за готовите каши?

  • 743
  • 8
  •   1
Отговори
здравеите, мами! Имам въпрос за готови кашички. Имам каши от Cow&Gate бананова и орисова и овесена каша на Heinz. Правя всичко по инструкция,  2 чаини лъжички + 4-5 формула + немного водичка - а и трите стават ужасни-миришат на лекарство, не се растварят хубаво и дразнят гърлото. Бебето кашля от нерастворени частички. А вкуса им.....
Моите въпроси са:  Какво правя не така ?Каква да е консистенцията на готовата каша, по-хубаво ли е да правя домашна, и ако има мами от UK, препоръчаите ми please хубава марка.
Many thanks.

# 1
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
В сравнение с тези които ги има в БГ. тукашните са  Sick Но все пак има Хип, вземи да пробваш от тях.И на Хейнц са хубави.Правят се на "око". Слагай каша сухо вещество, колкото е указано на кутията според възрастта на детето ти.След това сипваш по малко вода и бъркаш, докато не стане с консистенция на нормална каша.Ако спазваш дозировката за вода на кутията, става или лепило за тапети, или супа.Има и значение дали кашата е млечна, или безмлечна.Ако пише, че е безмлечна я прави с адапте.Щом не се разтваря, опитай да затоплиш малко водата ThinkingС домашните каши е играчка, не можеш да осигуриш такова разнообразие, което има тук на пазара.Давай плодови, те са най-ароматни( с изкл#чение на банановата). А тези на хип според мен са най-добре.Жалко, че няма тук на Милупа.

# 2
Здървеите мами  аз не съм в UK  аз съм САЩ и по въпроа за кашите съм на същото мнение и тука са отвратителни ! Но та ка се случи че моите дечица са породени  и едното  се роди миналата година август а другото тази година септември! И се наложи да заведем баткото в бгто през лятото когато заведох той беше на 10 месеца но му взехме каша Слънчо нещо невероятно и сега за другото ми детенце чакам  да ми пратят колет от бгто другия месец със тази каша нещо неворятно е много е вкусна даже на мен ми се дояде като му я направих ще чакам да ми  я пратят с нетърпение ! Аз бих ти препопъчала ако има кой да ти прати каша от бгто хич да не чака направо ще се преродиш и на детенце ще му е по вкусна ! Да не говорим че гъмжи от разнообразие и  е страхотна КАшАТА СЕ КАЗВА сЛЪНчО успех пожелавам! Laughing Joy

Последна редакция: нд, 20 ное 2005, 15:04 от Vivi

# 3
  • Мнения: 516
Кашата която давам на моето бебче е Слънчо - невероятни са всички варианти. Бананова, Праскови,Оризова /с домати/ и.т.н. Ябълкова,....... Пробвай ще я хареса бебчето ти а и ти. Но моя съвет е не я прави по тяхното съотношение прави я по гъстичка става по-добре.Успех newsm10

# 4
  • UK
  • Мнения: 1 334
аз давам оризова на Хип-правя я винаги на око. Ако искаш да даваш овесена каша направо дай Ready Break- аз с нея захраних с глутен, не съдържа захар. обикновено към нея прибавям пасиран банан или друг плод, както и към оризовата. не съм си и помисляла да и дам от зеленчуковите  Sick за консистенцията:когато захранвах давах по-редичка каша, почти водичка,но сега вече давам гъстичка.

# 5
  • Bristol
  • Мнения: 9 361
Пробвай да ги объркаш с малко плодово пюре. Аз ги разтварям с гореща вода, въпреки че пише водата да е охладена, обаче слагам ледени плодови кубчета. Моята си умира за кашите  Laughing Има едни fruit and yogurt, те са и любимите. В тях плодово пюре не слагам.

# 6
  • Мнения: 2 672
Никога не съм давала каши , тъй като детето не е имало нужда от тях - кг. винаги са му били нормални

# 7
  • Мнения: 463
И аз имам проблем с кашите,стават на буци,аз само оризова Хеинц съм пробвала,но забелязах,че ако първо сипя кърмата после кашата стават по добре.Иначе като станат на буци бъркам като побъркана,докато се оправи,и аз слагам плодово пюре,така стават по-вкусни,ама буците си остават Embarassed,та си мислех че съм само аз ,явно не съм...
За консистенцията,правя на око но гледам да е не много рядка,но и не чак гъста и лепкава,нещо средно.


Слънчо и аз ги знам от едно време,много ги обичах Heart Eyes

# 8
Много мерси момичета за отговорите.
 Пробвах , по совет на Биляна, кашичка  от банан и  праскова на Хип- и има разлика от Cow&Gate! Купих от руски магазин каши на прахче- царевична, ялда-  ще си пробвам и тях. А за Слънчо-мъжа ми казва, че те са много вкусни, обаче нямаме начин да ги намерим тука:(
Маклу офф: Виждал ли  е някой в UK пуренце от шипки.

Общи условия

Активация на акаунт