Въпрос за задължителните профилактични прегледи

  • 894
  • 5
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 105
Ако има вече такава тема нека модераторите я изтрият, просто нямах време да търся!

Искам да попитам дали някой знае прегледи при какви специалисти се правят и всичко останало. Знам единствено, че трябва да се направят до края на годината задължително. Така беше и миналата година. Ако не се лъжа личните лекари трябва да уведомяват пациентите си, но мен нито сега нито миналата година ме уведомиха. Също така знам, че има и глоба ако не се направят в срок, но не за лекарите, а за пациентите!! Та по темата ако някой вече е ходил и знае за какво точно става дума, нека ми каже. Може и на ЛС.
Благодаря!

# 1
  • Мнения: 3 506
При личния лекар само. Включва най-елементарни неща - проверка на теглото, кръвното, слушалка, ЕКГ, общо състояние. Личните лекари им плащат за тези прегледи, тъй че често пъти и без да ходиш, издават лист, че са те прегледали...

# 2
  • София
  • Мнения: 1 105
Благодаря, утре ще я питам нашата лекарка. Аз мислех, че е нщо по-така....

# 3
  • Мнения: 22
По ТВ наскоро даваха за профилактичните прегледи и освен по-горе изброените неща трябва да има и изследвания на кръв и урина, а за жените - гинеколог и мамолог. Това го каза експерт от здравната каса.Хората обаче не  си знаят правата и лекарите си претупват работата.

# 4
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666
Вчера ходих на профилактичен преглед. Проверяват ръст и тегло. Правят електрокардиограма на сърцето, преслучват те и ти правят изследвания. на мен ми взеха само кръв. скоро ще отида и на мамолог.

# 5
  • Мнения: 2 381
Мъжът ми вече си направи профилактичен преглед при личната лекарка.Включва измерване на RR , пулс, прослушване на гърдите и изследване на кръвна захар.Трябва до края на годината да се направи този задължителен преглед.

Общи условия

Активация на акаунт