Брак с американски гражданин

  • 4 188
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте
Нужна ми е малко помощ..С приятеля ми искаме да сключиме брак в Бг.Проблема е че той няма възможност да пътува често.А и аз мислех че всичко може да стане много лесно-просто подаваш молба в съвета и това е..Но изглежда че съм много далече от истината..И не мога да намеря информация какво е нужно да направя..Прочетох няколко форуми на тази тема и видях че има много от вас, които са минали вече по този път и се надявам да ми помогнат..
Моля ви помогнете ми..Нужно ли е да се сварзваме с америк посолство , от къде мога да разбера какви документи са ни нужни..

# 1
  • Мнения: 780
Аз не разбрах..приятелят ти американец ли е?? И в монета къде е?
По принцип от Съвета/Общината, където искате да сключите брак ще ви дадт информация за това какви документи са необходими. За чужденци се изисква акт за раждане и документ, че лицето не е омъжено/женено в момента.. поне така беше преди. Всички документи трябва да бъдат легализирани.. пак от Общината ще ви кажат какви заверки и печати точно искат - различни са за различните държави. Ооооо.. забравих и за медицинското - там става много интересно Simple Smile Ще трябва да си направи и медицинско в България за сключване на граждански брак. Успех!

# 2
  • Мнения: 4 629
Здравей,
Ще ви трябва декларация от американското посолство, че годеника ти е свободен да се ожени за теб (няма сключен брак на територията на САЩ) и медицинско извадено от българска поликлиника.

Обади се в посолството в София и ги питай от къде в Щатите мъжа ти може да си извади такава декларация (би трябвало да има и такъв вариант). После съответния документ се заверява от министерството на външните работи (това отнема около 2 седмици).

Ако го вадите в посолството в София става много бързо. Да се обади годеника ти да си запази час (като каже за какво е) и венага ще му го напишат.

За медицинското, ако може твоята лична лекарка да му го направи или питай някой дали няма да го направи срещу някой лев (ако искате да си спестите висене по поликлиниките)

# 3
  • Мнения: 464
Приятелят ти можа да се "закълне" пред америкериканец работещ в посолството в БГ, че не е женен(НА МЯСТО му дават декларацията). Но да не хабя време и място ети ти сайт-а. Информация има много и навсякъде, просто трябва да се потърси! ТРябва ти предварителен час за интерву за него и теб, всичко е описано и е лесо. Просто ти трябват около 20 дена, в които приятелят ти да е в БГ http://www.usembassy.bg/service/married.html Успех

# 4
  • Мнения: 4 399
Отиди в която и да било обредна зала в града където живееш и ще ти обяснят най-подробно какво искат. Аз пътека прокарах докато се ожених, но истината е че те ти приемат документит и най-добре знаят какво ще допуснат и какво не.

# 5
  • Мнения: 964
Оженихме се преди три години в БГ аз като българка той като американски гражданин.Преди да подпишем той отиде в консулството и направи клетвена декларация с която се кълне че като американски гражданин няма други бракове и е свободен да сключи брак.С тази декларация и американският паспорт подписахме.30 дни след подписването на брака имах виза и излетях за САЩ.(тогава ни казаха че така става най-бързо).Наши познати пробваха по същият начин миналото лято,одрязаха ги имало нов закон, ако този който има американското гражданство  е роден в БГ и има ЕГН трябва да сключи брак като българин в БГ.После свидетеството за брак се носи в консулството и се легализира брака.Така вземаш документи за долу горе 30-40 дни.
Успех!

# 6
  • Мнения: 2
Blagodaria mnogo na vsi4ki za informaciata..Mislia 4e mnogo 6te mi pomogne, za6toto edno e da mi kajat priateli koito sa 4uli ot tozi i onzi kakvo triabva ,a drugo e ve4e minali prez tozi pat  da spodeliat prejivianoto:)

# 7
  • Мнения: 734
Успех и на добър път в съвместния живот! Голям купон е да си омъжена;) Party

Общи условия

Активация на акаунт