магданоз и копър

  • 7 924
  • 21
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 351
мили мами, моля за съвет
ще ми се да свикна бебчо да яде мерудии от малък, а не после да им се мръщи; те са си доста полезни
в тази връзка кога мога да почна да добавям магданоз и копър в пюренцата на бебчо?

а лук кога може да почне да се дава?

# 1
  • Мнения: 368
Копър може. Магданоза и лука дразнят стомаха, а бебето ти няма 5 месеца. Аз захраниох на 7 месежа, магданоз и лук добавих към годинката

# 2
  • София
  • Мнения: 5 916
Прегледай тази информация, може да намериш някои полезни неща...

# 3
  • Мнения: 229
Какъв лук на 4 месечно бебе. УЖАС! Новите тенденции са късно, късно захранване. Моето дете до 7 месеца беше единственно и само на кърма. Искаш да му докараш алегии и колики ли?За твое инфо- още СУЧЕМ - 3г и 11м сме.

# 4
  • Мнения: 309
ако си решила да започваш захранване, по добре изчакай малко със подправките. Ние започнахме със захранването на 6м.и половина и някъде към 7мия месец започнах да давам смело магданоз и копър /като добавка към пюренцата/. Лук дадох още по късно - някъде към 8мия месец.
Най-добре е наистина да поизчакаш със захранването, раничко ви е според мен. Thinking

# 5
  • София
  • Мнения: 351
Какъв лук на 4 месечно бебе. УЖАС! Новите тенденции са късно, късно захранване. Моето дете до 7 месеца беше единственно и само на кърма. Искаш да му докараш алегии и колики ли?За твое инфо- още СУЧЕМ - 3г и 11м сме.

успокой се малко, няма нужда от големи букви

ти да не си очаквала, че ще дам на бебето лук сега? просто питам по-опитните кога се дава; беше ми отговорено - след 1 годинка; не може ли човек да не знае

относно бебето, то е на почти 5 м и тежи почти 9 кг, седи и се интересува от храната ни; според "новите" тенденции това са симптоми, че детето е готово за захранване; всъщност "новите" тенденции казват, че се захранва, когато детето е готово за това - при всяко дете това е различно

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 1 470
Какъв лук на 4 месечно бебе. УЖАС! Новите тенденции са късно, късно захранване. Моето дете до 7 месеца беше единственно и само на кърма. Искаш да му докараш алегии и колики ли?За твое инфо- още СУЧЕМ - 3г и 11м сме.
Еха,здраво си се надъхала,кой ти е казал че не спазва нещо.Когато ти искат инфо го дай ,не се пъчи пред строя.Човек да съжали, че е питал нещо,всичко се изопачава.
vtrendy,подправки наистина след като си захранила със зеленчуци,аз ги въвеждах както и зеленчуците,по съвсем малко към пюрето,главно използвах магданоз и лук,чесън да си призная не давах и сега децата не го обичат.

# 7
  • в Кошера
  • Мнения: 2 212
Какъв лук на 4 месечно бебе. УЖАС! Новите тенденции са късно, късно захранване. Моето дете до 7 месеца беше единственно и само на кърма. Искаш да му докараш алегии и колики ли?За твое инфо- още СУЧЕМ - 3г и 11м сме.

Да, навярно това е главната й цел  Rolling Eyes Добре, че я разкри  Joy

# 8
  • Мнения: 372
Какъв лук на 4 месечно бебе. УЖАС! Новите тенденции са късно, късно захранване. Моето дете до 7 месеца беше единственно и само на кърма. Искаш да му докараш алегии и колики ли?За твое инфо- още СУЧЕМ - 3г и 11м сме.

Този форум се казва "Кърмене и захранване". Идеята е да се споделят въпроси и проблеми за захранването също. Ако няма какво да споделиш, поне не нападай  Peace

# 9
  • Мнения: 309
Какъв лук на 4 месечно бебе. УЖАС! Новите тенденции са късно, късно захранване. Моето дете до 7 месеца беше единственно и само на кърма. Искаш да му докараш алегии и колики ли?За твое инфо- още СУЧЕМ - 3г и 11м сме.
освен всичко написано до момента , което напълно подкрепям и аз, искам само да те попитам - докога мислите да сучете още? до 10 годишна възраст?! Joy мисля че не е похвално, а трябва да е леко срамно дори, а освен това има толкова много доказани становища на психолози и специалисти за това как вреди дългото кърмене на детенце?! не си се интересувала нали? Но си тръгнала да правиш забележки на другите - първо виж ти какви грешки допускаш и после коментирай тези на останалите Naughty

# 10
  • Мнения: 1 569
Копър може. Магданоза и лука дразнят стомаха, а бебето ти няма 5 месеца. Аз захраниох на 7 месежа, магданоз и лук добавих към годинката

Напълно!  Peace

# 11
  • Мнения: 10 964
Колко магданоз, копър и лук слагате в едно ястие?
Както и да го смятам - в една стограмова порция няма да са повече от две-три листенца/кубченца...
Дъщеря ми е захранена полека, но с елементи от ПЗ - и не съм робувала въобще не неща като "забранени" храни, като изключим основните алергени, които оставих за след една година.
Тези трите не са в тази група.
Мисля, че за пръв път е опитала хапка-две от нормална манджа - с лук и подправки, на около 8 месеца. Даже мисля, че беше гръцка мусака  Mr. Green Към годинката, може би на 11, вече ги е яла в по-големи дози.

Зайче, всъщност няма нито едно научно доказателство, че дългото кърмене вреди по някакъв начин на детето - физически, психически или някак... Психолозите специално - имат леки проблеми по този въпрос заради своя ментор Фройд, който е бил откърмен от дойка.
Разбира се, тонът на Снежина Братованова не е най-добрият, но няма нищо лошо в това едно дете на 3 години и нещо още да суче.

# 12
  • Мнения: 309
да наистина не съм срещала научно доказателство за това, не случайно съм използвала думата "становища". Доста съм чела по въпроса за дългото кърмене и както го е подкарала въпросната личност ще кърми детето до 5-6 годишна възраст. И без становища и т.н. не мислите ли че е прекалено вече? Детето тръгва на училище, ще търпи подигравки на съучениците, а освен това всички добре знаем, че колкото по голямо става детето, толкова по трудно ще му бъде да се "откъсне" от майка си и да предприеме първата крачка към самостоятелността и съответно да се адаптира към външния свят. Да разбира се няма гаранция че точно така ще стане, всяко дете си е различно, но вероятността е доста голяма и може да окаже негативно влияние върху психическото развитие на детето. Има доста дискусии по въпроса, не мисля че точно тук му е мястото и затова няма да задълбавам повече. За да не бъда разбрана погрешно искам да отбележа че, уважавам решението на всяка майка и считам че всеки най добре преценява за детенцето си. Лично ти се извинявам Параход ако по някакъв начин съм те обидила.   bouquet Идеята ми беше друга -  исках да наблегна на това, че Снежина дори не се е поинтересувала от "евентуална" вреда от дългото сукане която би могла да причини на детето си, и даже с гордост го "обявява" и дори упреква авторката че не го прави, считайки го за абсолютно правилно наред с другите неща! Дразни ме самото изказване, че тя е права на 100 процента и това е положението- и край, а не се уважава мнението и решението на останалите. Ако не беше този тон както казваш, нямаше въобще дори да го повдигам на въпрос!. Peace

# 13
  • Мнения: 1 691
Давала съм и лук, и чесън, и копър, и магданоз в ядене от самото начало на захранването (след 6 месеца) - захраних педагогически. Количества не знам - колкото е имало в яденето за всички, толкова е било и за него.

# 14
  • София
  • Мнения: 648
За твое инфо- още СУЧЕМ - 3г и 11м сме.

Защо във всяка тема все ще се намери някоя кърмачка, дето да се тупа по гърдите колко дълго кърмела..!?

Общи условия

Активация на акаунт