За и против секциото по желание

  • 3 783
  • 56
  •   1
Отговори
  • Мнения: 45
Здравеите на всички!кажете ми има ли лоши последствиа след операциата,колко време трябва да мине до пълното въстоновяване?трябвали да се пазя и да не вдигам тежко?

# 1
  • София
  • Мнения: 6 743
Аз лично съм против!Дори като мед работник,защото това си е операция.По-принцип още на следващият ден те раздвижват,но за пазенето - 1 месец трябва да се пазиш от тежко!
А защо си решила секцио - от срах ли?? newsm78

# 2
  • Мнения: 3 116
Аз бях секцио, но не пожелание Simple Smile

Първият ден след секциото беше най-зле. Трудно се движиш, боли малко придърпва. С всеки ден се подобряваш. Аз на 10 ден бях забравила че съм раждала и по-точно оперирана Simple Smile Не съм се пазила от нищо след това.

Но следващото раждане ще го боря да е нормално, все пак секциото си е операция, пък и за бебето и за майката натуралното раждане си е по-добре Simple Smile

Успех Simple Smile

# 3
  • Linz
  • Мнения: 11 619
...и за бебето и за майката натуралното раждане си е по-добре Simple Smile
За това може много да се спори.
Лоши последствия не знам да има, аз не съм чувала. Възстановяването е различно, но наистина всеки ден се подобряваш.
А защо като е операция да е по-лошо от естественото раждане?

# 4
  • Мнения: 2 700
Аз съм твърдо за секциото. Причините са естествено лични, но предпочитам да имам живо и здраво дете и мен да ме боли 10 дена, отколокото да раждам нормално с фатален край.

Що се отнася до възстановяването, раждала съм веднъж нормално и ми правиха епизиотомия. Почувствах се физически нормална след около месец. Раждала съм и със секцио. Действително първия ден боли много, но в рамките на 7-10 дни всичко отшумя. Не съм се пазила специално и не си спомням с ужас за операцията.

# 5
  • Мнения: 3 116
Ами Майчето имаше проблеми след раждането със секцио и беше в кувиоз 5 дни (трудна адаптация). Според лекарите, това едва ли би се случило ако бебето си тръгне само и само си пробие път към белия свят  Thinking

От друга гледна точка е важно кой ще те изражда, защото има много некадърни лекари които си оставят ръцете и върху майката и върху детето при раждане  Whistling

# 6
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Аз родих децата си (със секцио) с тегло 2.090 кг. и 2.430 кг. в студеното полугодие и не са имали проблеми с адаптацията (или поне никой не ми каза, но и видимо си бяха съвсем добре) newsm78

# 7
  • София
  • Мнения: 8 931
...и за бебето и за майката натуралното раждане си е по-добре Simple Smile
За това може много да се спори.
Лоши последствия не знам да има, аз не съм чувала. Възстановяването е различно, но наистина всеки ден се подобряваш.
А защо като е операция да е по-лошо от естественото раждане?
Ами ето например една статия в която пише защо.
http://www.bg-mamma.com/site/content/view/365/70/

# 8
  • Мнения: 3 116
Аз родих децата си (със секцио) с тегло 2.090 кг. и 2.430 кг. в студеното полугодие и не са имали проблеми с адаптацията (или поне никой не ми каза, но и видимо си бяха съвсем добре) newsm78

Ох, ами Майчето се роди 2750, 2 седмици преди термин. Гледаха я на ехографа, плацента 3 степен, бебето готово. Готово ама друг път  Confused Така и не разбрах какво стана и как стана. Важното е че ни изписаха "клинично здрави" след 10 дни в болницата  Praynig

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Аз също съм с цезарово,но 45 дни след него още ме наболява.Ще ми остане ужасен спомен от дните след секциото/по спешност/.Даже не си и помислях че може да ми се случи да родя така,но уви не зависеше от мен.А бебка беше 5 дни под кислородна палатка........

# 10
  • Мнения: 46 437
Аз съм ЗА правото на избор на майката да реши от къде да излезе бебето й  Rolling Eyes

Преди да родя не бях много сигурна дали съм ЗА или Против /когато се налага е ясно, но за другия случай говоря/. Приеха ме за нормално, контракциите ми накрая бяха през 2 мин., но бебето не се обърна и ме срязаха. От тогава вече съм твърдо ЗА секциото  Laughing Въобще не може да се сравняват двете раждания.
Възстановяването е индивидуално и не зависи от начина на раждането. Болеше ме първите 2 часа, станах на следващия ден, а след 8-ия не усещах нищичко Simple Smile

# 11
  • Мнения: 2 237
И аз родих секцио,но не по желание,а по чисто медицински причини.При мен няма начин някога да родя нормално,в това са единодушни наколко гинеколози !Тоест,има начин,но той би завършил със смърт и на бебето и майката..... Sadкакто и да е.
Според мен секциото трябва да се прави наистина само когато нормалното раждане е невъзможно,или би причинило риск за бебето (както при мен)Секцио по желание ? Защо не....Все пак сме големи хора (жени) разсъждаваме трезво и всяка сама за себе си решава как да роди,като носи личната си отговорност за това. Naughty Настина много точно го е казала една мама по-горе - много важно е и кой ще те оперира! Naughty
Аз ях оперирана от специалист и съм повече от доволна !Болка не съм усетила,смях се и шегувах по време на цялата операция,бебето ми се роди в отлично състояние.Закърмих я веднага и нито ме е боляла операцията (както пише в статията...) нито нищо.Имах кърма,бебето беше доволно,аз бях щастлива.Моя приятелка с която родихме заедно,роди нормално и бебето и беше полу-задушено.Едва го спасиха.Категорична е че другия път ще иска секцио.
Изобщо въпроса е спорен.Всяка една жена е с уникално тяло и на всяка една раждането се отразява по различен начин.Всеки си знае най-добре за себе си.

# 12
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Съгласна съм, че когато няма медицински показания за секцио, естественото раждане е за предпочитане.
Но ей-това звучи смешно- "При цезаровото сечение страдат и двете страни." Страданието е много по-силно (особено за бебето) при нормално раждане.
Авторът на статията е очевидно за нормалното раждане и излага аргументи "за" него и "против" секциото. Намирам статията за силно пристрастна и не я одобрявам. Изкарва, че децата, родени чрез секцио са едва ли не бавно развиващи се, което изобщо не е вярно! Имам позната, родила чрез секцио, чието детенце говореше съвършенно гладко само на година и 4 месеца.
Преди няколко месеца имаше тема "Вярно ли е, че секциото предизвиква колики?". Единствено аз написах, че е възможно и така да е и веднага бях нападната от няколко майки за глупостта ми. Общото мнение беше, че няма никаква връзка. Авторът на статията твърди точно това- секциото засилва коликите.
Така и не прочетох цялата статия, но кой знае още какви бисери има...

# 13
  • София
  • Мнения: 1 320
Аз родих със секцио преди 40 дни и до ден днешен не съжалявам! Родих със спинална и след това епидорална с катетър за 24 часа. След като го махнаха болките бяха минимални,поносими! На следващия ден станах и си се разхождах, имаше болка, но леко и то по скоро придърпване от конците. Слизах и се качвах по стълбите на 3 ден исках да си хода, изписаха ни на 5 ден, без болки! На 7 ден сама се закарах да ми махнат конците. На 10 ден вече бе изчезнало и лекото придърпване отвреме на време което усещах!
АЗ СЪМ ЗА СЕКЦИОТО!!! Simple Smile

# 14
  • Мнения: 2 237

"Авторът на статията твърди точно това- секциото засилва коликите."


Ей,това направо ме разсмя !За сведение на написалия статията - моето дете не е имало грам колики !
РЕНИ,много добре си го казала ! newsm10

Общи условия

Активация на акаунт