Проблем с венците - моля ви, кажете какво да я правя...

  • 465
  • 2
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 84
От около седмица имаме ужасен проблем. Яна (2 г.) имаше в продължение на 5 дни температура - основно около 38, но веднъж вдигна и 39.5. И нищо друго, няма хрема, няма кашлица. Само мноооого кисела. На 2 ден видях, че горния венец е зачервен и че тя непрекъснато ми сочи устата си и плаче. Реших, че ни излиза зъб. Педиатърката (без въобще да и погледне венеца) каза "Augmentin". Е, аз пък не бях съгласна. НА 6 ден (вече нямаше температура) пуснахме ПКК, а едва днес (3 ден без температура) и урината. Общо взето резултатите от ПКК бяха добре. Утайката- ОК. Имаше една втора част от изследването, наречена "Диференциално броене" (абе не съм сигурна такова ли беше, съжалявам ако пиша глупости  Embarassed ) и само там някои от стойностите бяха извън норма. Педиатърката й този път не настоя за АБ, но вика "На ваша отговорност. Трябва да се следи често тогава..."
Това добре, Яна не е вдигала Т от 3 дни, добре изглежда и дори не е толкова нервна. Само ако си закачи зъбчето с някаква храна - голям рев. На всичкото отгоре - венеца и кърви ако го закачи. Ужасно червен е, и ме притеснява, че е най-възпален там, където има зъби, а не там, където се очакват.
Не знам какво да направя, че да му облекча мъките на горкото зайче... И не знам какво е това??? Зъби - вече не вярвам. Ужасно ме е страх, че е нещо по-сериозно.
Да, пак ще я водя на лекар, ама дотогава да ви питам -сблъсквал ли се е някой с такова чудо и имате ли идея как да я облекча тази болка...

# 1
  • Мнения: 972
Заведи , на зъболекар.
На мен не ми се случвало. Дано разберете от какво е и да се опрови по-бързо.

# 2
  • Мнения: 786
Мажеш ли венеца с нещо? Има много мазила, предполагам знаеш и в която и аптека да питаш, ще ти предложат поне 2-3. Освен това можеш да й даваш сиропче за облекчаване на болката, като забележиш, че много я боли- Панадол, Нурофен, но и с тях не бива да се прекалява. Аз поне по този начин действах като бяхме с такъв проблем. Моят се будеше и нощем и стигаше до истерични ревове от по половин до час - това дори го обяснявах скоро в една тема за нощното събуждане.
Дано й мине по-бързо  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт