Re: Не иска твърда храна...

  • 353
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 323
От известно време не признава нито пюрета, нито каши Sad Хапне по една, две лъжици и край, почва да се гъне на стола, рита, плюе...и се гуши в мен - само това признава ConfusedКърмя я на поискване, нощем няколко пъти...Днес педиатърката каза, че не е фатално малко-(8,720кг, на 7 беше 8,080кг), но все пак се забавяло качването на кг от това кърмене до 6 мес Mr. Green, а пък като разбра, че до сега хапва по макс. по половин бурканче на ядене каза, ми то към 100гр не е чак толкова малко, нали не е от малките  Sick  Embarassed Embarassed EmbarassedМалеее, ми то детето нищо не яде, ето, видя ли...  newsm78Така-а-а, сега...знам, че заместването на кърмене води до по-бързо отбиване, пък не мисля скоро да отбивам....

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Спокойно - има такива моменти,може зъбче да ви никне - тогава може за няколко седмици да отказва твърдите храни.Не се притеснявай и си кърми Grinning
А за количествата - ми ние сме почти на годинка вече,пък цяло малко бурканче (от 140гр) още не изяжда,при това яде твърди храни само 2х дневно (отказва ми повече,независимо че предлагам) - ама си е здрава,жизнена и щастлива Grinning
Не се вторачвай в тези неща, остави детето да води и всичко ще е наред Grinning

# 2
  • Мнения: 854
Кога даваш твърдата храна - преди или след кърмене? Аз винаги съм давала първо пюрето, после кърмя ако иска и колкото иска. Борко почна да се храни като хората/в смисъл повече от 1-2 лъжички/ втория или третия месец след захранването/захраних на 5 месеца/. Остави я така няколко дни и пак й предложи после. Какви пюрета й правиш?А каши? Просто може да не й е харесало нещо Simple Smile
А за килограмите най-малко трябва да се притесняваш - почти 700г през 8-я месец, при това основно кърма, ми това е супер. Борко откакто яде твърда храна наддава по 200-300г, тоя месец по изключение 400 Simple Smile В момента е 8.500, т.е по-слабичък от вас, ама ела го виж какво шило е. А, да, имаме само едно заместено кърмене, храним се през нощта и т.н.

# 3
  • София
  • Мнения: 4 381
Момата на 10м започна да хапва по 2х твърда храна ориентировъчно х 100г. След като навърши годинка започна да си хапва много по-добре твърдата храна. Никога не съм се притеснявала от това. За последните 4м до годинката беше наддала общо 500г. Води се по детенце и не се притеснявай. Ти може да предлагаш, но не очаквай да бъде изядено.

# 4
  • София
  • Мнения: 4 381
Момата на 10м започна да хапва по 2х твърда храна ориентировъчно х 100г. След като навърши годинка започна да си хапва много по-добре твърдата храна. Никога не съм се притеснявала от това. За последните 4м до годинката беше наддала общо 500г. Води се по детенце и не се притеснявай. Ти може да предлагаш, но не очаквай да бъде изядено.

# 5
  • Мнения: 4 915
Хич да не се тревожиш, щом детето е здраво, расте, жизнено и с настроение е, няма място за притеснения.
Дъщеря ми до 8 мия месец имаше 3 твърди хранения на ден по около 50-60-100 грама максимум. После я напънаха зъбите, отказа плодовете /ядеше плодово пюре за закуска/ и минахме на две хранения до годинката - най-много по 100 грама на обед и вечер. Сега яде три пъти на ден пак по малко количество, но си наддава добре.

До годинката изобщо не е проблем колко точно твърда храна ще яде, защото основното и най-важното в менюто е млякото - препоръчва се кърмата да заема около 75 процента от дневната дажба.

Може би ви никнат зъбки, и затова е загубило апетит детето - и търси утеха допълнителна и чрез сукането - затова е и това гушкане в мама.  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт