Мароко

  • 13 977
  • 66
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 175
Пускам тема по молба на една съфорумка, която не може да пише в този раздел:

"Това, което искам да попитам е ... Има ли момичета, които вече са пътували по програмата Имперски тур ? Къде са направили резервацията си - направо в местните тур агенции или са ползвали български, които продават същите пакети (гледам, че цените са почти еднакви)?  Кой е по-подходящия маршрут до Казабланка - през Истанбул или през Мадрид"

# 1
  • Мнения: 1 243
Ще следя темата  Peace Ужасно много ми се ходи там, мечтая и се самонавивам....а това при мен е страшно. И аз гледах тази програма , но реших да поизчакам. Скоро ще съм в Мадрид и мисля от там да "прескочим". Дори разбрах, че имало еднодневни турове Испания-Maroko, /но това е до Танжер. Аз лично се замислям за малка обиколка на Андалусия и полсе поне 3-4 дни за Мароко. Ама за сега само си мисля и мечтая  Heart Eyes
Ще се радвам някой, който е посетил Мароко да се включи  Peace

# 2
  • Мнения: 119
До Мароко има много лоу кост полети . Например през Милано до Маракеш или Фес с малко повече планиране излиза около 70-80 евро отиване и връщане.

# 3
  • Мнения: 2 175
До Мароко има много лоу кост полети . Например през Милано до Маракеш или Фес с малко повече планиране излиза около 70-80 евро отиване и връщане.
да бе..)
я дай линк..))

# 4
  • Мнения: 119
До Милано ( Bergamo ) с Wizz  за около 40-50 евро двупосочен . Oттам до Маракеш или Фес с Ryanаir  за около 15 -30 евро двупосочен.

http://wizzair.com/
http://www.ryanair.com/en

В събота проверявахме  за приятели и има доста полети на тия цени за края на януари и през  целия февруари.

# 5
  • Мнения: 1 243
За 10-ти март Милано-Маракеш има и по 10 евро  Rolling Eyes Shocked #Crazy
Знаете ли какво ми причинявате с тази тема?!?
mallkata предполагам, че приятелите ви ще пътуват сами, неорганизирано. Можеш ли да споделиш и сайтове за хотели или апартаменти под наем? Благодаря ти предварително. Май ще пиша писмо на Дядо Коледа  Praynig

# 6
  • Мнения: 119
Помолиха ме да проверя за полети до някъде на по-топло и евтино ,  и аз намерих евтини полети до Малта ( от Венеция-Тревизо) , Палермо (от Милано) , Канарските острови (от Милано) и Мароко ( от Милано) .
Още не знам какво ще си харесат , а за хотели oбикновенно е  през http://www.booking.com/  или http://www.octopustravel.com/gr/Home.jsp
Аз лично не съм била в Мароко и не мога да помогна с нищо конкретно.

# 7
  • Мнения: 2 175
Rayan Air нали летят вече и до Пловдив?

# 8
  • Мнения: 119
Да  , летят два пъти седмично Пловдив-Лондон.

# 9
  • Лондон
  • Мнения: 449
За мен Мароко е едно от най-вълнуващите пътешествия, които сме правили, може би защото беше първото извън Европа, тогава много се впечатлихме и в последствие отидохме и до други Арабски държави и все така продължи да ни харесва Simple Smile Та пътувахме с лоу-кост авиокомпания от Лондон до Маракеш, за нищо пари през далечната 2007, Януари, от студ и мъгли кацнахме на 20 градуса и цъфнали портокали Simple Smile Всичко организирахме сами, средно ниво хотел в Маракеш, което се равнява на мизерия по нашите разбирания, но ние отидохме не да търсим лукс, а екзотика...На място запазихме екскурзия с водач до Загора, това е 400 км на юг през пустинята, взима се за 1 ден с 35 годишен джип, на който дръжките бяха откъснати, явно от стискане Grinning, но емоцията си заслужава отвсякъде...Първо се минава през Атласките планини, където са най-красивите каньони, които съм виждала, по-красиви от Гранд каньон до Лас Вегас и Петра, плюс много изненадващи събития като снимки на реклама за Пежо  в средата на нищото,просто полицията ни спря и ние гледахме...снимки, замъка, където е сниман Гладиатор, Ел Куазад, няма такова култово място, плюс непрекъснатите срещи с номадите, които са изключително добронамерени и екзотични хора...дори снимките са малко да пресъздадат атмосферата...Накрая стигнахме Загора, който град е в началото на Сахара, и оттам с камили се отнесохме навътре в пустинята, прекосявайки оазиси, не знам как да ги опиша, само тишина, залязващо слънце и стъпките на камилите, след това вечеря в пустинята, от 20 градуса става 0, само ние, двама бедуини, едно куче, едно коте и две камили Grinning и най-големите звезди, които съм виждала, на сутринта ставане в 5 и най-червеният изгрев...
Извън тази екскурзия, много ни хареса центъра на Маракеш вечер, но човек трябва да е със здрави нерви, също ходихме до морето на запад от Маракеш, много не туристическо, диво и с най-вкусната възможна морска храна...
Като съвет към  авторката - не трябва да съчетавате Мароко с Андалусия, просто няма да усетите атмосферата и духа, много е близко, но в пъти различно, също освен самолетния билет и хотела, не плащайте предварително за никакви екскурзии, всичко на място е в пъти по-евтино и по-голямо като избор...Също не ходете на типично туристическите атракции, като конните състезания, рицарски представления и други подобни, голямо разочарование бяха и ни струваха почти колкото цялата останала екскурзия...
Фес остана като дестинация в нашия списък за бъдещето, дано да намерим време да отидем и там, от снимки на приятели съдя, че много ще ни хареса, надявам се един ден Simple Smile Дано да съм била полезна

# 10
  • Мнения: 914
От Мадрид с Раян през феруари сащо са много евтини билетите до Танжер!

# 11
  • Мнения: 1 243
tzvetak благодаря много за разказа. За колко дни ви беше екскурзията -седмица достатъчна ли е? А вие в кой хотел бяхте отседналаи?

# 12
  • Лондон
  • Мнения: 449
Екскурзията ни беше за 6 дни заедно с пътуването, ако имахме още 2 дни, щяхме да отидем и до Фес, и после да се приберем оттам, имат летище и някои нискотарифни летят и до там...
Хотелът не съм го запазила, тъй като не бяхме много впечатлени, но можеш да погледнеш в Trip Advisor и да си избереш нещо по препоръка на клиенти, ние напоследък само така запазваме хотели...Другият вариант е хотел от международните вериги

# 13
  • Мнения: 119
А колко платихте на място за екскурзията в пустинята ?

# 14
  • Шумен
  • Мнения: 403
 Crazy

Гооолямата ми мечта е да ида до Мароко.Много искам но с туроперато ни идва много скъпо.  Embarassed Дали да не си направим група от съфорумки, или да си споделим как се прави,че мъжо не обича да рискува . Simple Smile

# 15
  • Мнения: 1 243
malkata http://wizzair.com/  http://www.ryanair.com/en /още в началото пусна тези линкове. Кушиваш си билет и заминаваш  Peace
През боокинг или др сайт плащаш за хотел, купуваш си застраховка от някой застрохователен агент и си готова  Peace
Трябват ти само малко свободно време за проучване на хотелите и напасване с датите за евтините полите, кредитна карта  Wink, ако имаш 2 дай едната насам  Laughing и куфари, за да приготвиш багажа.

# 16
  • Лондон
  • Мнения: 449
екскурзията в пустинята струваше 2200 дирхама, което беше малко над 200$ за 2 човека и включваше пътя, около 450 км в едната посока, водач, който и караше, чай в бедуинска шатра, 2 обяда в много добри ресторанти, единия при Ел Куазад, както писах, това е град под защитата на Юнеско, където е сниман Гладиатор, вечеря в пустинята, спането в палатка, 2 часа с камилите навътре в пустинята...плюс, че си спирахме, където си поискахме, за снимки, да видим неща, които ни правеха впечатление по пътя, накрая оставихме бакшиш на водача.

# 17
  • Мнения: 2 697
Записвам се да ви следя... Върти ми се в ума някакво приключение в Мароко със спирка във Валенсия (просто до там има нискотарифни, а в Милано и Мадрид вече съм била, та ми се иска да поостана евентуално няколко дни във Валенсия), но ще видим. Притеснява ме малко самоорганизацията, понеже знам само съвсем основен френски, а ми се струва, че английският няма да помогне особено. Ще споделите ли впечатления по този въпрос?

# 18
  • Мнения: 1 893
Една много желана и за мен дестинация, но не ми достига смелост да отида неорганизирано.
Ето един много интересен пътепис.
Авторката е много мила и вярвам, че ще отговори, ако имаш въпроси

# 19
  • Мнения: 914
Пътеписът и снимките са разкошни Hug ! И аз имам голямо желание да посетя Мароко, но и мен малко ме притеснява самостоятелната организация за там!

# 20
  • Перник
  • Мнения: 257
И ние с моя мъж мислим да посетим Мароко през март или април,  но все се чудим дали да е чрез агенция или самоорганизирано

# 21
  • Ispania
  • Мнения: 4 482
То4но в момента сьм на тема Казабланка. От Мадрид до КАЗАБЛАНКА има промоция на билети(само до понеделник е) и излиза страШно евтино.Гледах 4е за мен и детето излиза 50 евро отиване и врьЩане.За Иизи Джет говоря.
Наистина Мароко е прекрасно място, била сьм там 3 пьти и едва ли някога Ще ми омрьзне. Но по4ти ниЩо не сьм видяла Blush, Танжер ве4е ми е писнало да го гледам и искам сега и Казабланка. Никога не сьм била с организирано пьтуване.
Купуват се билетите, резервира се хотела(в пове4ето слу4аи с Боокинг.ком) и на купооооон Laughing

# 22
  • Мнения: 119
Kaзват , че Казабланка е голямо разочарование заради фалшивата романтична представа която филма е създал . След завръщането ще се радвам да споделиш и твоите впечатления  Grinning

# 23
  • Мнения: 703
Аз пък съм живяла в Мароко като малка.1979...1983 г.  Shockedooooh!лелеее мнооого отдавна...На времето,от всички посетени градове най..много ми хареса Маракеш.Ние живяхме в Курибга,а след това Касабланка .Но оттогава е изтекла много вода.. Hug
Прочетох пътеписа на момичето,хареса ми.

# 24
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 707
Моя приятелка ходи на Имперския тур - продава се в България и е на принципа на сборните групи на място. Тя специално е доста доволна и като гледам цените са сравнително добри http://www.europatour.com/upload/offers/pdf/521f201cee29b90cb993 … 46553c8fa-PDF.pdf

# 25
  • Мнения: 119
Моя приятелка ходи на Имперския тур - продава се в България и е на принципа на сборните групи на място. Тя специално е доста доволна и като гледам цените са сравнително добри http://www.europatour.com/upload/offers/pdf/521f201cee29b90cb993 … 46553c8fa-PDF.pdf

"Цената не включва :
Самолетен билет + летищни такси . Цената варира около 500 евро в зависимост от сезона и авиокомпанията "

А стига бе , кое му е доброто на цените ?
Ми то направо си е смешно при толкова и low cost до Мароко...

# 26
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 707
Моя приятелка ходи на Имперския тур - продава се в България и е на принципа на сборните групи на място. Тя специално е доста доволна и като гледам цените са сравнително добри http://www.europatour.com/upload/offers/pdf/521f201cee29b90cb993 … 46553c8fa-PDF.pdf

"Цената не включва :
Самолетен билет + летищни такси . Цената варира около 500 евро в зависимост от сезона и авиокомпанията "

А стига бе , кое му е доброто на цените ?
Ми то направо си е смешно при толкова и low cost до Мароко...

Никой не ви задължава да вземете билети от агенцията.

# 27
  • Мнения: 119
Е това е друго нещо .
Така бива.

# 28
  • София
  • Мнения: 175
Ей ме и мен, току що завърнала се от Мароко. Скромно мога да кажа, че видях всичко, за което отидох. Тръгнахме от Агадир, след това Маракеш, Казабланка, Мекнес, Фес, Ерфоуд, Мерзуга, Куарзазад и отново Агадир. Не пропуснахме да разгледаме нито едно градче и селце по пътя, спахме в пустинята, яздихме "жмил", качихме се в Атласките планини, топнахме се в Атлантическия океан и пихме мароканска бира с берберите. Това е едно от най-хубавите ми приключения по света и още не мога да повярвам, че свърши. Организирахме си го съвсем сами, излезна ни малко пари и видяхме ужасно много. Ако някой има въпроси, насреща съм  Mr. Green

# 29
  • Мнения: 11 747
Kaзват , че Казабланка е голямо разочарование заради фалшивата романтична представа която филма е създал .

До колкото си спомням, филма изобщо не показва града, пък и романтична представа не мисля, че създава  Thinking  Виж, който е слушал песента Jessica Jay - Cassablanca  и фалшивата представа, която тя създава за филма..., може да се стигне и до объркване за града  Simple Smile


petmil, колко малко пари ви излезе?  Simple Smile

# 30
  • Мнения: 166
Kaзват , че Казабланка е голямо разочарование заради фалшивата романтична представа която филма е създал .

До колкото си спомням, филма изобщо не показва града, пък и романтична представа не мисля, че създава  Thinking  Виж, който е слушал песента Jessica Jay - Cassablanca  и фалшивата представа, която тя създава за филма..., може да се стигне и до объркване за града  Simple Smile


petmil, колко малко пари ви излезе?  Simple Smile

Е, то май най-романтичното е Хъмфри Богард в полупрофил като пали цигара и поглежда отдолу нагоре Mr. Green

Да не е спам, И на мен ми се ще petmil да ни светне повечко за детайлите по пътуването - не само парите, а и хотелите (линк  Praynig), тамошната туристическа фирма... За Европа всичко е прогнозируемо, но за Африка ми се вижда малко... абе, страшничко.

# 31
  • Varna
  • Мнения: 2 592
permil
Добре си се завърнала wavey Няма да задавам въпроси, а направо чакам да ни разкажеш как си я напраЙ тази екскурзия, та ти е излязла и на добра цена. ХаДи, чакаме инфУ и съвети Hug Wink

# 32
  • София
  • Мнения: 175
Писах, брисах и се олях  Blush Ще пусна първата част от пътуването, а вие ще кажете, дали да пусна и втората. Накратко: бяхме една седмица там, наехме си кола, направихме кръг от 2400 км, спахме в пустинята, не се лишихме от нищо и платихме 700 паунда. Летяхме от Манчестър, но пътувахме до Агадир. Та мисълта ми беше, че има лоу кост полети до по-удобни места. Ето и първата част от Отидох, Видях и Написах:

Нашето славно племе /разбирай мъж ми и жена му/ се накани на 6.01.2011 година да пътува за Морокото и боцнахме два билета Манчестър-Агадир-Манчестър. След чуден полет от няма и 4 часа и в компанията на разкошни баби англичанки се тропосахме на местното летище. Минаването през пас контрола е бавно, но за сметка на това отегчително. Пишат ти едни цифри в паспорта, дълги кат на кучето регистрацията и това значи много за всеки местен, а за нас загубено време. Агадир няма да ви го разказвам - курорт, цивилизация и типичната полицейщина. Останахме една вечер, спахме за 10 евро /общо/ в хостел и успяхме да спазарим Фиат Панда 2008 година за 130 паунда /това за 6 дни/ и без депозит. Компанията местна и нали сме едни такива екзотични българи, чак успяхме да ги убедим да ни закарат на летището като върнем рент-а-кара. Яхнахме мотора с покрив и ще търсим магистралата за Маракеш. Тамън я намерихме след има-няма 30 минути и "честито на печелившите!" местните КАТ. Местни, местни, но алчни кат наште, за няма и 40 евро подкуп /бяхме превишили скоростта с 20 км/ ни натириха по правия път. Магистралите са слънце. ББ има да реже ленти, отсега до края на живота си, докато построи такива пътища, дори и малките междуселски. Таксата ни беше 6 евро.

Маракеш – красота и цигания. Усещането е много особено. Знаеш, че си в Африка, но имаш чувството че си на Арабския полуостров. В центъра на града се намира, всичко, което си заслужава да се види. Намерихме си хотел на 5 минути пеша от площад Jemaa El Fna и съответно Сука /най-големият пазар/. Цената на нощувката ни беше 15 евро / всички цени са общо за двама ни, за да е по-лесно/, всичко беше чисто и спретнато. Няма да изброявам всички забележителности на Маракеш, заслужават си да се видят. Входовете за тях са между 1 и 3 евро. Можете да си наемете местен водач срещу 10 евро /английскоговорящ/, който ще ви разведе и разкаже за всичко. Задължително вечеряйте вечерта на площада пред пазара, страхотно усещане, а вечеря за двама излиза около 15 евро с бакшиша. Градът е красив на тъмно, светят джамиите, мизерията и мръсотията не са толкова набиващи се в очи, но избягвайте да излизате извън централната част, по-здравословно е. На следващия ден си подарихме няколко часа миткане из пазара, пазарихме се като истински балканци и съответно закупихме доста армагани и сувенири. Хапнахме и отново на път – за Казабланка.

Казабланка – след Маракеш, този град ми се стори като Виена. Толкова чист и подреден. Чистотата не им е хай приоритет, но центърът на града е красив. Големи и широки булеварди, високи палми, полицаи на 20 метра и една спираща дъха постройка: джамията на Хасан II. Красива е. Зад нея е океанът и гледката е уникална, а ако имате възможност, идете вечерта. Разгледахме града, спахме в приятели мароканци, хапнахме домашна храна и изпаднахме в потрес, след информацията, че минималната заплата в тази държава е 250 евро?! Като споменах, че българската няма и 150, хората не повярваха. Срам ме хвана да кажа за пенсиите и не го направих. На другата сутрин, след повторна обиколка на забележителностите, потеглехме към Мекнес.

Мекнес - още един имперски град. Доста мизерно ми се видя след Маракеш. Заслужава си да се види, срещу 5 евро има кой да ви разходи за 2 часа, но ние го направихме само с пътеводителя. Най-известното място там е гробницата на Молла Исмаил, влизането е безплатно. Пихме по едно чайче и хванахме пътя към Фез.

Фес – ПРЕКРАСЕН. Дори само него да посетите пак е невероятно. На влизане в града, човек със скутер ни се лепна за колата. След кратък разговор с него, ни заведе в едно прекрасно хотелче,съвсем близо до Медината, в което спахме за 37 евро /стаите бяха с климатик и включена  закуска/. Препоръча ни брат си като гид за следващия ден и ни остави да се насладим на нищен Фес. Обиколихме доста места, брахме страх тук-таме, и хапнахме прекрасно. Цените са по-високи отколкото в Маракеш, но си заслужава. Останете поне 2 дни там, няма да съжалявате. На следващата сутрин гидът ни дойде в хотела, запалихме колицата и ни заведе да видим как се правят мароканските мозайки, видяхме града от високо, посетихме още няколко места и дойде най-интересната част: разходка из Медината, която е най-голямата в света. Сега като се замисля – не знам толкова думички, че да си насмогна на видяното и чутото. История, архитектура, култура – всичко това ти се наслагва пред очите, усещаш го и ставаш разноглед от цветове и звуци. Видяхме как се обработват кожите /гадно, но много интересно/, как се шият шалове и плетат килими. Купихме си подправки и масла, сбутахме се с всякаква сган и попихме всяка дума на екскурзовода, който за 4 часова разходка, ни поиска 12 евро. Задължително си наемете екскурзовод, заслужава си. Ще можете да се оправите и без, но няма да усетите атмосферата толкова добре.

Рекохме и отсекохме: САХАРА.

Последна редакция: чт, 27 яну 2011, 18:38 от petmil

# 33
  • Мнения: 166
Благодаря! Един глас за втората част!  bouquet Чудно разказваш, сигурно ще има доста подпалени форумки за дестинацията. Аз препрочитам темата вече няколко пъти и започнах да усещам прекомерен прилив на авантюризъм, особено след твоя пътепис!

Последна редакция: чт, 27 яну 2011, 16:08 от delda

# 34
  • Мнения: 11 747
И втора част и снимки ако качиш да покажеш, да илюстрираш тази живопис, няма да се разсърдя!  Wink

# 35
  • София
  • Мнения: 175
Ето и втората част на петмилините вълнения:


Напуснахме Фес и след 8 часово каране, спиране във всяко селце и дупка, прекосяване на част от Атласките планини, се озовахме в град Ерфоуд. Спряхме пред един хотел и тъкмо да отидем да питаме, колко струва нощувката, ни се лепна един пиян мароканец. По неговите думи, семейството му притежава палатков лагер в пустинята и само срещу 20 евро на човек, включващи вечеря, спане в палатка и закуска, ще ни се отдадат изцяло. Куку и Пипи хич не му мислиха и юруш на Сахарата. Возихме се тримата, ние отпред, пияното берберин отзад, минавахме през утъпкани пясъци и коловози и без да знаем как се озовахме насред пустинята в 22.00 часа /тъмно демек/. Пиян, залян, но казал истината, Хасан ни запозна със семейството си, показаха ни палатка N4 вдясно, къде са баните и тоалетните, хапнахме невероятен берберски омлет, попяха ни, покълчиха се и ни пратиха да си лягаме по живо, по здраво.Оказа се, че сме единствените туристи.
 Какво представлява палатковия лагер: около 16 палатки, разположени във формата на буквата П, обзаведени с удобни двойни легла. Подът на всяка палатка е застлан с черги, имат и покрив от тента, само дето между стените и покрива има разстояние от около 35 см, за проветрение дет се вика. Тоалетните и баните /много добре направени/, с безкрайно много топла вода бяха «само» на 50 метра и аз взех стратегическото решение, че който ходил, ходил, лягам и не мърдам до сутринта. Добре опакована, с анцунг, чорапи, дебела вълнена жилетка и има-няма 5 одеяла, сгушена в милото, такъв сън отпочнах, че хич не се и чудих на сутринта, защо жмилите /жмил на арабски е камила/ ме гледаха странно. Вероятно балканското хъркане е нетипично за нежния им слух. Берберите ни бяха обещали, че ще ни събудят на изгрев слънце, та да се насладим на започването на деня. В седем сутринта припляскаха до палатката, но след попипване на замръзналите ми уши и нос, единственият наритан да излезе в студа, беше мъжът ми. Толкова ми беше студено, че и изгревът на 50 слънца, нямаше как да ме изкара от леглото. Срам ме е, но това беше положението. След 15 минути снимки, силната половинка си дойде толкова премръзнал, че чак ми дожаля, прибрах си го под завивките и решихме до поспим още малко. След 2 часа, се събудихме, давещи се в собствен сос – навън беше поне 25 градуса, а ние облечени и завити с 5 одеяла. Тук следва да опиша как изглежда Сахара на светло:  ПЯСЪК. Толкова много, че ми изглеждаше като нереално. Подхилвах се, все едно всеки момент, иззад ъгъла ще видя НДК. Да, ама не! Пясък. Фин, целия в следи от всякакви гадинки – и безлюден. Дюните бяха от 3 до 20 метрови. Имало и по-високи, но аз повярвах и на малките. Безмислено е да описвам повече, трябва да се усети.. Няма да забравя това чувство никога.
Една стабилна закуска време и след зверски пазарлък, аз подкарах първата едногърба камила в живота си. Страхотна емоция, не мога да разкажа как се радвах – като дете в сладкарница. Срещу 25 евро яздихме Боб Марли /името на жмила/ около час. Ми не е удобен. Мирише и има огромни зъби. Не че ще му го кажа в лицето, но на кон по ми харесва. Направихме разходката, попазарихме се още малко и славно и бавно, качихме Хасан в колата, на път за следващата ни точка:

Куарзазад. По път сe качихме и до Gorges du Dades. Невероятна природа, заслужава си катеренето по чукара. Куарзазад ми се видя много цивилизован и неинтересен. Прекалено комерсиален и далече от мароканския дух.Това е оазис, който французите са цивилизовали, а киноиндустрията оскъпила. Има интересен музей на киното, декорите на Гладиатор и други филми искат само 3 евро вход, за да се почувствате част от продукцията. Разгледахме Медината, която се реставрира с помощта на ЮНЕСКО, преспахме в много приятен хотел за 12 евро и на следващия ден потеглихме към Агадир. Пътувайки, на средата на нищото /избирахме малки пътища, за да видим истинското, а не туристическото Мароко/, се натъкнахме на местен пазар – също незабравима емоция. Както казах, спирахме да разгледаме всичко, но тъй като прекалих с писанията, няма да разказвам всяка подробност. Последната вечер спахме отново в Агадир и на сутринта отпътувахме.

Разполагам с визитки на повечето хотели, на водача ни във Фез, на фирмата за коли под наем. Ще давам информация за всичко, което научих, ако имате въпроси. Имам възможността, да пътувам много и умирам от яд като виждам цените на екскурзиите в България. Това са едни двойни и тройни цени, които нямат никакво основание. Дори и човек да не говори английски, пак може да си позволи да пътува сам из тази държава. Полиция има навсякъде, хората искат да изкарат пари от туристите и умеят да ги коткат. Моето семейство не е претенциозно, когато правим такива трипове, искаме да усетим атмосферата, не сме тръгнали на почивка. Почивките тип ол инклузив са друга бира и за тях не си струва да разказвам. Мога само да добавя, че след като първия път полицаите ни надушиха, че сме английски резиденти, при второто ни спиране ритах съпруга ми за да говори на български и рушветът ни се размина. Разказът ми съвсем не е изчерпателен, има още много видяни и преживяни неща, но просто станах многословна, а и писането на пътеписи не е най-силната ми страна.

# 36
  • Varna
  • Мнения: 2 592
petmil

Напълни ми душата и оЧото, въпреки, че нямаше снимки, но ти така чудесно разказваш, че всичко си представих, сякаш съм там. Да си жива и здрава и още много, много да пътуваш. Hug  bouquet
СутринтЪ ще покажа на МойтУ ВсичкУ, какво си ни написала, да видим, дали той ще е толкова авантюристично настроен като мене. То на мене такова ми е постоянното настроение де Wink Стига да има кой да ми уйдисва на акъла Laughing

# 37
  • София
  • Мнения: 175
DELTA_DELTA, а дано Твойту са размисли, обещай му че няма да наплюеш камилата и да ухапеш някоя змия.  Mr. Green

Мойту беше много смешно в Маракеш на площада: там се събират змиеукротителите и свирят на гадинките. Заглеждам се аз, да ги видя тез змиици с какво па са толкоз по-убави от мен и съответно веднага ми се лепват двама свирчовци. За да разгледаме  змията трябва да си платим. Ще им се. . Милото само нежно и с любов ме погали по косичката и му каза на единия: аз на това  му плащам и ми е солено, с твойто си се оправяй сам. Човекът втрещен ме позгледа, позагледа /аз натоварена с армагани и не давам на никой да ми ги носи/ и на хубав английски му пожела: Good luck!

# 38
  • Мнения: 914
petmil , страхотен разказ  Hug! И аз моля за снимкииии  Praynig!

# 39
  • Варна
  • Мнения: 1 423
Срам ме е да кажа само "запис", но нищо друго не мога за кажа, освен че тази дестинация ме влече много и че ще се опитам да я реализирам.
petmil, страхотен разказ  Heart Eyes Много ще ми е интересно да видя снимки  Blush

# 40
  • София
  • Мнения: 175
Ето и малко снимки. Извинявайте, но съм махнала нашето присъствие, срамежливи сме  Blush

Мароко


# 41
  • Varna
  • Мнения: 2 592
petmil
Благодаря ти за снимките Hug  bouquet Много снимки, многУ нЯщУУУУ Grinning
А моя няма време за се размисля, щото той самият скоро тръгва на път и няма време да обърне внимание на неговата гадинка Sad Wink
Тука си във Мамата, навие ли се като се прибере, координатите ти ги имам Hug

# 42
  • Мнения: 5 173
Много екзотично звучат разказите тук. Започнах да се навивам за Мароко.

# 43
  • Мнения: 119
Не знам дали е пускано тук , но за мен беше интересно :

Мароко и неговата червена земя
http://alia.tropot.net/2010/09/16/мароко-и-неговата-червена-земя/

Земята на берберите
http://www.dnevnik.bg/bigpicture/2010/08/09/944016_zemiata_na_berberite/#


# 44
  • Мнения: 703
Хареса ми разказът ти petmil ..Прииска ми се да се върна отново в Касабланка ...лелеее,над 25 години от тогава ooooh!Животът минава толкова бързо..

# 45
  • Мнения: 4 202
Събуждам тази така стара и не много дълга тема, защото ми предстои в близките дни пътуване до Мароко.

Макар и само 3 странички тук попаднах на много полезни неща, насочихме се към авиокомпания и т.н.

petmil, страхотен разказ и снимки  Hug

Ще се включа отново като се върна, за да споделя впечатления, мисля, че ще е полезно да се обнови инфото.

Моля се само всичко да е ОК и да заминем благополучно  Crazy

# 46
  • Мнения: 914
red shoe, приятно изкарване и да разказваш после непременно  Wink! Самостоятелно ли ще ходите и към кои места сте се насочили?

# 47
  • Мнения: 914
Едно прекрасно видео от Мароко

# 48
  • Мнения: 4 202
Самостоятелно заминаваме и ще обикаляме.
Кацаме в Танжер, но там няма да оставаме. Ще направим един кръг из страната, но за съжаление, не знам дали ще успеем да отидем по на юг от Маракеш. Иначе основните ни точки са  Фес, Мекнес, Бени Мелал, Маракеш, Казабланка, Рабат, но на място ще преценяваме и къде другаде да се отбием.

# 49
  • Мнения: 914
С кола ли ще обикаляте и за колко време сте? Предполагам, че сте си резервирали хотели! Извинявай че така те нападнах с въпроси, но ми стана интересно  Blush!

# 50
  • Мнения: 4 202
С кола, да  Peace

Нека да пиша подробноти, като се върнем, че съм малко фаталист  Crazy

# 51
  • Мнения: 914
С кола, да  Peace

Нека да пиша подробноти, като се върнем, че съм малко фаталист  Crazy
ОК  Peace, тогава успех ви желая в приключението и ще чакам разказа с нетърпение   Simple Smile!

# 52
  • Мнения: 4 202
Момичета, върнахме се, така че ако някой има въпроси съм готова да отговоря.

Не знам кога ще имам време да седна да напиша нещо по-дълго, че сега ме тресе треска по класиранията в яслите  ooooh!

Ще се опитам поне да кача снимки и съм готова да отговарям на въпроси по организация и всичко друго  Hug


Като цяло 8 дни ми дойдоха малко в повече в подобна страна  Mr. Green

# 53
  • Мнения: 11 747
На мен освен снимките, интересен ми е не подробен разказ, а личната ти емоция при преживяното, но ти май си я дала в последното изречение  Laughing  Ще чакам за още  Simple Smile

# 54
  • Мнения: 914
И аз чакам снимки и разказ за организацията на пътуването и  вашите преживявания  Simple Smile!

# 55
  • Мнения: 4 202
Успях да кача снимки, дано да ви е интересно. Паролата към албума е мароко

Ще се опитам тези дни да напиша и разни неща  Peace

# 56
  • Мнения: 11 747
Ех, попътешествали сте!  Simple Smile Браво! Много колоритни снимки. Някой ден може и Мароко да видя, ама вече не вярвам. Но си го харесвам, без да съм го виждала.

# 57
  • Мнения: 914
Изглежда много екзотично  Simple Smile! В момента не ми е на дневен ред Мароко, но ще ми е интересно да чуя разказа ти за там  Wink.

# 58
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
здравейте,
събуждам темата, защото приятелка заминава там да работи и си мисля да я посетя..в казабланка. моля да споделите - резервирали ли сте билети за самолет самостоятелно, кои авиокомпании кацат в казабланка, т.е кои ще препоръчате  Hug

# 59
  • София
  • Мнения: 175
Аз бях в началото на месеца в Казабланка и Маракеш, но летях през Англия и не мога да помогна с инфо за полетите. Защо не провериш полетите през skyscanner?

# 60
  • Мнения: 4 202
Ние летяхме през Мадрид с Райън еър do Танжер. Оттам има много полети до Мароко, до всички големи градове. Сега погледнах, че райънеър нямат до Казабланка, но виж някоя друга компания, Иберия май имат.

# 61
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
easyjet Имат, гледах снощи..до милано с уиз еър и от милано до мохамед 5 със ийсиджет  Mr. Green

# 62
  • Мнения: 914
Josefin, имай предвид, че Уиз и Изиджет не ползват едно и също летище в Милано!

# 63
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
Да, видях го и това, но аз си мислех в Милано да се изкара някакво време...иначе гледам наименованието на летището, разбира се  Mr. Green

# 64
  • Мнения: 109
Здравейте на всички  Hug Записвам се да ви следя(чак за догодина го планираме Мароко,но не искам да стане като тази,да се набутаме да плащаме и после да прочета темата и да цъкам колко съм се прекарала)

# 65
  • Мнения: 1
Момичета, ние заминаваме в четвъртък за Мароко. Ще отседнем в курорта Мазаган и ще ходим на екскурзия до Казабланка. Тъй като са ми заръчали приятели и колеги да им донеса магнити /направих списък за момента са към 25/ и разбрах, че там само се пазариш за цената на стоката. Та искам да ви попита, понеже ще си взема евро колко биха ми стигнали за да купя сувенири и такива подобни от там. Зная, че 10 дирхама се равняват на едно евро. Simple Smile

# 66
  • Мнения: 2 018
има ли някой с по-прясна информация относно самолети, тур агенции, впечатления?

Общи условия

Активация на акаунт