Да се похваля и да благодаря - кърмя вече 6 месеца

  • 460
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 027
Благодаря  bouquet
Без никакво преувеличение - ако го нямаше форума и ВАС, кърменето щеше да е мил и болезнен спомен за мен от 4 месеца насам.
Имахме трудно начало, 2 безпроблемни месеца и 2 месеца кошмар, от който успях да се измъкна благодарение на съветите ви. Пиша това и за кураж на новите мами.
В резюме - първо бебка не можеше да засуче от мен (плоски зърна), беше се научила на шише в РД. Преодоляхме го за около седмица. Междувременно правех груба грешка по съвет на педиатъра - изцеждах до капка след кърмене. Когато Теа беше на 50 дни кърмата ми буквално пресъхна заради изживян силен стрес, благодарение на информацията, прочетена тук за около 10 дни успях да я възстановя. Но влязох в нов, омагьосан кръг - след стимулацията получих мастит, след него отново кърмата спря, отново мастит и така се редуваха в продължение на близо 2 месеца. В един момент на тази криза се престраших не само да чета библиотеката, но и да пиша тук, получих безценни съвети и бавно успях да се справя с проблема - с информация и инат.
Това е наистина съвсем накратко, мога да пиша километри, но сега не това е целта. Искам да благодаря на Хедра, Андреас и Ваня К за търпението, с което отговаряхя на всички мои въпроси и на всички мами, които ми помогнаха. И също искам да споделя, че освен информацията, много важна е и подкрепата в такъв момент, а без да преувеличавам подкрепа получих единствено от майка си и от форума. Благодарение на това при всички проблеми не се предадох нито веднъж да дам АД, упорито кърмех, благодарение на което бебка качваше идеално в тези проблемни месеци и кризата оставаше само за моя сметка.
В момента се захранваме. Надявам се всичко да е наред  Praynig и да продължим още дълго време с това невероятно изживяване - кърменето.

# 1
  • Мнения: 1 586
Много се радвам за вас! Simple Smile
Приятно захранване и дълго кърмене ви желая! Simple Smile

# 2
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Поздравленията са за теб за упорството и куража Grinning
Приятни емоции със захранването и само хубави моменти с кърменето на голямо кърмаче Grinning

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Браво! Аз мисля, че се справи отлично.Жалко, че ти костваше много нерви и безсънни нощи на теб Cry. Но все пак децата са най-важното, а Теа е едно много живо и прекрасно бебе и дано занапред ви очакват само хубави мигове, прекарани заедно. Дано и захранването върви по-леко. LaughingИскрено ви пожелавам успех! Heart Eyes

# 4
  • София
  • Мнения: 2 896
 smile3501

Браво на теб! Наистина ти е било страшно трудно...като те чета се замислям за мен колко е безпроблемно. Поздравления за упорството, аз не съм такова куче и не мога да гарантирам, че не бих се предала на лесното  Embarassed 

# 5
  • Мнения: 7 106
Много се кефя на такива теми!!!

Пожелавам ви безпроблемно захранване и приятно кърмене.

# 6
  • София
  • Мнения: 6 242
Браво за упоритостта ти!  bouquet Успех със захранването и още дълго да се кърмите успешно! Grinning

# 7
  • София
  • Мнения: 18 679
Само така, мацка newsm10

# 8
  • Мнения: 449
Браво, сигурна съм, че и със захранването ще се справите така успешно! smile3501

# 9
  • София
  • Мнения: 250
Дааа, браво на форума!
Ех, ако го имаше преди 6 години и първото дете щях да кърмя по-дълго, а не да се шашкам и да слушам глупости #2gunfire #2gunfire! Поне за второто засега сме сред групата на кърмещите Whistling  bouquet

# 10
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 911
Да ти е живо и здраво половин годишното кърмаче  bouquet
Дано да нямате повече проблеми и захранването да върви по вода!

# 11
  • Мнения: 8 451
Браво на вас!Хайде сега още няколко пъти по 6 месеца! Wink

Общи условия

Активация на акаунт