Слабо ми било детето

  • 3 682
  • 45
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 722
Ми тва е дето много ме ядоса. За 2 дни 3ма различни души ми го казаха. Че не било нормално 7м бебе-момче да е само 8 кила. Единият ми каза, че детето било гладно, затова яло каквото му предложа /щото казах, че не слагам сол и захар/. Другият ми предложи да почна да правя супа на детето, че да го подкрепя, защото неговото дете на наша възраст имало възглавнички по крачетата ... абе нямам думи, да знаете - за да ви е здраво детето трябва да е колкото се може по-тежко и кръгло.
О, забравих да добавя - 2 пъти дневно твърда храна по 50-60 грама е крайно недостатъчна за почти 8 месечно бебе.

# 1
  • Мнения: 5 790
Ай стига вече! Аман от глупости! В края на краищата ти си майка на това дете и едва ли го държиш гладно! Колко според хората, които са ти казали трябва да тежи? Мойта красавица на 7 месеца беше точно 8.800 кг, но тя се роди голяма и качваше по много. Съвсем нормално си е бебето, не слушай глупости! Да не си го родила да го угояваш за Коледа я?

# 2
  • Мнения: 414
Да, и на мен ми го подвикват Simple Smile Мойто Ане е още по-фино - на 7 м. - 6 500 Simple Smile Сега като почна да пълзи и да се движи съвсем ще изцингулее, ама на аз инат - не му дам яхния и кюфтета, а мляко та мляко  Joy

# 3
  • София
  • Мнения: 18 679
Виж ся, булка - т.нар. "околни" нямат угодия CrazyКато е слабо - що е слабо, дай му манджичка повечко; като е пухкаво - дебеличко е, стига с тая кърма, че виж къв слон стана Twisted Evil
И в двата случая съветът ще е - отбивай/респ.спирай адаптето/, тъпчи го с пикантни кюфтенца, мусака и крем-нишесте, като всички други.
Никой не обича различните Wink

# 4
  • София
  • Мнения: 6 246
Ами и моя син е сега 7,800 и хич не мисля, че е слабичък. Не им се връзвай, много си е добре детето!

# 5
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
О, забравих да добавя - 2 пъти дневно твърда храна по 50-60 грама е крайно недостатъчна за почти 8 месечно бебе.

Ами честно да ти кажа и аз мисля, че е недостатъчна...  Confused

# 6
  • Мнения: 278
Ха и аз имам същия проблем Wink
Щерками е красива млада дама без излишни килограми  Laughing за разлика от майка и  Embarassed В началото се претеснявах че качва по 400 гр. на месец, но след като си се чуства добре и не пищи от колики и не е умърлушена Stuck Out Tongue
Но като гледам в писаниците си и каката е вървяла по същия начин, а сега всички в училище и завиждат че има такова прекрасно тяло за разилка от съучинечките, които повечето са с наднормено тегло, защото се тъпчат на поразия.
Не им се вързвай. Аз даже в къщи си имам враг дето не ме оставя на мира. Баща и само ме кара да и давам разни работи, но като го погледна лошо  Naughty

# 7
  • Мнения: 1 722
О, забравих да добавя - 2 пъти дневно твърда храна по 50-60 грама е крайно недостатъчна за почти 8 месечно бебе.

Ами честно да ти кажа и аз мисля, че е недостатъчна...  Confused

Добре де, твърда храна давам до момента в който детенцето спира само да си отваря устата. Като не ще повече, насила ли да му бутам?? Всъщност само веднъж изяде цяло Хипско бурканче, обаче после падна яко  Sick.

# 8
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Не знам, Ани...Естествено, че не трябва да му даваш насила, но пък от друга страна ако не ограничаваш кърменията в сравнение с преди, когато е бил само на кърма, няма как да ти иска и твърдата храна отгоре... Ако се е наял до ушите с кърма, как да яде после и друго... Естествено, може да карате и основно на кърма, всеки си решава сам за детето... Просто за мен 8-месечно бебе има нужди, надвишаващи това, което само кърмата може да му даде...
Моята бебка яде три пъти пред деня немлечна храна - по около 150-190 гр. Но почти нямаме кърмене през деня (понякога на заспиване само, но суче много малко, колкото да се унесе...). Затова пък цяла нощ - през два-три часа суче... Ние имаме другия проблем - наднормено тегло... Явно и аз бъркам някъде... Направо ме е срам да отида днес на консултация...

# 9
  • София
  • Мнения: 18 679
О, забравих да добавя - 2 пъти дневно твърда храна по 50-60 грама е крайно недостатъчна за почти 8 месечно бебе.

Ами честно да ти кажа и аз мисля, че е недостатъчна...  Confused
Зъхи, защо смяташ така?Много, дори повечето, кърмени бебета хапват по-малко твърда храна.Разбира се, изключвам мойто и твойто hahahaАма те за това са като симпатичните бомбички на халва "Любимка" Joy

# 10
  • Мнения: 819
Абе, хора, до голяма степен влияние оказват гените и обмяната на веществата. Според мен също е добре да се предлага по-честичко твърда храна на бебе на 8 месеца. За протокола - Мая е 8.600 кг. Яде основно на обяд (около 200 г, но не винаги) и следобяд, сутрин нещо по-леко (йогурт(50-60 г) и/или бишкотка).
На мен не ми се вижда дебела.....нито слаба.....
Успехи, Ани Hug и давай по-смело с "манджите"  Laughing

# 11
  • Мнения: 1 722
Ами аз чакам момента с губене на интерес към кърменето, но засега такъв не виждам /освен когато в стаята има други хора и силни шумове - точно тогава отказва гърдата и иска нещо с лъжица/. А и аз също вече си мисля, че е хубаво да похапва повечко твърди нещица /т.е. мисля, че кърмата ми е намаляла и едва ли го наяжда хубаво/ ... но пък искам нещата да стават естествено ... самото дете да си покаже кога иска друго освен мляко и колко ....

# 12
  • Мнения: 854
..не било нормално 7м бебе-момче да е само 8 кила
Ами моето като е на 11 месеца и е 8,600 Joy Горкото ми дете, уморила съм го от глад Naughty И аз ги чувам тия приказки от време на време, ама хич не се връзвам Crossing Arms И пак да питам - ти кога даваш твърдата храна, преди или след кърмене? Щото аз никога не съм давала след кърмене - то забрави да си отвори устата като се нацока мойто дребното Laughing Да ти кажа едва сега почна да качва по повече от 200г на месец/последните 5 така беше Rolling Eyes / и мисля, че е попнеже вече върви и му трябва повече енергия, респективно набива детето повечко. Ама почна да ми се храни като хората чак в 9-я месец някъде. Дотогава сме имали и дни почти изцяло на кърма. Лошо няма Peace

# 13
  • Мнения: 3 777
Ани 8 кг не е малко, моя пич беше толкова на 10 месеца. С големи бузи и пълни крачета. Кг са относително нещо.
Но и аз като Зъхи смятам че за 8 месечно, яде малко твърда храна.
Ти си решаваш все пак Peace

И стига слуша хората, тегли им една дълга и сочна на ум и забрави.

# 14
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 172
Моята беба също не е от дебеланковците- на 6м. е 7100, а се роди големичка- 3800   261uu. Съгласна съм, че кг са относително нещо. А за твърдата храна- моята яде два пъти дневно по 150-200г такава. Заместила съм 2-3 хранения изцяло, а кърмя само сутрин и вечер. Преди да заместя хранене, предлагах твърдата храна преди млякото, защото иначе просто не виждам как след яко нацокване бебе ще отваря устата за лъжичка. Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт