Киста

  • 5 510
  • 38
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 716
Имам киста.
Не се знае каква е.
Не може да се каже със сигурност дали е фоликулярна или ендометриозна. 20 мм.
Няма кръвоносни съдове, но по всяка вероятност е пълна с кръв.
Предният цикъл бях на стимулация с Клостилбегит.
Освен доминантните фоликули, които се спукаха имаше и един 12 мм /който на 15-я ден не беше се спукал/ и аз лично предполагам, че това е въпросният фоликул, който е порастнал.
Изписаха ми Марвелон.
Въпросите са ми: пили ли сте противозачатъчни, какви, за колко време се махна кистата, някой пробвал ли е с билки без лекарства?
И въобще каквото се сетите - ще бъда благодарна.

# 1
  • Мнения: 9 077
Лалинце, аз от скромния си опит да кажа, имах киста януари месец- при мен беше фоликулярна уж. Пих Дуфастон 3 месеца, след първия кистата я нямаше, но продължих с Дуфастона за всеки случай. Паралелно направих пълна серия с Мужик Корен.
По същото време на моя близка приятелка също й откриха киста, но тъй като тя беше с нередовна менструация, й предписаха противозачатъчни ТриРегол за 6 месеца. Всичко беше наред при нея. Знаеш, че особено тук със форума много момичета са минали през Диане 35, заради кисти. За Марвелон- добри отзиви съм чувала. Това, което знам за противозачатъчните, а и ти го знаеш, е, че си има различен вид за различни цели- регулирабне на цикъл, видове кисти, и т.н.  Тъй като предполагам, че имаш доверие на лекаря си, щом е преценил че това е начина, значи..Simple Smile Това е което аз мога да ти кажа, не е много, но все пак е нещо. Стискам палци да не се наложи по-сериозна интервенция, вярвам че ще изчезне бързо Hug

# 2
  • Мнения: 3 010
Здравей, Лали
ами да ти споделя и моя опит с кистите! Предният месец ми откриха и то 2-чки с размери около 3 и 4 см. Та пих Логест и още на 19 ден след приема му ги нямаше. Малко преди да ми дойде цикъла, както си стоях и изведнъж ме хванаха много силни болки от страната на яйчника с кистите след което болката премина в стомаха и отмина след като пих Но Шпа, допускам, че тогава е станало спукване на кистата. Цикъла ми беше със странна консистенция /няма да описвам да не изпадам в подробности и да не намесвам "голите охлюви"  Mr. Green /. Та това е желая ри бързо да се махне твойта нежелана гостенка. Успех!

# 3
  • Мнения: 7 716
Стефани, по каква схема пи дуфастона за кистата?
Имаше ли забрана за правене на бебе през това време?
А Мужик корен по каква схема пи? Това не е ли имуностимулатор или има и други приложения?
Аз доверие на лекаря си имам, но обикновено лекарите не изписват билки.
Затова се интересувам.
Аз по принцип съм против лекарствата.

Денди, Логестът по каква схема го пи?

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 356
Мужик корен е един от най-силните растителни имуномодулатори. Повишените имуннозащитни функции в резултат от използването му помагат на хората с изтощени организми и намалени защитни сили да се разминат с ежегодните простудни и вирусни заболявания.

Има много случаи на отстраняване на алергии след използване на Мужик корен, което се обяснява с качествата му на силен антиоксидант.

Широко използван от векове в народната медицина, днес той все по-често намира приложение и в съвременната медицина като съпътстващ лечението при онкологични и редица други заболявания.

Свойствата му на мощен имуномодулатор обуславят употребата му като антиметастазен препарат - при кисти и саркоми, аденоми на простатата, тумори на бъбреците, пикочния мехур; при различни форми на туберкулоза.

ето от ТУК
Лично аз не съм лекувала кисти защото съм нямала.

# 5
  • Мнения: 9 077
Лалинка, Дуфастона го пих от 15 до 25 ден на цикъла, 2x1.  Мужик корена е имуностимулатор,с приложения за различи заболявания, има много и различни и все хубави ефекти, дет; се вика- ако не ти помогне, няма да ти навреди. Прециства кръвта, подсилва имунната система, като цяло действа само положително върху организма. В листовката към него е описано много подробно за какво се пие, споменато е  че се прилага при кисти. Схемата е: пие се 40 дни, започваш с една капка дневно в една чаша хладка вода. Втория ден- 2 капки, третия- три и така до 20, после почваш обратно-20, 19, 18...докато свърши шишенцето. Но и това е описано подробно. За забраната за бебеправене- по онова време не съм споменавала на лекарката ми, затова и нищо не ми каза.

# 6
  • Мнения: 114
 Simple SmileЛали,аз пих първо дуфастон и после трирегол и киста 4.5 изчезна.
 Мужик корен също съм пила,и беше преди това,но случайно се е получило и кистата ми не се е повлияла.Но се чувствах тонизирана.След това и алергии развих.Все пак не ми се вярва да изчиства кисти.
 За бебеправенето по време на прием на дуфастон и трирегол,само мога да кажа,че доколкото знам спират овулацията,понеже са от типа на противозачатъчните.Трирегола е определено противозачатъчно и го дават обикновено след като се изчисти фоликулярната киста,за да спре овуто и да се запази чист яйчника. Simple Smile
 Успех и се довери на добър лекар,според мен. Simple Smile

# 7
  • Мнения: 1 951
Лали, единия път като имах кистичка пих някакво лекарство, Примоцистон се каzваШе. За съжаление не zнам дали така се каzва и в България и не си спомням почти ниЩо zа него, освен че гърдите адски ме боляха докато го пиех. Пих го само в един цикъл и само преz него трябваШе да се паzим. Успех!

# 8
  • Мнения: 4 212
аз съм лекувала едновреемнно киста и възпалени яй4ници. Пих по схема антибиотик, както и ми правиха нагревки с алое 4рез йонофореза. Оба4е май при мен слу4ая е бил друг  Rolling Eyes

# 9
  • Мнения: 303
Лали на мен преди месец и нещо ми диагностицираха някаква киста - поне аз не знам каква е - дори размера не и знам.
Но прилежно съм се запасила с мужик корен, с билки - цистофемин и бял равнец както и с дуфастон защото определено противозачатъчните не ми понасят хич. Само дето още не съм почнала да ги пия - нищо от това не ми е изписано от доктор - на доктора мнението е операция  Sick
Та да попитам в твоята тема - разбрах че се прави операция и пункция - пункцията е ясна ама някой може ли да каже какво представлява операцията и за колко време човек се възстановява от нея и може да работи например? А и кога след такава операция може да се поднови бебеправенето .. не че има особено значение защото явно ще сме по АРТ ама все пак ....

# 10
  • Мнения: 508
Лали,сьжалявам много 3а кистата Sad
Дано се оправиш скоро.

# 11
  • Мнения: 7 716
Клия, зависи каква е кистата.

# 12
Лали, ето и моята история за фоликулярните кисти:
м. юли - киста 22 мм - предписание на лекаря: 3 месеца Диане 35.
Аз ги пих само един месец, защото ми ставаше лошо от тях, но на 7 ден от новия цикъл кистата я нямаше.
М. септември - пак фоликулярна киста 21 мм; лекаря каза да изчакам да ми дойде и ако кистата стои на 2-3 ти ден, почваме пак противозачатъчни, но този път Марвелон. Кистата се спука с идването на М.
Аз обаче, междувременно си бях купила и започнах да пия от билките за овулация от аптеката на Поп Богомил и вече втори цикъл от тогава не съм образувала кисти.
Не знам дали наистина билките могат да лекуват, но при мен подействаха.
Успех  bouquet

# 13
  • Мнения: 3 376
Лали, аз имах 2 фоликулярни кисти на левия яйчник януари - бяха между 3 и 4см големи. Оправих се без традиционни лекарства, само с алтернативно лечение - хомеопатия. Всичко това стана за няколко седмици.

# 14
  • Мнения: 7 716
Каква хомеопатия? И през това време пазихте ли се?

Общи условия

Активация на акаунт