Да помоля за съвет!

  • 723
  • 13
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 625
Здравейте момичета! Ще използвам темата и да се похваля и да си задам въпросите!
С Вики направихме една година кърмене!  newsm44
Все още се кърмим сутрин, обед, вечер и през ноща!
Но вече е крайно време да обърна внимание и на себе си и да проведа дълго отлаганото лечение с антибиотици /не са съвместими с кърменето!!!/!
Не смятам да спирам да кърмя! Решила съм да и давам от млякото на Нестле за деца след годинка от шише и да се цедя през 4, 5 часа! Ще се поизмъча 10 дена с това цедене, но си струва! Та въпросът ми е колко време след антибиотика мога пак да кърмя? И ако някой бил в подобна ситуация и може да ми помогне с някой съвет ще съм много благодарна!   bouquet

Последна редакция: пн, 19 дек 2005, 23:29 от anya

# 1
  • Мнения: 6 243
Поздравления за юбилея!!! Да сте живи и здрави двамата с Вики!

 Отговор на твоя въпрос, така, както си го задала, по принцип не може да се даде. Колко време едно вещество ще се открие в човешкия организъв зависи от няколко неща:
1. От вида на приетото вещество (било то медикамент или нещо друго). Например марихуаната се открива и 30 дни след приема й, а алкохола се отделя напълно след ден-два.
2. Типа обмяна на веществата на потребителя - има хора с бърз метаболизъм и други- с доста бавен
3. Степента, в която следите от този медикамент, който ти ще приемеш, са безопасни за кърмачето.

Затова си мисля, че най-точно би могъл да ти отговори лекарят, назначил лечението, или евентуално квалифициран фармацевт. Но понеже тук има големи майсторки на търсенето в Гугъл, ако напишеш какъв е антибиотика, може и да се изнамери нужното ти инфо.

# 2
  • София
  • Мнения: 18 679
Поздравления за юбилея  bouquet
Дай името на лекарството, ще поръчкаме тук-там, да видим какво ще излезне Wink

# 3
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Поздравления за едната годинка и от нас Grinning
Най-най-общо казано,стандартната препоръка след лечение с антибиотик е да минат поне 3-4 дена,за да се изчисти и да не оказва влияние върху организма - но както Хапка е казала,тези неща не могат да се говорят по принцип,а зависят от съвкупност от изброените от нея фактори и още някои (водо или мастноразтворимо съединение,в какви концентрации изобщо преминава в кърмата и т.н.) - така че дай името на лекарството и тогава ще има по-точна информация.
Стискам палци да се справите и детенце да не се отбие по тази причина - вече е голямо и има емоционална връзка с гърдата,ти ще поддържаш кърмата и нещата ще се подредят Grinning

# 4
  • София
  • Мнения: 625
Благодаря Ви момичета и за поздравленията и за отзивчивостта!  Heart Eyes
Когато взема рецептата ще пиша как се казва антибиотика!

# 5
  • София
  • Мнения: 625
Момичета препрата, който ми изписа гинеколожката се казва Mycomax 150 /активна съставка: Fluconazol/.
 В противопоказания пише:
Цитат
Fluconazol не трябва да се прилага при кърмачки. Неговата употреба при бременност се допуска само при живото застрашаващи гъбични инфекции където ползата за майката надвишава евентуалните увреждания за плода!
В интернет разрових за Fluconazol и вижте какво намерих:
Цитат
Fluconazole in the milk
Fluconazole does appear in the milk, and this is as it should be, since the idea is to treat infection in the ducts and nipples. It is thus superior to ketoconazole, which gets into the milk in only tiny amounts. The
baby will obviously get some, but this drug is now being promoted for use in babies for the treatment of simple thrush. There have been no complications in the baby reported from exposure to fluconazole in the
breastmilk. Continue breastfeeding while taking fluconazole, though you may be told you cannot.
Накратко кърмете докато използвате препарата въпреки, че ще ви кажат да не го правите!
Ето сайта: http://www.milknwildhoney.com/fluconazolandcandida.htm
Препарата се използва за лечение на инфекции по зърната!
Аз т.к съм страхлива няма да я кърмя след като взема хапчето, но колко дни да изчакам преди да започна отново?
След това 3 дни ще ползвам Canesten Gyn 3 глобули, но мисля, че с него няма проблеми нали е локално! А освен това пише, че няма данни за отрицателни ефекти върху майката и плода/за съжалние за кърменето нищо не пише!/
Някоя отвас ползвала ли е препарата?
Нещо не успявам да намеря инфо за препарата на английски, май всичко е на немски!
И накрая има 3 промивки с Lactacyd, но за това май не трябва да се притеснявам!
Какво ще кажете според вас за колко дни да спра да кърмя?
Моля за съвет, ако някой ще ме препраща към гинеколога да не си прави труда! От там идвам и пак питам!
Благодаря ви момичета предварително! Heart Eyes

Последна редакция: пн, 19 дек 2005, 23:31 от anya

# 6
  • Мнения: 6 243
Canesten Gyn е търговско наименование на Bayer на популярния Клотримазол. В повечето източници се коментира, че не са известни ефектите на употребата му при кърмачки, но виж какво още намерих:
http://parenting.ivillage.com/newborn/nbreastfeed/0,,3wz3,00.html

Най-важното е, че
Цитат
Clotrimazole .... (is) not well absorbed through the vagina. (Only 3 to 10% for clotrimazole and 1% for miconazole.) It is not likely that this limited absorption of these medications would cause significant levels in a mother's milk. (Hale 2000)

За предписаните промивки с Лактацид изобщо не бих се и замисляла. "Лактацид" не е медикамент, нищо че се продава в аптеките. Доста гинеколози го препоръчват на напълно гинекологично здрави жени, просто защото бил много добро измиващо средство. Като се абстрахира човек от цената, наистина е.

# 7
  • София
  • Мнения: 625
Благодаря ти sladka hapka за бързия отговор!
Вече съм спокойна за Лактицида и Канестена, обаче за този Микомакс още не мога да реша, кога да започна да я кърмя отново! Вчера в 12.00 вечерта взех хапчето/само едно е!/ и изкарахме една доста кошмарна нощ, след като отказа изкуственото мляко и се дра все едно е края на света! Днес съм малко недоспала и се чудя кое ли ще е най-адекватното решение 24 часа, 48 часа или повече?

# 8
  • Мнения: 6 243
Цитат
The elimination half-lives in the milk and serum were 26.9 hours and 18.6 hours, respectively.
от тук
http://bytex.org/fluconazole

Прочети цялата статия за флуконазола и кърменето, има доста полезно инфо.

# 9
  • Мнения: 2 051
Аня, малко встрани от основния ти въпрос, но...
Млеката на Нестле са в центъра на доста скандали в Европата. В последните месеци няколко пъти бяха иззимани от търговската мрежа - за опаковки съдържащи неразрешени вещества, за недопустима влажност на млякото. По-сериозните аптеки, изобщо не продават Нестле, основно по супермаркетите го има. Много чести са тези случки за да са случайни...
А нас няма чак такъв контрол върху нещата, а и не се разгласяват особено такива събития, та не знам, ти си решаваш...

# 10
  • София
  • Мнения: 625
Аня, малко встрани от основния ти въпрос, но...
Млеката на Нестле са в центъра на доста скандали в Европата. В последните месеци няколко пъти бяха иззимани от търговската мрежа - за опаковки съдържащи неразрешени вещества, за недопустима влажност на млякото. По-сериозните аптеки, изобщо не продават Нестле, основно по супермаркетите го има. Много чести са тези случки за да са случайни...
А нас няма чак такъв контрол върху нещата, а и не се разгласяват особено такива събития, та не знам, ти си решаваш...

Vedrra сигурно си права! Аз така или иначе не смятах да и го давам повече от няколко дена, но тя и толкова не пожела! Плюеше все едно и давам нещо ужасно! Ще използвам кутията Нестле за сухо мляко за сладкиши!

# 11
  • София
  • Мнения: 625
Цитат
The elimination half-lives in the milk and serum were 26.9 hours and 18.6 hours, respectively.
от тук
http://bytex.org/fluconazole

Прочети цялата статия за флуконазола и кърменето, има доста полезно инфо.

Sladka hapka златна си! Точно това търсех! Прочетох го цялото, но май нещо не разбрах! Аналогичен на моя е случая на 29 год. жена. Доколкото разбрах за да се елеминира препарата от бъбреците са необходими 4 дена!
Как ще изкараме 4 дена не знам! Cry

# 12
  • Мнения: 6 243
Нямам медицинско образование и не се наемам да тълкувам информацията. но като я преценям в цялост, втората част от статията съдържа данни, че флуконазолът се използва успешно в неонатологията - цитираните случаи № 18, 19 и 20, като при изследваните недоносени и новородени бебета не са били наблюдавани интоксикации.
В този смисъл накрая на статията авторите правят извода, че
Цитат
Since no drug-induced toxicity was encountered in the infants, fluconazole is probably safe to use during breast feeding.

В този смисъл е и препоръката от другият източник, който ти си цитирала в твоя постинг. Между другото, това е дадено и в сайта на д-р Нюмън. Явно, че немалко лекари намират употребата на флуконазол за съвместима с кърменето. Но в крайна сметка обмисли сама кое е най-приемливо и - успех с лечението!

# 13
  • София
  • Мнения: 625
Sladka hapka благодаря ти много за помоща и подкрепата!  bouquet
 От тази вечер пак ще кърмя Вики и се чувствам много щастлива!
Благодаря на всички! Hug

Общи условия

Активация на акаунт