Мога ли да дам Панадол?

  • 839
  • 11
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 790
Здравейте,

днес на беба и сложиха ваксина ДТК за втори път. Първият път нямаше никакъв проблем, дори температура не вдигна. Но днес е някакъв ужас - рев, ама все едно я дере някой. Имам чувството че си загубих слуха по едно време...   Confused За сега няма температура, но искам да ви питам може ли да и дам малко Панадол?
Дали няма да се поуспокои? Сега спи от умора и затова мога да се обърна към вас? Много ми е жал че не мога да и помогна  Sad

# 1
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666
ДА. Можеш да й дадеш Панадол без да се притесняваш.

# 2
  • Мнения: 8 769
А обади ли се на педиатъра си? Обикновено, когато правят ДТК всички педиатри препоръчват превантивно да се дава два пъти Панадол-два часа след убождането и още 4 часа след това.

# 3
  • Мнения: 2 922
Не й давай Панадол, щом няма температура. Поне така мисля аз. Най-добре звънни на педиатъра и питай. Никога не съм давала Панадол превантивно след ваксинация.

# 4
  • Мнения: 1 410
Ние миналия месец бяхме така.
Това, че плаче може да не е от болка а от това, което се е случило - непозната обстановка, доктор, ваксина. Въпреки, че е малко детето, то се плаши от непознатото.

# 5
  • Мнения: 8 505
Можеш.Панадолът (парацетамол) е и аналгетик,т.е. болкоуспокояващ.

# 6
  • Мнения: 3 116
Аз винаги давах след ваксина: 2.5 сутрин и 2.5 вечер преди спане, но не мога да си спомня мерната единица  Embarassed

# 7
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Аз също винаги след ваксина давах

# 8
  • Мнения: 14 133
Да може и като предпазна мярка.Не е задължително да  има температура.

# 9
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Да може и като предпазна мярка.Не е задължително да  има температура.

Точно така.
Мойто педи ми казваше да й давам като превантивна мярка,за да не вдига температура и аз почти всеки път,но не винаги, й давах. Wink

# 10
  • Мнения: 920
Ние давахме по 1/2 мерителна лъжичка сутринта след ваксината и вечерта преди лягане.


# 11
  • Мнения: 2 407
Дай Панадол, лекарката трябваше да ти каже, аз и давам и Калциев Глюконат!

Общи условия

Активация на акаунт