Новогодишната ни трапеза

  • 39 347
  • 136
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 17 278
Не видях да има такава тема, ако  дублирам, игнорирайте тази и дайте линк, моля  Hug

Та какво ще сложите на новогодишната си трапеза? Питам с откритото намерение да крада идеи  Mr. Green

# 1
  • Мнения: 126
 Peace
И аз ще крада чужди идеи! Laughing

# 2
  • Мнения: 1 252
Мисла да правя капама, но ... Tired

# 3
  • Русе
  • Мнения: 11 918
Мисла да правя капама, но ... Tired
  Сподели де

# 4
  • Балчик
  • Мнения: 738
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=145711
тук има доста идеи  Peace

# 5
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
На мен тази година ми се върти в главата една банска капама. Та май това ще е основното. Grinning

# 6
  • Мнения: 5 001
И ние сме на капама...
Ще сложа свинско шарено месце,пуешко обезкостено бутче,суров суджук,сарми(зелеви)...Нарязано кисело зеле между редовете,подправки...И да се готви само! Mr. Green

# 7
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Оооо, ние понеже сме фенове на това ястие и преди години си купихме доста голямо гърне, така че спокойно вътре влиза цяло пиле или по-малка кокошка, свинско, телешко, сармички, кървавица, сланинка..., абе голяма глезотия. И най-хубавото, че цялата врътня е около подреждането, после действително само си се готви. Heart Eyes

# 8
  • Мнения: 581
 Ние с приятелите, с които ще празнуваме сме се уговорили да приготвим неща, които са вкусни и студени. За сега сме измислили солена палачинкова торта, панирани пилешки филенца, магданозени и спаначени кюфтенца, пържени кюфтенца от кайма, руска салата, салата Снежанка, сухи мезета, пълнени варени яйца, пастет от маслини.

# 9
  • Мнения: 931
Ние тази година пак на обичайното залагаме -
 овчарска салатка ,
млечна салатка ,
сухи мезенца
ядки.
Пържолки по аржентински с гарнитура каротфки( ще видим в кой вариант) и това ще е .
Други години печяхме прасенце или цяла пуйка ама тая година няма да е , компанията е по скромна.
Но това не ми пречи да открадна някоя идейка и от вас.

# 10
  • София
  • Мнения: 17 278
Пепита, какво са пържолките по аржентински?
Някакви пържолки ще направя и аз, май това ми се хапва  Mr. Green

# 11
  • Мнения: 290
Здравейте момичета!
Майка ми за Коледа беше подготвила пържоли по начин, по който ужасно ми харесаха.
Пържолка овкусена, върху топено, шопско сирене(леко лютичко), гъби и завити в лист от кисела зелка. Става невероятно вкусно.
Лично аз смятам това да направя освен салатите и мезетата.

# 12
# 13
  • София
  • Мнения: 17 278
Jomista, само пържолата ли е увита в зелев лист, или цялото нещо с гъбите и топеното сирене?

Селма, благодаря за богатия избор  Hug Пастормата ми се вижда много подходяща  Peace

# 14
  • Мнения: 41
Мисля да сме на шишове във фурна.   Peace

# 15
  • Мнения: 290
Jomista, само пържолата ли е увита в зелев лист, или цялото нещо с гъбите и топеното сирене?

Селма, благодаря за богатия избор  Hug Пастормата ми се вижда много подходяща  Peace
Всичко се увива в зелев лист и пържолата и сиренето и гъбите.

# 16
  • София
  • Мнения: 17 278
И как се пече? В тавичка или в гювеч, или?

# 17
  • Мнения: 290
Може и в тавичка и гювеч. Тези,които ядох бяха пекани в тавичка. Месото става супер крехко.

# 18
  • София
  • Мнения: 17 278
Супер, мерси  Hug

# 19
  • Мнения: 1 745
И аз тук за идеи. Simple Smile
Замислила съм крокодила и някаква тортичка,но другото още го мисля.

# 20
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Jomista, само пържолата ли е увита в зелев лист, или цялото нещо с гъбите и топеното сирене?

Селма, благодаря за богатия избор  Hug Пастормата ми се вижда много подходяща  Peace
Всичко се увива в зелев лист и пържолата и сиренето и гъбите.

Това нещо преди време го показва Данчо Караджов в някое от кулинарните предавания. Той обаче ползваше пушено сирене и освен гъби, добавяше кисели краставички и сурови моркови на кръгчета. После подреждаше така увитото в зелеви листа месо в йенски или друг съд, който се захлупва, заливаше с вода, в която е разбъркал 1 супена лъжица доматено пюре и печеше. Пробвахме го. Страшна вкуснотия става. Опитвали сме го както с котлет, така и с пилешко месце - все е много вкусно. Peace

# 21
  • Мнения: 112
Аз съм планувала Рулца от печени чушки със сирене Крема, Салата с цедено мляко царевица и прясна краставица, Топчета от сирене и орехи, а основното май ще е Книга от свинско месо. Десерт още не съм измислила, но ще е нещо плодово-сладоледено, че много преядохме тези дни.

# 22
  • Мнения: 503
Jomista, само пържолата ли е увита в зелев лист, или цялото нещо с гъбите и топеното сирене?

Селма, благодаря за богатия избор  Hug Пастормата ми се вижда много подходяща  Peace
Всичко се увива в зелев лист и пържолата и сиренето и гъбите.

Това нещо преди време го показва Данчо Караджов в някое от кулинарните предавания. Той обаче ползваше пушено сирене и освен гъби, добавяше кисели краставички и сурови моркови на кръгчета. После подреждаше така увитото в зелеви листа месо в йенски или друг съд, който се захлупва, заливаше с вода, в която е разбъркал 1 супена лъжица доматено пюре и печеше. Пробвахме го. Страшна вкуснотия става. Опитвали сме го както с котлет, така и с пилешко месце - все е много вкусно. Peace

Да не става въпрос за това? http://www.zvezdev.com/bg/recepta-id-801/

# 23
# 24
  • Мнения: 48
Jomista, само пържолата ли е увита в зелев лист, или цялото нещо с гъбите и топеното сирене?

Селма, благодаря за богатия избор  Hug Пастормата ми се вижда много подходяща  Peace
Всичко се увива в зелев лист и пържолата и сиренето и гъбите.

Това нещо преди време го показва Данчо Караджов в някое от кулинарните предавания. Той обаче ползваше пушено сирене и освен гъби, добавяше кисели краставички и сурови моркови на кръгчета. После подреждаше така увитото в зелеви листа месо в йенски или друг съд, който се захлупва, заливаше с вода, в която е разбъркал 1 супена лъжица доматено пюре и печеше. Пробвахме го. Страшна вкуснотия става. Опитвали сме го както с котлет, така и с пилешко месце - все е много вкусно. Peace
Наистина е много вкусно, аз също съм го правила, но без морковите http://www.bonapeti.bg/index.php?recepta=10&id=2293&cat=0&subcat=0
 P.P.Не видях, че Лабрекс е дала линк.

# 25
  • Варна
  • Мнения: 3 885
Ние решихме на Нова година по-скромно и по-малко калорично. Ще има много салати - снежанка и руска ще са готови, ние ще си правим зелева (от кисело зеле) и печен пипер с чесън. Основното ще е пържолки на оребрения тиган, с печени картофи с чесън и задушени зеленчуци. Ще правя тутманик, а десертът ще е плодова салата.

# 26
  • Варна
  • Мнения: 433
Записче  Peace

# 27
  • Мнения: 307
Все още не съм измислила менюто и именно затова разглеждам тук.
Да споделя миналогодишното си основно ястие :  обезкостено пиле пълнено с пушено филе, гъби, кренвирши, кашкавал, топено сирене, кис. краставички. Любимо ни е на всички и ако нищо друго не измисля, може пак него да направя.

# 28
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
И аз мисля да правя капама,че лесно става, също и торта Татяна http://www.good-cook.ru/tort/tort_001.shtml някакви салатки и това ще е. А, баница с късмети също.
 
Аз съм планувала Рулца от печени чушки със сирене Крема

Това как се прави?

# 29
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 734
за салатите - и ние ще сме на традиционните - млечна, руска и шопска. мисля да направя и брускети с маслинена паста и домати и хапки с пастет от сьомга
за вечеря още се чудя дали пържоли на скара или цяло месо да изпека във фурната с горчица и соев сос

# 30
  • Мнения: 931
Пепита, какво са пържолките по аржентински?
Някакви пържолки ще направя и аз, май това ми се хапва  Mr. Green

Тези пържоли по принцип се правят с горчица и майонеза ,кашкавал и лук, но аз им слагам и още царевица гъбки и топено сирене , подправки на вкус и това е .

Решихме снощи да направим пълнени гъби с топ.сирене и кашакавал и тогава най - вероятно пържолките ще са по опростени да не ни стане мн тежко , може би със вино и после на скарата.
Имаме си и домашно филе елена.

Някой ще даде ли хубава рецепта за баницата с късметите.

# 31
  • Мнения: 1 313
Някой ще даде ли хубава рецепта за баницата с късметите.

Ето тази е чудесна, ако ви се точи Peace

Ето и малко празнични идеи и от мен Hug

# 32
  • Мнения: 112
Unknown_lady, ето рецептата
Рулца от чушки
Необходими продукти:
•   200 г печени чушки
•   200 г сирене
•   100 г майонеза
•   ситно нарязан магданоз
•   черен пипер
•   сол
•   маслини за декорация

Начин на приготвяне:

Сиренето се намачква. Прибавят се подправките и майонезата. Чушките се разрязват на две по дължина. В края на чушките се слага от сместа и се завива на рулца. Приготвените рулца се слагат в хладилник, да се стегнат.  Украсява се с маслини. По желание може да се украси с розички от майонеза.
Това са моите ролца, украсени с броколи.
 

# 33
  • Мнения: 822
И аз искам да направя пържоли с някакъв сос, може би гъби и сметана, но още си търся рецепта....

Всичко, което ще приготвя е стандартно - 2-3 вида салати, баклава и баница, ядки и едни сладки от кухнята на Звездев. Не си падаме много по месото, но все пак основното поне да е свинско месо.

# 34
  • софия
  • Мнения: 1 305
Здравейте
Решила съм да правя капама , някоя изпиана рецепта newsm78  bouquet

# 35
  • софия
  • Мнения: 100
Запис  Peace ,да не ви изгубя

# 36
  • Мнения: 5 228
Unknown_lady, ето рецептата
Рулца от чушки
.....

Аз правя подобни рулца, но с пълнеж от синьо сирене и заквасена сметана, със съвсем малко чесън, получава се мнооого добре.

# 37
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
За баницата с късмети горещо препоръчвам тази на Вивиан :

http://aelisaelis.blogspot.com/2010/09/blog-post_09.html

Друга любима баница ми е тази на Морена:

http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php/topic,787.msg8260.html#msg8260

Не съм решила какво ще готвя още на Нова година, но ще ви следя за идеи Hug.

# 38
  • Мнения: 41
lu4a, страхотни са рулцата!
Замислям се дали и аз да не ги направя !     bouquet

# 39
  • Мнения: 1 731
Ние пооформихме долу-горе менюто ,но няма да е излишна и някоя друга идейка.Затова ще ви следя. Hug Hug
Досега все сме правили капама ама таз година много ми е манджесто ,искам нещо по-изискано.Събираме се 11 човека с децата заедно(4бр).Засега сме решили пържолки с гъбен сос ,както каза Stelda,даже днес Звездев правил такива ,но не откривам рецептата. newsm78 А по средата ще сложа пържени кюфтенца и сърмички.Всеки да си слага в чинийката.
Салатите ще са млечна,юнашка и салата с китайско зеле.За юнашката трябва да питам дружката какво точно е ,защото и аз за първи път я чувам. Heart Eyes
Сухи мезета,ядки,за десерт-баклава и торта. Heart Eyes

# 40
# 41
  • Мнения: 534
И аз искам да направя пържоли с някакъв сос, може би гъби и сметана, но още си търся рецепта....

Аз правих наскоро едни пържоли и станаха супер. Взех свински пържоли, леко ги поначуках, посолих малко и пиперосах. Поизпържих ги леко от двете страни, но малко, колкото да побелеят. Наредих ги в тава и отгоре ги залях с микса на Маги за пържоли със заквасена сметана, не с течна, и гъби. Изпържих гъбите, смесих ги с подпрабвката на Маги и сметаната и залях /по-точно намазах/ пържолите. Пекох ги около час време на около 180 градуса. Станаха на мозък и много вкусни.

# 42
  • Мнения: 6 713
Аз съм планувала Рулца от печени чушки със сирене Крема, Салата с цедено мляко царевица и прясна краставица, Топчета от сирене и орехи, а основното май ще е Книга от свинско месо. Десерт още не съм измислила, но ще е нещо плодово-сладоледено, че много преядохме тези дни.

lu4a, чудесно меню! Топчетата със сирене какви подправки имат?  Simple Smile  bouquet

# 43
  • Мнения: 290
Каква е тази юнашка салата?

# 44
  • София
  • Мнения: 17 278

Тази е и моята баница, твърдо Simple Smile

# 45
  • Мнения: 112
Лурдес, в рецептата, която имам подправките са чесън и черен пипер, но аз не слагам и от двете. Овалвам ги в едро смлени орехи, но може да се овалят в сусам, може и в магданоз нарязан ситно, или каквото ви хрумне.Лесно и бързо стават и са чудесно предястие.

# 46
  • София
  • Мнения: 17 278
Аелис, харесах в блога ти едно пилешко по милански, май към него клоня, че мъжа ми нещо се мръщи на свинското, с което попрекалихме тези дни Simple Smile И едно орехово песто си харесах - да направя него, плюс картофено пюре за гарнитура на пилешкото и май ми се връзва хапването Simple Smile
Да похваля блога ти един вид  Hug

# 47
  • Мнения: 3 479
Може ли някой да проперъча изпитана рецепта за телешко? Ще се събираме с компания и на мен се падна да правя едно месо. Предложих телешко, защото по Коледа всеки е хапнал свинко. Обаче не искам да се изложа, та ако може да ми предложите изпитана рецепта. Може и за гювеч да е, но без картофи, защото планираме гарнитурата отделно.

# 48
  • Мнения: 6 713
Лурдес, в рецептата, която имам подправките са чесън и черен пипер, но аз не слагам и от двете. Овалвам ги в едро смлени орехи, но може да се овалят в сусам, може и в магданоз нарязан ситно, или каквото ви хрумне.Лесно и бързо стават и са чудесно предястие.

Благодаря ти много! Hug  Peace

За основното ястие как ви се струва идеята за месни хапки в някакъв сос с гарнитура карт. пюре или ориз? Thinking Някакви идеи? Mr. Green  bouquet

# 49
  • Мнения: 2 126
Лурдес,идеята ти звучи чудесно.Днес Звездев прави гъбен сос който съдържаше пакетче инстантна гъбена супа,та мисля да надникна да видя как точно беше.Той го приготви за свински котлети на фурна.
 
Нашето меню ще е свински месца на фурна с някакви сиренца и гъбения сос по горе споменат,но не съм решила със сигурност де.

Единственото което знам (чух го миналата година по това време) е че за НГ трапеза не трябва да се приготвя пернато,че щял да ми отлети късмета Mr. Green Смятам това да спазя.Ние ще сме си сами в къщи с децата и няма да наблягаме много на тежка храна,салати с майонеза може и да не правя.За Коледа правих тази Салата Хризантема много се хареса на всички над 20 гости,та някой ако иска да пробва Peace

# 50
  • София
  • Мнения: 1 462
Здравейте!!!!!

За нова година мисля да направя пилешки шницели, за гарнитура едни картофки -  печени, торта Костенурка, сухи мезета, баница с късмети и салатка, но още не съм решила каква. Колебая се между австрийска, чешка и италианска  newsm78 

Видях вашите предложение - страхотни са! Може да открадна някоя идейка  Laughing   bouquet

Хубава вечер! Hug  chef

# 51
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
Аелис, харесах в блога ти едно пилешко по милански, май към него клоня, че мъжа ми нещо се мръщи на свинското, с което попрекалихме тези дни Simple Smile И едно орехово песто си харесах - да направя него, плюс картофено пюре за гарнитура на пилешкото и май ми се връзва хапването Simple Smile
Да похваля блога ти един вид  Hug

Бърди, пилешкото по милански е чудесен избор - и аз обикновено го сервирам с картофено пюре или картофи с масло и магданоз Wink.Ореховото песто е чудно върху салатка с цедено мляко / млечна, "Монте Кристо"/ , а намазано върху топла питка е ммммм...Много се радвам, че ти е допаднал блога ми и че си си харесала нещо от него Hug.   

# 52
  • Мнения: 1 446
На мен тази година ми се върти в главата една банска капама. Та май това ще е основното. Grinning

И аз мислех това, но искам да ми донесат наденица от Банско, защото иначе трудно ще я заменя. Може да сложа суджук (суров), ама знам ли...В Банско става страхотна именно заради много вкусната наденица, която си правят там.

Иначе всички салати мисля да си направя--руска и снежанка, ще се отдам на класика.

За десерт--тирамису.

# 53
  • Мнения: 41
Момичета,
Някъде прочетох, че ако менюто за Нова година съдържа пернато означавало, че късмета щял да отлети от дома. Имайте го предвид при избора си. Аз пак повтарям, че ще съм на шишове!   Peace

# 54
  • Мнения: 5 001
Момичета,
Някъде прочетох, че ако менюто за Нова година съдържа пернато означавало, че късмета щял да отлети от дома. Имайте го предвид при избора си. Аз пак повтарям, че ще съм на шишове!   Peace
хехехееее.Не бях го чувала това.....
Значи по същата логика,ако сложа заек късмета ще избяга на подскоци така ли?

 smile3532 smile3534 smile3533

# 55
  • Мнения: 7 779
Момичета,
Някъде прочетох, че ако менюто за Нова година съдържа пернато означавало, че късмета щял да отлети от дома. Имайте го предвид при избора си. Аз пак повтарям, че ще съм на шишове!   Peace
хехехееее.Не бях го чувала това.....
Значи по същата логика,ако сложа заек късмета ще избяга на подскоци така ли?

 smile3532 smile3534 smile3533
... или ако има свинско късмета може да се зарови в калта  hahaha

# 56
  • Мнения: 2 126
Ммм не мисля,че има логика в това с пернатото.Ама аз не съм казала не го гответе,за себе си аз съм решила че няма да е пернато.

# 57
  • Мнения: 1 731
Каква е тази юнашка салата?

И аз незнам .Приятелката ще я приготвя.Ще питам точно какво съдържа. Peace

# 58
  • Мнения: 22 867
Каква е тази юнашка салата?
И аз незнам .Приятелката ще я приготвя.Ще питам точно какво съдържа. Peace

Това намерих в нета, но вероятно са възможни варианти:

Юнашка салата
/пилешко месо, колбас, грах, царевица, печен пипер, кис. краставички, гъби, лук, горчица/

# 59
  • Мнения: 11 607
Записвам се за идеи......То при нас се знае менюто, от няколко години е едно и също......Но ще събирам идеи за рожденния ден на бебето......

# 60
  • Мнения: 6 472
Включваме се с предложение са прасенце с ябълки Grinning Всъщност в малко по модерен вариант -

Руло от свинско с ябълки и бяло вино

# 61
  • Мнения: 2 768
Аз нашето меню засега така го виждам:
Салати - шопска, млечна и руска
Рулца от чушки - благодаря за идеята   bouquet
Плата със сухи мезета
Ядки
Основно ястие - свински пържоли с гъби (следя коментарите, че още не съм избрала точната рецепта) и
постни сармички (приготвям ги с по-малко ориз и повечко от другите съставки - праз, гъби, нарязани маслини и подправки - винаги се получават много добре)
Питка с късмети - оформена на топчета или розички с късмет за всеки гост
Плодове
Торта Ветрило с шахматни блатове и любимият ми яйчено - маслен крем.

Това е за момента, но все още не е окончателно и следя темата с интерес.

# 62
  • Мнения: 150
И аз съм готова с новогодишното меню. Grinning  Салата "Снежанка", любимата ни патладжанена разядка,задушени пържолки,паниран кашкавал,картофки на фурна,баница с късмети,питка и торта. Това е за сега,ако се сетя нещо допълнително,може и да го добавя към менюто.

# 63
  • Мнения: 931
Аз сега си спомних че миналата година правихме едни "постни " сърмички и стнаха прекрасни:
та вземате три вида месо - каквото предпочитате , нарязвате го на хапки овкусявате (аз го сложих в марината с подправки всяко в различна) след това си приготвяте листа от кисело зеле на малки парчета колкото да завиете едната хапчица месо. Подреждате в тенджерка или в гърне и задушавате във фурната или на котлона до готовност.Станаха прекрасни  препоръчвам ги .Голяма играчка си е ама ако имате добър помошник около себе си няма мн да се замотате покрай другите приготовления.   chef

# 64
  • Мнения: 1
пълнена пуйка

салати-разнообразни smile3501

мезета  chef
напитки

# 65
  • под тепетата
  • Мнения: 9 285
И при нас е горе долу непроменено:
 ядки
 руска салата,сухи мезета
 капама
 питка, ако остане време
 баклава
 децата искат еклерова торта, но при наличието на баклава не ми се играе и ще помисля за нещо друго
 баница с късмети

# 66
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
Mama Svetla , може ли рецептата за торта Ветрило?

# 67
  • Варна
  • Мнения: 433
Привет, мацки! Hug

Аз за сега съм замислила следното:
Салати -  може би овчарска и снежанка.
Предястия, подредени като подаръчета:
Палачинка намазана с крема сирене, чесън и копър, оформена като бонбон;
Пиперка завита като ролце с майонеза, яйца и сирене;
Руска салата като подаръче;
Може би и топчетата от орехи и сирене:

Като гарнитура картофената елхичка оформена и украсена.
Основни - зелеви сърми, свински пържоли, пълнена кокошка с ориз /това заради 1 януари, нали е Васильовден та се сервира пълнена кокошка или петел. Мъжа ми е именик, дано не ни отлети късмета с пернатото  Laughing/
Мезета, ядки, пита, баница с късмети и може би някаква купена торта за десерт.

Та моля за интересни идеи за пържолите, искам нещо със сос някакъв да се получи, сочно да стане, може би на фурна, незнам и аз още, не съм правила досега такива пържоли освен на скара newsm78 newsm78 newsm78 Помагайте!

Последна редакция: ср, 29 дек 2010, 10:31 от Alokazia

# 68
  • Мнения: 2 768
Mama Svetla , може ли рецептата за торта Ветрило?

Има най-различни варианти, но аз я правя така:

Бял блат:
4 яйца
2 ч. чаши (непълни) захар
1/2 чаша олио
1 ч. чаша прясно мляко (може и вода)
1 бакпулвер
3 чаши брашно
Ванилия

Кафяв блат:
5 яйца
2 ч. чаши (непълни) захар
1/2 чаша олио
1 ч. чаша прясно мляко (може и вода)
1 бакпулвер
2 1/2 чаши брашно и ½ чаша какао

След изпичане разделям белия блат на 2 (с конец). От кафявия първо изрязвам внимателно 1 мнооого тънък блат за ветрилата, а пак останалото деля на 2.
След това с помощта на чинийка и чаша нарязвам 4-те блата на кръгове. Подреждам шахматно – бял кръг, в него – кафяв и в средата пак бяло. Следващият ред – обратно и така ...

Сироп – 1 ½ чаша захар и толкова вода. Няколко капки ромова есенция.

Крем:
Яйчен
3 яйца
7 лъжици брашно
1 л. прясно мляко и 15 лъж. захар (може и по-малко 10-12)
Млякото кипвам със захарта и във врящата смес добавям с непрекъснато бъркане разбитите с вода яйца и брашно. Сгъстявам леко и оставям да изстине добре.

Маслен:
1 пак. масло разбивам с пудра захар.

Масления крем добавям лъжица по лъжица към яйчния, като непрекъснато бъркам с миксера. И тук добявям няколко капки ромова есенция.

За ветрилата:
Тънкия кафяв блат разряззвам на 16 равни парчета (ветрила). Подреждам ги в намазана с масло тавичка и заливам всяко парче с карамелена глазура (към 200 гр. карамеллизирана захар добавям 150-200 гр. вода и сгъстявам).

Щом глазурата изстине, внимателно ветрилата от тавичката и подреждам върху тортата. Предварително по ръба на тортата съм направила дебел бордюр от сметана, върху който ги слагам да полегнат леко. В средата, където се събират върховете правя розички от сметана. Покривам с ивици сметана и външните краища на ветрилата.

Незнам колко добре го обясних, но не си намерих стара снимка да покажа. Утре мога да онагледя.

Тортата се прави лесно, ефектна е и вкусна.  

Последна редакция: ср, 29 дек 2010, 10:52 от Mama Svetla

# 69
  • Мнения: 222
не намирам рецептата за топчетата със сирене и орехи, ще ми помогнете ли?
а рулцата от чушки ще се правят задължително  Heart Eyes

# 70
  • Варна
  • Мнения: 433
не намирам рецептата за топчетата със сирене и орехи, ще ми помогнете ли?
а рулцата от чушки ще се правят задължително  Heart Eyes

Топчета от сирене
300 гр. меко сирене
1 чаена чаша смлени орехи
5-6 скилидки чесън
черен пипер
Оформят се топчета и се овалват в каквото си пожелаеш: червен пипер, смлени орехи, сусам...

Последна редакция: вт, 15 фев 2011, 12:27 от Alokazia

# 71
  • Мнения: 112
маякуб, аз не съм я публикувала рецептата за топчетата, но заповядай, така са по рецепта от Веселия готвач:
300 г сирене
125 г масло
4-5 с.л. запечени орехови ядки
 чесън
черен пипер
Всичко се смесва добре, оформят се топчета и се овалват по желание с каквото искате.Престояват в хладилника. Може и в различни продукти, за да се получат шарени - в червен пипер, магданоз, орехи, сусам.
Това са моите, станаха големки, хубаво е да са по-малки, като черешки.

# 72
  • Мнения: 222
много ви благодаря   bouquet

# 73
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Аелис,  можеш да видиш и моята торта Ветрило , много лесно се получава и е много вкусна.

   

Последна редакция: ср, 29 дек 2010, 11:52 от Venetta

# 74
  • Мнения: 1 352
За мен не е Нова година, ако на масата няма:

портокали
шоколад
Кока-кола

Това е от комунистическото време, когато тези продукти присъстваха само на Новогодишната ни трапеза. И до ден днешен като пия Кола или ям портокал, усещам един празничен дух  Confused.

Другото, което съм планувала, пак по стара семейна традиция, е:
 салата Снежанка, с маслинки за украса
 сухи мезета - луканка, шпек, кашкавал
 печени фъстъци
 
Основното го мисля още, но искам да не е манджа, може би пържоли с картофена салата. Банално, но класика.
Ще ми се и питка да направя, но нали и баница трябва да има..., не ми се ще да преяждаме. Много съм навита на Болярската питка    на Биляна.
 Баницата-бюрек, която Аелис предложи ми изглежда много добре и мисля нея да правя.
 Десерт - сладолед с плодове, ягодов сироп и бита сметана.

А одеве гледах при Гала Ирина Флорин, която каза много интересно предястие с ананас и козе сирене.
Нареждат се в тава шайби ананас от консерва, отгоре се слагат кръгчета козе сирене, най-отгоре се забожда орехче  и се пече.
Ще го пробвам задължително.
 
 

# 75
  • Мнения: 2 199
 Hug Тази година ще сме май голяма компания и след разпределение на труда аз ще правя :
Салатката
Или снежанка мисля да си купя тензух за да си изцедя сама киселото мляко, не ми харесват готовите изцедени млека  #Cussing out. Ако се сещате откъде мога да си купя тензух...( в магазините за бебешки дрехи има ли?)
Или Солена торта може да се сложи и риба тон или пилешко печено месо.

Основното ядене е под въпрос надявам се другите "готвачи" да го приготвят. Моля се само да не купуват нищо наготово, а да си направят труда все пак  Crossing Arms

Баницата винаги съм правила "висяща баница" и мама така е правила винаги по НГ тази баница. Тази година мисля да е баницата на Морена. Не съм я правила, но много я харесват явно има защо.

Питката с късмети - ще я измисля пак аз  Heart Eyes Сигурно ще се наложи да правя две т.като единствената ми висока тава е една огнеупорна която е с малък d  Laughing

Сладкишите - направих меденки по Коледа виждайки вашите красоти. Но музата ми за украсяване дойде миналата вечер  Crazy Украсих ги станаха много красиви(снимки по-късно)

Вчера направих бонбони рафаело. Тази вечер мисля да ги опаковам  Grinning

Ще направя баклава

Ще направя и сладкиша на Сладка Хапка с майонеза мисля да го декорирам с коктейлни череши и разни(ще измисля) за да му предам празничност Simple Smile

Според настроението ми ще има и разни хапки и сандвичи или
Ордьовър с риба тон - страхотни са!, сирена, ядки...





# 76
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 825
Можеш да си купиш тензух от магазините за платове (в няколко съм виждала) на метраж. Със сигурност е по-евтино от този в бебешките, който е опакован.

# 77
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Аз сипвам киселото мляко във филтъра на старата кафе-машина и така то се се изцежда. Но разбира се количеството кисело мляко, което се побира във филтъра е малко и затова го правя на два пъти.

# 78
  • Мнения: 1 352
Наште цедяха кисело мляко в чорапогащник  Laughing

# 79
  • Мнения: 2 768
Или снежанка мисля да си купя тензух за да си изцедя сама киселото мляко, не ми харесват готовите изцедени млека  #Cussing out. Ако се сещате откъде мога да си купя тензух...( в магазините за бебешки дрехи има ли?)

И аз от бебешки магазин съм го купувала  Joy А мляко за цедене - ползвам Верея с масленост 4%, защото и така си е достатъчно гъсто и става готово много бързо   chef

Venetta, карамелът за ветрилата го приготвям с вода, защото така може да се контролира плътността му и позволява по-фино нанасяне. Иначе и твоят вариант с пандишпанените блатове е добър.

# 80
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Mama Svetla, то ветрилата могат, да се покрият с какво ли не. Въпрос на вкус и предпочитание е. Аз едната я направих с карамел и ядки, а другата с бял и черен шоколад. Може и със сметана, маслен крем или марципан да се покрият и с какво ли не още.
Но аз смятам тази година да направя шарлота с вишни. Така или иначе на Нова година има винаги доста неща за похапване, затова ми се иска да има и повече различни плодове, салати и една лека торта.

# 81
  • Мнения: 2 768
Мммм, много вкусно изглежда и звучи   chef
Със сигурност ще я пробвам при първия следващ случай  Grinning

# 82
  • Мнения: 5 001
:.....:. Ако се сещате откъде мога да си купя тензух...( в магазините за бебешки дрехи има ли?)

Тензух купувам редовно от магазините за платове.На метър се продава....Около 90ст - 1лв е цената....

# 83
# 84
  • Мнения: 5 228
Тензух се продава и в аптеките.

# 85
  • Варна
  • Мнения: 522
Останаха ми очите в тази турска баклава.
Ако имам време ще направя за Нова година.  bouquet

# 86
  • Мнения: 503
Наште цедяха кисело мляко в чорапогащник  Laughing
Киселото мляко за салата Снежанка изцеждам ,като правя три вертикални разреза от горе до долу на кофичките.Поставям ги върху обърнати чинийки за кафе в някаква тавичка.

# 87
  • Мнения: 2 199
:.....:. Ако се сещате откъде мога да си купя тензух...( в магазините за бебешки дрехи има ли?)

Тензух купувам редовно от магазините за платове.На метър се продава....Около 90ст - 1лв е цената....

Благодаря  Crazy Благодаря и за съвета за чорапогащник. Ако не намеря тензух нов чорпогащник ще намеря лесно  Laughing

За мен не е Нова година, ако на масата няма:

портокали
шоколад
Кока-кола


И за мен е така Simple Smile а съм само на 24...

Останаха ми очите в тази турска баклава.
Ако имам време ще направя за Нова година.  bouquet

Успех   chef  bouquet

# 88
  • Варна
  • Мнения: 692
За топчетата от сирене: просто по-меко сирене ли трябва или крема-сирене?

# 89
  • Варна
  • Мнения: 433
За топчетата от сирене: просто по-меко сирене ли трябва или крема-сирене?

Може и по-меко саламурено, може и крема. Въпрос на вкус, аз поне напоследък не съм попадала на хубаво крема сирене, въобще нищо общо с вкуса, който си спомням от преди 10-на години  Tired

# 90
  • Мнения: 118
Момичета,заинтригувахте ме с тези топки от сирене,ще взема и аз да ги направя.Иначе мисля да направя пълнено пиле в гърне,отстрани със сърмички или с кисело зеле.Салатите ще са традиционни,руска и снежанка,баница с късмети а за десерт едни тригуни от Звездев.И на мен ми останаха очите в турската баклава,но като видях,че се точат корите и се отказах,няма да имам сили за това Sad

# 91
  • Мнения: 148
Здравейте,и аз се включвам че още не съм решила какво да е.
За първа година ще сме си сами със съпруга.Дъщерите ми работят на Нова година,винаги ходим при тях във заведението но тази година докато се чудим си останахме сами във къщи.Мисля да приготвя:
снежанка,руска,туршийка,баница със късмети и една със праз за мене,питка,и за основно Капама/телешко във зелеви листа,свински пържолки,пилешко,телешка сурова наденица и зеле/няма как ще трябва да се съобразя малко и със диетата на съпруга.За десерт ще правя баклава и може би торта ако ми остане време,че трябва да правя и за дъщерята и колегите и.

# 92
  • Мнения: 2 381
Някой ще даде ли хубава рецепта за баницата с късметите.
Ето тази е чудесна, ако ви се точи Peace

колко гр кисело мляко е 1/2 кофичка, която ти ползваш за баницата?

(При нас 1 кофичка е 900 гр). Мерси.

# 93
  • Мнения: 75
Aми тук една кофичка е 400 гр., така че 200 Simple Smile

# 94
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
Присъединявам се към вас. В нашият дом ще имаме:
        Капама/пилешко, свинско,суджук, - редя ред зеле, ред меса, а най-отгоре зеле/.
        Пържоли със сметана във гювеч.
        Баница/тази година ще я прави синчето, че се контузих/ Embarassed
        Тортичка.
        Ядки.
        Салатки.
Ей, накрая на рима го докарах добре... Laughing

# 95
  • Мнения: 2 381
Aми тук една кофичка е 400 гр., така че 200 Simple Smile

Благодаря ти Simple Smile

# 96
  • Мнения: 227
Здравейте, ще ви следя, защото и аз не съм решила още какво да сготвя като основно ядене.
За топките със сирене искам да споделя, че аз ги правя с няколко вида сирене-бри, крема сирене, бяло саламурено и рикота. После ги овлавам в натрошени орехи или бадеми, става и със счукани сухари Peace Като се сложат няколко вида сирене става по-вкусно-не е толкова солено. Може да се овалят и в ситно нарязан магданоз.

# 97
  • Мнения: 770
Здравейте!
Моята част от новогодишната трапеза е картофено руло с шунка и гъби и пилешки хапки в сметаново сосче, естествено и торта, но не съм решила още каква ще е.
Видях, че препоръчвате пържолите с пушено сирене и гъби в зелев лист. Наистина са много хубави, свекърва ми винаги ги прави на Коледа.

# 98
  • In transit
  • Мнения: 11 803
Ние също сме на капама. Заявката ми беше дадена още по Коледа.
Освен нея си мисля да спретна някаква бърза тортичка,

Блини с пушена сьомга и маскарпоне, мезета,


Питка с рози,

И малко идеи подходящи за празника  Simple Smile

Тези сарми стават много вкусни и сочни, правила съм ги много пъти.


Кошнички със спанак и синьо сирене


Солени еклери с три вида плънка


и питка Слънчоглед

# 99
  • Мнения: 5 228
Днес направих пробно Флорентински пастет от пилешки дробчета, става страшно вкусен, и за утре ще направя. Рецептата е от тук: http://sharemykitchen.com/bg/recipes-bg/my-recipes-bg/strarters- … e-liver-crostini/
Пропуснах само каперсите, защото не ги харесвам, аншоа не сложих, защото нямах, а вместо салвия сложих малко мащерка и естрагон.

# 100
  • Мнения: 6 472
Още две предложения от мен:
Още две предложения от мен:

Джолан с винко и дребни лукчета



Варени гевречета







# 101
  • Мнения: 17
На нашата новогодишна трапеза ще има:
-млечна салата, обмислям още някаква  от свежи зеленчуци
-ядки, плодове
-свински пържоли с лук и пресни печурки
-торта Трюфел

-Усукана пита с мед и орехи на Танита, по рецептата предоставена ни от Labrex

невероятно вкусна пита, и много сполучлива рецепта за тесто, без бой признавам че едната от двете пити които се получиха беше преполовена от мен още днес, искам линк на първа страница към темата с диетите Crazy
Весело посрещане на новата година на всички, сега нещо малко ми се виждат тия работи като ги написах, а и мезенца ще има луканка и др.....а и баница с късмети де.. Grinning

Последна редакция: чт, 30 дек 2010, 17:03 от nin4e

# 102
  • Мнения: 86
Аз съм решила да не готвя тежки "манджи" тази година. Менюто у дома ще бъде:

Скариди в сос от вино и сметана, поднесени с рецина.
Салата от къдрава маруля, айсберг, червена салата, рукола и кълнове от лук с лимоново-зехтинен дресинг. Поднесено с ракийка за който пожелае.
Рулца от пражка шунка и снежанка.
Пресни чушки сиврия пълнени с катък.
Плато от няколко вида маслини, мариновани чесънчета (купешки), мариновани лукчета (също купешки) и бейби кисели краставички.
Плато от сирена (бри, гауда, рокфор, пеш и т.н.), поднесено с червено вино.
Вълчо плато (бански старец, няколко бида испански колбаси, филе и пастърма), с червено вино разбира се.
Питка.
Баница с късмети.
Ядки - лешници, бадеми, кашу, шам-фъстък, поднесени с бърбън.
Шоколадови бонбони, поднесени с ликьор.
Плодове и шампанско.
Караоке.
Бенгалски огън и конфети.
Танци.
Кафе.

# 103
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
Ние ще сме 5 човека и менюто няма да е много богато.Салатките ще са руска и италианска.Плато с луканка,шунка,маслини и кашкавалче,пилешки хапки.Основното ще е свински мръвки с много лук,моркови,поляти с вино и върху тях ще сложа сос тартар.За гарнитура пържени картофки.Десертите са тиквеник,баклава,плодова торта.Алкохола и баницата с късметите са ясни. Mr. Green

# 104
  • 1st floor
  • Мнения: 9 102
Ох, как ми се приядоха от топчетата със сирене... Grinning
Но имам само твърдо, та да питам , не може ли да се добави малко майонеза или кисело мляко за да се размекне  newsm78
Иначе менюто за утре е капама , макаронена салата, снежанка, мезенца, сирена, пълнени яйца , рулца от шунка /пълнени с крема сирене и кисели краставички /. Плодове, ядки . Сладките са ми всичките от форума  Grinning - локумките на Джемма , бадемки /не ми стигна една кутия локум, та пълних от същото тесто с бадеми вътре и малко по-продълговата форма/, шприц-сладки, меденки...Утре мисля да забъркам и майонезения сладкиш, но с новогодишна украса от горе /още не съм я измислила, ако имате идеи,  казвайте /. И естествено баница с късмети - майка ми ще я приготви нея, тя е спец-а!!!

# 105
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 825
Ох, как ми се приядоха от топчетата със сирене... Grinning
Но имам само твърдо, та да питам , не може ли да се добави малко майонеза или кисело мляко за да се размекне  newsm78
Има рецепта за топчета със сирене с масло http://recepta.org/recepta/chesnovi-topcheta-sys-sirene/2258

# 106
  • Мнения: 115
Чудни идеи сте дали!
 И аз хвърлих око на тези топчета със сирене,но и моето е твърдо и си мисля,че с майонеза наистина ще стане-млечна домашна   chef
 иначе за утре вече са готови:
 млечна и руска салати
 начукани пържоли,наръсени с пипер и сол-
тях в гювеча със сос от гъби и сметана,но
утре ще ги готвя
 чийзкейк с боровинки отлежава
а утре ще се правят:
 питка-слънце
 баница с късмети
мезета...
 
Приятна подготовка от мен!Зная,че всички утре ще се въртим около печките  cook

# 107
  • Мнения: 6 618
Ние тази година пак на обичайното залагаме -
 овчарска салатка ,
млечна салатка ,
сухи мезенца
ядки.
Пържолки по аржентински с гарнитура каротфки( ще видим в кой вариант) и това ще е .
Други години печяхме прасенце или цяла пуйка ама тая година няма да е , компанията е по скромна.
Но това не ми пречи да открадна някоя идейка и от вас.
Ха и аз ще правя утре това ,не знаех  че така се казва.Слагам и гъби под кашкавала.

# 108
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Unknown_lady, ето рецептата
Много благодаря   bouquet

# 109
  • България
  • Мнения: 4
Добро утро, момичета!
Решихме нашата Новогодишна вечеря да е на рибна основа, имам едни чудни лаврачета в хладилника, които по-късно ще сготвя с бяло вино и салвия.
Започвам сега с кафенцето да приготвям предястието за довечера, та се сетих да ви го предложа - студено предястие с пушена сьомга и козе сирене. Докато си изпия кафето, ще съм го сглобила и в хладилника! Няма печене, няма варене и т.н.

# 110
  • Варна
  • Мнения: 909
Привет мривет , чета аз за вкуснотиите на новогодишната ви трапеза и реших и аз да споделя  Simple Smile, та ние капама няма да правим защото си минахме от реда на Коледа, в последите години ни стана традиция и затова в новогодишната вечер ще похапнем сладко от :

снежанка
кьополу с майонеза
абисински хайвер
мезета - филе, суджук и шпек
пържени коктейлни кюфтенца
царска туршия
пържоли на фурна поляти с гъбен сос и печени картофи за гарнитура
питка с късмети
зелеви сърми с накълцано месо за разкош  Mr. Green

Много веселба на всички в очакване на дванадесетият час  Tada

Последна редакция: пт, 31 дек 2010, 14:02 от libra

# 111
  • Мнения: 135
Капама
пита с късмети
салата от печени чушки, туршия
еклери
ракия и вино Grinning

# 112
  • Мнения: 1 232
Парена туршия,
Сръбските  сарми на майстор Миро в глинен гювеч,
Вино,
Плодове.

# 113
  • все тук
  • Мнения: 1 716
Готови сме за довечера. Менюто е традиционно, но вкусно:
Салата "Снежанка"
Руска салата (или салата "Оливие")
Банска капама
Баница с готови точени печени кори
Торта "Мозайка"
Меденки, сладки, ядки и питиета.
Весело посрещане на Новата 2011 година !  Hug

# 114
  • Мнения: 41
Момичета, това ще с амоите късметчета за баницата !  




  bouquet  bouquet  bouquet

# 115
  • Мнения: 5 001
Ласе,хубави са късметчетата!  Hug
Само се питам,дали ако ги сложиш в баницата и я печеш така...да не се разтекат тия маркери.... ooooh! Rolling Eyes......А?!.....Кво ще кажеш?

# 116
  • Мнения: 1 461
аз тази година нямам много време за приготвления дори в монета съм на работа  Sad
салата с маруля
руска салата
хляб
в гърнето наредих свински джолан и зелеви сърми ,остава само да го сложа в фурната  Grinning
баница с късмети
и разни сладки фунийки ,линцерови сладки ,арменски сладки, рохличките на Нат  и меденки
 мезета , филе елена, луканка,кашкавал и сирена
плодове
 и не на последно място домашно винце малко съм надалеко от бг но мама ми изпрати една бутилка винце дори си купих глинена каничка за него  Grinning
питката ще я правя утре за васильов ден

Последна редакция: пт, 31 дек 2010, 17:30 от FRESA

# 117
# 118
  • Мнения: 41
Няма да ги слагам в баницата късметите , отгоре ще ги закача на клечки , а и това ми е лака, че нямах маркери!   ooooh!

# 119
  • София
  • Мнения: 1 462
Здравейте момичета,

Весело посрещане на новата 2011 година. Много здрави и късмет.

Ето част от новогодишната ни трапеза:

Мъфини с нутела http://petyyaa.snimka.bg/cooking/koleda-2010.557180.21918885 , които използвах за направата на торта костенурка http://petyyaa.snimka.bg/cooking/koleda-2010.557180.21918882

Банички с късмети http://petyyaa.snimka.bg/cooking/koleda-2010.557180.21918884

Пилешки шницели http://petyyaa.snimka.bg/cooking/koleda-2010.557180.21918889
За гарнитура пека в момента едни полуготови картофи.

Хубава вечер!  bouquet

Последна редакция: нд, 02 яну 2011, 09:21 от Петяя

# 120
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Ето моето меню (скромно, защото ще сме сами в къщи):
Котлети с бекон в зеле (или бърза капама му викам аз)


печени картофи

Баница с късмети

Плюс няколко салати и мезенца и домашна питка, но още се пече и не мога да я покажа.

ВЕСЕЛО ПОСРЕЩАНЕ И МНОГО ЗДРАВЕ НА ВСИЧКИ!

# 121
  • Варна
  • Мнения: 522
ВЕСЕЛО ПОСРЕЩАНЕ НА НОВАТА ГИДИНА
А сега си пускам баницата с многооо масълце Hug

аранжирана с чаша вино  bouquet

# 122
# 123
  • Бургас
  • Мнения: 16 106
Снощи бяхме на руска салатка,картофена,ядки,луканка,пушен кашкавал,сирене с подправки,баница,сладки-виненки (обожавам ги!),мариновани пържоли с гъби,пушен кашкавал,топ.сирене в йена,станаха трепач,плодове,бисквитена торта с орехи и какаова глазура и пиене.

Последна редакция: сб, 01 яну 2011, 10:27 от karzz

# 124
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Честита Нова Година момичета  bouquet

Ето снимка на нашата празнична трапеза от снощи , само с мезетата, питката и баницата Peace

# 125
  • Варна
  • Мнения: 10 789
ЧЕСТИТА НОВА ГОДИНА!!!

Ето и моята новогодишна трапеза:

http://kisa.snimka.bg/other/semeyistvoto.90554.21922575

# 126
  • Варна
  • Мнения: 433
ЧЕСТИТА НОВА ГОДИНА, ЖИВИ И ЗДРАВИ!!!

Ето и нашата новогодишна трапеза:
http://www.facebook.com/photo.php?pid=569394&l=236362d46a&am … d=100000282336805

# 127
# 128
  • Бургас
  • Мнения: 16 106
ЧЕСТИТА НОВА ГОДИНА, ЖИВИ И ЗДРАВИ!!!

Ето и нашата новогодишна трапеза:
http://www.facebook.com/photo.php?pid=569394&l=236362d46a&am … d=100000282336805
Останаха ми очите!
Страхотна маса!
   bouquet

# 129
  • Мнения: 1 679
ЧЕСТИТА НОВА ГОДИНА, ЖИВИ И ЗДРАВИ!!!

Ето и нашата новогодишна трапеза:
http://www.facebook.com/photo.php?pid=569394&l=236362d46a&am … d=100000282336805

Аз също съм впечатлена от тази трапеза. Поздравления!

Как е приготвена тази салата и елхичката:


# 130
  • Варна
  • Мнения: 433
Благодаря за комплиментите!!!  Hug Hug Hug

Елхичката е от картофено пюре, в чинията има руска салата, чушката е завита с яйца, сирене и майонеза, а другото е палачинка, навита с две смеси - краставички кисели с пастет и лютеница със сирене, оваляна в кашкавал.

# 131
  • Мнения: 1 352
Alokazia, страхотно оформление! Ще си го открадна и аз за следващата година.

Абе какво стана с това оформление на форума, много ми е смотано така, все едно си пиша в личните..

# 132
  • Мнения: 6 713
Страхотни трапези! Алокация, поздравления! Peace Hug

# 133
  • софия
  • Мнения: 100
Честита Нова Година момичета много здраве и късмет,ето и нашата трапеза
http://media.snimka.bg/7852/021959265.jpg

# 134
  • Мнения: 1 679
Благодаря за комплиментите!!!  Hug Hug Hug

Елхичката е от картофено пюре, в чинията има руска салата, чушката е завита с яйца, сирене и майонеза, а другото е палачинка, навита с две смеси - краставички кисели с пастет и лютеница със сирене, оваляна в кашкавал.

Благодаря  smile3525

# 135
  • In transit
  • Мнения: 11 803
Alokazia, впечатлена съм от красиво и стилно подредената маса! Поздравления от мен!   bouquet

# 136
  • Мнения: 3 814
Поздравления за Мikkey®™  bouquet
Правих Блините със сьомга, само че сложих немско крема сирене с подправки, пусто маскарпоне не мога за го преглътна с неговите 80 и кусур процента масленост.
Още доста неща си харесах от нейния блог, които непременно ще пробвам.

Общи условия

Активация на акаунт