побеснях пред лекарския кабинет

  • 3 098
  • 72
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 327
отидох на преглед с малката, тъй като от няколко дни повръща често. Пред лекарския кабинет обаче имаше 5 майки с деца от 6 до 13 години.
Една майка с детето си беше заела 3 места и трябваше да постоя права пред нея докато тя се сети да измести детето си. Веднага след като тя влезе до мене се премести едно момче, което беше наред. В момента, в който влезеше някой в кабинете следващата майка изпращаше детето си да сядо до нас. Сега е "сезона на вирусните заболявания" и всички деца бяха болни... изправи ми се косата, че може и малката да се зарази, но не видях нито една от майките там да се беше замислила за това. Навремето като чакахме пред лекарски кабинет винаги с предимство са влизали бебетата... и все си мисля, че това е правилното.. все пак на по-голямо дете по можеш да дадеш някакво лекарство ами на малкото бебе какво да му дам? а сега като ги погледнах тея мърли как се притесняваха да не ги предредиме и се запитах - на тея майки да не са им подарили децата отгледани, изобщо не им пука за останалите или  просто са елементарни хора? щото все си мисля, че всяка майка е минала през периода, в който трепери да не се разболее бебето, че е малко за лекарства. и си мисля, че това се помни...

честно казано направо побеснях.. после се зачудих - аз ли не мисля правилно? вие как мислите?

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Мисля, че малко се вживяваш. Къде да отидат болните деца, ако не пред лекарския кабинет?
За предимство - по принцип разбира се, майка с бебе е с предимство, но ако преди нея е майка с болно малко дете...надали - тя също може би иска предимство, защото детето й е малко и болно.

# 2
  • Мнения: 129
Е да, но при нас децата до 6 години са с предимство. И обикновенно има доста хора пред кабинета, но аз изчаквам само да се освободи и нахално - или не влизам. Има и мърморещи се, разбира се, но аз или се извинявам, или по-често им хвърлям по един "гаден " поглед. #2gunfire

# 3
  • Мнения: 815
мен пък винаги ме пускат като отида с малкия. Веднъж само пред кабинета имаше майка  с още по- малко бебе и от моето- обадих се на докторката и отидох да я чакам отвън, защото коридора беше пълен с болни деца .

# 4
  • Мнения: 46 437
Когато София беше под годинка чакахме с дете, болно от варицела. Майката, както се оказа по-късно знаеше диагнозата, бяха я изпратили от детската градина само за някаква бележка, но си пускаше детето да се радва на всички неколкомесечни бебета. Умрях от притеснение като разбрах, това е безотговорност!
Сега София като беше болна отидохме и влязах само аз в поликлиниката, видях, че няма други деца и извиках мъжа ми с детето. Смятам, че това е правилния начин, а не да я набутам в чакалнята със здравите деца .....

# 5
  • Мнения: 1 181
Когато София беше под годинка чакахме с дете, болно от варицела. Майката, както се оказа по-късно знаеше диагнозата, бяха я изпратили от детската градина само за някаква бележка, но си пускаше детето да се радва на всички неколкомесечни бебета. Умрях от притеснение като разбрах, това е безотговорност!
Сега София като беше болна отидохме и влязах само аз в поликлиниката, видях, че няма други деца и извиках мъжа ми с детето. Смятам, че това е правилния начин, а не да я набутам в чакалнята със здравите деца .....
и аз съм попадала в такава ситуация. Един път пред кабинета бяхме само аз с малкия и още една майка с 2-3 годишно момиченце. Времето беше за детска консултация. Момиченцето кашляше много и имаше силна хрема. По едно време то дойде до нас с бебо и хвана малкия за ръчичката. Тогава майката вместо да я дръпне настрани или да направи нещо друго (все пак тя знае че детето й е болно)  каза: "Да мамо, я помилвай бебенцето, я го цункай по ръчичката". Ей, направо издивях - ние отиваме при докторката здрави, все пак сме на консултация, а не на преглед, а може да се върнем от там болни и то защото някоя майка не се сеща да не пуска болното си дете при бебета или други деца.

# 6
  • област Софийска
  • Мнения: 1 719
При нас пък, когато е ден за детска консултация, докторката не приема болни деца. Само да чуе, че някой кашля в коридора, когато е детска консултация, излиза и...ела гледай какво става. Иначе за предимство за майки с мали деца...според мен зависи от другите чакащи.

# 7
  • Мнения: 3 069
Мисля , че не си права , съжелявам , но не съм на твоето мнение.Защо си мислиш , че само твоето бебе е болно???Може и дете на 15 години да много по-зле от твоето дете , но това ще го разбереш когато бебо стане на толкова , и ако е болно , независимо дали има бебе или не , ще искаш твоето дете по-бързо да влезе!Всяка маика мисли за своето дете!

# 8
  • Мнения: 2 237
Права си да се ядосваш !И при наща консултация ни пускат първо нас."Пускаха" защото няма да ходя повече там ! Да ти споделя и аз защо - на последната консултация лекарката ни направи на гъз (с извинение).Развика се че имала много работа (а си беше ден за консултации),после вкара едно адски грипаво дете в кабинета.Накара ме да съблека малката и....взе да си говори по телефона !А малката стои гола на кантара ! #Cussing outУжас !После се сети да я премери и като и се развика !!!Защо и ритала кантара скраченцата.Вика и "Ако още веднъж ми ритнеш кантара,незнам какво ще те направя !" И това го казва на седеммесечно дете !Малката се разрева а тя вика "Е,сега и ще ревем !".След това я изкара 10 кг.а тя беше 7.... CloseКазвам и аз че греши,а тя ми крещи.После като я премери пак,видя че е 7,ама не ми се извини...
Да не говорим че на мястото за повиване имаше кръв и като я помолих да изчисти тя ми вика "Е,айде сега кръв !Ми да преди теб имаше една циганка и сигурно бебето и се е разкървавило !"
Да не говорим че нито премери на Калинче главичката и гръданат обиколка,нито и видя гърлото... Close Е,кака да ида пак там ? Независимо че ме пускат първа ? Няма кракът ми да стъпи !!!
Извинявай ,че ти използвах темата да се наоплача,само исках да видиш че не си сама във възмущението си.
Ех,мамка му,кога ще доживеем свястно здравеопазване !? Crossing Arms

# 9
  • Мнения: 1 327
Мисля , че не си права , съжелявам , но не съм на твоето мнение.Защо си мислиш , че само твоето бебе е болно???Може и дете на 15 години да много по-зле от твоето дете , но това ще го разбереш когато бебо стане на толкова , и ако е болно , независимо дали има бебе или не , ще искаш твоето дете по-бързо да влезе!Всяка маика мисли за своето дете!

не мисля, че написаното от мене е в тоя тон! и изобщо не съм писала, че моето дете е толкова болно! можеш да прочетеш отново!

въпроса не е в това чие дете е по-болно, а че на 4 месечно бебе не можеш да даваш лекарства както на деца над 5 годинки! и че всяка майка, която си е гледала детето го знае, но явно не на всяка и пука за децата на другите!


дидинка, често да ти кажа ако попадна на такава ще и вдигна луд скандал!

blizna4e , съчувствам ти! такива "лекари" с лопата да ги ринеш.......

# 10
Чакала съм пред кабинета с малкия много пъти, но не съм възмутена от това, че се спазва реда. Ако някой си отстъпи реда( не се е случвало до сега) добре, но ако реда се спазва не виждам къде е проблема. Е ако някой ме пререди- тук вече виждам проблем. А дали аз бих отстъпила ред на майка с по-малко дете, зависи изцяло от ситуацията.
Доколкото разбрах твоето бебе е било с повръщане. Хората вероятно са си помислили, че сте за консултация или ваксина, предполагам не са знаели, че сте за преглед.

# 11
  • Мнения: 815
Мисля , че не си права , съжелявам , но не съм на твоето мнение.Защо си мислиш , че само твоето бебе е болно???Може и дете на 15 години да много по-зле от твоето дете , но това ще го разбереш когато бебо стане на толкова , и ако е болно , независимо дали има бебе или не , ще искаш твоето дете по-бързо да влезе!Всяка маика мисли за своето дете!

ами аз си мисля, че един и същи вирус е много по-опасен за един човек на 1 или 5 месеца, отколкото за 15 годишно дете- живот и здраве като имаш бебе -да ти е живо и здраво- да не ти се налага да ходиш на лекар - ще видиш, че дори един запушен нос си е проблем за малкия човек . Странно ми е, че мамите се страхуват да се забавя пет минути повече като пускат по-малките бебета - ако го оставят да седи едва ли ще оправят положението на своето. А пък ако малките за консултация..защо трябва да се заразяват от болните- хубаво е, че някои лекари са въвели отделен ден- ние нямаме, но пък имаме отделен кабинет, където изчакваме. ако той е зает- чакам от вън

# 12
  • Мнения: 5 103
не си права да се ядосташ за такива неща

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Предполагам, че другите майки са били достатъчно притеснени, че техните дечица са болни, че да се сетят и за твоето... Rolling Eyes

# 14
  • Мнения: 5 299
Ами при нашата педиатърка си има определени дни - за консултации и за болни деца! Един ден и аз бях отишла на консултациите, и се разбра, че малката е болна, но аз не подозирах изобщо. Лекарката ми подчерта, друг път да не водя бебата ако е болна по време на детските консултации. Мисля, че малко се вживяваш.

Общи условия

Активация на акаунт