Холестерол и триглицериди - повишени?

  • 82 403
  • 69
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Направих си изследване и се оказа, че холестеролът и триглицеридите са завишени. Тъй като не съм с наднормено тегло, спортен тип съм, а и не съм в много напреднала възраст (около 40) останах учудена. Мислех, че ми е рано за такъв проблем. ОПЛ-то веднага ми каза да взимам статин (лекарства за понижение на Х и ТГ), но на мен не ми се иска отсега да започвам - на възрастта на майка ми хората пият такива хапове. Чувала съм, че има билки за регулиране. Моля, за съвет, за нещо изпитано.

# 1
  • София
  • Мнения: 1 100
Аз онзи ден си правих изследване и се оказах с леко завишен лош холестерол - 3.46 .Триглицеридите са ми в норма.Взех си пектин на хопчета и съм решила да пия няколко месеца и ще правя после пак изследване. Аз обаче страшно обичам масло.Та реших да се огранича от това.Също нямам проблеми с килограмите и съм на твоята възраст.

# 2
  • Мнения: 52
Килограмите ви нямат нищо общо,нарушена е въглехидратната обмяна.Пробвайте с пектин и диета и ако не спаднат си проведете лечение.Предполагам знаете,че високия холестерол води до инсулти.Не за да ви плаша,но трябва да се вземат мерки.И още нещо,понеже съм лаборантка-ако непосредствено преди вземането на кръвта сте пушили дори 1 цигара,той се повишава за момента и този резултат не е реален.

# 3
  • Мнения: 3 097
Трябва да се установи причината за повишените триглицериди и холестерол. При мен се оказа от понижена функция на щиовидната жлеза. Изследвай за всеки случай щитовиднито хормони.

# 4
  • BG
  • Мнения: 2 458

Намери си една хубава диета из интенет, сигурна съм, че има. Също така си смеси равни части зехтин и лимонов сок ( но истински, не купен в шише ) и  пий сутрин на гладно по една супена лъжица. При приема на статини холестеролът се нормализира, но веднага след като ги спреш, се качва отново. Освен това се отазяват на чернодробните АСАТ и АЛАТ. Единственият препарат, който няма тези странични ефекти, е Крестор, който обаче е доста скъпичък. Пробвай диета и ако не става, тогава започни с хапове.


# 5
  • Мнения: 2
prеyala, аз имам хипофункция на щитовидната жлеза, но я компенсирам с хормон.

# 6
  • Мнения: 376
Ето какво пише на опаковката на лененото масло , което пия: Омега 3/6/9 киселини поддържат сърдечносъдовата система, регулират нивата на триглицеридите и холестерола, подпомагат зрителната и мозъчната функция, укрепват имунната система...Спомага за поддържане на здрави стави, кости, коса и кожа.

# 7
  • Мнения: 2 480
Направих си изследване и се оказа, че холестеролът и триглицеридите са завишени. Тъй като не съм с наднормено тегло, спортен тип съм, а и не съм в много напреднала възраст (около 40) останах учудена. Мислех, че ми е рано за такъв проблем. ОПЛ-то веднага ми каза да взимам статин (лекарства за понижение на Х и ТГ), но на мен не ми се иска отсега да започвам - на възрастта на майка ми хората пият такива хапове. Чувала съм, че има билки за регулиране. Моля, за съвет, за нещо изпитано.

Дано да  успеете да ги оправите без хапчета, но ако не успеете може би трябва да изпълните препоръката на джипито. Една моя близка, кардиолог в ИСУЛ казваше:"Не е хубаво да се вземат лекарства, но ако не върви без тях? По-добре е кръвното налягане да се поддържа в разумни граници с лекарства, отколкото да се остави да се вдига, както си иска!"
Тази възраст 40 не е 20, нито 25. Появяват се най-различни грижи и заболявания. Не си мислете, че до 60 или до 70 не трябва да вземате никакви лекарства. Аз например съм на подобна възраст и от няколко години вземам хапчета за кръвното, напоследък и за пулса по препоръка на джипито. Понякога и за сън и за успокоение, а също и антиалергичини. Витамините, които вземам отвреме навреме въобще не ги смятам. 2пъти годишно вземам Родожил за парадонтозата и всеки ден използвам препарати за жабурене.  Вече 13г. всеки ден слагам капки в очите.
Забравих жлъчката-понякога вземам и хапчета за нея.

Иначе преди 1,5г. джипито ме изпрати точно за това изследване, но аз като разбрах че е венозно, веднага си тръгнах за всеобщо учудване. После джипито ми предложи да ми измери кръвната захар с нейното апаратче и се съгласих. Беше 4,5-съвсем нормална. Аз не очаквах да е висока, признаците на диабета ги зная.

# 8
  • Мнения: 1 650
Мъжът ми също е с завишен холестерол. Набляга на лененото семе, с едно седмична диета го свали от 8.3 на 7.2.

# 9
  • Мнения: 376
vl, на колко точно години си , ако не е тайна?
Аз съм привърженик на инициативата "Живот без лекарства".  Смятам, че човек може да поддържа здравето си само с билки, натурални хранителни добавки, чиста храна и вода. Има достатъчно книги и статии по този въпрос. Всяко едно лекарство има странични ефекти, на едно помага, на друго вреди ... Мисля, че единствено антибиотика не може напълно да се избегне и да се замени с хранителна добавка, макар, че има и такава. Аз съм на 35 години и от две години не съм слагала хапче в устата си. През живота си съм пила 4 пъти антибиотик и при всичките случай съм била с температура повече от 3 дни. За всяка болка природата си е измислила билка - и за кръвното и за диабета и за парадонтозата...
Аз при джипи ходя само за направления. Пускам си изследвания, каквито аз преценя. От лабораториите ми ги разчитат или отивам при специалист за съвет и поръчвам хранителни добавки за проблема ми. Така лекувам успешно децата си и съпружето. Важна е профилактиката - да се приемат билки и натурални добавки преди човек да се разболял и да има симптоми. Дядо ми е на 85-6 години и не пие никакви лекарства, а баба ми също на тези години пие по една шепа лекарства на ден. И двамата си живуркат, така че който както си прецени...

# 10
  • Мнения: 2
Аз също съм против хаповете. Четох много за статините (Крестор също има много странични реакции). Ако нещо може да се повлияе с билки, не бих посегнала към лекарства. Междувременно една кардиоложка ми препоръча да пия Кардиопротект. Според нея за няколко месеца ще сваля холестерола с него (без лекарства) и ще ми поддържа кръвта разредена (без опасност за образуване на тромби) - каза, че откакто го има този кардиопротект вече не изписва аспирин протект на пациентите си (защото той им вреди на стомаха). Сега го пия по две на ден. Ще си направя изследване след няколко месеца.

# 11
  • SA
  • Мнения: 3 196
Привет, zv.stoykova ! Не ми се иска да критикувам джипито ти, но да се предписват статини при едно единствено изследване на холестерол и ТГ, без да се обсъди храненето, навиците, физическата активност на човека, за мен е просто безотговорно. Статините са медикаменти с толкова много странични действия, че според мен към тях трябва да се прибягва само в крайни случаи, когато нищо друго не е помогнало.
По отношение на триглицеридите- най-сигурният начин да се понижи нивото им е като се ограничат значително въглехидратите в храната, особено тези с висок гликемичен индекс. За холестеролът- също много зависи колко е повишен, какво е съотношението между HDL/LDL. Ако HDL е достатъчно висок, няма място за притеснения. Добър ефект за регулиране на мастната обмяна имат и рибеното масло и сусамовия тахан. Виж и темите на PinkPanther за рибеното масло, където има чудесни препоръки.
Изобщо не съм съгласна с мнението на vl, че човек на 40 години е редно да пие една камара лекарства за какво ли не.

Последна редакция: нд, 09 яну 2011, 13:27 от kameloth

# 12
  • Мнения: 566
Привет , zv.stoykova!Аз имам едно правило от двете злини избираш по-малката.Моята майка е с висок холестерол в началото и беше 7 след какви ли не диети и храни който уж трябва да го намалят от опит мога да ти кажа че без лекарство от вида на статините  холестерола и не влезна в нормалните граници .Те се пият 3 месеца вечер по едно хапче прави се контрола на холестерола после три месеца се почива като в това време се пази диета по стриктна прави се пак изследване и така докато се определи дозата за лечение сас  статините.

# 13
  • Мнения: 376
zv.stoykova, може ли да напишеш кои са тези 12 билки в Кардиопротект ?

# 14
  • Мнения: X
повишените стойности означават само едно: проблем, с който организмът се опитва да се справи, увеличавайки нивата на основния си градивен материал, холестеролът

в твоя случай може да става въпрос за травма или начална форма на инсулинова резистентност (много вероятно при увеличени тригл.) или нещо друго

затова, умолявам ви, преди да правите глупости с "диети" и медикаменти, отделете няколко минути на линка в подписа ми (той е там заради вас), както и на долния линк:

http://spidersport.com/forum/viewtopic.php?t=5878

и не се връзвайте на промитите мозъци на съвременните лекари
в това отношение те не могат да ви помогнат
единствено могат само да влошат положението ви

Общи условия

Активация на акаунт