кога започва да се дава супа на вечеря

  • 4 641
  • 25
  •   1
Отговори
моето бебе е на 9 месеца и започнах да му давам в 19:30 супа
а после преди лягане в 20ч мляко
Притеснявам се да не е рано за това

# 1
  • Мнения: 5 241
Не е рано  Peace

# 2
  • Мнения: 5 299
И аз давам така, а малката е на 7 месеца и половина Peace

# 3
  • Мнения: 101
   Добре де, ама колко супа при положение че в 20 ч. мляко, няма ли да е много за половин час?

# 4
  • Мнения: 8 505
Когато само млякото спре да му е достатъчно за през нощта.

# 5
  • Мнения: 81
а на обяд какво,защото ние например ядем супа наобяд

# 6
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 037
Точно този въпрос взе да ме интересува напоследък. Започнахме втора група на кухнята, където вече има и супичка. Още не съм давала, но мисля като почна да давам надвечер.

# 7
  • София
  • Мнения: 2 493
по принцип е хубаво на обяд малко (около 40 мл) супичка и след това основното. Аз така давам,
а остатъка от супата (около 150мл) за вечеря (в 19:30) + мляко (150мл) преди лягане в 20:00.

# 8
  • Мнения: 2 672
от както тръгна на детска кухня - от 8 м. му я давам вечер + 1.5 сухар вътре

# 9
  • София
  • Мнения: 15 197
а на обяд какво,защото ние например ядем супа наобяд

Според нашата педиатърка, супата не може да се дава като самостоятелно хранене. Тя служи за "разяждане" и след нея се дава "същинската храна". Когато Иво тръгна на кухня на обяд му давах половината супа и основното ядене (за да не му става много количеството на храната).

# 10
Моето момченце от 6тия месец започна на супички на обяд и постепенно остана на супа но то ина обяд например хапваше 300гр супичка със ситно натрошен сухар или препечена филиика за да не му е редичка и след супата му давахме десерт една рендосан ябълка ! А вечер ядеше манджичка към 18:00h и в 21:00 си изпиваше млякото ! А з доста от раничко започнах да му давам от храни!

Последна редакция: нд, 20 ное 2005, 15:10 от Vivi

# 11
  • София
  • Мнения: 2 493
Цитат на: Vivi
Според нашата педиатърка, супата не може да се дава като самостоятелно хранене. Тя служи за "разяждане" и след нея се дава "същинската храна". Когато Иво тръгна на кухня на обяд му давах половината супа и основното ядене (за да не му става много количеството на храната).

не само според вашата. и според нашата и според д-р Лиляна Трифонова (автор на книгата Хранене на бебето)

# 12
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Супата ч давах на обед+основното,следобед кремчето.
Вечер също съм давала супа към 20 часа,но ние винаги сме лягали около 22 часа така,че млякото го пиехме тогава.

# 13
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Цитат на: Vivi
Според нашата педиатърка, супата не може да се дава като самостоятелно хранене. Тя служи за "разяждане" и след нея се дава "същинската храна". Когато Иво тръгна на кухня на обяд му давах половината супа и основното ядене (за да не му става много количеството на храната).

не само според вашата. и според нашата и според д-р Лиляна Трифонова (автор на книгата Хранене на бебето)
И не само според тях. Във всички книжки и списания за бебета, които съм изчела пише да не се прави така. Но майките са възприели тази практика. И за вечеря детето получава излишно много въглехидрати, а недостатъчно белтъчини и мазнини.

# 14
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 893
Алекс започна супите от 8 месец. От 11 месец яде и на обяд и на вечеря супа.

Общи условия

Активация на акаунт