Ревматоиден артрит - тема 2

  • 200 864
  • 757
  •   1
Отговори
# 240
  • София
  • Мнения: 864
unknown lady  къде си била в болница? в ревматологията ли? ако си била там не се и учудвам че така са ти казали:( кой ти беше лекуващият лекар?

# 241
  • Мнения: 20
ох, звучи ми познато това  Sadчесто се чудя към кого да се обърна - не им вярвам вече никък на тези доктори newsm78 - моля се дано стане чудо и не ми се наложи да лежа на Урвич повече в живота си  Rolling Eyes

# 242
  • Мнения: 13
И аз не вярвам в конвенционалната медицина и не знам към кого да се обърна за помощ.Не  се чувствам добре последните дни.Всичко ме боли,.Най- трудно ми е сутрин ,не мога да се раздвижа.Лятото мина сравнително добре без лекарства ,само с хранителни добавки и диета .Ами сега? Не ми се ходи на лекар ,отново ще  ми изпишат куп лекарства.Моята ревматоложка не се съобразява с това  ,че имам проблеми с бъбреците и стомаха.
Пишете вие как се спасявате от болката .

# 243
  • Мнения: 2
Здравейте на всички в този форум. Аз съм един от многото болен от тази болест.тук съм във форума от много години ,последните ми публикации бяха в Февруари 2010 год.Искам да споделя някои неща с вас.Според мен тази болест все още за съжаление е неизлечима . Болен съм от нея от 2005 Год .Отключването на болестта според мен се дължи на психическа основа .След прекарано заболяване се отключи ,и едва ли някога ще я победя но искам да споделя с вас какво съм преживял през това време.През 2010 Годо се лекувах с метрол,като към началото на 2011Год.реших да го спра естествен но постепенно,започнах да го го намалям първо по 6 маг после 4,2 и така спрях в продължение на около 3 месеца.Болките ми изчезнаха смъкнах и близо 20кг от теглото си бях100ки и повече станах към 77 80 кг.С много труд.реших че съм победил болестта.Уви не защото в началото на май тя пак започна с нова сила и при това още по жестоко.Сега са лекувам с  Апранакс форте и взимам по две таблетки от по 500маг.на ден които ми ги доставят от Турция.Скърпвам положението до вечерта ,но после  е ужасно да не говорим сутрин където болките са ужасни .Едвам ставам от леглото да си взема жизнено необходимото лекарство.Не зная до колко ще издържа .Мисля да намеря заместител или друго ,ако вие ми помогнете да намеря и от което имате полза.Бог да ви е на помощ пък и на мен.С уважение и съчувствие към всички болни.     П.С. свързвал съм се с болни от САЩ и те се лекуват с тези лекарства и тези биологичните които сте писали в форума .Само нямам представа как е положението в Русия но и там ще проуча.

# 244
  • Мнения: 13
Защо се лекувате точно с Апранакс? Помага ли Ви?Какви други нестероидни противовъзпалителни сте използвал?Проблема е в това ,че  всички  са отрова за бъбреците.

# 245
  • Мнения: 20
Аз не съм го чувала това лекарство даже Апранакс-от нестероидните ли е със сигурност?Аз не пия сега никакви от нестероидните, а май трябва,но като ги пия и почват едни стомашни болки Cryнезнам кои да предпочета - тях или ревматичните /макар сега да са ми сханите ставите по-често от колкото да ме болят и то сутрин предимно/.Няма спиране хей  newsm78ужас все чакам, но малко да намаля лекарствата и се влошава обстановката.Все ми се спи и ми е отпаднало,като дрога сам май вече ShockedКак и в какво да вярвам се чудя Sadчесто се чувствам като инвалид - а съм на 32 Cryне ми се мисли ако доживея по-стара възраст Cry

# 246
  • Мнения: 2
Така е всички тия лекарсва са мор за бъбреците.Тия добре понасям.Всъщност Български аналог е Напроксен, само че той действа по слабо.Това не са стероиди.Пак ви моля да споделяте  лекарствата които взимате????????????????Както и въпроси към мен.

# 247
  • София
  • Мнения: 864
тото ужасно звучи написаното от тебе. мога да си представя колко те боли. за съжаление аз не съм чувала за лекарствата които ти взимаш. защо не пробваш с някое от биологичните? нали кават че са мерцедеса на лекарствата за автоимунните заболявания?
иначе ми звучиш като човек който е събрал много гняв и агресия в себе си относно болестта. пробвай да ги изхвърлиш навън а не да ги стаяваш в себе си. мисля че ще се почувстваш по-добре. при мене това проработи. всъщност именно автоагресията е тази която отключва автоимунните заболявания.
и пробвай да се смееш повече. знам че ще ми кажеш че съм хахо щом при такова заболяване ти предлагам да се смееш но това е нещото което при мене отново проработи и ме държи в що годе добра форма.
другото което аз открих са едни руски мазила/кремчета с билки и пчелна отрова. мажа се от окло 2 седмици доста интензивно и мисля че има доста добър ефект - определено болките ми са намалели доста а и ми се струва че и възпаленията също. продават ги в магазините САМОЗДРАВ. имат страница в нета.
дано всеки намери нещото което да му помогне.

мабо това което си написала за равматоложката ти е абсурдно- как така няма да се съобразява с проблемите с бъбреците и стомаха ти??? не мога да ги разбера тея лекари.

# 248
  • Мнения: 20
Bunny,ти как си сега? До колко време може  да се ползва твоето биологично лекарство, друго какво каза,че пиеш в момента? И да попитам някой знае ли колко време можеше да се употребява метотрексата-сто мнения ми дават вече ще лудна - но пък ако го спра освен биологично средство май няма друго какво да ми предложат newsm78ужасно ми е тъпо  Cryнезнам вече как да се смея - то на сила не става, като не ти идва от вътре #Crazy

# 249
  • Мнения: 13
Биологичните лекарства за съжаление са скъпи и ако касата в един момент реши да не ги заплаща ?Имам опит в това отношение с друг болен от семейството.Трудно ми е да се усмихвам и да мисля позитивно като ме боли и не мога да си върша работата.
Bonnie,радвам се ,че си намерила начин да се чувстваш по-добре  .

# 250
  • София
  • Мнения: 864
mabo съмнявам се биологичните лекарства да спре де ги поема касата. въпросът е че ограничиха бройката на хората които могат да ги ползват и винаги си намират за какво да ти откажат.
но мисля че няма да спре да ги поема касата. тепърва излизат нови биологични лекарства които са още на база проучване и тестване върху пациента и които казват на запад че много добре действат.

сисонела аз сега съм доста добре. да не ме чуе дявола. бях по-зле точно преди да ми дойде цикъла или се опитвах да изкарам някакъв стомашно-чревен вирус но организма ми сам са справи с него. Но добре че имах хомеопатичното си лекарство иначе незнам как щях да преживея.

 А относно това колко време може да се ползват биологичните лекарства никой не знае. има хора дето вече 5 година че и повече си ги слагат. има и такива дето са ги ползвали 6 м  и са напълно ок от тогава. Божа работа!

а относно смеха - прочетете това и се възползвайте ако можете. Силно го препоръчвам.
 http://monikabalayan.com/index.php?page=main

# 251
  • Мнения: 20
Bunny, а на теб колко ти казват да ги поставяш,ако си добре и изследванията ще ти ги спрат ли? Друго не приемаш ли?при  мен проблема е,че аз не ги искам тези биологичните и без пари да ми ги дават - нещо шне им вярвам,но пък щом има хора които се чувстат добре - браво!аз с този метотрексат и цикъла ми го няма/ужас може и ранна критика да хвана/ newsm78така съм си натровила организма,че ми се реве - най вече,че може би няма да мога да имам дете с тоя нон стоп прием на лекарства.

# 252
  • Мнения: 2
нещо не ми публикуват  изявленията тук незня защо .относно Метотрексата ще ви кажа че с това започнах.резолтат никакъв.пих го почти година.Пак ви моля ,ако знаете или сте чули за някакъв ляк Помогнете моля.

# 253
  • София
  • Мнения: 864
sisonela  аз лично предпочитам биологичните лекрства пред метотрексата. за мене тоя е много по-отровен и в досат случаи е неефикасен. незнам. имам съвсем малък опит с него но от това което съм чула за него от други лекари, не ревматолози съвсем се отказах. щото ревматолога никога няма да ти каже - ни го пий щото е кофти.

между другото пробвали ли сте с детоксикацията на д-р Михайлов? Аз вече няколко пъти я правя и се чувствам доста добре. опитайте.
ето един линк да поппрочетете ако имате интерес.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=578009.0;topicseen
Принципно си мисля че тридневно градуване едни път в месеца или 1 ден всяка седмица е много добре за организма особено за такива като нас, които пият гадните хапове.

И друго се сетих- в фейсбук има организация на пациентите с ревматологични заболявания. Публикуват интересни статии и доста инфо. Ако искате се присъединете.

# 254
  • Мнения: 20
Bunny нещо не можах да открия във фейсбук страницата за ревмотологичните заболявания - имаш линк? а за смехотерапията имаш ли виждане -ходила ли си, звучи ми интересно, но търся и някой който е опитал да сподели newsm78.
toto1, а ти с какво се лекуваш?какво ти предлагат за лечение?

Общи условия

Активация на акаунт