Отказана Виза

  • 25 798
  • 86
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0
Здравейте. Днес ми беше интервюто във Посолството, за Туристическа виза, със покана от пряк американски гражданин. Също имам и брат там. Също и съм глух гражданин.
За лош късмет визата ми беше отказана, защото нямам работа, грижа се за 86 годишната ми баба, догодина смятам да следвам в университета, и се занимавам със имотните ми състояния, след смърта на баща ни, имам да оправяме доста недоразумения. Искат семейни отношения, ние сме 5 деца...  Носих си взичките документи, който да потвърдят че ще се върна във БГ, но те дори не ги изискваха. Казах също че не съм се виждал с брат ми от 10 години и племенниците ми. И накрая ме отрязаха. Къде е грешката ми? Моля за съвет.. Благодаря ви:)

# 1
  • Мнения: 12 662
За колко време каза, че ще останеш?
Това, че нямаш работа,  е минус.
Брат ти за българка ли е женен?

# 2
  • Мнения: 0
За 30 дни. Да брат ми има зелена карта но е във калифорния. Женен е за българка, която също е със зелена карта...Човека който ме покани е от Тексас.

# 3
  • Мнения: 5 539
На колко години си?
Без работа, без семейство (тук се има предвид съпруга и деца, не братя и сестри), без недвижимо имущество, поправи ме ако бъркам, трудно ще ти дадат туристическа виза. На мой близък в подобно положение му отказаха, брат му също е в САЩ със зелена карта

# 4
  • Мнения: 0
на 29г. съм.
Всъщност имам доста имущество, 2 къщи, ниви, имоти за продажба... а работата няма да ми е трудна, тъй като искам да почвам наскоро, а и след отказ на виза ще кандидатствам чак догодина, не вярвам тогава да ми правят проблем...
Е за семейството, да сключвам брак със приятелката си ли? Само за да замина за едни 30 дни?

# 5
  • Мнения: 12 662
Когато един път са ти отказали , е много кофти. Хубаво е да имаш работа и да кажеш, че ще си изкараш отпуската там.

# 6
  • Мнения: 0
Предполагам... мен не ми пречи да кандидатствам пак, просто ме е страх че следващият път може да ме резнат като нищо отново заради първоначалния отказ...

# 7
  • Мнения: 2 480
Да, за съжаление така постъпват с нас братята американци. Доста подобни случаи зная. Казват:"Ти се потенциален имигрант." и толкова. Взетите пари не ги връщат никога. Например скоро моя позната говореше за 240лева! И то за да и кажат, че няма да и дадат виза! С гърците май не е така. Някога по радио "Свободна Европа" ни продънваха ушите с хартата за правата на човека. Според нея всеки трябва да може да живее и да работи, където си поиска. Да сте чували скоро някой да говори за тази харта? Лееха крокодилски сълзи за нас, че комунистическият режим не ни разрешава да пътуваме свободно. Кой е очаквал, че след падането му те ще ни пуснат "желязна завеса"? Някога нашето МВР не пускаше на Запад цели семейства, за да не емигрират, сега "демократите" от САЩ правят същото. Явно е имало от кого да се учат.
И да имате имоти и пари, все е тая. Всичко зависи от техния кеф. Можете и да ги подкупите, обаче сумата е главозамайваща! Скоро говореха за 10 000$!!! Едва ли ще Ви се иска да им ги дадете.  Още преди 13години се говореше, че "Зелените карти" се купували. А който не може да си позволи да я купи, играе на лотарията и се надява да спечели. Дори и да я спечели, пак нищо не е сигурно. Оторизирали 3 бандитски поликлиники да правят медицинските за заминаване там. А МА и ИСУЛ, ряпа да ядат! Те не стават, може би не са достатъчно компетентни!
Миналата година обсъждаха махането на визите и отново ги оставиха, защото забележете трябвало да има съвсем малък % отказани визи. А те са повече от 90%! И така докога, не се знае. Би трябвало да са обсъждали евентуалния брой емигранти от Бг към САЩ. Към днешния момент той едва ли ще достигне 100 000. Може би няколко десетки хиляди. Но какво са те за тази огромна територия? Аз някога участвах в лотарията "Зелена карта", но вече 7години не участвам. Доста неща, свързани с Америка ми опротивяха.

Последна редакция: пт, 10 дек 2010, 01:15 от vl

# 8
  • Paris, France
  • Мнения: 13 974
Не знаех, че за САЩ от български граждани все още изискват туристически визи. Мислех, че за всички страни от ЕО е без виза с новите паспорти.

Не се притеснявай, до догодина визита най-вероятно ще отпаднат! Успех.

# 9
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
България не е в Шенген, ще ни мъчат още с визите.
Честно казано, никога не съм питаела особено топли чувства към земята отвъд голямата вода, напоследък съвсем.

...без семейство (тук се има предвид съпруга и деца, не братя и сестри), трудно ще ти дадат туристическа виза.
Joy Муахахахааа, ще умра от смях просто.
Това беше изискването за да излезеш на работа в чужбина по времето на бай Тошо, американите направо са го изкопирали.
Че и за туристическа чак, за транзитна сигурно също брак и деца ще ми искат Joy Joy Joy

Любимият ме навива за едно пътуване от поне 4 години, ако щете вярвайте, дърпам се само заради това, че трябва да се явя пред някой чиновник в посолството и да си обяснявам и майчиното мляко и то защо - защото по маршрута самолетът има някакви минути престой на американско летище ooooh!
Дали биха ми дали виза, ако кажа, че ми се драйфа от тъпата им държава, нежели да ставам имигрант в нея?

# 10
  • Мнения: 1 175
Брей, колко хейтъри са се събрали тук. vl, не го очаквах от теб, въпреки че не съм особено изненадана. Само не мога да разбера защо вие не разбирате стриктните изисквания и отказаните визи. Вие може да злобеете, обаче куцо и сакато се е засилило да се преселва там, и въпреки че България сигурно им е най-малкия проблем, правилата са едни за всички. Ако границите бяха отворени и всеки си влизаше "по туризъм" както си ще, досега САЩ да са се превърнали във второ Мексико. Голяма част от нелегалните имигранти минават граница точно с туристически визи, като после просто не се връщат обратно и потъват в неизвестност. И българи познавам които са минали метър с тоя номер. При такъв наплив отвсякъде, ще затягат мерките я. Колкото и да не ви се вярва, все още има прекалено много хора които искат да се набутат в САЩ по лесния начин, и заради тях кандидатстването е скофтено за всички.

# 11
  • Мнения: 5 370
Не съм кандидатствала никога за американска виза, но няма да забравя как преди години отказаха такава на братовчед ми, чийто баща си отиваше от рак и  почина там. И той не можа да го погребе.
Хубаво, да си ги държат правилата, но явно положението отпреди 15 години не се е променило особено.

# 12
  • Мнения: 523
Казах също че не съм се виждал с брат ми от 10 години и племенниците ми. И накрая ме отрязаха. Къде е грешката ми? Моля за съвет.. Благодаря ви:)

За 30 дни. Да брат ми има зелена карта но е във калифорния. Женен е за българка, която също е със зелена карта...Човека който ме покани е от Тексас.

Съжалявам, че са ти отказали виза. Не знам какво си говорил в посолството и какви документи си представил. Само да ти кажа, че аз от написаното от теб по-горе виждам едни малки несъответствия. Ти какво си казал и писал в документите? Ще ходиш там да видиш брат си, който живее в Калифорния, но пък те кани човек от Тексас. Това е малко странно и открива разни въпроси. Не виждам проблем поканите да са от брат ти, ако той и семейството му са там със зелени карти.

Също така, посочи ли предварително в документите, че имаш роднини в САЩ? Има такъв въпрос. Някои хора, умишлено прикриват тази част - примерно имат роднини в САЩ, но те са били или са нелегални. Да, обаче в посолството обикновено правят справка и разбират, ако имаш брат, сестра, майка или баща там.
Сигурна съм, че си бил с добри намерения и честен към хората в посолството, но разни такива малки разминавания и несъответствия пораждат съмнения. А това е най-често срещаната причина да отказват виза.
Друго, грижиш се за баба си, но заминаваш за 30 дни в чужбина. Това не е малък период.
Още нещо - на 29 години и да не работиш е малко странно за тях. Видях, че си писал, че работата не ти е проблем, но все пак за хора, които не те познават това може и да означава проблем.

Последна редакция: пт, 10 дек 2010, 07:16 от eagle

# 13
  • Мнения: 1 558
Аз също чакам виза в момента, но моята  е по-различна и не се налага да ходя на интервю.  Толкова ме е страх от отказ.....

# 14
  • София
  • Мнения: 9 947
Да, за съжаление така постъпват с нас братята американци. Доста подобни случаи зная. Казват:"Ти се потенциален имигрант." и толкова. Взетите пари не ги връщат никога. Например скоро моя позната говореше за 240лева!

Толкова е сумата да, и изрично си пише, че не се възстановява, дори при отказ на виза - така че всеки кандидат би трябвало да е наясно с риска...

# 15
  • Мнения: X
Любимият ме навива за едно пътуване от поне 4 години, ако щете вярвайте, дърпам се само заради това, че трябва да се явя пред някой чиновник в посолството и да си обяснявам и майчиното мляко и то защо - защото по маршрута самолетът има някакви минути престой на американско летище ooooh!
Дали биха ми дали виза, ако кажа, че ми се драйфа от тъпата им държава, нежели да ставам имигрант в нея?
Чувствам се по подобен начин. Въобще не ми се ходи там. Имам някакво натрапливо чувство, че нещо ще сгафя /примерно ще си нося ножичка за маникюр в багажа/ и ще ме арестуват и осъдят. Или ще взема да кажа нещо някъде, което не е политически коректно, а пък аз няма да знам.
Америка от 70-те и 80-те да, но тази в момента дано не ми се налага да я посещавам.

# 16
  • Мнения: 4 300
Малко не разбирам идеята на темата. Че парите не се връщат знам дори аз, без никога да съм се интересувала, писано е и е коментирано хиляди пъти.  Справедливи или не, хората имат право да си определят имиграционна политика и условия. В крайна сметка, щом брат ти е с легални документи срещнете се в Мексико. Или където другаде искате.

# 17
  • Мнения: 12 662
Темата е къде е сбъркал човекът. А вече накъде ще тръгне - кой не харесвал Америката, кого не пуснали - друга работа.

# 18
  • Мнения: 2 461
Аз два пъти съм кандидатствала за туристическа виза и двата пъти получих.Първият път кандидатствахме двамата с мъжа ми,за да присъстваме на сватбата на сестра ми.Вторият път кандидатствах само аз.Имахме покана от зет ми,който е американец/вече и сестра ми е/,в която беше написано,че ми поема всички разноски по пътуването и престоя.Мисля,че помогна и това,че имам постоянна работа/и то от 5г/,семейна недвижима собственост и дете,което остава в България.Факт е,че таксата не е малка,притесненията от евентуален отказ са големи и ако се получи такъв си е разочарование.Днес четох в нета,че в момента на посещение в САЩ е комисар от ЕС,за да лобира визите да отпаднат и за България,Румъния,Кипър и Полша. Peace
В случая на автора на темата мисля,че решаващи обстоятелства за отказа са били липсата на постоянна работа и семейство.А и не разбрах защо поканата е от човек от Тексас,а не от брат му. Thinking

# 19
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
И на моя съпруг му отказаха преди две години. А има семейство с две деца, родител, работещ бизнес, имоти. Има и брат там, но не го е споменал. Поканата е от друг, който декларира, че ще го посрещне в дома си и ще му осигури престоя.
Затова пък на свекървата без проблем й дадоха първо за една година, после за 10г.
Чувала съм, че на млади под 50 годишни не дават.
Интересно ще ми бъде да следя коментарите.

# 20
  • Мнения: 4 300

Чувала съм, че на млади под 50 годишни не дават.
Интересно ще ми бъде да следя коментарите.
Снаха ми, на 30 взе без проблем, за себе си и децата. Тя не е с бг гражданство, но живее тук и е омъжена за българин. Баща й е в УС, но има някакви проблеми, юридически и нейната покана също е от друг човек.

# 21
  • Мнения: 2 461
Лиляна,може би не са му дали,защото е скрил информацията,че брат му е в Щатите. Thinking
Забравих да пиша,че първият път ми дадоха виза за 1 година,а вторият за 10. Peace

# 22
  • София
  • Мнения: 9 947
На мен пък ми дадоха от раз 10г, мъжът ми имаше и беше ходил и върнал се. Оставихме детето. Сега обаче неговата изтече и кандидатстваха с малкия - и двамата получиха 10г, без даже да ходи на интервю. Никога не сме показвали каквито и да е документи, свързани с имотно състояние. Предполагам обаче зависи къде и какво работиш. Освен това е важно да не се премълчава информация, защото според мен могат да разберат за легални и нелегални роднини, дори и да не си посочил.

Причината според мен да откажат на автора виза е липсата на работа.

# 23
  • Мнения: 4 300
Ако роднините са нелегални, как ще разберат? Сериозен ми е въпросът.

# 24
  • Мнения: 523
Ако роднините са нелегални, как ще разберат? Сериозен ми е въпросът.

Сигурно са влезли в САЩ легално, т.е. с издадена виза от посолството в България. След изтичането на визата, не се връщат и остават нелегално. Това веднага ще се види в посолството.

# 25
  • Мнения: 4 300
A ако са влезли от друга страна? Просто ми стана интересно за случая на снаха ми. Аз не съм я разпитвала какъв точно е проблемът с баща й, човекът не е българин, от друга американска страна е. Това значи ли , че когато тя кандидаства за виза в българското посолство, данните се проверяват глобално, или само за нелегални влизания с бг визи?

# 26
  • Мнения: 523
Рокси, не разбирам точно какво питаш. Иначе, нелегални влизания с виза едва ли има. По принцип щом имаш виза, влизаш с нея легално. След това, може да останеш нелегално, ако пресрочиш визата и не се върнеш.
Предполагам, че посолствата имат единна система и по принцип, ако българин има виза издадена от американското посолството в Испания, също ще може да се види.
Друг вариант е да се влезе нелегално през Мексико, но едва ли са много българите, които се навиват да минат пустинята, а също и да рискуват живота си. В такъв случай няма как да разберат, че живееш в САЩ.

# 27
  • София
  • Мнения: 9 947
Предполагам, че посолствата имат единна система и по принцип, ако българин има виза издадена от американското посолството в Испания, също ще може да се види.

Всъщност тя системата е една - има формуляр, който вече се попълва само електронно и той е един за всички кандидатсващи за турситически визи. Така че съм сигурна, че имат система, с която могат да проверят роднините на някой. От Мексико вече е друга работа.
Обаче преди години на моя прителка и дадоха студенстка виза, независимо, че майка и беше останала там нелегално. Така че всякакви случаи има.

# 28
  • Мнения: 4 300
Еagle,  и аз май не знам какво питам Simple Smile Разсъждавам по казус в ефир.
Извинявам се за офтопика.

# 29
  • Мнения: 4 916
Eagle е дала най-правилните насоки. Авторът да си помисли какво е говорил на интервюто, дали не е допуснал някакви разминавания в отговорите. Обикновено издънките стават на интервюто.
А пари за кандидатстване не връща никоя държава, вкл. България.

# 30
  • Мнения: 0
Значи това, че имам познат в Тексас дето сме се запознали, това не пречи човека да ме покани. Плюс това, той ме покани с цел посещение, а в посолството по този начин потъпкват правата на човека, макар че те са тези който пищят по света ако стане проблем (Обикновенно който те причиняват) "Аз съм американец, имам права!".. хубаво, ама тогава къде са МОЙТЕ права???
Както една горе спомена, тъпо ми е че трябва да обяснявам майчиното си мляко, и това поражда неприрязън към интервюиращия по време на интервюто, понеже не е негов бизнес. Да, имам брат който живее ЛЕГАЛНО в Калифорния, но понеже и той ще посещава тексас и не беше сигурен дали покана от него ще свърши работа ЗА ТЕКСАС.
Нямам работа защото ми се наложи да я напусна преди 4 месеца. баба ми получи инсул, и трябваше да съм до нея... а когато заминавах, леля ми щеше да се грижи за нея. По време на имнтервюто забелязах че във моята апликация бе написано с червн химикал "Not employed" и "Single" което според мен е достатъчно повод. Но носех документи за състоянието си, къщите си, имотите си, и доказателства че имам дела със сестрите ми за подялба което е също достатъчен повод.
Но... те явно ще продъл;жават да пищят по света "Аз съм Американец и имам права" а аз ще трябва да давам отчет защо искам да видя брат си и п,еменниците си, и ако кихна на интервюто Край "Ти си емигрант, и искаш да емигрираш"!

# 31
  • Мнения: 0
Казах също че не съм се виждал с брат ми от 10 години и племенниците ми. И накрая ме отрязаха. Къде е грешката ми? Моля за съвет.. Благодаря ви:)

За 30 дни. Да брат ми има зелена карта но е във калифорния. Женен е за българка, която също е със зелена карта...Човека който ме покани е от Тексас.

Съжалявам, че са ти отказали виза. Не знам какво си говорил в посолството и какви документи си представил. Само да ти кажа, че аз от написаното от теб по-горе виждам едни малки несъответствия. Ти какво си казал и писал в документите? Ще ходиш там да видиш брат си, който живее в Калифорния, но пък те кани човек от Тексас. Това е малко странно и открива разни въпроси. Не виждам проблем поканите да са от брат ти, ако той и семейството му са там със зелени карти.

Също така, посочи ли предварително в документите, че имаш роднини в САЩ? Има такъв въпрос. Някои хора, умишлено прикриват тази част - примерно имат роднини в САЩ, но те са били или са нелегални. Да, обаче в посолството обикновено правят справка и разбират, ако имаш брат, сестра, майка или баща там.
Сигурна съм, че си бил с добри намерения и честен към хората в посолството, но разни такива малки разминавания и несъответствия пораждат съмнения. А това е най-често срещаната причина да отказват виза.
Друго, грижиш се за баба си, но заминаваш за 30 дни в чужбина. Това не е малък период.
Още нещо - на 29 години и да не работиш е малко странно за тях. Видях, че си писал, че работата не ти е проблем, но все пак за хора, които не те познават това може и да означава проблем.

Да но аз нищо не скрих... но бях найстина много притеснен, изпотих се, и обърках няколко думи, знам перфектно английски, но тогава сякаш ми секна гърлото...
А и понеже съм глух и чувам малко трудно се бях притеснил да не чуя нещо и да объркамм отговорите...
Иначе всичко беше на 6 документално...   да и във документите посочих че имам брат даже носех апостил за пълномощно, всичко беше изрядно...
само във апликацията бях направил малка грешка, не споменах родителите, те са починали, но във апликацията мислех че имат предвид дали имам родители в САЩ, и затова не попуълних тази секция, но преди интервюто ме повикаха да коригирам...

# 32
  • Мнения: 2 865
При описаните обстоятелства не можеш да се учудваш, че са ти отказали. Говориш им че искаш да се видиш с брат си, ама поканата от друг човек, целта - посещение - ами не звучи сериозно това. Отделно от това другите обстоятелства които си описал.
Догодина ще е още по-малка вероятността да ти дадат виза.

А брат ти защо не си идва да се видите?

# 33
  • Мнения: 0
... а в посолството по този начин потъпкват правата на човека, макар че те са тези който пищят по света ако стане проблем (Обикновенно който те причиняват) "Аз съм американец, имам права!".. хубаво, ама тогава къде са МОЙТЕ права???
Както една горе спомена, тъпо ми е че трябва да обяснявам майчиното си мляко, и това поражда неприрязън към интервюиращия по време на интервюто, понеже не е негов бизнес.
твоите права са да кандидатстваш. а тяхно е правото да одобрят или неодобрят. няма демокрация в света според която само едната страна да има права., на въпроса къде са твоите права има контавъпрос, "а къде са тяхните права", ако нямат право да ти откажат. трябва някак по-правово да се разглежда въпроса за правата,
и да, на всеки му е тъпо да си разказва майчиното мляко, но да кажеш че майчиното ти мляко не е негов бизнес (на интевюиращия) звучи единствено огорчено., всъщност точно това му е бизнеса, да ти извади и майчиното мляко. и те са добри в този бизнес.. определено са добри.

# 34
  • Мнения: 0
При описаните обстоятелства не можеш да се учудваш, че са ти отказали. Говориш им че искаш да се видиш с брат си, ама поканата от друг човек, целта - посещение - ами не звучи сериозно това. Отделно от това другите обстоятелства които си описал.
Догодина ще е още по-малка вероятността да ти дадат виза.

А брат ти защо не си идва да се видите?


Казах че брат ми ЩЕ посещава Тексас, и не беше сигурен че поканата му ще важи...
И затова човек, който е американски гражданин ме покани.
Това е... даже човека ще се обади в понеделника, да види какво става, предполагам да се изчистят съмненията

# 35
  • Мнения: 0
... а в посолството по този начин потъпкват правата на човека, макар че те са тези който пищят по света ако стане проблем (Обикновенно който те причиняват) "Аз съм американец, имам права!".. хубаво, ама тогава къде са МОЙТЕ права???
Както една горе спомена, тъпо ми е че трябва да обяснявам майчиното си мляко, и това поражда неприрязън към интервюиращия по време на интервюто, понеже не е негов бизнес.
твоите права са да кандидатстваш. а тяхно е правото да одобрят или неодобрят. няма демокрация в света според която само едната страна да има права., на въпроса къде са твоите права има контавъпрос, "а къде са тяхните права", ако нямат право да ти откажат. трябва някак по-правово да се разглежда въпроса за правата,
и да, на всеки му е тъпо да си разказва майчиното мляко, но да кажеш че майчиното ти мляко не е негов бизнес (на интевюиращия) звучи единствено огорчено., всъщност точно това му е бизнеса, да ти извади и майчиното мляко. и те са добри в този бизнес.. определено са добри.

Ти говориш за демокрация.. ми такава просто не съществува. Ти казваш техните права са като нашите.. ти знаеш ли, че за един американец да посети БГ не му искат виза за 90 дни от влизането му във БГ,  че какво го прави по човек от нас българите????
Нито дава обяснения, нито казва какво ще прави, а може да е най търсеният сериен убиец. Това за майчиното малко дето викаш е огорчение, е малко глупост. Всеки човек има право на неприкосовеност, аз отивам на интервю да докажа че ще се върна,и да реша формалностите а не да разказвам какво да правя и някой си друг да реши дали аз познавам този човек или не или дали дадения човек ми е брат или не. Или къде е брат ми и къде ще се видя с него...
Да си кажем истината.. консула пуска тези, който намира за симпатични... една нагримирана кокона преди мен облечена кат да не казвам каква,  каза че отива да посети сестра си, усмихва му се, намигва на парцалки, оня след 2 въпроса "Ми ще си вземете визата след 2-3 работни дни"...


# 36
  • Мнения: 9 865
socubos, не си съвсем прав и на нагримирани кокони отказват визи и на баби, които искат да си видят внучетата са отказвали (млада баба беше хем, можеше да намига Mr. Green). Сега, за критериите им не смея да се изказвам, нито съм консул, нито работя в такава институция, но наистина имат правото да ти откажат, а ти - да се явиш пак.
В тази връзка да попитам Аризона (или който може да ми отговори), защо "догодина ще е още по-малка вероятността да ти дадат виза"? При повторно кандидатстване след отказ, по-трудно ли се получава?

# 37
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Въобще не търсете логика в отказите. Аз търсих такава дълго време, но така и не открих, въпреки че правих проучвания сред всичките ми познати - получили и визи и откази. Когато аз кандидатствах имах покана от американец, договор за наем на къща на Хаваите, банкови сметки от които се виждаше че имам пари да си поема пътуването и престоя, документ за собственост в България, безсрочен трудов договор и разрешение от работодателя ми в което пишеше че знае къде отивам и кога се връщам, актове за раждане на две деца които остават тук и паспорта на мъжа ми с десетгодишна американска виза и поне стотина печата за влизане и излизане от САЩ. С тези всички документи на мен ми отказаха виза и не можах да отида на почивка на Хавай, а в същото време дадоха на приятел, който нямаше деца, жена и недвижим имот- с две думи свободен електрон който може да остане там по всяко време.
Ако в това има логика, явно съм прекалено тъпа за да я схвана.

# 38
  • Мнения: 0
Въобще не търсете логика в отказите. Аз търсих такава дълго време, но така и не открих, въпреки че правих проучвания сред всичките ми познати - получили и визи и откази. Когато аз кандидатствах имах покана от американец, договор за наем на къща на Хаваите, банкови сметки от които се виждаше че имам пари да си поема пътуването и престоя, документ за собственост в България, безсрочен трудов договор и разрешение от работодателя ми в което пишеше че знае къде отивам и кога се връщам, актове за раждане на две деца които остават тук и паспорта на мъжа ми с десетгодишна американска виза и поне стотина печата за влизане и излизане от САЩ. С тези всички документи на мен ми отказаха виза и не можах да отида на почивка на Хавай, а в същото време дадоха на приятел, който нямаше деца, жена и недвижим имот- с две думи свободен електрон който може да остане там по всяко време.
Ако в това има логика, явно съм прекалено тъпа за да я схвана.
Точно мен това ме дразни... че отказват без логика... поне да обяснят защо а не да ми реват че не съм бил способен, итн, не оговарям на критериите им, и "Кандидатствайте отново догодина, когато сте по добре ".. ами аз след като не знам с кое да съм по добре, милионер ли да стана, деца ли да направя, може да съм стерилен баси...
Те не осъзнават факта, че точно тези който искат да емигрират лъжат НАЙ ДОБРЕ,и МИНАВАТ интервютата без проблем... да не говорим, че една тъпа туристическа виза може да се конвертира НАЙ ЛЕСНО, а зелените карти с малко повечко пари и адвокат са ти в кърпа вързани...
Да не говорим колко фалшификати минават всеки ден през тях, съседът ми, който е танцьор, заминава за САЩ да работи там но със ТУРИСТИЧЕСКА ВИЗА, а преди това отиде със работна, ама представи фалшиви дипломи, и препоръки.
Не ме е яд за 140$ и други разноски... парите не са ми проблем, и се изкарват... дори не обвинявам консула... яд ме е че другите който емигрират там петнят името ни, а консулите допускат именно тях, защото успяват да ги излъжат със фалшификати... докато аз отидох себе си, със нужните доказателства, без лъжа, без измама, и ме резнаха без дори да погледнат документите, без дори да погледнат копието на пресниманата шофьорска книжка на канещия, и мойто нотариални актове, експертното ми решение, итн... само апликацията, поканата и паспорта ми... че аз в апликацията мога да съм излъгал или допуснал грешка...
Е това ме дразни, аз също мога да изкарам баси фалшификатите и да ги залъжа но не искам... леля ми върти бизнес, колко лесно беше да ми изкара препоръки, и документации, но искам да отида за 30 дни МАКСИМУМ, и не си струва да си хабя силите да лъжа...
Те това беше тъпото, пуснаха бая си емигранти, а тези който искат една умрела ваканция ги режат както си поискат...

# 39
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Не забравяй, че интервюиращият също е човек и може да ти откаже по съвсем "човешки" причини - примерно не те е харесал и толкова. Особено, ако се съди по долният цитат и си показал тези си чувства, явно си го подразнил.

Както една горе спомена, тъпо ми е че трябва да обяснявам майчиното си мляко, и това поражда неприрязън към интервюиращия по време на интервюто, понеже не е негов бизнес.

Не съм била там, не знам дали е било така, но ти питаш какво е причинило отказа и според мен това също не е за подценяване като причина.

# 40
  • Мнения: 3 117
Не обвинявай хората че си вършат работата. Определено си сбъркал 2 неща, опитай се да ги избегнеш следващата година когато кандидатстваш там:

1. поканата е трябвало да е от брат ти, това че не е американски гражданин не е проблем. Не е проблем и че ще ходиш в Тексас, а той живее в Калифорния.
В поканата брат ти е трябвало да напише - каня брат си на гости, като ще се срещнем и прекараме заедно време в Тексас при еди кой си приятел.
Това, което си направил от незнание е доста подозрително и оправдава отказ за виза.

2. Голяма грешка, че на интервюто си говорил на английски. Всеки назнайващ горе-долу добър английски е потенциален емигрант, защото по-лесно би се справил там ако знае езика. Следващата година проведи интервюто на български. Позвавам много хора с добра работа, на които е отказано виза защото са провели интервюто на отличен английски. Плюс, консулът обича да си практитува българския език.

# 41
  • Мнения: 0
Много полезна тема:) Значи грешките са:

1. безработен
2. без семейство
3. съмнителна покана от непознат американски гражданин
4. брат, който не е поел някаква инциатива
5. добър английски
6. показване на неприрязън към интервюиращия
7. отговорностъ към една стара жена...

благодаря ви за гледните точки:) Много добре ми дойдоха съветите ви:)

# 42
  • Мнения: 8
socubos,Виза могат да ти откажат,защото така са решили.Не са длъжни да ти дават обяснения.Има една жена там,дето много често отрязва кандидатстващите.Този отказ,няма да влияе,ако кандидатстваш пак след година.Чувала съм,че имат лимит на визите,който се изчерпва края на годината и често отказват визи тогава.За това не твърдя,защото както казах,така съм чувала.Нещото в което съм сигурна е следното:
По точка 1-безработен.Брата на мъжа ми получи виза,макар да е безработен
точка 2-без семейство.Същият брат е разведен от години и живее сам.
точка 3-поканата на същия брат е от друго лице,защото ние бяхме пратили 3 броя покани по него време.
точка 4-инициативата на брата няма нищо общо с даването или не на виза.
точка 5-добър английски.За тях няма никакво значение нивото на английският ти
За точка 6 и 7 нищо не мога да кажа.
Сега в понеделник пак ще се обаждам до посолството,за да разбера задължително ли е явяването на интервю на бебе,за  виза.Знам,че не е,но да ми го потвърдят.Имах гости от България,цялото семейство,без никакъв проблем да им направят.Имам и позната,която прати покана на 60-годишната си майка и не и дадоха.Моето мнение е,че няма логика,ама така стоят нещата.Изобщо не мисля,че нещо си сгафил-така се е случило просто.

Тука прочетох,че и зелени карти се купуват LaughingСпешно ми трябва една.Заведете ме при консула и като ми даде не 10 а 15 000$ ще дам.Жалко,че нЕма такъв филм Crossing Arms

Последна редакция: сб, 11 дек 2010, 01:35 от sonq.

# 43
  • Мнения: 0
socubos,Виза могат да ти откажат,защото така са решили.Не са длъжни да ти дават обяснения.Има една жена там,дето много често отрязва кандидатстващите.Този отказ,няма да влияе,ако кандидатстваш пак след година.Чувала съм,че имат лимит на визите,който се изчерпва края на годината и често отказват визи тогава.За това не твърдя,защото както казах,така съм чувала.Нещото в което съм сигурна е следното:
По точка 1-безработен.Брата на мъжа ми получи виза,макар да е безработен
точка 2-без семейство.Същият брат е разведен от години и живее сам.
точка 3-поканата на същия брат е от друго лице,защото ние бяхме пратили 3 броя покани по него време.
точка 4-инициативата на брата няма нищо общо с даването или не на виза.
точка 5-добър английски.За тях няма никакво значение нивото на английският ти
За точка 6 и 7 нищо не мога да кажа.
Сега в понеделник пак ще се обаждам до посолството,за да разбера задължително ли е явяването на интервю на бебе,за  виза.Знам,че не е,но да ми го потвърдят.Имах гости от България,цялото семейство,без никакъв проблем да им направят.Имам и позната,която прати покана на 60-годишната си майка и не и дадоха.Моето мнение е,че няма логика,ама така стоят нещата.Изобщо не мисля,че нещо си сгафил-така се е случило просто.

Тука прочетох,че и зелени карти се купуват LaughingСпешно ми трябва една.Заведете ме при консула и като ми даде не 10 а 15 000$ ще дам.Жалко,че нЕма такъв филм Crossing Arms

АКо е така наистина е гадно... защото колко хора се хабят и си харчат парите а ако е така, редно е да оповестят че не дават визи в този момент ако бройката им е лимитирана...
Аз мисля че именно че съм безработен са ми я отказали... на апликацията ми пред консула беше написано с червен химикал ясно и точно:
"Not Employed"/безработен/ и "Single"/сам/.
Имаше още една дума, нещо като Cоntributed или нещо подобно, не видях...
Предавам се, защото така или иначе нема какво да му мисля... ясно е че една година трябва да мине и да съм се оправил...
Надявам се следващата да се смилят, и да бъдат малко по-човечни...


# 44
  • Мнения: 3 620
Опитай пак, не се отказвай. Мой много близък, който е също тежко чуващ гражданин, несемеен, на 35 год., с къща  и е безработен, от третия път получи виза. Е, дано при теб да е от втория. Успех.

# 45
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Много полезна тема:) Значи грешките са:

1. безработен
2. без семейство
3. съмнителна покана от непознат американски гражданин
4. брат, който не е поел някаква инциатива
5. добър английски
6. показване на неприрязън към интервюиращия
7. отговорностъ към една стара жена...

благодаря ви за гледните точки:) Много добре ми дойдоха съветите ви:)


Ти не разбра ли, че тези грешки те изобщо не са ги погледнали. Просто имат квота за отказване на визи и който попадне в нея, губи.
Хайде да ти видим грешките при мен.
1. Работя
2. Имам семейство и две деца
3. Покана от натурализиран американски гражданин на трудов договор в майкрософт. Копие от договора му, паспорта му и заплатата му. В писмото пишеше, че след края на престоя ми там ЛИЧНО СЕ АНГАЖИРА ДА МЕ КАЧИ НА САМОЛЕТА!
4. Нямам там братя, сестри, баби и прочие при когото да се смята, че мога да остана ако емигрирам.
5. Английски знам, но умишлено проведох интервюто на български. Смятам, че щом работят и живеят в България трябва да говорят български. Аз ако отида там никой няма да ми говори на български защото съм българка.
6. Каква неприязън мога да тая към човек когото виждам за първи път и който е любезен и внимателен към мен? Говорят ми любезно и отвръщам със същото.
7. Нали не мислиш сериозно, че са я спряли от загриженост за старата жена?

# 46
  • Мнения: 0
Разбрах какво имаш напредвид... но ме е страх да не допусна някоя грешка ПАК въпреки всичко... не искам да ходя 3 години подред за визи, и накрая съвсем да загубя желание за виза... просто ми е малко тъпо, задето така се получи. А теб martisun  не знам какво ги е спряло да те пуснат при положение, че имаш страхотно положение на нещата, плюс нещата при теб са по добре от мойте, пак не са те пуснали, но виж при теб как се получиха нещата, при отказа.. значи с теб сме наравно, явно не определят по състояние, или опит а просто по "първо впечатление"...
Но не можеш да оспориш факта, че написаното от тях с червен химикал на апликацията ми "Nor Employed" и "Single", е голям проблем, с който са се захванали ПЪРВО.... ако при теб със тази ситуация не са те пуснали, може проблема да  е при теб, защот биха дали виза на някой който е пъти под теб като семейно положение и работа.. но не на теб.
Но защо не си кандидаствала отново??? Ти можеше отново да кандидатсвташ при положение, че по закона за емиграция, ти нямаш право да кандидатстваш една година, ОСВЕН АКО имаш промяна във своето положение... могла си просто да изчакаш месец два, три, и това е, може би е щяло да те пуснат...
Другото нещо, което е могло да направиш е, ти самата да обжалиш това решение...  ти да не мислиш че въпреки всичко не съм обжалил и моето??? Естествено, пратих им имейл, със детайли от интервюто, им им обясних какъв е проблемът... само лошото е че казах че разходите до САЩ си ги поемам аз, макар че не беше точно така... и явно, че говорех английски...
Чувал съм, че  ако нещата се докажат е възможно да те поканят на второ интервю... и понякога има успех са казвали някой хора...
Твоята виза турсистическа ли беше? Колко пъти кандидатства?


Искам да попитам, чух че имало фирми, който подготвят документи за интервю, и те са били добри в това, и подготвят кандидати индивидуално за интервю...
 как мога да намеря такава?

# 47
  • Мнения: 1 175
Ти говориш за демокрация.. ми такава просто не съществува. Ти казваш техните права са като нашите.. ти знаеш ли, че за един американец да посети БГ не му искат виза за 90 дни от влизането му във БГ,  че какво го прави по човек от нас българите????
Нито дава обяснения, нито казва какво ще прави

Ти сериозно ли не виждаш къде е разликата? Американците не са се засилили да имигрират в България, затова много ясно че ще ги пускат свободно. Малкият брой които изобщо ходят до България отиват там да си харчат парите, и после се връщат. Докато в САЩ работата е съвсем друга - хора от бедни страни гледат да се набутат там да живеят, и често използват точно туристическата виза за тази цел. Напливът е голям, трудно е да се отсеят честните от тези които искат просто да минат границата, и резултатът е точно това - квоти, изисквания, откази. Правилата изобщо не са същите защото ситуациите просто са много различни.

# 48
  • Мнения: 1 668
Ти предупреди ли, че си с увреждане на слуха. Ако пред мен застане някой, който се напряга, поти, пъне и т.н. ще му откажа виза, а в твоя случай си има друга причина, която е добре да знаят. Също така документите, които си носил за доказване на връзките си с българия - нотариални актове и подобни неща не се дават на интервюиращия, а на гишето, на което си даваш документите предварително. Т.е. преди да стигнат до консул поканата е проверена, останалите документи също и консула получава документите ти вече с проверка на всичко и знаещ, ако нещо не е наред
Най-важното условие за виза е кандидатстващия да има работа. това показва моя опит с мои познати и приятели. Аз и мъж ми получихме визи за по 10 г на много приятно интервю и въобще не съм се изнервила, защото никой не ме е питал за майчиното ми мляко. Питаха мен за колко време отивам в САщ и мъж ми какво точно работи, защото длъжността му изглежда много особена. после мъж ми си скъса  визата без да иска и трябваше да вади нова. Занесахме документите и му я пратиха по пощата без интервю. По същия начин е и с децата - пратихме документи и ни върнаха визите. никой не се е заяждал изобщо.
martisun , твоя случай ме фрапира изобщо. Не съм чувала за подобен. сигурна ли си, че не е допусната някаква грешка при попълването на документите, която да е довела до отказа. Не звучи изобщо в техн стил да ти откажат при такива документи.

# 49
  • Бургас
  • Мнения: 3 075
системата е една - има формуляр, който вече се попълва само електронно и той е един за всички кандидатсващи за турситически визи.
Точно така!  Peace Обаче във въпросния формуляр излизат различни въпроси. В моя апликейшън не ми излезе въпрос кои страни съм посещавала последните 5 години, например, а на мъжа ми да. Освен това на него му излезе да попълва хипер подробно кога, къде и какво е учил не по години, ами по дати и с адрес и телефон на учебните заведения, а аз изобщо нямах въпроси свързани с образованието, освен квалификационна степен. Имаше и допълнителни 20тина въпроса свързани с работата му, а за моята-само длъжност и заплата. И разни други такива. И понеже първо попълних и изпратих моя формуляр, а веднага след това на мъжа ми, в един момент взех да се притеснявам, че нещо не съм попълнила в моя като хората и съм сгафила. Интервю нямахме. Не знам дали е било късмет, но е факт. Влязохме двамата- не съм носила нито акт за раждане на децата нито какъвто и да е друг документ от работа или доказващ движима и недвижима собственост. Служителите бяха много любезни. Дадохме на едното гише документите, взеха пръстови отпечатъци и единственото, което ни питаха е в кой град ще бъдем. Пожелаха ни "приятно прекарване" и ни връчиха по една DHL товарителница да си напишем сами адреса на който ще ни върнат паспортите с визите.   
В интерес на истината мислех, че вече дават на всички визи, но явно, че не е така. Догодина можеш да се пробваш пак.

# 50
  • Мнения: 0
Ти предупреди ли, че си с увреждане на слуха. Ако пред мен застане някой, който се напряга, поти, пъне и т.н. ще му откажа виза, а в твоя случай си има друга причина, която е добре да знаят. Също така документите, които си носил за доказване на връзките си с българия - нотариални актове и подобни неща не се дават на интервюиращия, а на гишето, на което си даваш документите предварително. Т.е. преди да стигнат до консул поканата е проверена, останалите документи също и консула получава документите ти вече с проверка на всичко и знаещ, ако нещо не е наред
Най-важното условие за виза е кандидатстващия да има работа. това показва моя опит с мои познати и приятели. Аз и мъж ми получихме визи за по 10 г на много приятно интервю и въобще не съм се изнервила, защото никой не ме е питал за майчиното ми мляко. Питаха мен за колко време отивам в САщ и мъж ми какво точно работи, защото длъжността му изглежда много особена. после мъж ми си скъса  визата без да иска и трябваше да вади нова. Занесахме документите и му я пратиха по пощата без интервю. По същия начин е и с децата - пратихме документи и ни върнаха визите. никой не се е заяждал изобщо.
martisun , твоя случай ме фрапира изобщо. Не съм чувала за подобен. сигурна ли си, че не е допусната някаква грешка при попълването на документите, която да е довела до отказа. Не звучи изобщо в техн стил да ти откажат при такива документи.

Искаш да кажеш, че документите ВСИЧКИ се предават на приемната където предаваш паспорта си, и апликацията си на гише номер 9????
Ама там не взимат ли само пасорт, апликация, и потвърждение???? Мислех че останалите документи се изискват при интервюто само.... но след него се бях замислил дали не съм пропуснал някоя формална грешка, при подаването...
Понеже видех че много хора предават само това....
те нали са 3 стъпки.. предаване на документи, взимане на отпечатъци, и накрая интервю?

# 51
  • Мнения: 1 668
socubos , искам да кажа, че на мен ми прибраха всички документи на гишето и ми направиха проверка на поканата със сигурност, защото ни забавиха доста. документите се разглеждат предварително!

# 52
  • Мнения: 0
socubos , искам да кажа, че на мен ми прибраха всички документи на гишето и ми направиха проверка на поканата със сигурност, защото ни забавиха доста. документите се разглеждат предварително!
Значи имаш предвид гише 9... ето къде е била грешката ми... явно са си мислели че се опитвам да се размина само с покана и паспорт...
Понеже попитах по време на интервюто дали искат доказателства той само ми каза не...
Боже значи гафа е мой... могло е да ме пуснат, понеже аз носех наистина солидни доказателства, следващият път ще знам:) Благодаря ти герчо:)

# 53
  • Мнения: 400
Използвам темата, за да питам дали във формуляра някъде се отбелязва наличието на деца или това се доказва на място с акта за раждане? Аз живея на семейни начала, но имам дете. Предстои ми интервю за туристическа виза и се подготвям с информация.

И още нещо се сетих: По отношение на извлечението от банковата ми сметка. Трябва да разпечатам такова от ел.банкирането ли или да поискам удостоверение от банката с подпис и печат. И какво трябва да пише в него - само, че имам банкова сметка или и сумата по банковата ми сметка?

Последна редакция: пн, 28 фев 2011, 20:21 от Шеки

# 54
  • Виена, Варна
  • Мнения: 112
S maja mi predi po-malko ot mesec vzehme vizi za vtori pat. Mina bez problemi i ni dadoha za 10 godini. No ni pitaha dali rabotim i iskaha da go dokajem.

# 55
  • Мнения: 0
имам един въпрос и аз : искам да кандидатствам за туристическа виза, работя но без трудов договор и си мисля че няма да ми дадат и на мен виза? как мислите вие ?

# 56
  • Мнения: 2 674
Ние мислим по същия начин.

# 57
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Колко време след като си подадеш документите ти назначават интервю или сам си избираш датата?
Благодаря предварително!

# 58
  • София
  • Мнения: 2 623
Ужасно неприятно е да ти откажат виза
и да не можеш да видиш близките си,
но за съжаление така стоят нещата.
На приятелка на майка ми, на която й се роди внуче
в Щатите /синът й е женен за американка/, й дадоха
10 годишна виза. В момента е там вече 3-ти месец.
Дали защото е във възраст, в която не е потенциален емигрант,
дали заради наличието на престижна работа тук, но е факт.

# 59
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Всъщност има някакви правила, които правят по-малко или повече възможно взимането на виза. Но в крайна сметка има и човешки фактор, та гаранция-Франция.

Аз съм пращала покани, и са идвали реално, и приятели, и роднини (вкл, брат ми, 25 години, студент, без работа, имигрант отвсякъде, два пъти идва, преди да спечели зелена карта и да имигрира наистина  Laughing). 100% успеваемост имам, но и никой не е просрочвал и т.н. Може и това да е от значение.

# 60
  • Мнения: 2 480
Взели са ни за подигравка, такава е тъжната истина. Безпринципност от всякакъв вид...Не се надявайте, че някой ще Ви обясни правилата, според които действат. Достатъчно е да се усъмнят, че някой е потенциален емигрант и готово! Виза друг път.
Отнасят се с уважение към приетите студенти при тях и към изтъкнатите учени. Нали такава е политиката им-да събират умовете на света.
Всички останали за тях са маймуни, които могат да разиграват както си искат. И принципът на печелене на зелена карта е такъв-няма точки, няма образование, няма възраст, няма нищо....

# 61
  • Мнения: 400
Взели са ни за подигравка, такава е тъжната истина. Безпринципност от всякакъв вид...Не се надявайте, че някой ще Ви обясни правилата, според които действат. Достатъчно е да се усъмнят, че някой е потенциален емигрант и готово! Виза друг път.
Отнасят се с уважение към приетите студенти при тях и към изтъкнатите учени. Нали такава е политиката им-да събират умовете на света.
Всички останали за тях са маймуни, които могат да разиграват както си искат. И принципът на печелене на зелена карта е такъв-няма точки, няма образование, няма възраст, няма нищо....

Абсолютно!

# 62
  • Мнения: 1 668
vl , недей така. Към нас са се отнесли с уважение и никой не ни е разигравал като маймуни. По отношение на зелената карта - ми нали затова е лотария, а не класиране по документи. И в тотото не искат образователен ценз и автобиография, а печелят тези с по-голям късмет от другите. Не виждам как ще сложат точки на лотарията.
За връщането на таксите. Аз не съм чула за посолство, в което да връщат таксата за обработка на документите ако на някой му откажат визата. Нали същото е и с банките - вземат ти такса за обработка на документи, независимо от това дали ще ти отпуснат кредит или не след това. Не мисля, че политиката им в това отношение е различна от тази в другите държави. Дали таксата е висока или не вече е съвсем отделен въпрос, но ако 130 лева са много, то тогава щатите въобще не са добра дестинация за туризъм.

# 63
  • Мнения: 2 480
vl , недей така. Към нас са се отнесли с уважение и никой не ни е разигравал като маймуни. По отношение на зелената карта - ми нали затова е лотария, а не класиране по документи. И в тотото не искат образователен ценз и автобиография, а печелят тези с по-голям късмет от другите. Не виждам как ще сложат точки на лотарията.
За връщането на таксите. Аз не съм чула за посолство, в което да връщат таксата за обработка на документите ако на някой му откажат визата. Нали същото е и с банките - вземат ти такса за обработка на документи, независимо от това дали ще ти отпуснат кредит или не след това. Не мисля, че политиката им в това отношение е различна от тази в другите държави. Дали таксата е висока или не вече е съвсем отделен въпрос, но ако 130 лева са много, то тогава щатите въобще не са добра дестинация за туризъм.


Да, зелената карта е лотария, но друга по-свястна имиграционна процедура те нямат, за разлика от Канада, Австралия и Нова Зеландия.
Не 130лв., а 240лв. Не е ли нормално част от тези пари да бъдат върнати в случай на отказ? За самата виза после искат ли още пари? Защо трябва да коментираме как постъпват другите страни? Ако всички страни и посолствата им проявяват такава непочтеност спрямо хората, това оправдава ли ги? Прави ли ги по-почтени заради другите? Все едно някой да се оправдава, че краде, защото и другите крадат.
Относно таксите на банките положението е подобно. И аз скоро научих за тези такси. Нормално ли е за вземат няколкостотин лева само за проучване? Да не би лихвите им да са нищожни? А другия грабеж-конфискуването на имуществото при несъстоятелност? Не е ли нормално да признаят това, което до момента е платено? За мен това е узаконен пладнешки грабеж!


# 64
  • Мнения: 1 668
vl , ти по някакъв начин нещо си обидена от тях, но товане значи, че нещата са толкова черни. Процедурата по издаването на визите изисква доста народ, които са там да обслужат тези хора. Като почнеш от охраната, която те дебне за оръжие на входа, минеш през леличките, които преглеждат документите и стигнеш до консулите, които ти провеждат интервютата - всичко това е пари. Този персонал го поддържат защото има желаещи да отидат в тяхната държава. Аз не съм чула те да са се молели на някой да иде да ги навести. Тези 240 лева за таксата за обработка на документите. Те тая работа я вършат независимо дали има резултат виза накрая. Допълнителни пари не са ми искали накрая, само си платих на куриерската служба да ми донесат паспорта. Това е. Иначе аз съм платила 130 лева, но визата я взех преди повече от година. Но и 240 лева да е пак не виждам какъв е проблема. Това е доброволен акт, не е насилствен и не виждам нито една причина да се приравнява с кражбите.

# 65
  • Мнения: 2 480
vl , ти по някакъв начин нещо си обидена от тях, но товане значи, че нещата са толкова черни. Процедурата по издаването на визите изисква доста народ, които са там да обслужат тези хора. Като почнеш от охраната, която те дебне за оръжие на входа, минеш през леличките, които преглеждат документите и стигнеш до консулите, които ти провеждат интервютата - всичко това е пари. Този персонал го поддържат защото има желаещи да отидат в тяхната държава. Аз не съм чула те да са се молели на някой да иде да ги навести. Тези 240 лева за таксата за обработка на документите. Те тая работа я вършат независимо дали има резултат виза накрая. Допълнителни пари не са ми искали накрая, само си платих на куриерската служба да ми донесат паспорта. Това е. Иначе аз съм платила 130 лева, но визата я взех преди повече от година. Но и 240 лева да е пак не виждам какъв е проблема. Това е доброволен акт, не е насилствен и не виждам нито една причина да се приравнява с кражбите.


Нямам никакви лични впечатления от тях, за обида да не говорим. Но доста мои познати са ми разказвали. Аз мислех, че не са на самоиздръжка. Ами ако няма визи, тогава кой ще ги издържа?

# 66
  • Мнения: 0
A za kakav srok se izdava edna turisti4eska viza?Primerno vazmojno li e da izdadat viza samo za 10 dni?Toest ima6 otpusk 10 dni i iska6 da ide6 na niagarskiq vodopad te viza za 10 dni li 6te dadat?

# 67
  • Мнения: 2 278
Не, обикновено за 6 месеца дават.

# 68
  • Мнения: 476
На мен са ми отказвали виза. Даже не ми погледнаха документите. Поканиха ме да вляза и ми казаха: Ако искате да емигрирате кандидатствайте за съответния тип виза. Интервюто приключи - каза и излезе. Дорева ми се.

Съпругът ми /бяхме гаджета по това време/, от който беше поканата написа жалба до консула. Родителите му също писаха писмо. Мъжът ми отделно от това всеки ден звънеше до консулството да следи има ли развитие по моя въпрос. Седмица или две след отказа ми се обадиха и ме поканиха на второ интервю, на което ми дадоха виза.

# 69
  • Мнения: 0
A v dokumentite koito trqbva da se predstavqt tam pred konsula trqbva da li da ima i slujebna belejka s bankova smetka. I dali e neobhodimo da se vpi6e nali4nost po smetka?

# 70
  • Мнения: 16
Здравейте. Днес ми беше интервюто във Посолството, за Туристическа виза, със покана от пряк американски гражданин. Също имам и брат там. Също и съм глух гражданин.
За лош късмет визата ми беше отказана, защото нямам работа, грижа се за 86 годишната ми баба, догодина смятам да следвам в университета, и се занимавам със имотните ми състояния, след смърта на баща ни, имам да оправяме доста недоразумения. Искат семейни отношения, ние сме 5 деца...  Носих си взичките документи, който да потвърдят че ще се върна във БГ, но те дори не ги изискваха. Казах също че не съм се виждал с брат ми от 10 години и племенниците ми. И накрая ме отрязаха. Къде е грешката ми? Моля за съвет.. Благодаря ви:)

Мда и на мен по същия начин преди години ми отказаха виза - също бях с покана от американско семейство , включително след отказа се обаждаха и те от Щатите в посолството да говорят там , но нищо не стана... И да аз също имах роднина по това време в Щатите... а трябваше да замина само за 2 седмици ... включително си бях взела и билет за самолета.. добре че ми върнаха после по голямата част от парите , че хич не са евтини. Причината за отказа така и не ми стана ясна...имам чувството, че просто си решават да не пуснат примерно следващите 10 души без значени причините , поради които ще ходят в САЩ ... и преди мен хората и след мен на това гише също не ги пуснаха...също не ми разгледаха документите , незнам дали видяха и поканата ... изобщо под всякаква критика !  Shocked

# 71
  • Мнения: 0
Здравейте, аз от 1 април съм безработна (съкратиха ме). Бих искала д акандидатствам за туристическа виза в САЩ тък като много добра моя приятелка се омъжва. Но се притеснявам да не ми откават виза. Имате ли представа дали се проверява работното състояние? Също така имам издадена виза за работа за Великобритания. Ще ви бъда благодарна ако някой ми помогне със съвет!

# 72
  • Мнения: 16
Ами най - вероятно ще видят и двете неща, които си описала ... а това че имаш Виза за Великобритания може да преценят че е причина да бъдеш , както те се изразяват " потенциален емигрант" ... Аз примерно реших да си премълча , че имам роднина в САЩ и към края на интервюто ме застреляха с " Ама вие имате роднина там" , също така ако си кандидатсвала за зелена карта ... това също е предпоставка ,че си потенциален емигрант... общо взето гледат всичко .. а да и взимат отпечатъци ..., което мен ме изуми ...

# 73
  • Мнения: 0
Да споделя и моят опит с интервютата! Ходила съм на 3, от които два пъти ми беше отказвана. Днес беше единият от тези 2 пъти.
Преди 4 години се запознах с една жена онлайн, покрай предаването Dancing with the stars и тя реши да ме покани. Разликата в годините ни е доста голяма - само мога да кажа, че може да ми бъде майка. Първият път, когато кандидатствах бях студентка - задочно обучение, 3-ти курс, неженена, безработна. Имам апартамент на мое име и няколко банкови акаунта,благодарение на семейството ми. Интервюто се проведе на английски и трая доста дълго. Разбира се мия отказаха. Бях разочарована, но както и да го гледаш, историята ми от всякъде куцаше. Кой ще повярва, че ще се сприятеля с жена, която може да ми бъде майка. След отказа тя реши да дойде и оттогава моето семейство и нейното станаха буквално едно цяло. Обиколихме заедно доста държави и тя обожава България.
На следващата година реших да кандидатствам отново. Тъкмо бях завшърила университета и бях без работа, защото исках да запиша магистратура през септември. Отидох без покана, но затова пък носех снимки да докажа, че се познаваме и че сме близки. Интервюиращия беше много мил и м се радваше на историята, която звучеше невероятно. Одобри ме и получих едногодишна виза. Ходих два пъти - веднъж Август и втори път за Коледните и Новогодишните празници ходихме с приятеля ми.
Тази година реших да кандидатствам отново, за да изкарам Август месец отново там. Положението ми е малко по-добро от предишните два пъти - докторант съм и имам повечко пари в банка. Ходила съм и съм се връщала в срок. Имах всичките необходими документи, даже и малко повечко за всеки случай. Макар, че бях почти убедена, че ще ми я дадат и този път. Всичко протече по много по-различен начин от предишните два пъти. Имаше две работещи гишета. Наблюдавах доста внимателно целия процес. След като ми казаха, че нямат нужда от отпечатъците ми, защото вече ги имали в база данни видях, че имаше две купчини с паспорти и с документи на бюрото зад нея. Едната купчина беше доста голяма, а другата почти на половина по-малка. Моите бяха сложени в по-малката. Предишните години обикновено взимат по няколко паспорта с документи и просто ги даваха на консулите, без да ги групират. В началото не ми стана ясно, защо е това. После обаче ми се изясни. Голямата купчина беше на одобрените кандидати, а малката на неодобрените. На едното гише прочитаха по 10-тина човека на веднъж и тях не ги интервюираха, а им казаха, че всичко е наред и ще си получат визите до няколко дена. На другото гише не дадоха нито една виза. На 7 човека преди мен им бяха отказани визите и въпроси почти не бяха задавани. На последните преди мен бяха по-възрастно семейство, които кандидатстваха за туристически визи, да отидат да видят дъщеря си и внучето. Консулът им зададе един въпрос: "От къде сте?" И после им каза, че не отговарят на изискванията. След тях бях аз наред. В момента, в който той ми каза името, знаех, че няма да получа визата. Той не ми погледна допълнителните документи, които включваха банкови акаунти, документи от института, че съм редовен докторант със стипендия, фотокопия от всичко необходимо и т.н. Мислех да му кажа направо, да ми даде формалното писмо, в което пише, че нямам доказателства за здравите си връзки с родината, и да не си губи времето, но си замълчах, за да не проявавам неуважение. Седях и мълчах, докато той пишеше нещо на компютъра. По една време се сети, че все пак трябва да замаже положението с някой и друг въпрос, за да не изглежда, че вече всичко е решено предварително. Въпросите бяха следните: "Каква ви е специалността на ?", "Какво работи баща ви?" и "Вие като студент не взимате пари" (което не беше въпрос, но аз все пак отговорих, че взимам всеки месец стипендия, за която той трябваше да знае, защото беше описана доста добре). После ми връчи писмото и изключи микрофона и се врътна. Ако беше останал, щях да го попитам, другият път като кандидатствам отново и в графата, в която очакват да обясня, причината за отказ, какво трябва да напиша? Въпроса не е , дали имам здрави връзки с родината си или не, дали отивам при роднини или приятели, дали аз или някой друг ми плаща, дали зная или не зная английски. Въпросът е в коя купчинка ще попаднеш.
Имат процент на отказани визи, които те трябва да спазват, за да не паднат визите за българи. Това си е бизнес. Стотици хора всеки ден кандидатстват и плащат таксата от $ 140. Ако паднат визите, няма от къде да си взимат парите, така че те са длъжни да отказват на определен брой хора всеки ден, за да държат процента. Харесва ни или не, това е. Догодина пак ще кандидатствам и обстоятелствата няма да са се променили.
Миналата година по случайност се запознах в Старбъкс на центъра с един американец, който се оказа, че е изпратен тук в България да работи в Американското посолство за три години. Той ми разказа доста интересни нещица, но по отношение на визите ми каза, че 90 % от неомъжени млади жени им е отказвана виза. Разбираемо е, като се има предвид, че мога да отида там да си търся някой богат американец и да се омъжа за него. Няма как да докажа, че няма да го направя. Но според мен и това не е фактор.
Цялата работа с процеса за взимане на виза е субективен. Няма значение от статуса ти, всичко е късмет.

Така че, късмет на всички, които ще се явяват на интервю.

# 74
  • Мнения: 1 668
 vickey84 , да ти призная честно това, което каваш е доста миризливо. Така, както описваш ситуацията (а аз не и вярвам) ти не трябва да ходиш на интарвю, а директно да подадеш документи по пощата и да ти върнат паспорта с визата след 2-4 дни. Условията са да си бил в америка с предишна виза, да са ти взели пръстови отпечатъци, да не си имал проблеми с властите в Америка, да си се върнал намреме и май последното беше предишната ти виза да е изтекла 1 година назад. Т.е. твоята история щеше да е вярна, но ти си писала, че си била на интервю и там са ти отказали - ми ей тука не ми се връзва. От ццялата история, както си я описала не си споменала само дали си имала проблеми с властите  newsm78.

# 75
  • Мнения: 12 662
Ние всичси сме много почтени и с най-добри намерения, но знаете колко българи отиват за малко пък поостават и поработват нелегално. От група студенвти  на бригада повече от половината не се върнаха.

# 76
  • Мнения: 4 916
Моят съвет е да не лъжете на интервютата за виза в която и да е страна.

Постът на Вики ми звучи меко казано съмнително, май-малкото защото служителите в консулствата имат анжажимент за дискретност, който тямат причина да нарушават заради някаква гугутка в кафене.

# 77
  • Мнения: 2 980
Цитат
Въпроса не е , дали имам здрави връзки с родината си или не, дали отивам при роднини или приятели, дали аз или някой друг ми плаща, дали зная или не зная английски. Въпросът е в коя купчинка ще попаднеш.

Това звучи, сякаш в консулството ези-тура хвърлят, за да определят в коя купчинка да ти отиде паспортът.  Thinking

Дали ще получиш виза или не, доколкото ми е известно, се решава не само по време на самото интервю. Формулярът се попълва онлайн преди още да е назначено интервюто, информацията от него се проверява преди самото интервю - базите данни на Държавния департамент са достъпни онлайн, проверката отнема минути. Допълнителните документи, доколкото си спомням, се предават преди да те извикат за самото интервю, не се стискат в ръчичка докато евентуално някой ти ги поиска. Така че да, напълно е възможно преди да те видят на живо вече да им е известно отговаряш ли на изискванията или не, и да са ти поставили паспорта в съответната купчинка.

Между другото, Вики, да ти е хрумвало случайно, че ако се сблъскаш с американец в Старбъкс и той се представи за работещ в консулството, той не ти казва непременно истината?  Shocked Ако наистина на 90% от неомъжените българки им отказваха визи, тук български студентки нямаше да има, за туристки да не говорим...

# 78
  • София
  • Мнения: 3 099
Няколко години имах виза (всъщност 6), след първата ми ковнаха отказ, но фирмата "изрева" и я преиздадоха. Wink Последните 2 визи бяха без интервю (за по 2 години всяка), но първите интервюта няма да забравя никога... Сигурно от тогава леко ги ненавиждам...

# 79
  • Мнения: 3
Здравейте! Искам да ви помоля за съвет. На мен ми отказаха туристическа виза ( не знам дали е грешка, че не носех покана или сл.бележка от университета) - направих грешка да кажа много далечна дата, от която не съм вижала човека, при когото отивам, защото помислих, че питат за семейството, а не персонално за мен. Не ме питаха много основни неща за престой, билети и т.н.....
Та много искам да отида това лято, защото сега родителите ми имат възможност - студентка съм 1ви курс -  на интервюто ме питаха - обясних даже, че уча на Немски, което би трябвало да е +, че по скоро ще се занимавам с Немски работодатели в бъдеще.
Тъй като интервюто ми беше скоро дали имам шанс да взема виза преди да са минали 6 месеца - Имам предвид пак за това лято? Има ли някой взимал след 1вия от каз и как стоят нещата - ако им представя покана и бележка и им обясна по-подробно, че трябва да се върна в България, заради университета???
Аз не искам да оставам повече от 2 седмици и така съм и писала - само за ваканцията....
(моля ви ако има някой все още в темата да отговори по скоро Simple Smile Благодаря Simple Smile )

Последна редакция: ср, 02 юли 2014, 13:01 от j1st!se

# 80
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
На отказа ти трябва да пише, че не можеш да кандидатстваш отново преди да е минала една година.

# 81
  • Мнения: 3
На отказа ти трябва да пише, че не можеш да кандидатстваш отново преди да е минала една година.
Ами не пише... Смисъл препоръчват да не е преди 6 месеца, ако няма промяна в социалното положение или документите... Ина други места така пише не само на моето писмо забелязах....

# 82
  • Мнения: 97
Нямам думи как виза апликейшанс може да бъдат отсявани въз основа на днешното настроение на дадения консул.

Преди няколко дни имах интервю за виза в Лондон и както ме гонеше параноята след толкова изчетени истории,че ще се заядат така и стана. Виза отказана с основание член номер 214 нещо си, демек нямала съм здрави връзки със Англия или България. Документите не ми ги погледна. Интервюто трая по-малко от 2 минути и като се опитах да и задам въпроси тя само повтаряше ' I'm sorry madam, you are not qualified'. Аз съм студентка в Англия втора година, зебележете втора (очаква ме трета година + още една година стаж). Пътувам заедно с приятеля ми и семейството му на посещение на неговият брат, който е законен жител на САЩ и си работи в Ню Йорк. Те са англичани. Ползвам Student Finance England и им дължа до момента около 16,000 паунда като сумата се увеличава всяка година. Имам пари в банката, не пожела да ги погледне, само пита кой плащал за пътуването ми. Като казах майка ми, пита какво работела и къде. Направо като разбра,че и двамата ми родители живеят в други държави, нито в Англия, нито в България май заради това се заяде. Не виждам причина цял живот да живееш на едно място за да си qualified да получиш виза за 2 скапани седмици. Нямала съм здрави връзки, абе на 22 години и студентка какви връзки да имам бе, трябва да имам ипотека, 5 деца и 2 апартамента ли? Като чета горките хора и със собствен бизнес , жилища и семейства в България им отказали също. По логиката на тази мръсна кучка никой студент не би бил способен да иде на екскурзия в САЩ, защото нямат здрави връзки. А аз познавам студенти и с по-зле от мойта ситуация които са получили виза и то за 10 години. Системата им на оценяване няма никакъв морал, справедливост или ред. Абсолютна глупост !!! Визата ти да зависи от настроението на някой кирлив паток който решил да реже всички подред.

Мнението ми се потвърди след като кандидатстващият преди мен беше англичанин, които заяви,че има 20,000 паунда в банката и желае да прекара няколко месеца в САЩ при брат си. Според кучката, той също не влизал в критерия защото нямал здрави връзки. Момчето каза,че живее с родителите си, нима това означава,че няма семейство?! Бясна съм, че света е несправедлив и гнусен във всяко едно отношение, а това с американските визи минава всякакви граници. Няма по-голяма безочливост и все повече вярвам,че наистина имат някакъв дневен лимит за отказване на визи. Нещастници са те, взимат ни парите, подкупват ни политиците за да си правят квото искат и накрая и туристическа виза няма. Нямах нищо против тях и държавата им докато от няколко години не пораснах и не започнаха да ми се набиват на очи какви боклуци са от гледна точка на политика, войни, визи, морал и т.н... Сега, феновете на хамериканците който иска да ме напада, ама както наскоро една женица ми каза - ситият на гладния не вярва.

Как може мойта виза и на ред други нормални хорица с всичко необходимо да отказват виза, а да речем на жена която беше безработна и то в Испания от 3 години и дали без никакъв проблем. Е какво равенство, справедливост или както искате го наречете има тук?

# 83
  • Down south
  • Мнения: 7 667
Съжалявам, че са ти отказали. Предвид събитията в световен мащаб, нещата с туристическите визи, са затегнати.
Имаш ли покана?
Ако този, който в изпратил евентуалната покана, е американски гражданин, би могъл да обжалва.

# 84
  • Мнения: 97
Съжалявам, че са ти отказали. Предвид събитията в световен мащаб, нещата с туристическите визи, са затегнати.
Имаш ли покана?
Ако този, който в изпратил евентуалната покана, е американски гражданин, би могъл да обжалва.

Не е гражданин, но има зелена карта, англичанин омъжен е за американка и работи като метеоролог в Ню Йорк. Писах вече оплаквания до посолството им в Лондон, където бях на интервю, но ми отговориха с някакво стандартно булшит писмо. Къде може да обжалва и как? Аз си го мислех това, но На писмото ми а и навсякъде из сайта пише,че кандидатът няма право на обжалване на решението. Мога да кандидатствам пак, но казаха,че ако ситуацията ми не се е променила, резултатът отказ би бил същият. Нямам думи...  Shocked

# 85
  • Down south
  • Мнения: 7 667
Tи не можеш да обжалваш или ако можеш, аз не съм запозната. Могат да обжалват канещите те.
На сестра ми отказаха виза 2 пъти, но по онова време не знаех, че като американски гражданин, съм могла да обжалвам.

# 86
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Предвид събитията в световен мащаб, нещата с туристическите визи, са затегнати.
Хм... навремето един бивш се опита да ме засегне с изявление как сама съм си създавала проблеми, а после съм се чудела как да ги решавам. Отговорих му, че със сигурност има някой такъв, но не съм аз Sunglasses

Общи условия

Активация на акаунт