Какво вечерят децата ви на 1(+) годинка?

  • 1 072
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 613
Това ми е въпроса.
Какво вечерят децата ви? Знам, че преди лягане се дава мляко, а преди това?
Благодаря!

# 1
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Нищо ThinkingКъм 17ч. му давам следобедната закуска и след това вечерта преди спане Аптамил.Понякога като вечеряме му даваме коричка хляб, с която по-скори си чеша венците.И аз съм се чудила дали не трябва да почна с по-човешка вечеря, но мисля че това му стига.Ако е гладен пищи....щом сега си е кротък не смятам да давам друго.

# 2
  • Мнения: 172
И аз същото меню като на Биляна предлагам. Ако яде друго - не иска мляко и онзи ден ,,разсъждавах,, млякото или например супичката биха били по-добрия вариант и засега се спрях на млякото. Ама нали е правилно - кой знае.

# 3
  • Мнения: 1 645
Дани по принцип яде супа - (която почти никога не е изядена),но ако съм сготвила нещо което и той харесва,яде от него - но като говоря за ядене,имам в предвид 4 - 5 лъжички.
След това свикна да яде банан,а от млякото изпива едва 30 - 40 мл,а понякога и толкова не иска.,
Преди месец пиеше по 170 мл., а сега.... Sick

# 4
  • Мнения: 5 241
Аз давам на Йоан супа с една филийка хляб между 19:30-20:30 часа  Simple Smile
Мляко не пие следващото му ядене е към 08:30 часа сутринта  Simple Smile

# 5
  • Мнения: X
Ами.....взима ми яденето от ръцете Twisted Evil

Яде си закуската към 17ч. и после, когато ние ядем, тя се курдисва, като куче за кокал и яде от всичко, което и се даде, важното е да и се дава иначе бучи Confused, след опустошаването на де, що се е яло или се яде от някой може и да изяде 3-4 лъжици от нейната си супа, ама по-вероятно да неще /да не е будала, мама и тати ръфат кюфтета - а тя супа, да-да/ и после в 20:30 пие 220мл. кисело с бисквити и нани-нани.

# 6
  • Мнения: 179
Алекс вечеря остатъка от обедната супа с 1/2 или 1 сухар и кисело мляко за дояждане. От една седмица започнах да му поръчвам основно ядене от детска кухня за вечеря, защото ми се струва, че вечерята не му стига. И въпреки това вечер повече нищо не му давам, а на сутринта закусва към 9 часа! Вечеряме в 19,30 - 20 часа, а заспиваме около 22,00 часа.
 
Цитирам проф. д-р Лиляна Трифонова:

"На вечеря детето след 1 година е необходимо да получи 120 - 150 гр. постно ядене с 1/2 -1 филийка хляб - например постни сърми, пълнени чушки с ориз, зеленчуци с ориз, зелен фасул, картофи или грах яхния, гювеч с комбинация с кисело мляко (150 - 200 мл) или млечен десерт (например грис, нишесте, мляко с ориз).
В дните, когато яденето на обяд е постно, може за вечеря да се даде месо или риба с гарнитура от задушени зеленчуци.
Оптималното време за вечеря е 3 часа преди лягане. Особено вредно е детето да се храни късно вечерта и да се прехранва. Това уврежда секреторната и двигателната функция на стомаха и червата. Препълненият стомах подпира диафрагмата, затруднява работата на сърцето, а сънят е неспокоен."

Това е от втората книга "Хранене на детето - от 1 до 16 години".

Много хубави неща пише там, има примерни седмични менюта, рецепти и прочие! Само дето някои неща си остават само написани и трудно приложими /поне за мен!/.   Peace

# 7
  • вляво от асансьора
  • Мнения: 1 262
Ами.....взима ми яденето от ръцете Twisted Evil

Яде си закуската към 17ч. и после, когато ние ядем, тя се курдисва, като куче за кокал и яде от всичко, което и се даде, важното е да и се дава иначе бучи Confused, след опустошаването на де, що се е яло или се яде от някой може и да изяде 3-4 лъжици от нейната си супа, ама по-вероятно да неще /да не е будала, мама и тати ръфат кюфтета - а тя супа, да-да/ и после в 20:30 пие 220мл. кисело с бисквити и нани-нани.
При нас ситуацията е идентична, като набляга най-много на салатката ни.И от ракиийката иска, ама няма да го огреее Mr. Green

# 8
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
sunny_g ,чела съм много пъти книгата и, но не мисля че е редно да се дава хляб и сладко за вечеря. ThinkingДори нашата педиатърка ми каза, ако мога да избягвам хляба.В обедното хранене по много малко.Но всеки си знае,за сега млякото ми се вижда по-добро за вечеря.Като спре да го иска ще давам манджи.Радвам се, че в момента е на мляко.А на обяд Алек хапва п#рета на Хип за след 1година Confused

# 9
  • Мнения: 179
sunny_g ,чела съм много пъти книгата и, но не мисля че е редно да се дава хляб и сладко за вечеря. ThinkingДори нашата педиатърка ми каза, ако мога да избягвам хляба.В обедното хранене по много малко.Но всеки си знае,за сега млякото ми се вижда по-добро за вечеря.Като спре да го иска ще давам манджи.Радвам се, че в момента е на мляко.А на обяд Алек хапва п#рета на Хип за след 1година Confused
Явно вие сте започнали захранването по-късно. Ние сме на кухня още от 8-ия месец и Алекс яде пюрета само в събота или неделя, ако не съм му сготвила нещо. Ние също не вечеряме сладко, а кисело мляко и хляб не слагам, а сухар. Мисля, че има разлика. Истина е, че както и за много други случаи, така и по отношение на храненето мненията на специалистите са коренно различни, за наше съжаление!  Sad 
Бъдете здрави и много весели!  Hug

# 10
  • Мнения: 1 613
Благодаря за отговорите на всички  Hug

Зорница в 18.00 си хапва каша и в 22.00 млякото и после чак в 8-9 пак мляко.

Към 10 давам плодово или кисело мляко с плод или мюсли.
В 14.00 - зеленчуково/месно пюре.

Та се чудех добре ли е така? newsm78

# 11
  • Мнения: 554
За вечеря давам кисело мляко с една супена лъжица пшеничен зародиш и някакъв настърган плод,или зеленчукова супа със сирене.Рядко изяжда всичко защото след закуската в 16.30ч. все дъвче нещо.

# 12
  • Мнения: 8 505
Ами.....взима ми яденето от ръцете Twisted Evil

Яде си закуската към 17ч. и после, когато ние ядем, тя се курдисва, като куче за кокал и яде от всичко, което и се даде, важното е да и се дава иначе бучи Confused, след опустошаването на де, що се е яло или се яде от някой може и да изяде 3-4 лъжици от нейната си супа, ама по-вероятно да неще /да не е будала, мама и тати ръфат кюфтета - а тя супа, да-да/ и после в 20:30 пие 220мл. кисело с бисквити и нани-нани.

Същият цитк е и при нас,но млякото е адаптирано,в 21ч и без бисквити.

# 13
  • Мнения: 255
Всеки ден е различно. Например вчера яде супата към 19.00 и в 20.30 заспива с мляко. Друг път няма голям апетит и направо му давам течна каша за лека нощ, съобразявам се с детето все пак то не е настроено да изяжда еднакви количества всеки ден...
Поздрави Laughing

# 14
  • Мнения: 216
Хапва от нащо ядене, което сме сервирали на масата и после и давам Аптамила, но нещо напоследък не му се кефи много.

Общи условия

Активация на акаунт