Кога почват да се изправят?

  • 1 007
  • 17
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 293
На колко месеца започнаха да се изправят вашите сладурчета?
От една седмица бебочка се хваща за решетката и се изправя. Дори седи права по няколко минути понякога. Казаха ми че е много малка и не трябвало да допускам така да стои. Аз си мислех, че щом сама е почнала да го прави значи се е развила достатъчно, за да няма някакви проблеми впоследствие.  newsm78
Вие на какво мнение сте?

# 1
  • Мнения: 46 435
Ортопеда ни каза дори да се изправи да не й позволявам да стои до 8-9 месец.
Сама се изправи на 11 месеца.
Мисля, че не е добре да стои на 7 месеца.

# 2
  • Мнения: 206
Ако това ще те успокои - малкия седна сам на 6м. и седмица две след това започна да се изправя.Има различни мнения по въпроса.Нашият педиатър казва, че щом детето се изправя само, значи е готово за това, но в никакъв случай не е редно да го сложиш преди 8м. - 8,5м. в проходилка. В креватчето, то само си усеща кога да седне. Все пак не можеш да го вържеш в креватчето неподвижно нали? Така че спокойно - това е много индивидуално за всяко дете, зависи от килограмите, ръста и подвижността на детето. Laughing

# 3
  • Мнения: 14 133
Щом детето се изправило само, значи е готово за това.Всичко е много индивидуално.Някои го правят по рано, други по-късно.Моят син се изправи към 8,5месеца.Не трябва да се слага в проходилка преди това да стане, независимо от месеците.

# 4
  • Мнения: 730
Ot 7-mia mesec niakade Peace

# 5
  • Мнения: 2 000
Митко започна да се изправя в кошарата седмица преди да стане на 6 месеца. Не съм мислила, че има нещо нередно. Щом се изправя значи е готов за това.

# 6
  • Мнения: 1 613
Зори се изправи сама някъде към 10 месец.

# 7
  • Мнения: 5 299
А нали има много случаи, когато детето прохожда на 9 месеца newsm78 съответно на 8 трябва вече да може да стои право.

# 8
  • sofia
  • Мнения: 7 477
На колко месеца започнаха да се изправят вашите сладурчета?
От една седмица бебочка се хваща за решетката и се изправя. Дори седи права по няколко минути понякога. Казаха ми че е много малка и не трябвало да допускам така да стои. Аз си мислех, че щом сама е почнала да го прави значи се е развила достатъчно, за да няма някакви проблеми впоследствие.  newsm78
Вие на какво мнение сте?

malko predi godinka Wink

# 9
  • Мнения: 1 181
към осмия месец сам се изправи за решетката на леглото и оттогава почти не се кротва седнал

# 10
  • Мнения: 8 505
И дъщеря ми е от ранно седящите,изправящите се и проходилите.Е,да-радост за нас,но ортопеда много ни се накара за всичко това Confused

# 11
  • Мнения: 5 241
На 7 месеца и 13 дена се изправи за първи път  Simple Smile
И точно 2 месеца след това проходи  Simple Smile

# 12
  • Мнения: X
На 7 месеца се изправяше по мебелите.

# 13
  • Мнения: 2 609
Към 10 месец някъде започна да се изправя на решетките на леглото Simple Smile

# 14
  • Мнения: 1 645
Изправи се сам в началото на 9 месец,но започна да стои прав в началото на 8 месец,та дори и подскачаше Laughing

Общи условия

Активация на акаунт