Какво е това чистотел?

  • 22 280
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 392
Става дума за някаква билка, на руски е чистотел. Използва се за сваляне на брадавици, но не знам как се казва на български. Днес ми я каза една приятелка от Украйна, трябва и при нас да я има, но под какво име е?
Спосибо!!!

# 1
  • Мнения: 5 183
Аз съм с руска гимназия, но 4ак до билките не стигнахме ... Дано някой знае за какво иде ре4. Ина4е, утре на партито по слу4ай рождения ден на Томи ще има една рускиня, ако не забравя, ще я питам.

# 2
  • Мнения: 392
Абе то и аз съм с руска гимназия, но и ние не стигнахме до билките. Большое спосибо все пак и утре ако не забравиш питай. Растението било с жълти цветчета и стеблото му при счупване пускало мляко, но не е глухарче.

# 3
  • Мнения: 1 581
Намерих, че се казва змийско мляко, лат. наименование Chelidonium majus

# 4
  • Мнения: 1 854
Виж тук, като кажеш грьцкото име в аптеката, ще те разберат.

# 5
  • Мнения: 4 212
Докато се вклю4а и сте разплели слу4ая  Mr. Green
М да, змийско мляко се казва. Когато малката беше бебе, ходихме в покрайнините, по то4но в горите на Варна и го беряхме за да мажем дупето, 4е се подси4аше ужасно и това беше единствената билка дето и помогна.
За брадавици, ле4ението е мазане с антибрадави4ен препарат, продават навсякъде по аптеките, маже се с шпатулката, завива се с бинт, след 24 се изпилява с пели4ката и така се повтаря поне 15 дена. Преди всяка процедура се топи мястото с брадавицата в разтвор от топла вода и морска сол за 10, 15 минутки. Така пове4е няма да излезе брадавицата.

Последна редакция: пт, 18 ное 2005, 12:40 от Teya

# 6
  • Мнения: 392
Ей, по-бързи сте и от светкавица. Сега ще отида на аптеката да питам. Тея, украинката ми каза, че само веднъж си намазала брадавицата и тя изсъхнала и паднала. Ще пробвам и аз с един път, че моята е малка брадавичка под мишницата и се надявам да стане от раз.

# 7
  • Мнения: 5 183
аз знам 4е и с млякото от смокиново дърво се прави. То нали пуска бяла те4ност, като откъснеш плода. С нея се намазва мястото.

# 8
  • Мнения: 2 825
Виждам, че сте страшни тука и разрешихте проблема на Марилу за отрицателно време, та да питам и аз нещо  Embarassed
Да знаете с какво, без значение билки или лекарства, се маха упорит кокоши трън.
То май това е повече за здравния, ама аз там като не влизам  Embarassed

# 9
# 10
  • Мнения: 1 581
Моя кокоши трън го борих много дълго време.  А преди това колко дълго го отглеждах  ooooh! Имах и още 2, но по-малки.
Накрая взех Verruca Removal Gel, на фирма Scholl, не знам къде си, но го има и в Бг, и тук. Продаваха и малки ножчета като скалпелчета, аз нямах смелост за такава операция  Crazy Значи гелът се маже на тънък слой и той си изсъхва, няма нужда от лепенки и т.н. После след баня гелът се обелва като люспа, а надолу кожата е омекнала и с малка ножичка за нокти, нокторезачка и пинсета махам кожа малко по малко, колкото може, без да боли. После мажа пак. Много е важно да се прави редовно - за около 2 седмици я махнах главната гадост и после малките кокоши трънчета си паднаха сами. Преди това мажа, забравям и то пак си пораства, много е противно.
Иначе имаше и едни пили, с които се изстъргва кожата, може да е по-лесно с тях. Че с мойте инструменти си беше жива операция  Laughing
Иначе съм пробвала с млякото от листа от смокини, може да действат при малки образувания, но на мойто не помогна.

# 11
  • Мнения: 1 581
http://www.scholl-footcare.com/uk/foot_health_centre/foot_clinic … ditions/index.asp - ако искаш да им разгледаш продуктите. Има и някои снимки на самите образувания, аз мойто го прецених като verruca  Simple Smile, но твоето може да е само мазол corn, или както и да се казва  Confused

# 12
  • Мнения: 1 238
Моя кокоши трън го борих много дълго време.  А преди това колко дълго го отглеждах  ooooh! Имах и още 2, но по-малки.
Накрая взех Verruca Removal Gel, на фирма Scholl, не знам къде си, но го има и в Бг, и тук. Продаваха и малки ножчета като скалпелчета, аз нямах смелост за такава операция  Crazy Значи гелът се маже на тънък слой и той си изсъхва, няма нужда от лепенки и т.н. После след баня гелът се обелва като люспа, а надолу кожата е омекнала и с малка ножичка за нокти, нокторезачка и пинсета махам кожа малко по малко, колкото може, без да боли. После мажа пак. Много е важно да се прави редовно - за около 2 седмици я махнах главната гадост и после малките кокоши трънчета си паднаха сами. Преди това мажа, забравям и то пак си пораства, много е противно.
Иначе имаше и едни пили, с които се изстъргва кожата, може да е по-лесно с тях. Че с мойте инструменти си беше жива операция  Laughing
Иначе съм пробвала с млякото от листа от смокини, може да действат при малки образувания, но на мойто не помогна.


Ох, това за кокошият трън ми е болната тема! newsm45 newsm45 smile3514 smile3514 smile3514 smile3514 smile3514 smile3514
Имам го вече цели 3 години! Ей не пада това нещо бе дявол да го вземе!!!!!!!!!!!!!!!!!! #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out
Ходих вече незнам колко пъти на лекар- едно и също, изрязват го колкото могат и после го замразяват с някакъв газ. Аз също си купих едно гелче от Дания, казва се Вероцид. Пиля яко с една пила, кисна си краката, кво ли не правя, но не! Вече имам почти дупка на крака и така ме болииииииии Cry Cry Cry Cry, не мога да вървя! Купих си сега от аптеката едни специални лепенки, които се слагат на стъпалото при твърда кожа и подобни, незнам как действат може и да има нещо упояващо в тях, но поне ми помагат и не ме боли като вървя. Обаче тези лепенки са много скъпи и просто не мога да си позволя да ги ползвам всеки ден. Ще се побъркам вече. Сега смятам да пробвам една бабешка рецепта, една позната ми я даде, каза, че тя се ползвала при мазоли, но и кокоши тръни маха... Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig

# 13
  • Мнения: 2 825
Моя кокоши трън го борих много дълго време.  А преди това колко дълго го отглеждах  ooooh! Имах и още 2, но по-малки.
Накрая взех Verruca Removal Gel, на фирма Scholl, не знам къде си, но го има и в Бг, и тук. Продаваха и малки ножчета като скалпелчета, аз нямах смелост за такава операция  Crazy Значи гелът се маже на тънък слой и той си изсъхва, няма нужда от лепенки и т.н. После след баня гелът се обелва като люспа, а надолу кожата е омекнала и с малка ножичка за нокти, нокторезачка и пинсета махам кожа малко по малко, колкото може, без да боли. После мажа пак. Много е важно да се прави редовно - за около 2 седмици я махнах главната гадост и после малките кокоши трънчета си паднаха сами. Преди това мажа, забравям и то пак си пораства, много е противно.
Иначе имаше и едни пили, с които се изстъргва кожата, може да е по-лесно с тях. Че с мойте инструменти си беше жива операция  Laughing
Иначе съм пробвала с млякото от листа от смокини, може да действат при малки образувания, но на мойто не помогна.


Да знам го, преди 2 години мама ми донесе точно на доктор Шол от бг, после купих и едно шише от тука...мазах повече от месец и накрая ми писна, спрях и тои след около месец изчезна сам, бях много щастлива, защото и аз като тебе си го отглеждах повече от 10 години  Embarassed Но щастието трая само около година и преди няколко месеца се появи от ново  Sad и сега боли доста като стъпя на него  Sad Преди това съм го третирала с какво ли не, но не пада и това е.... гориха ми го и с течен азот и чак докторката се отчая и каза да го режат, но е на такова място, че ако го срежат, докато не се оправи раната, ще падне яко коцукане  Sad

Майка, мерси за линка  Hug ще се опитам да бъда по упорита .... ще пробвам първо бабешките лекове от там пък да видим какво ще излезе накрая  ooooh!

 iv100yanova  сега ще погледна и този линк  Hug

# 14
  • Мнения: 2 825
Торне, я кажи как се казват тези лепенки из Европата  Simple Smile
И аз моя съм го рязала сама, чак до кръв, горила съм го с цигара и какво ли още не .... и нищо, уж изчезва и след известно време пак се показва. После спрях да го изрязвам, защото доктор ми каза, че колкото повече го тормозя, по уприт и по болезнен става .... и тогава наистина порасна до едно положение и даже беше спряло да боли.... тогава почнах с това лекарство на Шол да мажа .....

Общи условия

Активация на акаунт