За дългото кърмене

  • 6 169
  • 36
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 517
Сега пък имам други притеснения - казаха ми, че кърменето има много ползи за детето, но майката се изтощавала (особено ако кърми до година и повече) и организмът й обеднявал на много вещества.
А аз се бях амбицирала да кърмя поне до годинка, докато детето приема предимно млечна храна. Наистина ли е толкова  вредно за мен дългото кърмене?  Sad

# 1
  • София
  • Мнения: 3 846
Вярно е само в случаите, че майката гладува системно. Ако се храниш правилно, няма да имаш проблеми. Как иначе една жена ще ражда по 7-8-10 деца, както е заложено от природата.

Прочети инфото за хранене по време на кърмене тук:

http://www.howtoeat.info/tema.asp?razdel=5&temaN=29

На български е.

# 2
  • Мнения: 2 452
Изобщо не е вярно! По принцип е добре кърмачката да приема витамини (същите, които пие бременната жена), но ако имаш балансирана диета няма да имаш проблем.
Лаура

# 3
  • Мнения: 1 599
Цитат на: Raya
Вярно е само в случаите, че майката гладува системно. Ако се храниш правилно, няма да имаш проблеми. Как иначе една жена ще ражда по 7-8-10 деца, както е заложено от природата.

Прочети инфото за хранене по време на кърмене тук:

http://www.howtoeat.info/tema.asp?razdel=5&temaN=29

На български е.


Съгласна съм с теб.... Ако една жена се храни пълноценно няма проблем  Grinning

# 4
  • Мнения: 1 517
Благодаря ви. Наистина е логично ако приемаш разнообразна храна и витамини да не губиш ценни вещества, независимо колко кърмиш. Тези неща за обедняването на организма ми ги разправя майка ми, защото още не давам зеленчукови пюрета и тя е много притеснена, явно иска да ме откаже от кърменето, за да почна да захранвам...  Sad  Макар че на бебка кърмата й е напълно достатъчна все още.

# 5
  • София
  • Мнения: 3 846
Това с плашенето май всички баби го прилагат. Свекърва ми след като ми разказа как кърмата ставала нехранителна, как не стигала вече като количество, как нямало да свикне стомахчето на Боби с твърдата храна и ред други страховити последици от късното захранване, най-накрая се предаде. Оказа се, че всичко си му е добре на детето и даже няма анемия.

Но така са ги учили тях - така се опитват да ни учат и нас.

Ти дръж фронта. Като стане детенце готово, тогава ще го захранваш.

Успех.

# 6
  • САЩ
  • Мнения: 323
Кърмих 2 г. и 5 мес., не мисля, че ми се е изтощил организма от това. И на много места пише, че колкото по-дълго кърми една жена, риска и да заболее от рак на гърдата повече намалява.

# 7
  • София
  • Мнения: 896
Дъщеря ми е на 2г5м и още кърмя. Прегледай статиите на Кърмене. Нямам никакви проблеми и се чувствам прекрасно, а и детето също.
Изобщо не обръщай внимание на "знаещи". Освен всичко останало с кърмата осигуряваш на детето и готови антитела и то боледува много по-малко. Сравнявам дъщеря си и братовчед й, който е 7 м по-голям и боледува доста по-често.

# 8
  • Мнения: 1 517
Цитат на: Bise
Дъщеря ми е на 2г5м и още кърмя.


Браво на вас!   Hands Clap В днешни времена рядко се срещат майки да кърмят и до 6 месеца, та камо ли 2 години!  Shocked Дано и аз издържа до толкова. Само че естествено веднага ще се намерят "съветници" да почнат да ме отказват или да ми се чудят.

# 9
Браво майчета, които кърмите две-годишните си деца.
Моята свеки още от сега прави планове как ще отбивам бебето след 1-2 месеца, когато е на 9-10 месеца. Ще има да взема  Laughing Нека си дрънка каквото си иска, аз си гледам детето както аз преценя и ми е чудно как още не го е осъзнала...
Не мога да си обясня защо толкова се натискат всички само и само да отбиеш бебето!? Какво ги бърка, ако дете на една или две години суче мляко от гърдата!? Какво по-полезно от това? Нима кравето мляко е по-полезно? Смешни са ми и жалки с абсурдните си теории и бръщолевене.
Споделете мили майчета, вие имали ли сте "доброжелатели" или хора, които ви се присмиват. Чувала съм пак възрастни жени да говорят: Еди коя си си кърми детето, вече е на година и половина, бюстът й е до пъпа провснал. Ама то е смешно бе, децата вече големи, тръгват да надигат блузите на майките си...и т.н.
Без коментар.

# 10
  • Мнения: 503
Браво на дълго кърмещите май4ета! За съжаление, аз не можах да кърмя толкова дълго Cry , на 14 месеца дъщеря ми реши, 4е ве4е не иска да су4е  Cry , отказа и не можах да се преборя Sad . Ина4е, опитваха са да ме обезкуражат, разправяха ми всякакви измислици: от това, 4е ако не захраня дъщеря ми по БГ системата, ще полу4и анемия, 4е сок4етата са много полезни, 4е я лишавам от полезна храна, 4е, след като я захраних, не й давам някои неща, как така, 4е кърменето изтощавало организма, 4е ще я разглезя, като я кърмя всеки път, когато поиска, дори и през нощта и не се наспивам, и т.н. Но, като изклю4им това, след като намерих статии и мнения на авторитетни организации и им ги показах, мирясаха Sunglasses , само с лекарката не можах да се преборя  Close , тя друго мнение не приема.

# 11
  • Мнения: 485
Леле какви рекорди!А аз едно време си мислех че съм кърмила много време -9 месеца.Ама като се огледаш наоколо ,колко майки кърмят?!Повечето бебета май са на адптирани млека ,а да не говорим че някои пият кисело мляко/Фризолака е скъп/.Аз кърмя и второто си бебче, ама колко ще изтрая ще видим.

# 12
  • Мнения: 117
Цитат на: бубу

Споделете мили майчета, вие имали ли сте "доброжелатели" или хора, които ви се присмиват.


Не съм имала случаи да ми се присмиват или да ми кажат нещо обидно чужди хора. Обикновено се учудват как все още имам кърма и често питат не ме ли хапе.  Stuck Out Tongue  Не знам, може би зад гърба ми и говорят нещо, но това не ми интересува.

Малко по-сложно стоят нещата с близките ми. Майка ми, леля ми постоянно ми се карат, че още кърмя.  Close  Спасява ме само това, че живеят далеко и рядко ме виждат.  Embarassed

# 13
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 785
Е, Анна-Д, ти си в чужбина, на теб ти е добре... Simple Smile
А тук - какво да ти кажа, докато бях бременна, хич не си и мислех, че ще науча толкова за кърменето. Мислех си, ще покърмя там до 10 месеца, после - стига! После обаче четох, разговарях, рових - и реших - колкото се може повече. Майка ми и роднините вече хич и не питат, ами ме защитават и хвалят (е, отне им време, но важен е резултатът). Постоянно се намират хора да ме питат "Кърмиш ли още" или още по-директно "Кога ще отбиваш". Аз най-спокойно заявявам, че да, още кърмя, и ще продължавам, докато бебето иска, защото е добре за нея. Разказват ми как няма да мога да я отбия така (макар че току-що са чули, че ще кърмя, докато сама се отбие), и прочие щуротии. Важното е да не ви пука. И наистина, дъщеря ми идва и ми вдига края на блузата и мляска многозначително, когато иска да суче - но толкова по-добре, че не трябва вече да се чудя кога е гладна Simple Smile
За да съм честна, мъжът ми малко се потриса, като му кажа, че ако Мая иска, ще я кърмя и след две години, но вярвам, че с времето ще забрави - тя е вече на 13 месеца, а си ни е малкото сладко бебе - нищо, че ходи, проговаря и прави белички.
За провисналия бюст - макар че моят, вярвам, не е такъв - ако е толкова важно, не би трябвало хич да ражда жената, за да се запази 'каматна'! Бре! Бабини приказки, как да им устоиш!  Laughing  Laughing

# 14
  • Мнения: 117
Цитат на: boo
Е, Анна-Д, ти си в чужбина, на теб ти е добре... Simple Smile


 Simple Smile  Simple Smile  Simple Smile
Boo, живея в България, в Добрич по-точно  Laughing  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт