мами в германия помагайте

  • 768
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 364
проблемьт ми е следния като си бях в бг ми откриха раничка на 6ииката на матката.тук обаче лекаря ми ни6то не каzва zа таzи рани4ка,ама и аz немогада му кажа какво ми е открил доктора в бг zа6тото неzнам как е на немски  Rolling Eyes.има ли някой представа как е на немски?много 6те сам ви благодарна

# 1
  • Мнения: 1 909
проблемьт ми е следния като си бях в бг ми откриха раничка на 6ииката на матката.тук обаче лекаря ми ни6то не каzва zа таzи рани4ка,ама и аz немогада му кажа какво ми е открил доктора в бг zа6тото неzнам как е на немски  Rolling Eyes.има ли някой представа как е на немски?много 6те сам ви благодарна
6ийка на матката е Gebаеrmutterhals, тук каzват и Muttermund, кажи му го на латински - cervix.
Wunde е рана.

# 2
  • Мнения: 364
аz се опитах да му обясня 4е имам wunde ама той иzоб6то не ме раzбра.на немски не е така явно си има някакво друго име.

# 3
  • Мнения: 1 909
аz се опитах да му обясня 4е имам wunde ама той иzоб6то не ме раzбра.на немски не е така явно си има някакво друго име.
Пробвай с Verletzung, Blessur, Kratzer, Riss, Schnitt, Schramme, Verwundung.
Може пък българските лекари да са се объркали?
Или пък да я няма вече? Кога си била на преглед?
Кажи на лекаря в България да ти даде диагноzата на латински, ако немецът не раzбере zа какво иде реч.

# 4
  • Vienna
  • Мнения: 519
erosionen ili ulcus am muttermund.

# 5
  • Мнения: 3 880
Намерих теzи латински наzвания
Erosio colli uteri
Еrosio vera
Нека раzбираЩите от медицина да кажат дали наистина е това...

# 6
  • Мнения: 7 605
И на мен уж ми бяха открили рана в БГ, а после във Франция (един месец по късно) никой лекар не можа да я открие. Аz и иzвън БГ никога не съм 4увала zа такива рани. Раzправиха ми, 4е в БГ 4есто поставили такава диагноzа zа да вzемат парите на жените  Sick Та ако лекарят ти не отркие ниЩо, не се притеснявай толкова.

# 7
  • Мнения: 364
сьс сигурност имам раничка.преди6ния ми генеколог тук дори я иzследва6е zа рак.маzа ме след това с не6то което уж да я премахне аz тогава дори неzнаех какво и zа6то ми прави.генеколога ми се премести и сега ходя при тоzи ,но той ни6то не каzва .аz няма6е и да zнам ако не ми бе6е каzал доктора в бг.каzа че предния доктор се е опитал да я махне с лекарство ама това не било ефикасно.

# 8
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
сьс сигурност имам раничка.преди6ния ми генеколог тук дори я иzследва6е zа рак.маzа ме след това с не6то което уж да я премахне аz тогава дори неzнаех какво и zа6то ми прави.генеколога ми се премести и сега ходя при тоzи ,но той ни6то не каzва .аz няма6е и да zнам ако не ми бе6е каzал доктора в бг.каzа че предния доктор се е опитал да я махне с лекарство ама това не било ефикасно.
Може би тогава не е лошо да отидеш и при друг гинеколог, след като тоzи не може да види нищо. Може пък да е и иzчеzнала Thinking

# 9
  • Мнения: 4 399
МИ и на мен ми бяха намерили раничка когато си бях в БГ. Това беше дни преди да замина за Германия и нямах време да правя никакви изследвания. Имах точно същия проблем като тебе как да обясня на немски лекар какво ми е. И накрая намерих един македонец дето беше учил в София, та с него се разбирахме и на БГ. Ами и той а и толкова лекари след него досега не са намерили за необходимо да го лекуват това нещо. Не знам дали изобщо имам такава раничка, защото тук никoй не ми е казал. И след толкова цитонамазки дето съм направила, никoй не ми е казал че лечение се налага. Според мен тук на тия ранички се гледа по съвсем различен начин и съвсем не се прибягва до лечение.

# 10
  • Мнения: 3 880
Аz и иzвън БГ никога не съм 4увала zа такива рани.
И аz това Щях да пиШа. Навремето в БГ бях останала с впечатлението, че почти няма жена, която да се е раzминала с раничката (всички поzнати на майка ми си се оплакваха помежду си от тях), а тук една не съм чула newsm78, zатова и неzнам как го наричат...

# 11
  • Мнения: 2 452
Наистина се наричат erosio на латински. Не зная как ще е на немски. Може и да е изчезнало при втория преглед, т.к. може да е временно състояние, напр. при секс, ползване на тампон, възпаление.....

# 12
  • Мнения: 125
stasi 1 ако си в Берлин мога да ти дам координатите на един генеколог,който е руснак ,женен zа българка.Той със сигурност Ще те раzбере.

Общи условия

Активация на акаунт