подуване от зъб-какво да правя?

  • 7 515
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 069
Здравейте мами.Тази нощкъм 3.00 часа се събудих от силна болка в  зъба , до 5,45 вече не издържах и изпих една ампула аналгин и съм заспала.Събуждам се сега и гледам, че съм се подула Cry.Какво да правя?Алергична съм към стоматологочни упоики , а и 100% ще ми изпишат антибиотик и ме е страх да не навреди на бебо , но и с тази гнои не може да се стои?Аналгина които изпих може ли да е опасен?

# 1
  • София
  • Мнения: 18 679
Недей да пиеш повече аналгин!
Веднага на стоматолог, има антибиотици, напълно съвместими с бременността.

# 2
Отивай на зъболекар. И аз се бях подула по време на бременността и ми го оправи без упойка и не ме болеше. Не знам защо, но след като вече се е подул не боли толкова докато ти чисти каналите, за да го оправи. Има лека болка, но щом дори и аз я изтърпях........ Така, че не му мисли, а тичай, нямаш друг изход.

# 3
  • Мнения: 3 069
Обадих се на генеголога и зъболекарката си.И двамата казаха , че може да се пие аналгин 2 пъти за 24 часа.В 20.00 часа съм при зъболекарката и умирам от ужас.При мен става дума за 2 корена които са един друг и трябва да се вадят , а това няма как да стане , защото имам алергия към упоките , дори не знам как ще издържа болката , защото трябва да се цепи там където е абцеса и пак без упоика Cry

# 4
  • Мнения: 733
Мисли си за бебчо и ще се справиш. Стискам палци да мине всичко гладко.   bouquet

# 5
  • Мнения: 3 069
Момичета , оживях Wink.Ходих ме снощи с мъжа и като се започна .... та час и половина.Стоматоложката ми е супер , много внимателна и с лека ръка.Не се наложи да ме маже с никаква упоика , карахме на живо , но се издържа.Искам да ви кажа , че ми изписа антибиотик които не може да навреди на плода , защото не може да мине през плацентата и се казва МАКРОПЕН.Дано да съм ви била полезна, въпреки че не го пожелавам на никои.Колко е хубаво да не те боли нищо Hug

# 6
  • София
  • Мнения: 4 423
Много се радвам, че е минало вече!  bouquet

# 7
  • Мнения: 1 170
Emoli, абе някакво телефонче да дадеш на тази зъболекарка, че и на мен може да се наложи вадене на зъб... (озвинявайте за OFF- а... Embarassed)

# 8
  • Мнения: 3 069
Тя се намира на Скобелев и Люлин планина.Тела е 954 58 11 и се казва д-р Христова , страхотна е!

Общи условия

Активация на акаунт