колко мляко за 8 месечно бебе

  • 827
  • 1
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 748
Мами,от един месец събирам кърма с надеждата да заминем с таткото за 2-3 дни без бебо.Доста ми е трудно тъй като кърмата ми стига точно колкото му трябва на бебо,т.е. нямам излишна още от 1-вия месец.Събрала съм 400мл,което си е върхово постижение за мен,ще събирам и още.Складирам я в бурканчета от пюре в дози от 100мл.Въпросът ми е по колко мляко да слагам в бурканче,така че да не се окаже,че веднъж размразеното мляко не е изпито и ще стане за изхвърляне или пък дозата няма да му стигне? Сутрин и вечер суче,ако има желание давам и през деня,но денем му е трудно да се съсредоточи в сученето,много е любопитен ,непрекъснато се върти и суква по малко.Замразената кърма ще бъде закуската и вечерята,но тъй като никога не съм се изцеждала за да видя колко кърма изпива ми е трудно да преценя дозата.Някакви съвети?

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Според мен 100мл са си добре - когато бебата беше на 6м, се налагаше 2х седмично да ходя на курс за няколко часа и по толкова оставях - често не ги изпиваше (ама си наваксваше като се върнех). Ако не стига, ще додават нещо друго - за останалите хранения ще ползват адаптирано,нали - значи ако не стигат 100-те мл,може да забъркват по малко адаптирано.
Другия вариант е една част от кърмата да я замразиш в шишенца за стерилна урина, по половин шишенце - това е около 40мл.Така ако 100-те не са достатъчни,ще може да се размразява малка доза за добавка.

Общи условия

Активация на акаунт