Оризова каша на Нестле - как, кога и защо?

  • 524
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 006
Имам няколко конкретни въпроса към мамите, захранили с тази каша (или ползващи я):
1. Запича ли наистина?
2. На кутията пише, че се прави с млако - кърма може ли и по същия начин ли се прави? А вода?
3. Замества ли се с нея едно от храненията? Ако да- защо тогава пак да се цедя, за да я правя с кърма - тук нещо съвсем се оплетох и не разбирам?
4. Наистина ли "качват"много бебоците от кашите?
5. Давали ли сте преди навършени 6 месеца?
Извинявайте, ако част от отговорите ги има някъде, ама съвсем се притесних с това хранене вече.......... Embarassed Embarassed Embarassed

# 1
  • Мнения: 6 243
1. Запича ли наистина?
не
2. На кутията пише, че се прави с млако - кърма може ли и по същия начин ли се прави? А вода?
може с кърма, може с вода. В началото е добре да е с кърма, за да не е съвсем непознат вкуса, но после - направо с вода.
3. Замества ли се с нея едно от храненията? Ако да- защо тогава пак да се цедя, за да я правя с кърма - тук нещо съвсем се оплетох и не разбирам?Не, не се замества, освен ако не се цели отбиване. Това е принципно положение. Първо кърмиш, после (добре е да има пауза от 20 - 30 мин, но пак зависи от детето) даваш кашата.
4. Наистина ли "качват"много бебоците от кашите?Не, освен ако не се изхранват само, единствено и изключително с каша.
5. Давали ли сте преди навършени 6 месеца?не, но ние захранихме на 6 м.

# 2
  • Мнения: 3 550
1. Запича ли наистина?
Захранвам като давам всеки нов продукт по 4 дни. Е, след четири дни само оризова каша се запече. Сега редувам с други неща и не се запича.
2. На кутията пише, че се прави с млако - кърма може ли и по същия начин ли се прави? А вода?
Може всякак. Хапката добре ти е отговорила.
3. Замества ли се с нея едно от храненията? Ако да- защо тогава пак да се цедя, за да я правя с кърма - тук нещо съвсем се оплетох и не разбирам?
В началото на захранването бебоците не изяждат по много. Моето жабче вече е на около 8 месеца, а рядко изяжда повече от 80 мл храна. Не ти трябва много кърма, за да докараш такива количества. Като няма нужната стимулация и гърдите произвеждат по-малко мляко и т.н. лека полека отбиваш, ако това е целта ти. А ако го сложиш на гърдата, сигурно ще изпие към 200-250 мл. разликата в количествата е впечатлителна.
4. Наистина ли "качват"много бебоците от кашите?
не съм забелязала такова нещо, но аз давам и пюрета, а не само каши.
5. Давали ли сте преди навършени 6 месеца?
Не, захраних по-късно.

# 3
  • Мнения: 127
Съжалявам, че няма да отговоря на всички въпроси, но не спадам към захранилите с нея, а само към ползвалите я - аз я давах точно с цел затягане на коремчето, понеже имахме продължително разстройство от зъбите (изникват ни по много наведнъж и все сме с такива проблеми  Sad). Правих я и с кърма, и с вода, но не постигнах желания ефект - т.е. не ни запече. А и не ни хареса на вкус - нито на Цветина, нито на мен и беше голяма мъка Rolling Eyes

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 375
Същото като сладка хапка, но тъй като аз захраних на 5 месеца точно с нея - да може преди 6!

# 5
  • Мнения: 2 323
1. Запича ли наистина?
хараних с нея и след 3 дни само каша, по лъжичка-2 разбира се, се запече - сега я давам само с плод - круша, круша+ябълка, праскова, кайсия и е ок
2. На кутията пише, че се прави с млако - кърма може ли и по същия начин ли се прави? А вода?
Аз за захранването я правех с кърма за по-познат вкус, но това са по няколко лъжички и кърмата е малко, но ако трябва да заместиш хранене ще ти трябва по  newsm78 доста изцедена кърма - аз я правя с плод, както казах, като я давам след кърмене
3. Замества ли се с нея едно от храненията? Ако да- защо тогава пак да се цедя, за да я правя с кърма - тук нещо съвсем се оплетох и не разбирам?
 Laughingвиж предния отговор
4. Наистина ли "качват"много бебоците от кашите?
Не знам - зависи колко яде - Йоанна яде по макс. 1 бурканче Хипско - кам 100 гр до сега
5. Давали ли сте преди навършени 6 месеца?
Захраних на 6 мес

Общи условия

Активация на акаунт