Напускаме отбора (временно) :)

  • 514
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 967
Мили мами, Дими от една седмица не суче и искам да споделя с вас как протече отбиването при нас и да ви благодаряза ценните съвети  благодарение на които успях да кърмя дълго детенцето си  bouquet.
Реших да пусна тази тема главно заради младите мами, които все още се притесняват "стига ли му кърмата", "как ще го отбия като е по-голямо и разбира?" и др. подобни притеснения.
Та ето нашата история:
Дими беше от много капризните и ревливи бебета - минахме през ревове до посиняване, нон-стоп висене на гърдата - ДЕНОНОЩНО и са ми много познати проблемите, които много майки и сега споделят във форума - изтощение, липса на каквото и да е лично време и т.н.
Но всичко е до време  Wink Въпреки, че момченцето ми много ме изомряваше аз избрях да го захраня късно и да кърмя на поискване. Отбиването при нас стана много постепенно, като юнака почна да не проявява такъв интерес към кърменето и се сещаше да си иска все по-рядко. Аз тръгнах на работа и продължихме да се кърмим само сутрин, вечер и нощем. После той започна да спи непробудно нощем и нощното къмене отпадна, след това отпадна сутрешното, защото като излизах сутрин той още спеше и накрая остана само вечер. От скор той спря да си иска сам, но аз продължавах да предлагам вечер, а той суче няколко минути и губи интерес. Така един ден съвем не прояви интерес и аз спрях да му предлагам. Вече от седмица не суче и изобщо не се е сетил да си поиска - нито веднъж. Аз също се чуявствам добре - постепенното намаляване на кърменето доведе до постепенно намаляване на кърмата и не чувствам никакво напрежение в гърдите.
Мислех, че кърменето ще ми липсва, но не го чувсатвам така - сякаш това е един педиор, който и двамата вече сме отминали - радвам се на порасналото си момченце, което всичко разбира, не се тръшка както преди, ами е станал по-спокоен и предвидим в поведението си и най-вече заместихме кърменето с много много гушкане и пеене и танцуване, което е не по-малко приятно Heart Eyes
Благодаря на този форум за подкрепата и след някоя и друга година се надявам да се видим отново тук и този път стискайте палци за момиченце  Grinning

# 1
  • Мнения: 6 243
Написаното от теб много ми хареса - толкова добре и спокойно се е получило всичко. Поздравявам те за дългото и успешно кърмене и ти пожелавам вторият път непременно да кърмиш момиченце!!!

# 2
  • Мнения: 3 926
Пожелавам ти наистина следващият път да кърмиш момиченце Heart Eyes А тази история е тоолкова мила Grinning Стопли ми душата и се замислих... аз си изживявам доста пълноценно кърменето, но ще е добре да си съхраня някакви визуални спомени, за моментите, в които сме си били толкова нужни една на друга... Мммда! Ще мисля по въпроса Grinning

# 3
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Чудесно свършена работа Grinning
Прекрасно е, че и двамата сте щастливи и сте трансформирали връзката на друго ниво - дай боже на всички ни Grinning
И стискаме палци за момиченце Wink

# 4
  • Мнения: 2 323
 Grinning Чудесно се е получило! Поздрави на теб и Дими!  bouquet

# 5
  • Мнения: 980
Насълзиха ми се очите и аз не знам защо? Rolling Eyes Искам и аз да напиша същата история, когато му дойде времето. Wink

# 6
  • София
  • Мнения: 18 679
БравосТ  bouquet
Искам и аз така....ама днеска съм кърмила поне 10 пъти hahaha

# 7
  • Мнения: 6 243
Насълзиха ми се очите и аз не знам защо? Rolling Eyes Искам и аз да напиша същата история, когато му дойде времето. Wink

Няма душо, ние с тебе и белиндата ще си кърмим до казарма/абитуриетски бал...Не вярвам да я напишем скоро тоя история Naughty

# 8
  • Мнения: 303
Охх...имало справедливост на този свят  Laughing случвали се и такива неща...Само ми се ще да разбера на колко е детенцето и различните етапи на каква възраст са били Praynig
За да ми дадете кураж   Shocked

# 9
  • Мнения: 485
Браво на вас и като гледам сте колкото нас.Ще ми се и ние така постепенно и скоро да се отбием.Ама за сега не виждам да е скоро. Laughing Laughing Laughing
Поздрави.

# 10
  • Мнения: 967
Охх...имало справедливост на този свят  Laughing случвали се и такива неща...Само ми се ще да разбера на колко е детенцето и различните етапи на каква възраст са били Praynig
За да ми дадете кураж   Shocked

Благодаря ви момичета за топлите думи  Hug
По принцип според мен сученето е прякосвързано с характера на детето: като детето е гальовно и обича да се гушка в мама - логично е и да се сеща да суче по-често и обратното - моето бандитче не дава никой да го гушка иска все да дивее наоколо и отедин момент нататък явно предпочете вместо да е сгушен и да цока да тича наоколо и да се боричка с мен изживявайки се като кечист  Laughing На мен често ми е мъчно, че не мога да си го погушкам както ми се иска, но какво да ги правиш.... мъже...
А относно етапите:
1. Започнах цеодневна работа като Дими беше на 1год и 1мес.  и тогава намалихме кърменията на 4 - сутрин преди работа, към 18ч. като се прибера, вечер преди заспиване и нощем.Преди това в денонощието сучеше по около 6 пъти. Вначалото едва устисквах докато се прибера от работа, защото гърдите ми заплашваха да се пръснат и като вляза у дома първата ми работа е да му дам да суче. Той беше много доволен от такова посрещане на мама  Laughing
2. Няколко седмици по-късно кърмата ми се орегулира към новия режим и вече спокойно изкарвах деня без напрежение в гърдите и спрях да предлагам кърменеслед работа, ами давах единствено като си поиска той, а това се сучваше не много често.
3. На 1год. и 2мес. Дими престана да се буди нощем и отпадна нощното кърмене - стана някак изведнъж - тъкмо се бях примирила че щесъм сумнамбул докато тръгне в казармата  Laughing и ОООО блаженство - цяла нощ сън - не беше ми се случвало откакто родих!
4. На дребосъчето май най-после му хареса да си поспива и започна да спи и до по-късно сутрин - 8-8:30 и така освен нощното кърмене отпадна и сутрешното, защото като излизах той не беше се събудил.
5. Така на 1год. 3мес остана само кърменето преди лягане вечер, но в повечето случаи го предлагах аз по моя инциатива, Дими рядко се сещаше. Освен това кърменето не го приспиваше, ами след като спираше да суче продължавах да го гушкам и да му говоря и после го оставях в креватчето и си заспиваше сам.

# 11
  • Мнения: 303
Баба ми (лека й пръст на жената) казваше в такъв момент:  "Господ здраве да ти дава!!" Two Hearts newsm76 Heart Eyes newsm17
От сърце благодаря, че си направи труда да ни напишеш всичко това!

Общи условия

Активация на акаунт