Помогнете-запек

  • 1 453
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 164
Моля ви помагайте-споделете ЕФИКАСЕН начин за справяне със запек  PraynigМалкия човек от 1 седмица неможе да свърши тази работа ooooh!-давах му круши, мед, сини сливи, тиква, термометър със сапун Shocked, овесени ядки и  най-на края дуфалак-нищо не помогна Cry Има ли някаква свещечка за толкова малък човек , която да е подходяща за случая.....

# 1
  • Остров Приятелство
  • Мнения: 648
Здравей,
след като си пробвала всичките избоени по-горе неща, според мен опира до това, че усвоява всичко т.е. не се наяжда - гладен е.Пробвай да се измерите преди и след храна и така ще разбереш най-добре или пък ако нямаш тази възможност изцеждай се/ако се кърмите все още/ известен период и му давай да се храни с изцеденото за да видиш дали изяждайки всичко пак няма да се изхожда милото, ако ли пък се храните с друго просто завиши дажбата му.Това е от мен и при нас се случи и се оказа това Sad

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
Не мисля, че може да се обясни този запек с добро усвояване на храната. От лентичката виждам, че дечко е на 21 месеца и най-вероятно вече е на обща храна, нали? Щом всичко, което си изброила, не е дало ефект по-добре се консултирай с лекар. Може и нищо да няма, но според мен 1 седмица си е доста време и не трябва да се пренебрегва този факт.

# 3
  • Мнения: 181
моето слънце изкара така до 6м но като мина на кухня со оправи пробвай с му6като пъха6 го както Т и 4ака6 след 10м трябва да по4не да ака

# 4
  • София
  • Мнения: 48
Опитай сутрин на гладно да му даваш да хапва киви. Действа много добре. Моят син имаше такъв проблем преди няколко месеца и ни посъветваха да го подложим на малка диета, поне една седмица да не яде продукти, съдържащи краве мляко. Сигурно ще ти прозвучи странно - на мен също така ми се стори, но наистина имаше невероятен ефект. УСПЕХ! Simple Smile

# 5
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Дуфалака действа, ако се дава редовно, чак на третия ден, ако не помага може леко да се завиши дозата, ти по колко даваш на мъничето? Ако си давала досега 5мл., давай по 7. Спираш храни като ориз, банани, шипки (шипков чай, мармалад и т.н.), моркови, избягваш сухите храни. Разхлабващи са киви, портокал, круши, сини сливи и овесени ядки. Например може да си свариш овесени ядки и да слагаш в манджата на детето (и в обяда и във вечерята). Плодовете на гладно влияят много добре.
Мед не давай, за разлика от широко битуващото мнение, че медът разхлабва, се оказва, че не е така, а напротив, може да действа и запичащо.
Една седмица вече е много, ако дечко не успее скоро сам да се изходи, трябва да направите клизма, но най-добре си говорете с вашия педиатър, той ще ви обясни.

# 6
  • Мнения: 3 164
Ох, момичета, направо се изтормозих-днес се обадих на нашто педи и тя ме посъветва веднага да купя свещичка и да му я пъхна, аз на обяд я дложих, но още спи и незнам има ли резултат, много пръцкаше и го чакам да стане всеки момент.....
 А относно меда Shocked аз мислех, че разхлабва и на всичко бам с мед ooooh! ужас а това за овесените ядки в храната не съм се сетила-добра идея е  bouquet, че той е и много капризен и нищо ново не кусва, а пък плодове не иска, предлагам му какво ли не....

# 7
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Здрваей пак  Simple Smile, дано сте свършили вече работата...
Значи за плодовете и синът ми хич не обича, но аз му ги режа на порченца и така хапва по малко, дори и малко на гладно действат добре на перисталтиката. Овесените ядки винаги ги слагам в храната, иначе не ги и помиресва. По принцип свещичките и клизмите (то е горе долу едно и също) хич не са хубави за деца на тази възраст, ама понякога се налага, ако ви се случи отново, постарай се да разхлабиш детенцето с други средства. Дуфалакът е доста ефекасен, но лошото е че трябва да се дава поне три дни. Успех.

Общи условия

Активация на акаунт