кашлица, сополи и хомеопатия

  • 21 405
  • 19
  •   1
Отговори
  • там някъде
  • Мнения: 234
Здравейте мами!
Имам въпрос към всички вас, които знаете повече за хомеопатичното лечение и го практикувате върху вашите деца. Насето (3г.) вече месец може и повече да е станало има кашлица и сополи. Накратко да ви разкажа минахме през 2 доктори, всеки от които си изписа своите си лекарства. Резултата от лечението е почти нулев. Затова се обръщам с молба към вас, дайте ми съвет какви хомеопатични лекарства мога да му купя и възможно ли е въобще така да го лекувам, индивидуално ли е лечението на всяко дете с хомеопатия или съществуват някакви универсални лекарства за тези симптоми. Извинявайте ако въпросите ми та съпи, обаче съм на Вие с хомеопатията, а виждам, че във форума много майки са запознати с този вид лечение. Ако е възможно препоръчайте ми някакви хомеопатични лекарства. Благодаря ви предварително.

# 1
  • Varna
  • Мнения: 103
Мога да ти препоръчам една бабешка рецепта за кашлица. Моят син също кашляше и след като видях, че не се повлиява от сиропи се разрових с търсачката и намерих това - 100 гр сок от изцеден лук (може и по-малко), 1 бурканче мед (от пюре, аз сложих боров мед), 1 изцеден лимон и 1ч.л. сода бикарбонат. Бърка се в голям съд, че кипва от содата. Пие се няколко пъти по 1 с.л. Синът ми се оправи за 2 дена (а кашляше по цял ден), като спрях всички сиропи, освен витамините. Бързо оздравяване.

# 2
  • Мнения: 1 866
Трябва да отидеш на хомеопат, тъй като лечението е индивидуално. Аз понякога се самолекувам с хомеопатия, но така не винаги е ефикасно. Никой не би могъл да ти препоръча хомеопатично лекарство за хрема или кашлица, тъй като назначаването на хомеопатични медикаменти е по-сложен процес. Специално за настинките и гриповите състояния в нашето семейство ползваме само хомеопатия. Излекуването става много по-бързо.
Най-важното е обаче да намериш добър хомеопат. Може би някои майки ще могат да ти препоръчат за Хасково.

# 3
  • Мнения: 371
За кашлицата давам Студал, на нас ни помага! За течна хрема и кихане Коризалия. И двете са на Боарон! За болно гърло Хомеожен 9!

# 4
Zdraveite mami!
Bih iskala da popitam kakvo tochno predstavliava Homeojen 9
Chesto boleduvame ot garlo i obiknoveno ni izpisvat antibiotik

# 5
biah zabravila da se registriram
vliazoh kato tery

# 6
  • Мнения: 3 777
Стодал - много съм доволна, два пъти пресече кашлица и зачервено гърло в самото начало.
За сополи не мога да помогна.

# 7
  • sofia
  • Мнения: 769
Най-правилно е да отидете при хомеопат, за да даде правилното лекарство, първо защото бебо е много малък и второ твърде дълго време е продължила тази хрема. На детенце правено ли е изследваване за бактерии в нослето?

# 8
  • там някъде
  • Мнения: 234
До сега не сме вземали секрет от носа за изследване. В момента ни е предписана ваксината ИРС19 и с нея се лекуваме. Особено голям резултат няма, а вече 5-ти ден я слагам в носа. Честно казано не знам какво да правя. Не познавам и хомеопат в Хасково, който да ми помогне, май ще трябва да поразпитам по-подробно из града. Благодаря на всички, които ми помагате със съвети и предложения. Все пак мисля първо да го заведа при хомеопат ( ако успея да издиря такъв в града) и тогава да купувам каквито и да било хомеопатични продукти.
Бъдете здрави!!! Simple Smile Grinning Laughing Wink

# 9
  • Мнения: 70
Аз също  ще ти кажа да се свържеж с хомеопат ако си решила да лекуваш с хомеопатия детето си.Всички тези Боаронски лекарства които мамите са ги изписали един  класически хомеопат  ще те посъветва да  ги изхвърлиш от  аптечката си ако ги има или въобще да не ги ползваш,защото са така да се каже  букет от най -различни лекарства,а не това е принципа на лекуване.Влез в клуб хомеопатия,там има и координати на доктори.

# 10
  • Мнения: 417
Времето е много дълго за настинка. Задължително изследвайте за бактерии. Ние страдахме една година от стафилококи. Хомеопатично ефективно лечение не се прилага самостоятелно особено при дете. Трябва ви добър хомеопат. При нас помогна.

# 11
  • Мнения: 555
vij v zdarveopazvane> babini rtzepti>
moje ne6to da ti e ot polza

# 12
  • Мнения: 423
Времето е много дълго за настинка. Задължително изследвайте за бактерии. Ние страдахме една година от стафилококи. Хомеопатично ефективно лечение не се прилага самостоятелно особено при дете. Трябва ви добър хомеопат. При нас помогна.

Предварително се извинявам за разводняването на темата, но в момента силно ме интересува следното нещо (въпросът ми е към Zazi): успяхте ли да "преборите" стафилококите само с хомеопатия

# 13
  • Мнения: 326
Цитат
успяхте ли да "преборите" стафилококите само с хомеопатия
Цитат
На на, много пъти писах във форума, но ще пиша пак, специално заради теб. Моето бебче се роди със стафилококова инфекция. Искаха веднага да го сложат на антибиотик, на мен също. Аз и съпругът ми се подписахме, че отказваме лечение. Започнах да му давам перли, когато беше на 7-8 часа живот. Разбира се всички в родилно отделение ме обявиха за луда и безотговорна, но ни изписаха с почти чиста кожа. В къщи продължих да му давам хомеопатичен медикамент. Окончателно се изчисти след може би 2 седмици. Повече от сигурна съм, че хомеопатията се справя без всякакви съмнения със стафилококите.

# 14
  • sofia
  • Мнения: 769
И аз съм се справила със стафилококи стрептокок с хомеопатия и то за много кратко време.

Общи условия

Активация на акаунт