всичко за разлика от акта за раждане.

iida
И средно добър астролог би следвало да може да открие часа ти на раждане ако ти не го знаеш.

# 15
  • София
  • Мнения: 1 043
Е поне ще знае в коя част на денонощието те е родила, майка ти.  Преди или след обяд, или преди или след полунощ. Все ще стане хороскоп  Wink



Аааа, за добрия хороскоп трябва точност от 15 мин. мисля Simple Smile

В служба ЕСГРАОН на съответната община е, както са ти казали и по-горе.

Мой познат преди няколко години беше ходил точно в такава служба, за да пита за часа на раждането си и там му казали: "А, и вие ли за хороскоп?"  Grinning

# 16
  • Мнения: 3 405
"А, и вие ли за хороскоп?"  Grinning

 Joy

Хората вярват на хороскопи, значи, щом ходят да проверяват черно на бяло.

Аз през лятото пратих смс 2.50 с ДДС и ми върнаха хороскоп по нета - нищо не познаха Laughing

# 17
  • Мнения: 125
Аз също разбирам от хороскопи и имам идея за часа си, но искам да знам дали съм го познала и все пак да науча истинския си час! Знам, че и без него мога да си направя хороскоп и имам такъв, но все пак искам и истинския си час!
Ако мога да го науча лесно, защо не!

# 18
  • София
  • Мнения: 11 881
Естествено, отивай в общината и ще ти кажат. Щом не ти трябва като документ може и нищо да не ти струва.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 1 306


Аааа, за добрия хороскоп трябва точност от 15 мин. мисля Simple Smile


Да, мен вторият път ме приспаха непредвидено и сега ме е яд, че не знам асцедента на детето, защото според анестезиоложката било в и 15, а в документа пише и 35... Голям дерт!  Laughing

# 20
  • София
  • Мнения: 11 881
daffodil Щом са две деца е най- лесно да се разбере кой е верния час. Друг е въпросът, че на деца хороскопи не е много редно да се правят, поне така съм чувала.

# 21
  • Дъ Биг Вилидж
  • Мнения: 100


 Joy

Хората вярват на хороскопи, значи, щом ходят да проверяват черно на бяло.

Аз през лятото пратих смс 2.50 с ДДС и ми върнаха хороскоп по нета - нищо не познаха Laughing

Абе и аз не вярвам ама преди година на жена ми и правиха детайлен хороскоп. Според него в края на Август не трябваше да пътува никъде - е Август месец вече бяхме забравили за препоръката, пътувахме, изпуснахме си полета и олекнахме с 500 евро за нови билети. Та май все пак са познали нещо.

# 22
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Как щом са две деца? (аз не съм хукнала да му правя хороскоп, по принцип, но е факт, че не знам точния час)

# 23
  • София
  • Мнения: 5 718
 


Аааа, за добрия хороскоп трябва точност от 15 мин. мисля Simple Smile


Да, мен вторият път ме приспаха непредвидено и сега ме е яд, че не знам асцедента на детето, защото според анестезиоложката било в и 15, а в документа пише и 35... Голям дерт!  Laughing
Странно - разликата е доста голяма  Rolling Eyes
При малкия ми син също има разминаване, но е по-малко от 5 мин. В смисъл - аз гледах часовника като изплака, а пише 5 мин по-късно, та с хороскопите не знам как да процедирам  Mr. Green (не, че ще му правя)
И всъщност - защо е важно да се записват тези часове  Blush , на раждане и смърт, само заради документацията ли?  Embarassed

# 24
  • София
  • Мнения: 11 881
Как щом са две деца? (аз не съм хукнала да му правя хороскоп, по принцип, но е факт, че не знам точния час)
Астрологичната карта има 12 части- дома, които се отнасят до различни зона на живота, а някои от тях са свързани с братя и сестри, и по това се вижда. Но и при единствено дете е лесно да се открие, ако знаеш поне няколко ключови събития от живота.

# 25
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 530
daffodil, за мен меродавен е часът, който е записан черно на бяло, а не който ти е казан по спомени на очевидци.
Асцедентите се менят през 2 часа, така че, ако не е родено точно на границата между два, не е от съществено значение точната минута.

# 26
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Ми моето в единия случай е с един асцедент, в другия - с друг. Но така, по наблюдения, май знам кой е верният  Laughing

# 27
  • Мнения: 3 405
Та май все пак са познали нещо.

Чисто съвпадение, по мое мнение, но аз съм скептична по отношение на това, което звездите им го говорят на астролозите  Grinning

Друг е въпросът, че на деца хороскопи не е много редно да се правят, поне така съм чувала.

Защо не е редно?

# 28
  • София
  • Мнения: 11 881
Друг е въпросът, че на деца хороскопи не е много редно да се правят, поне така съм чувала.

Защо не е редно?
Ако приемем, че астрологията би могла да дава някакви мъгляви насоки по въпроса кога човек е на кръстопът, то децата са кръстопът, защото едно дете не е завършена, изградена и зряла личност. В това какви насоки може да даде астролог? Да не говорим за здраве, избор на професия и тн. Дори и тинейджър неориентиран какво да учи е по- добре да си направи мап тест, отколкото хороскоп.

Мен ако питаш и на възрастни не е редно да се правят хороскопи, защото повечето приемат прогнозите като  програма и впоследствие като извинение, но това е друга тема.

# 29
  • Мнения: 6
Аз пък знам, че хороскоп може да се направи на дете, но вече да е навършило 12 год.

# 30
  • Мнения: 3 920

Друг е въпросът, че на деца хороскопи не е много редно да се правят, поне така съм чувала.

Защо не е редно?

Няма никакви пречки да се прави хороскоп на дете. Това и преди съм го казвала в този форум.
Бащата на Моцарт, който е бил придворен музикант, след раждането му се е консултирал с астролог по отношение на  способностите и бъдещето на детето си.
Музикалният му талант не е останал скрит. Известно е, че Моцарт на 5-годишна възраст композира, а на 6 вече започва да изнася самостоятелни концерти.

Астрологията може да бъде много полезна за откриване способностите или дарбите на детето. И от там нататък идва ролята на родителите и това дали са достатъчно заинтересовани, да помогнат за развиването на тези качества.
Да не говорим пък колко полезно може да бъде за възпитанието на детето, ако родителите му познават хороскопа му.


# 31
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 530
Хороскопите са по-скоро за забавление, не ги приемам за чиста монета, въпреки, че съм прочела няколко книжки на тази тематика. 
Според някои астролози, зодиакалните знаци са изместени към днешна дата, сравнено с времето когато е възникнала астрологията. Преди няколко дни четох това: http://www.dnevnik.bg/razvlechenie/2011/01/13/1024406_zodiakut_b … korpioni/?ref=rss  Wink

# 32
  • Мнения: 3 920
Хороскопите са по-скоро за забавление, не ги приемам за чиста монета, въпреки, че съм прочела няколко книжки на тази тематика.  
Според някои астролози, зодиакалните знаци са изместени към днешна дата, сравнено с времето когато е възникнала астрологията. Преди няколко дни четох това: http://www.dnevnik.bg/razvlechenie/2011/01/13/1024406_zodiakut_b … korpioni/?ref=rss  Wink

Това е пълна глупост. Някои хора си мислят, че са открили топлата вода! Има различни астрологични школи. Някои отчитат прецесията, други не.

# 33
  • Мнения: 3 405
Значи, ако се прави хороскоп на дете е най-добре то да не е запознато с него.
Това ме задоволява като обяснение.
Аз не съм фен на хороскопите, смятам, че ако има съвпадения с предсказаното и случилото се е случайност Simple Smile
и
Хороскопите са по-скоро за забавление,

# 34
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 530
Greene, имаш ли диплома за астроном, та се изказваш така категорично по въпроса  Thinking

# 35
  • Мнения: 3 405

искаш да кажеш астролог Simple Smile

# 36
  • Мнения: 3 920

Ето малко подробности за прецесията и разликата между тропически и сидерален зодиак: http://www.grreporter.info/Astrologiyata_-_misticizm_sharlataniy … a_na_zhivota/5742

# 37
  • Мнения: 9
Не ми се иска, ама ще взема да цитирам един мъж от съседна тема - "То, зимата води до депресии, ама това жените съвсем вече нещо взехме да ку-каме". /може и перефразирано да е/ Жена съм, но..., ай слезте на земята де, звездите много далече... Whistling

# 38
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 530

Ето малко подробности за прецесията и разликата между тропически и сидерален зодиак: http://www.grreporter.info/Astrologiyata_-_misticizm_sharlataniy … a_na_zhivota/5742

Тази статия /както и никой досега/ не е доказал, че астрологията е точна наука.  Whistling

# 39
  • Мнения: 3 920
Астрологията е изкуство, познание и най-сигурният метод за откриване на взаимовръзките между макро и микро космос. Също така тя е и съвършенна система, чрез езикът на която може да се погледне и прозре отвъд видимото за човешките сетива.

Грант Леви казва следното: "Астрологията ни предлага информация как сме склонни да реагираме в определена ситуация и по отношение на другите хора, какъв скрит потенциал имаме или трябва да доразвием за постигане на по-пълноценен и по-щастлив живот, кои периоди от време са най-подходящи за нашата работа. Тоест тя не предсказва бъдещето, стига да не сте в плен на натрапчиво поведение. Астрологията осигурява информация. Използвана съвместно със собствения ви здрав разум, тя ще ви позволи да вървите по личния си път с по-голяма лекота, с повече успех и с по-голям шанс за реализация."

# 40
  • София
  • Мнения: 11 881
Значи, ако се прави хороскоп на дете е най-добре то да не е запознато с него.
Това ме задоволява като обяснение.
Аз не съм фен на хороскопите, смятам, че ако има съвпадения с предсказаното и случилото се е случайност Simple Smile
По- добре и родителите да не знаят. Достатъчно багаж носят по отношение на детето под формата на подозирани генетични особености, неудовлетворени родителски амбиции прехвърлени на детето- предсказанията само доомазват пейзажа.

За съвпаденията- по- вероятно ми се струва човека да си е изпълнил зададената от хороскопа програма. Затова хороскопите и за забавление не ги приемам.

# 41
  • Мнения: 125
Мога само да ви кажа, че съм била на сто гледачки и никоя не ми е познала нищо. За сметка на това хороскопа ми познава 90 процента. Факт.

# 42
  • Мнения: 125
Момичета, взех си часа на раждане. Отидох в ЕСГРАОН на общината, както казахте и там ми го дадоха срещу 5 лева! Супер!
Оказа се, че е с половин час по-късно от това, което си бях изчислила сама. Но реално хороскопа ми не търпи някакви особени промени.

Общи условия

Активация на акаунт