Какъв чай за лактация да си купя?

  • 478
  • 8
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 439
Май ми намалява кърмата и искам да я стимулирам.Какъв чай пиете и знаете ли някоя бабина рецепта за да тръгне пак млеконадоя:)
Вече почти 3 месеца кърмя но от известно време бебето цица 5-10 мин и после лапа зърното смукне 2 пъти и пуска а досега ядяхме по 40 мин.Не съм сигурна че е намаляла но да взема превантивни мерки

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Не е намаляла - просто бебето е станало много ефективно в сукането и затова се храни толкова бързо Grinning 5-10 минути си е направо добре - моята маймуна от средата на втория месец повече от 3-4 минути не мога да я задържа на гърдата Grinning В добавка стават и по-любопитни и всичко им привлича вниманието, така че забрави вече за сучене по половин час и повече - само ако са болни се получава,което не ти го пожелавам. Гледай си памперсите и ако всичко с тях и наддаването е ок, не се притеснявай изобщо.
Лактогонен чай има във всяка аптека (или почти всяка) - моят обаче е купен от специализирана билкова аптека, там си знаят как се прави, само казваш лактогонен чай - по на сметка излиза и ми се струва, че е по-добър и има повече билки.

# 2
  • Мнения: 272
Единствено-"Лактогонно Средство" 0.90 ст.

# 3
  • Мнения: 2 467
Аз пия на ХИП за кърмачки.

# 4
# 5
  • варна
  • Мнения: 1 830
Доволна съм от чая на Хип за кърмачки Simple Smile

# 6
  • София
  • Мнения: 2 679
Да ти кажа честно и нашето диване в началото ядеше по 25-30 минути, после с увеличаването на месеците минутите станаха - 17, 15, 12, 8 и отдавна вече не гледам часовник. Един път я мерих с едно механично кантарче, наистина за много малко време беше изяла към 130 мл.

Иначе такъв лактогонен от много билки има в билковата аптека на ул. Венелин в София.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 210
И аз ползвам на Хипп за кърмачки и съм доволна. А може и да е само внушение.

# 8
  • Мнения: 1 805
И аз ползвам на Хипп за кърмачки и съм доволна. А може и да е само внушение.

На същото мнение съм.

Да добавя още нещо взех си Рицинус Комунис 5, хомоапатичните гранулки за стимулиране на кърмата. Има стархотен ефект. Тук въ форума можеш да потърсиш инфо за това.

Общи условия

Активация на акаунт