Още веднъж за приятелите...

  • 1 187
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 235
Днес се натъжих. И то много. Защото за кой ли път се замислих за приятелите си в България и за това как ни се промениха отношенията с тях...

От както сме в чужбина със съпругът ми, единствените хора, които сме канили да ни гостуват бяха семействата ни. В началото ни беше трудно, живеехме на тясно... Сега животът ни се нормализира, разширихме се и ми се прииска да поканя една от най-добрите си приятелки. Направих го, като си мислех, че тя ще се зарадва, НО... останах с впечатлението, че тя се засегна и даже, че се обиди.

Не знам как да я тълкувам тази реакция... Стана ми адски гадно...   Tired Cry

Вие канили ли сте приятелите си от България да ви идват на гости? Как реагираха те?

# 1
  • Мнения: 4 629
Mika,
aз съм от скоро тук и още приятели не съм канила да ни идват на гости. Но промяната в отношението между нас като, че ли вече започвам да я усещам. Обяснявам си го с това, че водим различен начин на живот, ежедневието ни е различно, различни са проблемите, които ни вълнуват. Та тези разлики с годините съм сигурна, че ще окажат влиние (негативно) на приятелството ни Cry

# 2
  • Мнения: 7 430
Ами ние не Sad то не можем да поканим родителите, а какво остава за приятелите...
Неиму(о)верно отношенията се променят ..... за съжаление, което е и е неизбежно  Weary

На мястото на приятелката ти не знам как бих реагирала...може да си има причина да постъпи така newsm78

# 3
  • UK
  • Мнения: 1 334
мен досега са ми идвали 3 приятелки  на гости още докато бях студентка и си живеех в стайчето 2х2 Grinning първата като дойде спахме на едно легло, после другите две спаха на едно легло а аз се ширих:)) може би очакваха малко по други условия,но бързо се адаптираха и останаха и трите много доволни от гостуването си. не знам защо приятелката ти се е обидила  newsm78. може наистина да има причина-примерно финансова или някакъв друг проблем.

# 4
  • Мнения: 314
При мен не съм забелязала да са се променили много отношенията с приятелите, особено с най-близките. Все още никой от тях не ми е идвал на гости (освен родителите и сестра ми, те са с приоритет  Grinning), но това е само въпрос на време, аз съм тук сравнително от скоро.
Бих те посъветвала да говориш пак с приятелката си, ако наистина сте близки и да разбереш какво я притеснява. Понякога може човек да изтълкува грешно реакцията на другите.

# 5
  • Bristol
  • Мнения: 9 355
Да не би да има финансови проблеми приятелката ти ... или пък да и е проблемна визата (не знам в коя страна си)
За Англия например билетите си бяха скъпички (дано нещата се променят), а и виза трябва. Затова засега никой не ми е идвал на гости ( е с освен мама де   Laughing ), но кроиме планове Wink

# 6
  • Мнения: 384
Ох,това ни е болна тема.Ние каним непрекъснато, но никой не е дошъл,изключая родителите,които са тук всяка година. Оправданията са обикновенно визи и пари, но отношенията са ни същите като преди, само дет почти никой не остана в България.

# 7
  • Мнения: 2 032
Не се разбира защо се е обидила? Може да й е дошло изведнъж и просто да не е реагирала с въодушевление, защото може да е искала да помисли подробностите?
Аз не мога да кажа, че са ми са се променили отношения с близки и познати от България, който ми е бил мил, и сега ми е мил. Разбира се, че това, че аз съм избрала да живея в друга страна, не ме прави автоматично по-различна, или пък по-добра или пък по-лоша от тях, така че аз като съм си същата, и те се държат по стария начин с мен. Но това както и да е. Много мило, че си поканила приятелката си, хубав жест, сигурна съм, че е оценен.

# 8
  • Мнения: 235
Може би сте прави, че проблемът е финансов... Макар че... не знам.
Няма нужда от виза. Тук е Шенген. Вече има и един low cost, който лети от София на 1/3 та от редовните цени... А и приятелката ми все пак работи и й плащат добре...

Може и аз да нямам реална представа за нещата в България. Но напоследък комуникацията става все по-трудна...  Опитвам се да се държа нормално, не парадирам с това, че не живея там... Но имам чувството, че хората точно на това се дразнят - че се държа с тях както преди. И по-скоро те парадират с това, че те са останали в България, а ние не и не пропускат да го подчертаят... Сложно е и не ми се иска пак да предъвкваме вече казани неща...

Все пак благодаря Ви, момичета. Днес наистина ми беше много тъжно, но ми по-олекна като го написах...


# 9
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
На нас ни идват приятели на гости, наистина дели ни една граница и сигурно това има значение Wink.

# 10
  • Мнения: 235
Не се разбира защо се е обидила? Може да й е дошло изведнъж и просто да не е реагирала с въодушевление, защото може да е искала да помисли подробностите?
Аз не мога да кажа, че са ми са се променили отношения с близки и познати от България, който ми е бил мил, и сега ми е мил. Разбира се, че това, че аз съм избрала да живея в друга страна, не ме прави автоматично по-различна, или пък по-добра или пък по-лоша от тях, така че аз като съм си същата, и те се държат по стария начин с мен. Но това както и да е. Много мило, че си поканила приятелката си, хубав жест, сигурна съм, че е оценен.

Алиса, надявам се да се окажеш права... Praynig
Наистина не се бях замислила, че може и самото пътуване да я притеснява... За мен това е вече рутина, но може за нея нещата да не са толкова прости...

# 11
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
не съм канила до сега приятели само родителите ми , брат ми и снаха ми са идвали 2 пъти за по 3 мес. но за мен да поканя някой от  БГ зна4и 100% плащане на вси4ки разноски.
може и тя това да е о4аквала newsm78
ина4е за потдържане на връзките си зависи от 4овека. имам приятели, които загубих и други, с които сме дори по-близки. сега с тия нет телефони дори за БГ е евтин международния разговор. така 4е оправдания няма....

# 12
  • Мнения: 734

Кажи й че я каниш с поемане на пътните разноски, да видиш как ще дойде още утре...

# 13
  • Мнения: 804
аз си мечтая един ден поканя най-близката си приятелка, която ми стана и кръстница, заедно с нейния приятел и да ги оженя тук married, защото те няма как да си го позволят , а и не се решават вече 5-6 години. Обаче те са много зле финансово и аз ще трябва да им поема всичките разходи. Освен това се чудя дали те биха се съгласили, как ще се почувстват като знаят , че нямат възможност дори за билета, сигурно би им било унизително да приемат , знам ли. Та така само си мечтая, защото и без това са си огромни разходи, които за момента не можем да си позволим.
  Може би твоята приятелка се чувства точно така. А дори и да получава добри пари, едва ли са и излишни за разходка извън БГ.

Последна редакция: сб, 19 ное 2005, 01:15 от smily_5q

# 14
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Каня наред / може би предимно роднини/ ,като ми е малко мъчно, че една съфорумка все казва, че ще дойде и все не идва  Cry Тук имам възможност да настаня хора, да ги нахраня, да ги разведа. Но ми е трудно да е поема пътни разноски...Само че, нещо не идват / не заради материалната страна.../. Тя самата ми майка отказва да дойде категорично и ми е  Cry и  Close

Но иначе, аз нямах толкова много приятели в България, така че сега създавам наред... newsm78 може би затова не усещам голяма промяна....Може и да греша....не знам

Общи условия

Активация на акаунт