Деловата жена-мода, грим, взаимоотношения..

  • 30 258
  • 161
  •   1
Отговори
  • Мнения: 294
Защо да няма такава тема? Какво ще кажете?

# 1
  • Мнения: 294
След дълго застъпващо се майчинство на 2 породени деца ми предстои започване на работа.
Много вероятно е дрескода да е по-консервативен!
Приемам препоръки и много се надявам да споделим идеи за обличане, магазини...

# 2
  • Мнения: 0
Здравейте, дами:) Не се лъжете от никнейма - жена съм...Наистина идеята за темата е готина, но много зависи в каква сфера точно работите. За всяко нещо си има златно правило. Споделете с какво се занимавате и ще се опитам да помогна с каквото мога.... За сега предлагам да прочетем това: http://www.bm-businessmagazine.bg/bg/articles/%D0%93%D0%B0%D1%80 … %B0/43/index.html.
 P.S. Да си призная, че имам дрехи от младите години на майка ми, които нося с леки поправки и красиви аксесоари и пак изглеждат страхотно...и колежките в офиса все ме питат от къде съм си ги купила....

# 3
  • София
  • Мнения: 6 242
След 2рото майчинство започнах като личен асистент. Изцяло минах на панталони и ризи, но и ми харесва. Но беше малко странно - от по-спортни и удобни дрехи и ниски обувки минах на риза и токчета. Simple Smile

# 4
  • Мнения: 0
И аз залагам много на панталоните и ризките. Все пак, колкото и да е обикновена една риза, е едно шалче или жилетка става необикновена. А панталоните.....мммм, с тях няма какво много да се направи, но пък разнообразието от колани е голямо и винаги можеш да го съчетаеш с нещо. При полите работата стои като при панталоните.....сега има много интересни неща по магазините - гащеризон, на който му се махат презрамките. Имам такъв и нося отделно панталона и отделно презрамките в/у някоя риза (стои страхотно, но ми се наложи лека поправка за да стоят добре). Другото изпитано облекло е панталон с ръб, едноцветно боди и плетена жилетка. Обичам плетените неща, а и за студеното време си доста топличко с тях. Друго сега не се сещам, като се сетя ще пиша.....Според ден на всички Simple Smile

# 5
  • Мнения: 22 343
Jемата е чудесна и предполагам, че ще се включат доста работещи жени. )
Дано не се превърне в панаир все пак....)))

Моята работа е свързана с хора, и по-точно обучението им.
Съответно съм имала всякакви групи от хора, по-млади, по-възрастни, смесени и т.н. За първи ден, когато все още не знам от коя възрастова група ще са обучаващите обикновено залагам на нещо класическо, панталон, блуза, риза, някое шалче за акцент.
След това вече при следващите дни мога да премина на нещо по-младежко, или да си остана с класическата линия. Тоест много зависи от хората срещу мен, техните нагласи и разбирания. )
Но, най-важното е дрехите ми да са удобни, тъй като има доста навеждане, писане по дъска, играене на игри, лепене на материали и т.н. )

# 6
  • Мнения: 294
Имам рокля-сукман със сако на Макс Даниели, купувана преди 3-4 години, на намаление.
Сега къде отиде този магазин?
(беше в мола на Стамболийски)

Наистина едно фишу прави и най-скучния костюм да изглежда много шик!

Последна редакция: вт, 23 ное 2010, 11:45 от Bibis

# 7
  • Мнения: 2
Много харесвам деловия стил на обличане.Предпочитам права пола до коляното или п-н, а тип цигара ми пасва идеално.Вталено сако и задължително елегантни обувки на тънък ток.Шала е един страхотен аксесоар, има едни големи тип парео които сложени в комбинация с изчистена рокля я правят уникална PeaceГримът трябва да е семпъл и умерен.Тук има хубави връхни дрехи и малко по разчупени http://www.patriziapepe.com/searchproduct.html?language=it&c … collectionsubkey=

Последна редакция: вт, 23 ное 2010, 22:22 от elinor1985

# 8
  • Мнения: 31
Супер тема..Поздравления за авторката  bouquet

Тъй като и на мен ми се налага да следвам определен дрескод, аз залагам основно на поли с вталени ризи и сака или рокли с дължина около коляното. Напоследък не мога да си харесам почти нищо по магазините и затова си шия дрехите....

# 9
  • Мнения: 294
И аз си падам по вталените дрехи, обаче имам голяма разлика м/у гръдна и подгръдна обиколка и съответно ако дрехата не от подходяща разтягаща се материя се чувствам неудобно, да не казвам, че ме сплесква! Confused
Падам си и по вталени поли с дължина малко под коляното и задължително елегантни обувки класика.
Обаче най-много обичам рокли.

Сега и ако кажете от къде се купуват тези дрехи..

# 10
  • Мнения: 31
Аз лично по-често си ги шия. Рядко успявам да си харесам нещо по магазините, но има един магазина на Графа, от който напоследъл си взех няколко поли и рокли

# 11
  • Мнения: 1 252
Работта ми изисква дрес код. Строго елегантен.
запис  Hug

# 12
  • Мнения: 101
И аз да се запиша при почитателките на деловия стил. ОБикновено нося костюми - пола до коляното или панталон класическа кройка и вталено сако, разнообразявам с ризи и бодита, много често слагам шалове и фишута - наистина правят чудеса с един скучен черен костюм, и си позволявам по-шармантни обувки - червени, лилави, сиви, задължително на високи тънки токове. Аз съм най-върлия фен на Кенсол, няма такива костюми просто, такава перфектна изработка, имат и доста разчупени дизайни, както и абсолютни класически ансамбли, те са ми фаворит. Иначе купувам и на други, основно български дизайнери - Стела Белчева, Роси, Дика, имам хубави неща на Мехх, ако се сетя още нещо ще пиша пак.

# 13
  • Мнения: 294
Разгледах тази марка Кенсол - http://www.messalina.bg/
Изглеждат много добре, не съм попадала на тях!  Party

# 14
  • Майнатаун
  • Мнения: 438
Страхотна тема, браво на авторката.Аз също като вас съм фенка на вталените кройки.Предпочитам да ходя с панталон отколкото с пола,защото ми е по-удобно,пък и честно казано дължината на полата до коляното хич не ми харесва и не ми стой добре ooooh!.Нося рокли,но тъй като прекарвам и доста време извън офиса и ми е студено избягвам да ги нося.Кенсол са мн добра марка,аз харесвам също Ния и Дорадо- www.nia-dorado.com/ магазини Стилна жена имат много доби неща,както и много други.  Peace

# 15
  • Мнения: 851
Чу-дес-на тема. Още една, обичаща елегантния и делови стил. За съжаление аз все още имам малко костюми и рокли, но това съвсем скоро ще се промени. Благодаря за чудесните идеи за магазини за костюми. Точно съм на вълна да търся хубави костюми. Понеже съм с кола предпочитам полите. Обувките ми задължително са на токчета и чантата е в тон.  Crazy
Понеже гледам че идеята е да разискваме всичко ще ви споделя тезата ми за поддържаната жена - хубав маникюр, изрядна прическа, хубави обувки и чанта.

# 16
  • Мнения: 30 965
Харесвам деловия стил. Heart Eyes

# 17
  • Мнения: 672
Понеже гледам че идеята е да разискваме всичко ще ви споделя тезата ми за поддържаната жена - хубав маникюр, изрядна прическа, хубави обувки и чанта.

Бих добавила и хубави зъби и кожа.
На мен също ми се налага да съм облечена делово. Обикновено съм с рокля по тялото с дължина малко над коляното. За по-студените дни комбинирам със сако. Обичам поли с висока талия и риза. Панталон обувам рядко, но имам такъв костюм. Никакви големи деколтета и цепки. Обувките са задължително на ток и съчетани с чантата. Маникюра е в светли цветове, без декорации. Бижута ползвам пестеливо и никакви дрънкулки. Прическата оформям ежедневно със сешоар, слагам лек грим.
Дрехи пазарувам предимно от Аристон и Роси - качествени материи, перфектно изработени шевове, семпли кройки
http://www.rosifashion.com/
http://www.ariston-s.com/
Имам няколко страхотни попадения от магазинчета, предлагащи изостанали бройки от ишлемета.

# 18
  • Мнения: 294
didiana, и аз споделям тезата ти!  Wink
Убедена съм,че всички момичета писали в темата се стремят точно към това!
Misslili, mai4eto_27, ели, Рòса, missy8008, Mirama, bg_vuicho, Аня♥♥
Радвам се, че намирате за добра идея и се включихте в темата!
 Hug

densi, _Nat_,
Писали сме заедно!

# 19
  • France
  • Мнения: 165
Много интересна тема.
Облеклото трябва да е съобразено с дрескода на фирмата и в никакъв случай да не е провокативно. Например в нашия офис се толерира всякакво облекло (естествено без анцуг и маратонки). Жените не носят много костюми, като цяло сака виждам рядко, и се набляга повече на панталоните отколкото на полите. За делова жена работеща в офис най важното според мен е хигиената, оформени нокти (без лакове в ярки цветове), лек но задължителен грим, чиста коса.

# 20
  • Мнения: 851
Разглеждайки линковете, които сте пуснали изхарчвам поне две заплати от раз! Whistling

# 21
  • Мнения: 1 144
Хубава тема Simple Smile
Аз имам дрес код на работа и то сравнително суров...добре че поне ми спестяват сакото в повечето дни. Панталон с ръб и риза обаче са задължителни, по възможност панталона в черно или друг тъмен, неутрален цвят. Когато започнах тази работа преди около 4 год. ми беше много интересно да подбирам гардероб в този стил, но сега вече се чувствам доста изчерпана, така че ще следя за идеи  Simple Smile

# 22
  • Мнения: 294
Преди седмица-две се обзаведох с черна чанта на Мюзете http://musettegroup.ro/collection/autumn2008/index.html
На третото разгръщане е. Покупката беше много случайна и непредвидена.
Определено ми е много трудно да намеря изчистена, с класически форми черна чанта!
Обикновено това, което харесам са непосилно скъпите марки. Няма да ви ги показвам, за да не ви разстройвам...пък и всички ги знаете!  Wink

# 23
  • Мнения: 1 144
Много хубава чанта, аз дълго се чудих на червения вариант  Thinking

# 24
  • София
  • Мнения: 2 819
Чудесна тема - аз също се старая да ходя елегантно в офиса - през лятото съм най-често с рокли - обожавам ги, а сега поли с дължина над коляното, панталони, нагоре сако, пуловер без ръкави върху риза, плетена жилетка.... Шалчета, фишута - обезателно и задължително, изчистени бижута, високи обувки.

# 25
  • Мнения: 672
Виждам, че са се разписали две дами от парфюмената тема   bouquet
По принцип гледам да използвам дискретни аромати. Знам, че има летни и зимни, но дали има и такива, подходящи за деловия стил. Споделете моля,че по този въпрос не съм никак в час  Embarassed

# 26
  • Мнения: 101
_Nat_, разгледах сайта на Аристон, наистина имат много добри попадения, ще посетя скоро магазина им във Варна, дано се сдобия с нещо ново.
Подкрепям с две ръце поддръжничките на обувки и чанта в тон, аз безпрекословно спазвам това правило, нищо, че вече се води демоде. Маникюр в телесни тонове или френски, чиста и подредена коса, лек, но задължителен грим, това за мен е неотменна част от стила.

# 27
  • Мнения: 30 965
_Nat_,  Hug
Всичко е в дозата.  Simple Smile
Но определено има парфюми, който са абсолютно неподходящи за офиса. Все пак много зависи и от заеманата длъжност и самия офис.
Стила предполага умереност във всичко, а при парфюмите това е много важно за възприемането от околните като делови и сериозен човек. Мазните, ориенталски, натрапчиви парфюми, едва ли биха направили добро впечатение на бизнес срещи и при работа с клиенти. Шлейфа също не се толерира и приветства особено. Липса на възпитание е да "тровиш" колегите неволно или особено нарочно с избрана миризма.

# 28
  • Мнения: 672
mai4eto_27, имай предвид, че на сайта са представени една много малка част от тоалетите. Повечето и по-хубавите не са ги снимали. Има уникални рокли. Аристон са представители и на Бобо Зендер, които също имат страхотни неща. В момента има намаление от 30 % за зимната колекция. Отделно можеш да си извадиш и карта за намаление.
densi, благодаря   bouquet
Ще те помоля, ако е удобно да ми препоръчаш някой от модерните в момента аромати, като имаш предвид, че харесвам свежи сапунени миризми и аромати на цветя. Не обичам тежки сладникави и ориенталски парфюми. А повече от два три парфюма наведнъж не мога да помириша и винаги ми е било много трудно да си избирам.

# 29
  • Мнения: 294
Хм, говорите за парфюми. Аз лично съм доста консервативна. Самата аз определям парфюмите на леки/тежки, летни/зимни, цветни/по-силни и най-вече това ти върви/това не (консултирайки мъжа ми). Ползвам Коко Мотмоазел от години, без да съобразявам облекло и случай. Почти никога не влизам в магазин за парфюмерия, единствено избирайки си декоративна козметика надзъртам при миризмите.


Ей тука, няма как да сбъркаш http://www.next.co.uk/shopping/women-tall-collections/workwear/1

Последна редакция: ср, 24 ное 2010, 20:30 от Bibis

# 30
  • Мнения: 30 965
densi, благодаря   bouquet
Ще те помоля, ако е удобно да ми препоръчаш някой от модерните в момента аромати, като имаш предвид, че харесвам свежи сапунени миризми и аромати на цветя. Не обичам тежки сладникави и ориенталски парфюми. А повече от два три парфюма наведнъж не мога да помириша и винаги ми е било много трудно да си избирам.
Бих ти препоръчала Noa Cacharel за всеки ден в офис и Cristalle Eau Verte Chanel за всякакви случаи. Chanel N°5 Eau Premiere също мисля ще ти пасне отлично, особено вечер.
Коко Мадмоазел също е прекрасен парфюм, но е много разпространен и то доста хора използват негови копия. Масовостта в случая не е предимство.
За повече информация и още предложения заповядайте в парфюмните тема. Hug  bouquet

# 31
  • Мнения: 294
densi, благодаря!
По мои скромни впечатления съм забелязала, че един и същ парфюм "стои" по различен начин на определения човек. А за ментетата,  доколкото знам го докарват на аромат, но са по-нетрайни!

# 32
  • Мнения: 30 965
Точно така е да! Hug  bouquet

# 33
  • Мнения: 1 144
Подкрепям абсолютно Денси в препоръчаните аромати и бих добавила Оmnia Аmethyste на Булгари, за мен това ще си остане "вечния офисен" парфюм.

Какви цветове си позволявате в офиса по отношение на костюмите  Thinking

# 34
  • Мнения: 672
densi, много благодаря!
GagaMaga, така и не можах да харесам нищо на Булгари. Не знам защо.
Особено отвратителна ми беше една кафява Омния  Sick
Относно цветовете - в нашия офис няма изисквания. Позволявам си почти всички цветове, но предпочитам черно, тъмно сиво, тъмно лилаво, вишнево, а за лятото бяло, бежово, светло синьо и дори понякога червено, като разбира се е в комбинация с други цветове. Крещящи цветове не харесвам дори и за свободното време. Розовото, жълтото и оранжевото също нямат място в офиса, според мен освен ако не са под формата на шалчета например. Не харесвам кафевия цвят, но на който му харесва, спокойно може да си го носи в офиса. Гледам да не залитам по модния в момента цвят, защото става смешно някак. Деловите дрехи трябва да са класика, а не последна мода според мен.

# 35
  • Мнения: 30 965
За розовото не съм съгласна. Блед, розов костюм с пола туид Шанел е класика.

# 36
  • София
  • Мнения: 6 242
И аз имам бледо-пепеливо-розови ризи. Simple Smile

# 37
  • Мнения: 672
http://coolspotters.com/clothing/chanel-pink-tweed-jacket-dress
Ти ме замисли  newsm78 Не мога да кажа, че не ми харесва, но определено не е моята чаша чай. Все пак с удоволствие бих провела делова среща с теб, ако си облечена с този костюм  Hug

Аня, ризите са друго нещо. В комбинация с черен или сив костюм, дори внасят свежест. Аз просто си представих розово отгоре до долу, руса коса и нацупени лъскави устнички, естествено в розово  Joy

# 38
  • Мнения: 294
На мен така да ми отива розово, много обичам и по-светло сиво с розово.
Но, да както Нат е казала, розовото по-скоро акцент, въпреки че пак си зависи от работата и това дали е задължителен строгия дрес код. Аз лично си падам по свежите цветове.
А къде се изисква крайно строгия дрес код?В президентството...

# 39
  • Мнения: 30 965
О в много частни фирми вече се изисква строг дрес код.

# 40
  • Мнения: 294
В смисъл строги ограничения в цвят, дължина, обувки(да не са с отворени пръсти и пети)...

# 41
  • Мнения: 30 965
Да вк. и цветово, само черно и сиво.

# 42
  • Мнения: 294
Ясно, значи преди започване на работа никакво пазаруване, само набелязване!

# 43
  • Мнения: 1 252
В тези палта ми останаха очите
http://www.rosifashion.com/zima2010/index_bg.html
Не разбрах фирмата къде има магазини?

# 44
  • Мнения: 672
http://www.rosifashion.com/magazini%20_bg.html
Ето ги магазините на Роси.

# 45
  • София
  • Мнения: 1 956
Обожавам деловия стил на обличане - пола до коляното например, тясно обаче. Има и едни поли с вталяване, висока талия и малко се издуват след колана, а към коляното се стесняват,
Харесвам панталони, макар да обичам тесните като клин, за делово обличане ми харесва или прав панталон или широк с ръб (не шалвар, в никакъв случай!) Ризи обожавам, но не класическа обикновена ризка. Сака също обичам, елеци, палта, манта, шлифери...
Но у нас няма много длъжности , при които да е задължително да се ходи така. Освен това излиза скъпо и за това масово хората си ходим кой с каквото има... Работен делови стил вижда предимно в банките и адвокатските кантори... Иначе в университета, например, преподавателите ходят и по дънки. То с тези заплати  ooooh!

# 46
  • София
  • Мнения: 194
Страхотна темична Simple Smile благодаря на авторката.

да попитам тези отвас, които не са с перфектната фигура на манекен , от къде си намирате делови костюми. например аз до скоро си купувах от Дафне ( бах малко по слаба -ръст 160, тегло 58-60кг) и нямах проблеми
Но сега малко съм качила и теглото ми е 68-70 Дафне нямат нищо в което да се облека.
Пробвах да сменя марката - Дика - също не е за мен, Росита - имат попадения... но

Забравих да кажа , за мен е задължително да ходя с пола права, до коляното.Панталони не нося.
Аристон, горе долу - понякога има попадения.

За цветовете - предпочитам тъмни, но ризите може и по светли и по различни...

Спазвам правилото да имам малко бижута , обикновено един пръстен - може и по голям. без гривни и висящи обеци.
Грим лек, но задължителен

# 47
  • Мнения: 64
Моята работа задължава строго официално облекло,
преди ми харесваше, сега не мога да го гледам.
Прав панталон, в никакъв случай тесен, класическа риза, предпочитам цветовете тъмно лилаво, бяло или синьо.
Сакото винаги в един тон с панталона, не съчетавам черни панталони с друг вид сака или обратно.
Костюмите ми са или сиви или тъмно сини, мразя черния цвят и го избягвам.

# 48
  • Мнения: 294
Tinkerbell-che, би ли описала рамката на строго официалното облекло и това твое решение ли е или е част от трудовата характеристика? Интересно ми е.
Много приятели и познати са във финансови институции, не съм се замисляла, но определено не се придържат към абсолютно консервативния стил, по-скоро елегантния.

Другата седмица съм на интервю за работа...Направо съм изтръпнала!
Весел уикенд на всички!

Последна редакция: пт, 26 ное 2010, 14:47 от Bibis

# 49
  • Мнения: 242
Здравейте момичета Simple Smile

Искам да се допитам до вас и да чуя вашето мнение.. Предстои ми важно събитие(коктейл), на което ще съм елегантна с черна рокля и се чудих какъв грим е подходящ?По-лек? Вечерен? Мерси предварително  Peace

# 50
  • Мнения: 30 965
Вечерен ли е котейла? Ако да заложи на по-силен грим с опушени очи примерно, но без никакви блещулки.

# 51
  • Майнатаун
  • Мнения: 438
Вечерен ли е котейла? Ако да заложи на по-силен грим с опушени очи примерно, но без никакви блещулки.
И аз мисля така.Аз лично бих сложила гланц за устни,а не червило(независимо дали е червено или друг цвят),защото акцента ще е към очите и ако устните са със силен грим мисля че малко ще се бият Simple Smile

# 52
  • Мнения: 30 965
Да обаче глоса се изтрива много бързо след пиене, хапване и устните остават голи, което е неподходящо за силен грим на очите. Едно светло червило би стояло добре и не се изтрива лесно. Червено в никакъв случай, нито тъмно.

# 53
  • София
  • Мнения: 311
Bibis , не видях дали са ти отговорили, но магазин на Kensol има в Скай сити. В това молче има няколко магазинчета с много приятни предложения за делово облекло. Лично аз имам два любими и дрехите са се доказали като качество.

little stranger, мисля, че и за тебе ще се намери нещо  Wink

# 54
  • София
  • Мнения: 235
След дълго застъпващо се майчинство на 2 породени деца ми предстои започване на работа.
Много вероятно е дрескода да е по-консервативен!
Приемам препоръки и много се надявам да споделим идеи за обличане, магазини...

Записвам се и започвам да следя тази тема, защото моето положение е същото. Имам намерение да се върна на работа след около 1 година, надявам се до тогава да влезна в крак.

# 55
  • Мнения: 2 631
Хайде, и аз -
фенка на деловия стил и всички изброени до тук БГ-фирми.
Обаче напоследък цените им са станали едни...
Та вълнуват ме аутлетите им!

 Rolling Eyes

П.П. И като говорим за БГ-мода, да добавя:
http://www.tanifashion.com/Bulgarian/collection%2010-11.html

Последна редакция: сб, 27 ное 2010, 07:47 от envia

# 56
  • Мнения: 2 028
привет  Hug

и аз ще следя темата, имам още около година преди отново да се върна на работа, но в резултат на двете последователни майчинства (общо 5 години, че и малко повече) ще има доста работа да свърша по мен преди това Embarassed

аз искам да попитам за бижутата, много обичам обици и пръстени, какъв тип обици и пръстени са приемливи в офис делова атмосфера? може и нагледно...

bibis, успех на интервюто другата седмица  Hug

# 57
  • Мнения: 4 916
...
аз искам да попитам за бижутата, много обичам обици и пръстени, какъв тип обици и пръстени са приемливи в офис делова атмосфера? може и нагледно...
...

Много зависи.
Има офиси, където е напълно в реда на нещата дамския персонал да си разхожда костюмчетата и герданчетата, има и по-консервативни структури, където дългите обеци, които привличат погледа върху прекрасната лебедова шия и великолепното деколте на приносителката, са неприемливи.
Т.е. правете си сметка и за това какъв точно е дрес кода на вашата работа.

# 58
  • Мнения: 242
Много ви благодаря !! Коктейлът е вечерен и ще има много важни хора. Ще се постарая за опушен, но само да не прекаля, че не ме бива много  Laughing   bouquet

# 59
  • Мнения: 30 965
Щом е важен да отидеш на добър гримьор евентуално?

# 60
  • Мнения: 1 384
определено харесвам този стил ! започнах работа в офис но все още не знам какви са изискванията за облекло (не съм виждала още шефовете) ! незнам и какво ще си набавя с ограничените си финансови средсва  Sad Sad Sad

# 61
  • Мнения: 1 252
И на ми допадаше , докато не ми го наложиха със заповед.
Всеки ден - костюм , обувки..

Ходя до работа с ботуши и не мога и да им се нарадвам
В службата ги сменям с делови обувки, ако съм тръгнала по- спортно - имам на една закачалка там , сако и риза .
Хубаво , ама , когато е насила - писва.

# 62
  • в града на атомното слънце :)
  • Мнения: 398
Да се запиша и аз като фенка на всички изброени до тук, плюс "Стела Белчева" - http://www.stella-belcheva.com/ . Не съм в частна фирма, нито имаме задължителен дрес код и облеклото ми е на настроения - спортно-елегантно или делово. Имам от всичко в гардероба си и обожавам високите обувки. Ще ви следя с интерес  Peace.

# 63
  • Мнения: 101
http://www.jenistyle.com/
Тук също има страхотни неща, единственият недостатък е, че няма магазин във Варна.

# 64
  • Мнения: 294
В каква рамка варират цените на Жени Стил?

# 65
  • Мнения: 2 028
дългите обеци, които привличат погледа върху прекрасната лебедова шия и великолепното деколте на приносителката, са неприемливи.


да, разбирам за какво говориш  Laughing


Хубаво , ама , когато е насила - писва.

аз в момента съм в другата крайност, тъй като още се носим с малкия насам-натам, съответно съм принудена да го давам по-неглиже и ми е адски писнало... в парка не върви със сако и токчета (въпреки че и таквиз екземпляри съм виждала)...  и чакам винаги с нетърпение поводи, където мога да облека нещо по-стегнато...

харесах си доста неща от сайтовете, които сте дали  Peace

# 66
  • Мнения: 35
Здравейте момичета!

Поздравявам авторката за хубавата темичка и с най-голямо удоволствие и аз се вмъквам тук!
В нашия офис стилът не е чак строго официален, но все пак спазваме някакви неписани правила на обличане. Поради факта, че от години не се гордея особено с фигурата си се придържам към прав панталон и риза или блузка евентуалн. До там - от сако няма много нужда.Естествено и аз залагам на хубавки и разнообразни аксесоари - шалчета , обици, обувчици и чанти.
Очаквам да се върна на работа след година, а до тогава ще трупам инфо.

За фирмите - фен съм на Батибалено - имат номерация нагоре, което е много добре за малко по пълни дами като мен.

# 67
  • Мнения: 61
   Здравейте,делови дами!Поздравления и от мен за авторката на темата   bouquet!
Аз също се върнах на работа след тежка бременност,прекарана по болниците и детенце на година и три месеца.Качих 34 кг.,но сега няма и помен от тях,дори съм по-слаба от преди bowuu
  Моята работна среда е с доста консервативен дрес код.Последните писъци на модата и фейшън стайлинга могат само да доведат до несериозно отношение към теб Confused  
    Всички експерименти с външния ми вид оставям за свободното време,а на работа съм много премерена в начина,по който изразявам себе си.Залагам на тъмни костюми,като съблюдавам да са с взаимно заменяеми части по между си.За този сезон съм се снабдила с няколко ризи-бодита,които освен елегантни са и доста практични.
  Спазвам няколко златни правила в деловия стил:
-винаги чиста и спретната
-никога с една и съща дреха в два поредни дни  Naughty
-никакви картинки по ноктите и вечерен грим в аквамарин,например Crazy
-бижутата ми са основно сребро,много изчистени;едрите пластмасови гердани не са за офиса,според мен Thinking
-без смели деколтета,яки цепки и фигурални еротични чорапогащници  hahaha
  Да не забравяме старата поговорка:"По дрехите посрещат,по ума изпращат"  Peace
Споменахте доста фирми на нашия пазар,малко ме дразнят някой от тях колко си повярваха,взеха се на сериозно и надуха жестоко цените си ooooh!
  Тук има интересни дрешки-http://andrews-ladies.com/catalogue_bg.html
     Това е от мен,ще следя темата с интерес и вярвам,че ще си бъдем много полезни  Flutter
  
  

# 68
  • Мнения: 2 631
Приятно е тук! Grinning

А я кажете,
позволявате ли си в петъчен ден да сте по-неделови!?
Аз да - и това балансира строгостта на останалата част от седмицата. Wink

Относно официалните забрани,
и при нас имаше преди време една - конкретно за дънките.
Тогава, вЕрвайте ми, неистово ми се искаше, да съм само с дънки. Mr. Green

Да изразя възмущението си към външния вид, тип поп-фолк-певачка на работното място /и не само там/-
прическа, облекло, маникюр... Naughty

Да покажа нещо, което ми допада, макар, че скоро не са си обновявали сайта: Peace
http://www.nely-bg.com/gallery.html

И да приключвам с писанията си!
Blush

# 69
  • Мнения: 294
Привет на всички! Благодаря на новодошлите и се радвам, че харесват темата!
На мен ми предстои попълване на деловия гардероб. Много хубави предложения, дано се организирам и обиколя всичките!
Присъединявам се към всички мнения - описания на деловата жена.

# 70
  • Мнения: 61
   Десетте най-често срещани гафа с външния вид в офиса според едно електронно издание:
1. Неподходящ размер Твърде тесните дрехи никога не са много удобни и обикновено са много открити, но твърде широките дрехи ви правят да изглеждате непрофесионално. Дължината на панталоните също има значение - ако покажете твърде много от чорапа или крака си, очаквайте да бъдете притеснен цял ден във връзка с предстоящият пороен дъжд.
Съвет: Намерете си добър шивач. Това са рядко срещани хора, които всъщност изглеждат добре във всякакви дрехи. Обяснете му какво искате и той ще се справи с останалото.
2.Твърде много парфюмВие едва ли бихте искали вашите колеги или клиенти да могат да ви подушат преди още да са ви видели. Освен това ваш колега може да е алергичен към любимия ви аромат.
Съвет: Слагайте си парфюм  по малко. Ако изпръскате твърде много, попийте излишъка с памуче.
3.Къси или твърде къси поли Да показвате твърде много от краката си, никога не е професионален ход - нито за жени, нито за мъже. Откривайки малко от краката кара мъжете да изглеждат твърде небрежни или немарливи. А жените ги кара да изглеждат повече секси, отколкото сериозни.
Съвет: Мъжете трябва да обуват дълги панталони, а жените да носят поли, които да са къси максимум 4 см над коляното.
4. Небрежна прическа Независимо дали имате странна прическа или тежки къдрици, буйната коса не изглежда професионално.
Съвет: Жените трябва да инвестират в добър фризьор и в продукти, които правят косата по-лесна за обработка. Мъжете трябва редовно да се подстригват и да ходят на работа гладко избръснати.
5.  Мръсни или скъсани джинси Дори в небрежните петъци, скъсаните джинси изглеждат твърде неподходящи за работното място.
Съвет: Когато решите да носите джинси на работа, убедете се, че те ви стоят добре и са в извънредно добро състояние.
6.Твърде разголен бюстИма твърде малко законни професии, където е добър ход да показвате гърдите си.
Съвет: Покрийте ги. Винаги е възможно да избягвате да носите нещо разголващо в офиса. Ако не можете да се разделите с блузите с V- образно деколте, просто си купете блузи или тениски, които да носите отдолу.
7. Потници Да показвате твърде много кожа в офиса, никога не е добра идея, а потниците са много неподходящи.
Съвет: Ако навън е горещо и вие ще излизате с приятели след работа, просто си вземете жилетка. По този начин ще ви е удобно  и ще изглеждате професионално, когато шефът спре край бюрото ви.
8.Крещящи бижута
Множество гривни или дълги, висящи обици са перфектен избор за бар, но напълно разсейващи на работно място.
Съвет: Нека бижутата ви за офиса бъдат скромни. Малко украшение или бижу, малки обици и деликатна гривна изглеждат по-професионално. Оставете вашите блестящи бижута за свободното време.
9. Спортни Дрехи Дори в най-небрежните офиси анцузи, шорти, тениски и маратонки ви правят да изглеждате немарлива и апатична.
Съвет: Поне носете хубави джинси и добре изглеждащи обувки. Ако ходите на фитнес след работа, можете да се преоблечете там.
10. Високи токчета Извънредно високите токчета са твърде секси за работното място, още повече, че са и доста непрактични. Малко неща могат да бъдат по-смущаващи от това да тракате с високи токчета пред шефа си.
Съвет: Най-високите токчета, които можете да си позволите да носите на работното място са около 5 см. По този начин всъщност ще можете да ходите с тях и да се чувствате удобно през целия ден. Можете да се чувствате по-ниска, но няма да се страхувате от неприятно за колегите тракане или неловко спъване.
  Имиджът "палава секретарка" е най-погрешното решение  

Последна редакция: сб, 04 дек 2010, 13:21 от MAMA LEILA

# 71
  • София
  • Мнения: 1 772
Интересна статия...аз само не разбрах как 5 см. токчета "тракат" по-малко от 8 см.-вите такива  newsm78 примерно...

# 72
  • Мнения: 851
От известно време обикалям магазините за костюми и съм изумена, че никъде не мога да си намеря класически елегентен втален черен костюм с пола, която е малко над коляното. А светло сиво и черно направо се отказвам да търся. Навсякъде има по хиляда модела, но са с раета, с някакви странни модели на саката или с поли с висока талия. Остава да отида в Денил и на Пиротска и ако и там няма се отказвам. Само да похваля Юнона - бях в магазина и ми харесаха няколко неща, на добра цена са и ще си купя нещо. Сайта им обаче изисква регистрация с твърде много информация, която не желая да им давам и не мога да го разгледам. Това ми се струва тяхна грешка.

# 73
  • София
  • Мнения: 311
didiana, класически черен костюм си купих от Скай сити. Ако искаш на лични мога да ти кажа точно кое е магазинчето.

# 74
  • Мнения: 3 641
Да се абонирам и аз за темичката. Хубавото в моята работа е ч,е мога да си позволявам и по-спортно облекло. В петък например и когато нямам срещи.
Много обичам да нося рокли до коляното тип молив, в поло-яка. Имам доста и с презрамки, над които слагам сако. Обичам да имат акцент, например някаква сатененна пнаделка, текстилно cвете или бродерийка/нежна и стилна/. Купувам най-често от Дика,Капаска,Alexandra, Monro, Motivi. Обичам и панталони тип цигара с ризка от горе. Ризки обичам да купувам от Зара и Бершка. Панталоните ми са по-трудни, но си намирам.  Полите ми са най-вече до коляното с цепка отзад.
Палтата харесвам тези до коляното  с широк колан или късички. Ходя на токове с изключение когат оима много сняг или пък минавам на по-спортен стил.
Относно прическата: Най-често на сешоар или леко начупена на букли.
Парфюми: Пюр Пойзън, понякога си позволявам Адикт, нов много малки количества. Свежият шанс за лятото и др.
Маникюр: Къс френски или със светъл лак

Бижута: слагма рядко платина

# 75
  • Мнения: 294
Ходих в мола на Цариградско шосе в магазина на Пиик Коперник(ако съм запомнила правилно), спрях се на на Монтего и Кома...да, де ама полите  и панталоните най-малкия номер са 34, а са ми видимо големи(да му се невиди), а номер като 32 са нямали...не че съм кой знае колко слаба, просто структурата ми е такава - по-малък номер на пола/панталон и един номер по-голям на сако....
А толкова ми хареса едно сако на Кома....с една свежа закачка на кръста. Варианта е да синхронизирам с нещо отличаващо като цвят. Иначе ми се искаше завършен вид...Дайте други предложения. Как са аутлетите?Не съм ходила там!

# 76
  • Мнения: 2 028

Много обичам да нося рокли до коляното тип молив

какво е тип "молив"  Embarassed стесняват се надолу ли?

# 77
  • Мнения: 3 641

Много обичам да нося рокли до коляното тип молив

какво е тип "молив"  Embarassed стесняват се надолу ли?


Да, това имах предвид Hug

# 78
  • Мнения: 2 199
Да обновя ли темата  Blush
Ще ми се налага да нося дрехи, които макар и не строго официални ще са все пак делови.

Разгледах сайтовете, които сте дали искам да попитам откъде мога да си купя костюм сако и пола, изчистени модели. Обикалях, търсих и попадах само на мъжки костюми, но дамски не видях никъде...  Confused
Другият ми проблем са обувките  Crazy ще си позволя лукса да нося обувки с равна подметка, но и там съм в шок и ужас  Rolling Eyes всички модели с разни панделки, камъчета, Rolling Eyes цветя  Shocked  #Crazy #Crazy
Приемливо ли е според вас да се носят в офиса обувки подобни на тези http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRwBP0_r77g5eqXK4Hhah-aR … snDU98ewZKvWLCqxw черни и с черен шев  Rolling Eyes

Благодаря ви  Grinning

# 79
  • На морето!
  • Мнения: 5 726
Суха Мащерка, според мен са си ок обувките. Много зависи и с какво ще комбинираш, но сами по себе си са добре за офис, в който сте облечени "делово", а не строго официално.

# 80
  • София
  • Мнения: 1 047
Суха Мащерка, провери ако не си, на Пиротска в Малкия ЦУМ на 2 етаж за сако и пола  Peace Има ишлемета на доста марки, изчистени модели, качествени материи и прилични цени   bouquet

# 81
  • София
  • Мнения: 552
Ходих в мола на Цариградско шосе в магазина на Пиик Коперник(ако съм запомнила правилно), спрях се на на Монтего и Кома...да, де ама полите  и панталоните най-малкия номер са 34, а са ми видимо големи(да му се невиди), а номер като 32 са нямали...не че съм кой знае колко слаба, просто структурата ми е такава - по-малък номер на пола/панталон и един номер по-голям на сако....
А толкова ми хареса едно сако на Кома....с една свежа закачка на кръста. Варианта е да синхронизирам с нещо отличаващо като цвят. Иначе ми се искаше завършен вид...Дайте други предложения. Как са аутлетите?Не съм ходила там!

Може да пробваш София Аутлет Център (до Метро) - има неща на Boss, Max Mara, Strenesse където съм срещала доста интересни делови неща. Иначе Кома са страхотни, и на мен много ми допадат Heart Eyes

По темата - според мен ситуацията със строго деловото облекло е доста криворазбрана в България. Тъмен изчистен костюм, светла риза, затворени изчистени обувки с 4 - 6 см ток, едва забележими бижута - ок, но мисля, че подобен дрес код е единствен приемлив вариант само са държавните институции.

По мои впечатления, успелите делови дами в цял свят са от глава до пети в дизайнерски творения по последна мода - и това не значи абстрактни дрехи, с които да привличат внимание. Ок, костюмите са изчистени, разбира се, без нищо фрапантно, но обувките и чантите? Масово се носят Jimmy Choo, Christian Louboutin, Brian Atwood, Prada, Chanel, Gucci и други, които няма нужда да изброявам - а както добре знаете, трудно могат да се намерят затворени изчистени обувки с 4 - 6 см. ток или изчистени чанти при тях. Ами бижутата - защо трябва да се огрничаваме с чифт перлени обеци и отегчително синджирче на врата?

Изразявам лично мнение, разбира се, но мисля че трябва да сме една идея по - смели и да показваме креативност и личен стил като освежаваме класическите линии с по - смели, но в същото време класни и качествени детайли. Peace

# 82
  • София
  • Мнения: 2 476
Записвам се да следя темата. Обличам се прекалено спортно, а работата ми вече предполага по-строго и консервативно облекло.Харесвам деловия стил, но не и аз да се нося така. За съжаление ще трябва да се науча. Имам проблем и с токчетата- хич не обичам да нося  ooooh! Вероятно към зимата си купя 1-2 костюма, рокля или панталони, подходящи за новата ми позиция. Харесаха ми нещата на Росистил, какви са цените? Ориентировъчно ме интересува за палто и костюм.

# 83
  • Мнения: 851
Люсиана, благодаря ти  bouquet Аз ходя в Скай Сити, но там доста магазини са затворили, като например Тани. Открих костюма, които исках от Виста Мода. Препоръчвам ви ги. Много хубава фирма с много изгодни цени Peace

# 84
  • Мнения: 126
Здравейте, от есента и аз се връщам на работа и честно казано нямам търпение да си облека полите, саката и ризите, а за обувките на ток да не говорим. Simple Smile Още по-голямо удоволствие ще ми донесе и пазаруването на нови попълнения, така че благодаря за споделената информация.

# 85
  • Мнения: 120

Приемливо ли е според вас да се носят в офиса обувки подобни на тези http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRwBP0_r77g5eqXK4Hhah-aR … snDU98ewZKvWLCqxw черни и с черен шев  Rolling Eyes

Благодаря ви  Grinning


май някой беше споменал по-горе, че е много важно с какво ще ги носиш. Според няма да стане с пола, защото са леко спортни. MМоже да пробваш вариант с ниско токче, това ще те улесни в избора на облекло - костюм с панталон, пола или рокля. Примерно:

 Grinning

# 86
  • Мнения: 101
Харесаха ми нещата на Росистил, какви са цените? Ориентировъчно ме интересува за палто и костюм.
Последно си купувах костюм на Роси по Коледа, струваше около 150 - 160 лв. (панталон и сако). Палтата бяха с подобни цени. Много съм доволна от тази фирма, качествена изработка и материали, интересни модели, поносими цени. Сега разглеждам лятната им колекция, може и да се обзаведа с нещо ново.
Ето една фирма с интересни неща
http://vivelfashion.com/

Последна редакция: вт, 10 май 2011, 08:25 от mai4eto_27

# 87
  • София
  • Мнения: 2 476
Харесаха ми нещата на Росистил, какви са цените? Ориентировъчно ме интересува за палто и костюм.
Последно си купувах костюм на Роси по Коледа, струваше около 150 - 160 лв. (панталон и сако). Палтата бяха с подобни цени. Много съм доволна от тази фирма, качествена изработка и материали, интересни модели, поносими цени. Сега разглеждам лятната им колекция, може и да се обзаведа с нещо ново.
Ето една фирма с интересни неща
http://vivelfashion.com/


Благодаря за информацията!

# 88
  • Мнения: 0
А какво ще кажете за вратовръзка върху риза вместо шалче?
Аз съм пробвала и стои страхотно костюм с риза и вратовръзка.

# 89
  • Мнения: 1 119
А Вивел http://vivelfashion.com/ имат ли магазин и в София?

# 90
  • София
  • Мнения: 194
А Вивел http://vivelfashion.com/ имат ли магазин и в София?

 и аз това питах Simple Smile от фирмата ми отговориха че на страницата им във фейсбук има изброени магазините.  Peace
за по кратко - наГрафа 2 и 53 имат вмагазин на Nia i Dorado ,  и Galinel
имаше и други , но не ги запомних

# 91
  • Мнения: 1 119
А Вивел http://vivelfashion.com/ имат ли магазин и в София?

 и аз това питах Simple Smile от фирмата ми отговориха че на страницата им във фейсбук има изброени магазините.  Peace
за по кратко - наГрафа 2 и 53 имат вмагазин на Nia i Dorado ,  и Galinel
имаше и други , но не ги запомних

Благодаря, little stranger Simple Smile

# 92
  • Мнения: 2 199
Благодаря на всички за отговорите  Flutter

Най-вероятно ще си купя от посочените обувки  Laughing Не ми харесват, но са по-удобни от всички които съм пробвала  Crossing Arms.
Вече си купих два чифта обувки така да се каже делови - единият чифт кафеви, другият тъмно сини(за мен са черни, но продавачката твърдеше, че са тмно сини  Laughing )

Имам дрехи на Вивел. Имам рокля от преди, имам рокля от скоро както и панталон. Стават по-добри в шевовете.  Peace Първата рокля която си купих оттях се разши тотално. Шефът беше много рехъв. Следващата рокля беше с малко по-добро изпълнение, а панталона още по-добре(от преди месец ми е  Laughing). Бих казала, че вече ми харесват  Laughing

Радвам се, че темата живна  Sunglasses

# 93
  • София
  • Мнения: 1 262
Момичета, страхотна тема   bouquet

Записах си вече няколко магазина и другата седмица ще направя ударен пазар  Crazy
След 2 бременности и породени деца, почти нищо не ми става или вече не е актуално  Rolling Eyes

Преди си купувах неща от Credo, но са ми омръзнали, а и няма особена промяна в кройките им. Иначе като платове и изработка са доста добри  Peace

# 94
  • София
  • Мнения: 2 383
Моделите на "Вивел" и на мен много ми харесаха.

# 95
  • Мнения: 648
Здравейте, и за тук, въпреки, че все още съм по майчинство  Laughing
Любимата ми делова дреха е роклята до коляното, в различни разновидности, с къс ръкав, с дълъг, сукман, който съчетавам отдолу с поло или риза, поли, също до коляното, панталони, обожавам тези с басти и широки крачоли, също и тип цигара  Heart Eyes
Обувките, са високи, елегантни  Heart Eyes
Тази зима си купих палто от естествена кожа до коляното с яка от сребърна лисица / подарък ми е от съпруга/, според мен това е класика и никога не би било демоде, страхотно елегантно стои и се съчетава с всичко  Heart Eyes
От марките харесвам  Андрюс, Дика, Роси, Батибалено, Манго, Стела Белчева, Юнона

# 96
  • Мнения: 1 669
Често чувам: "Ще си купя този страхотен костюм, като получа работата", не е ли по-добре да го купим сега, за да получим работата.

# 97
# 98
  • в града на вечния купон
  • Мнения: 1 091
много хубава тема
и аз ходя делово на работа

# 99
  • София
  • Мнения: 2 383
Често чувам: "Ще си купя този страхотен костюм, като получа работата", не е ли по-добре да го купим сега, за да получим работата.
Добре казано! Peace

# 100
  • Мнения: 35 891
Често чувам: "Ще си купя този страхотен костюм, като получа работата", не е ли по-добре да го купим сега, за да получим работата.
Добре казано! Peace


чудесна идея, ако можеш да си позволиш финансово костюма преди да започнаеш да получаваш заплата - не всички могат  Simple Smile

# 101
  • Мнения: 1 669
Зная, че е трудно... Не ме разбирайте погрешно...

Особено харесвам един израз на Сюзън Бикслър от "Образът на професионалиста": "Работодателите са склонни да платят повече на хора, които имат вид, че са точно на мястото си. Презумпцията е, че служители, които се грижат за себе си, ще се погрижат и за работата си."

Ако видът ни е невзрачен, трудно бихме убедили потенциалния шеф в способностите и успеха си.

# 102
  • Мнения: 35 891
не споря, дори съм съгласна с мнението ти, но всяка монета има две страни  Wink

# 103
  • Мнения: 1 669
Така е, за съжаление Hug

# 104
  • в града на атомното слънце :)
  • Мнения: 398
Не знам дали е коментирано, но се серих за още една любима моя марка :
http://decollate.net/home

# 105
  • в града на вечния купон
  • Мнения: 1 091
Зная, че е трудно... Не ме разбирайте погрешно...

Особено харесвам един израз на Сюзън Бикслър от "Образът на професионалиста": "Работодателите са склонни да платят повече на хора, които имат вид, че са точно на мястото си. Презумпцията е, че служители, които се грижат за себе си, ще се погрижат и за работата си."

Ако видът ни е невзрачен, трудно бихме убедили потенциалния шеф в способностите и успеха си.
Понякога обаче може да изиграе и лоща шега. Аз съм на същото мнение, че добре спретнат човек показва , че така ще и в работата-водя интервята за работа и това ми е един от показателите.
Но има и случаи, когато добре облечен кандидат се отхвърля и причанат е ясна........страх от конкуренция.лИЧНО за мен това не е професионално

# 106
  • Мнения: 1 179
Имам няколко въпроса, които ме вълнуват относно този стил :
1. Ризата е "загащена" в полата / панталона и това, че леко се набръчква не е проблем, нали?
2. През лятото, когато се носят поли и рокли, обувките може ли да са затворени, или отворени само на петата?
3. Задължително ли  е с полата / роклята да се носи чорапогащник или чорапи 7/8?
Извинявам се за може би глупавите въпроси, но не искам да изглеждам като гротеска по улиците и затова реших да се допитам до знаещи лица.

# 107
  • Мнения: 417
И аз в тази тема. Като се замисля, най-много дрехи за работа имам на тази фирма.

http://www.toni-m.com/

освен традиционните костюми техни имам интересни ризки и рокли, също и по-спортни панталони, които стават за работа.
Даже, такива техни, които са ми от години не са се деформирали и като модели и материи стоят актуално. (нищо, че имим усещането, че съм със стара дреха  Crazy)

На тази фирма дрехите също
http://www.messalina.bg/

имам дънкови костюми с поли и панталони. Като е костюм, добре изработен, с бяла риза стои добре за работа, въпреки забраната за дънки.

Ох, да не се оплаквам, ама всяка вечер трябва да се намисля утре какво ще се облича... Като си бях у дома с бебето, поне за това беше лесно  Wink

# 108
  • София
  • Мнения: 2 371
Ауу, страхотна тема, много полезна  Hug Започвам да я чета и следя.  От скоро започнах работа във правна кантора и се наложи да си сменя гардероба. Основно купувам на Кенсъл (Месалина), както и на Надя. На Надя много харесвам полите,  хубави платове, качествена изработка и оригинални модели.
Ризи и блузи трудно си намирам, понеже съм слабичка .. Напоследък все попадам на широки и "бабешки", не мога да си намеря хубави модели ризки...

# 109
  • Майнатаун
  • Мнения: 438
И аз имам проблем с ризи, защото имам голям бюст, а съм слаба и почти всички ризи които са моя размер не мога да ги закопчея или напрежението в копчетата е толкова голямо сякаш ще хвръкнат някъде всеки момент.Ако взема по - голям номер, ми стои като подарена  ooooh!

# 110
  • София
  • Мнения: 2 371
Оох, блазе ти, де да имах и аз такъв проблем ... Simple Smile
Вариант е да си имаш под ръка шивачка, която да ти ги стеснява където трябва.
Моя колежка е с такъв проблем, но си има съседка-приятелка-шивачка, която и ги коригира.

# 111
  • Мнения: 1 424
ЗДравейте, има ли сред вас социални работници...отскоро работя като социален работник в ОЗД и все още не знам как точно да се обличам и ще ми е интересно да разбера другите как се обличат за работа...макар, че аз през повечето време съм по-спортно облечена ( работя предимно с деца и като, че ли в този стил ме по-приемат и ми се доверяват повече), но има и дни в, които ходя и по делово (така да се каже)...все пак съм решила да си посменя гардероба, но искам да си сверя часовника, както се казва преди това Simple Smile

# 112
  • Мнения: 294
Някой скоро да е ходил в аутлета на Цариградско? Дали има смисъл да намина?  newsm78


П.П. Много се радвам на "събуждането" на темата!!! Wink

# 113
  • Мнения: 1 669
Имам няколко въпроса, които ме вълнуват относно този стил :
1. Ризата е "загащена" в полата / панталона и това, че леко се набръчква не е проблем, нали?
2. През лятото, когато се носят поли и рокли, обувките може ли да са затворени, или отворени само на петата?
3. Задължително ли  е с полата / роклята да се носи чорапогащник или чорапи 7/8?
Извинявам се за може би глупавите въпроси, но не искам да изглеждам като гротеска по улиците и затова реших да се допитам до знаещи лица.

Изключена е появата на деловата дама без чорапи. Те са в неутрален цвят, обикновено с един полутон по-тъмни от кожата. Не се носят и тъмни чорапи със светли обувки или чорапи с фигурална плетка, а също и чорапи със сандали, рязани чехли и обувки без пети или без пръсти по една проста причина - те нямат място в гардероба на деловата дама.

# 114
  • Мнения: 1 384
Здравейте ! Дайте ми съвет моля Ви, скоро започвам нова работа-като търговски представител.До миналата седмица работих като брокер и офис сътрудник, та незнам какви дрехи са подходящи за новата ми работа  newsm78 също  тъка немога да вървя и на токове  Rolling Eyes

# 115
  • в града на вечния купон
  • Мнения: 1 091
Здравейте ! Дайте ми съвет моля Ви, скоро започвам нова работа-като търговски представител.До миналата седмица работих като брокер и офис сътрудник, та незнам какви дрехи са подходящи за новата ми работа  newsm78 също  тъка немога да вървя и на токове  Rolling Eyes
много зависи от работата-сега ако ще имаш среща със собствениците на фирмите, убеждаваш да купуват няма как да ходиш по джапанки. Трябва да си спретната  не свръх делови стил, но ризка панталон, пола до коляното и не е задължителен тока, но равни и елегатни обувки.

# 116
  • Мнения: 1 384
Здравейте ! Дайте ми съвет моля Ви, скоро започвам нова работа-като търговски представител.До миналата седмица работих като брокер и офис сътрудник, та незнам какви дрехи са подходящи за новата ми работа  newsm78 също  тъка немога да вървя и на токове  Rolling Eyes
много зависи от работата-сега ако ще имаш среща със собствениците на фирмите, убеждаваш да купуват няма как да ходиш по джапанки. Трябва да си спретната  не свръх делови стил, но ризка панталон, пола до коляното и не е задължителен тока, но равни и елегатни обувки.
и аз така мисля дори мисля да си взема един свръх елегантен костюм и обувки на ток които да ми стоят в офиса за извънредни случеи а аз да си ходя с панталонче , с обикновенна ризка и с равнички сандалки сега  Grinning

# 117
  • в града на вечния купон
  • Мнения: 1 091
Здравейте ! Дайте ми съвет моля Ви, скоро започвам нова работа-като търговски представител.До миналата седмица работих като брокер и офис сътрудник, та незнам какви дрехи са подходящи за новата ми работа  newsm78 също  тъка немога да вървя и на токове  Rolling Eyes
много зависи от работата-сега ако ще имаш среща със собствениците на фирмите, убеждаваш да купуват няма как да ходиш по джапанки. Трябва да си спретната  не свръх делови стил, но ризка панталон, пола до коляното и не е задължителен тока, но равни и елегатни обувки.
и аз така мисля дори мисля да си взема един свръх елегантен костюм и обувки на ток които да ми стоят в офиса за извънредни случеи а аз да си ходя с панталонче , с обикновенна ризка и с равнички сандалки сега  Grinning
но ако имаш важни срещи задължително строго официално, но по семпло -да не се набива много
имам предвид да не е супер скъп и лъскав костюма, защото ти все пка не си управител на фирмата

# 118
  • Мнения: 1 384
Здравейте ! Дайте ми съвет моля Ви, скоро започвам нова работа-като търговски представител.До миналата седмица работих като брокер и офис сътрудник, та незнам какви дрехи са подходящи за новата ми работа  newsm78 също  тъка немога да вървя и на токове  Rolling Eyes
много зависи от работата-сега ако ще имаш среща със собствениците на фирмите, убеждаваш да купуват няма как да ходиш по джапанки. Трябва да си спретната  не свръх делови стил, но ризка панталон, пола до коляното и не е задължителен тока, но равни и елегатни обувки.
и аз така мисля дори мисля да си взема един свръх елегантен костюм и обувки на ток които да ми стоят в офиса за извънредни случеи а аз да си ходя с панталонче , с обикновенна ризка и с равнички сандалки сега  Grinning
но ако имаш важни срещи задължително строго официално, но по семпло -да не се набива много
имам предвид да не е супер скъп и лъскав костюма, защото ти все пка не си управител на фирмата
Hug
 Hug
 Hug благодаря ти за съветите много

# 119
  • Sofia
  • Мнения: 6 885
Често чувам: "Ще си купя този страхотен костюм, като получа работата", не е ли по-добре да го купим сега, за да получим работата.
Добре казано! Peace


Ако ще е единствения , не е по-добре да блесне като комета и да угасне.
А шефът да си мисли "Защо новата служителка не идва на работа издокарана така, както на интервюто..."   Laughing

# 120
  • Мнения: 1 669

Ако ще е единствения , не е по-добре да блесне като комета и да угасне.
А шефът да си мисли "Защо новата служителка не идва на работа издокарана така, както на интервюто..."   Laughing

Днес, когато все повече жени се устремяват нагоре в кариерата си, е важно да се осъзнае, че допълнителен фактор за професионалния успех е умението да се обличаме добре - по начин, който показва доверие и увереност. В миналото се смяташе, че учените едва ли не трябва да ходят измачкани и не особено чисти - разсеяният професор и бедният студент. Днес при все по-засилващата се конкуренция, завършващите студенти отлично знаят, че добрият външен вид увеличава шансовете им.

Не е много трудно да се открият дрехи, които да са съчетани с вкус и да не струват безкрайно много пари.

# 121
  • Мнения: 31
На мен също ми се налага да се обличам делово. Имам и дрескод, който трябва да спазвам в офиса. Признавам си, че го следя само в случаите, когато имам срещи и разбира се зависи от това коя е другата страна. През останалото време ходя малко по-свободно, но това не ми създава проблеми.

Съгласна съм, че не са необходими много пари, за да може една жена да изглежда добре в деловото си облекло. Трябва да има стил, а напоследък все по-рядко виждам жени със свой стил, които не изглеждат като излезли от поточната линия на завода за кондекция....

# 122
  • Sofia
  • Мнения: 6 885
bobkas, разбира се, че е така.
Но аз друго исках да кажа.  Grinning

# 123
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
   Поздравления за прекрасната тема.   bouquet
    Изчетох всичко ОТ - ДО! Сейвнах си няколко сайта за да ги разгледам подробно. Скоро ще започна да се вясвам в офиса за по 3-4 часа веднъж седмично, на есен ще зачестя. Карам второ майчинство веднага след първото и вече 5 година съм си у дома. Имам доста за наваксване.  Mr. Green
   Преди да забременея залагах на спортно-елегантния стил, сега ще обновя гардероба си и с този и с по-елегантен, но не  строго официален такъв.  Предпочитам поли, рокли или дънки. Нямам нито един панталон - просто не ми допадат. От ЮНОНА си накупувах куп дрехи преди 2 седмици, голяма част от тях дънкови, но адски стилни и красиви. Страхотни поли и сукмани, уникални сака и елеци. Две готини ризки.   Heart Eyes
    Съвсем случайно попаднах на тази марка и останах очарована - от моделите и от изпълнението им /качество, подбор на платове/.
    Тепърва ме чака "як шопинг"  Mr. Green. Кеф ми е че ще заменя сегашните ниски обувки с високи токчета, практичните панталони и блузки с шикозни костюми, наталната чанта с дамска.

    

# 124
  • Мнения: 1 669
bobkas, разбира се, че е така.
Но аз друго исках да кажа.  Grinning

Хи - хи, сега те разбрах  Laughing Много трябва да ми се е спяло снощи Laughing

# 125
  • sofia
  • Мнения: 176
Малко интересни предложения, за раздвижване на темата. Peace

,

# 126
  • Мнения: 19 360
Преди около две години към тукашните предложения бих добавила и Луксима, но сега не. Еднообразни са им моделите, скъпички, ако дрехата има някакъв дребен недостатък (подплатата е малко по-дълга и виси) корекцията е за сметка на клиента, което е абсурдно. Друг недостатък - повечето им модели се почистват само в химическо чистене, а това оскъпява страшно дрехата, особено летните костюми. А и платовете им не са толкова качествени. Иначе и аз съм фен на Аристон и Бобо Зандер. Но вашите предложения също много ми харесаха.

# 127
  • Мнения: 1 296
Аз най-често залагам на рокли. Много са ми удобни и практични. Предпочитам да ми ги шие моята шивачка, но често си и купувам готови, ако не се нуждаят от някаква корекция. Към тях прилагам или семпли колиета или шалчета /фишу/.
Не обичам силният и тежък грим, да не говорим, че той няма място в офиса. Аз ходя с лек фон дьо тен и мноого малко грим.
Обувките на висок ток при мен са задължителни, защото самата аз съм нисичка. Високият ток ми дава шанса да съм така да се каже ,,наравно,, с партньора отсреща  Grinning
Косата най-често или ми е изправена или в кок. Понякога  ходя сплетена и на ,,рибена кост,,, но това го прави фризьор. Аз не умея въобще.

# 128
  • София
  • Мнения: 1 262
Реших да пробвам дрехи на фирма Дафне. За жалост останах разочарована. Купих си две ризи без ръкав, които още след първото носене се накъсаха, и то не по шевовете, а самия плат  Rolling Eyes

# 129
  • Мнения: 294
tzarina, къде рокли?

# 130
  • в града на атомното слънце :)
  • Мнения: 398
Аз имам на Тони-М много хубава вечерна рокля, купувана за сватба. За съжаление, в близост до  моя град няма техен магазин.
Записвам се с http://rosita.bg/index.php?m=71&lang=1 - Росита - също качествени и много практични.

# 131
  • Мнения: 1 522
Росита имах хубави модели, но с доста кофти кройки според мен. Все едно дрехите са правени само за жени с мерки 90-60-90.

# 132
  • в града на вечния купон
  • Мнения: 1 091
Росита имах хубави модели, но с доста кофти кройки според мен. Все едно дрехите са правени само за жени с мерки 90-60-90.
имам два костюма на росита и ми стоят перфектно, а не съм с мерки 90-60-90

# 133
  • Мнения: 1 522
Това беше преди. Пробвала ли си наскоро нещо от новата им колекция?

# 134
  • в града на вечния купон
  • Мнения: 1 091
Това беше преди. Пробвала ли си наскоро нещо от новата им колекция?
въпросните костюми си ги взех преди 2 години
сега мисля до края на месеца да отида да видя какво имат

# 135
  • Мнения: 175
записвам се!
За дафне-платовете им и преди 7г. се късаха...не по шевовете. Язък им за претенциите и цените! Лелешки десенчета на високи цени.

# 136
  • I want it all and I want it now.
  • Мнения: 4 691
Това беше преди. Пробвала ли си наскоро нещо от новата им колекция?
въпросните костюми си ги взех преди 2 години
сега мисля до края на месеца да отида да видя какво имат
И аз купувам от там,но наистина е за слаби жени.

# 137
  • Бургас
  • Мнения: 1 203
Предпочитам дрехите на "Кензол". Heart Eyes Всичко ми харесва и моделите, и платовете, и качеството. Цената наистина е висока, но си струва  Peace
"Елизабет" - интересни неща, но много рядко в последно време ги намирам. Tired
"Росита" до преди 5-6 г. имаха страхотни неща. Сега нещо им липсва, като че ли  Thinking
"Дафне" - хубави рокли, последно си взех една много свежа.
"Тони М" и "Данини" . и най-малкият им размер ми е голям  Rolling Eyes /Иначе съм 36 по европейската номерация/.
С интерес ще  следя темата   bouquet

# 138
  • в града на вечния купон
  • Мнения: 1 091
Това беше преди. Пробвала ли си наскоро нещо от новата им колекция?
въпросните костюми си ги взех преди 2 години
сега мисля до края на месеца да отида да видя какво имат
И аз купувам от там,но наистина е за слаби жени.
колко сте дебели бе хора-аз съм 53кг и 1.60 висока
вчера в бизнес парка до пощенска банка влязох в  магазина-български рокли и костюми, но има стилни неща
взех си страхотно сако с дантела в бежав цвят и си харесах стилна черна рокля с бели раета на връта, но нямаше моя номер

# 139
  • София
  • Мнения: 2 383
Предпочитам дрехите на "Кензол". Heart Eyes Всичко ми харесва и моделите, и платовете, и качеството. Цената наистина е висока, но си струва  Peace
"Елизабет" - интересни неща, но много рядко в последно време ги намирам. Tired
"Росита" до преди 5-6 г. имаха страхотни неща. Сега нещо им липсва, като че ли  Thinking
"Дафне" - хубави рокли, последно си взех една много свежа.
"Тони М" и "Данини" . и най-малкият им размер ми е голям  Rolling Eyes /Иначе съм 36 по европейската номерация/.
С интерес ще  следя темата   bouquet
В "Бяргас плаза" нямат ли магазин? Купувах си от тях пола през зимата и май на чантата пишеше, че и там имат магазин. Наистина са им малко магазините...

# 140
  • I want it all and I want it now.
  • Мнения: 4 691
Това беше преди. Пробвала ли си наскоро нещо от новата им колекция?
въпросните костюми си ги взех преди 2 години
сега мисля до края на месеца да отида да видя какво имат
И аз купувам от там,но наистина е за слаби жени.
колко сте дебели бе хора-аз съм 53кг и 1.60 висока
вчера в бизнес парка до пощенска банка влязох в  магазина-български рокли и костюми, но има стилни неща
взех си страхотно сако с дантела в бежав цвят и си харесах стилна черна рокля с бели раета на връта, но нямаше моя номер
В българската номерация 42 това е за Росита. В момента съм с такъв панталон, но е умален. Реално отговаря на 40.А аз обичам да ми е леко широк. Сравнявам с др. мой панталони. За съжаление качеството им не е това , което беше.

Последна редакция: ср, 06 юли 2011, 13:13 от syn

# 141
  • в града на вечния купон
  • Мнения: 1 091
не съм гледала кой номер са ми костюмите
но за мен 42 номер е ок

# 142
  • Мнения: 1 522
За Росита - не е проблема в размерите, а в кройките..Просто сякаш са направени за жени без "дупета".
Преди им бях редовен клиент, но последната година нищо не ми е стояло добре, че да си го купя.

# 143
  • Мнения: 0
Днес на работа съм с риза и вратовръзка Simple Smile
По принцип ходя със сако и риза, но днес съм и с вратовръзка. Какво мислите подходящо ли е за офис? Тази комбинация на жена (риза и вратовръзка) не се среща често и затова мисля, че е интересно и прави впечатление. Искам да разбера и вашето мнение.

# 144
  • Бургас
  • Мнения: 1 203
Днес на работа съм с риза и вратовръзка Simple Smile
По принцип ходя със сако и риза, но днес съм и с вратовръзка. Какво мислите подходящо ли е за офис? Тази комбинация на жена (риза и вратовръзка) не се среща често и затова мисля, че е интересно и прави впечатление. Искам да разбера и вашето мнение.
Естествено, че е подходящо, та това си е класика  Peace Харесва ми, но не бих сложила вратовръзка, особено лятото /"климатик" ще кажете, ама все пак ме души нещо..  Whistling предпочитам деколте/.
Какво бихте казали за облекла от дънков плат? Дали са подходящи за работа в институция или офис? /естествено, където няма строг дрес-код/  newsm78

# 145
  • Мнения: 22
При нас от вчера има вече намаления на последните колекции /около 20-30%/ в Кенсол, Тони М, Росита и Данини. Панталоните са на цени около 50 лева. В Кенсол и Тони М има даже по 10 и 20 лева потничета, панталони, поли и др.

# 146
  • Пловдив
  • Мнения: 440
 Peace и аз съм от феновете на Данини  Simple Smile

# 147
  • Мнения: 1 296
mle4ko, аз понякога си позволявам дънки и елегантна риза в петък. Принципно това е ден в който може човек да се облече по-лежерно, стига да няма насрочени бизнес срещи.
Но сега ми е жега за дънки Laughing и ги пренебрегвам малко.

# 148
  • Мнения: 1 669
 Laughing Темичката като че ли се върти около модата само. Laughing А къде са грима и взаимоотношенията? Laughing

# 149
  • Мнения: 1 951
Мога ли да ви ползвам като консултанти?  Grinning
Купих си костюм на Кензол в коралов цвят. Има го в сайта им, но не мога да дам директен линк към него. Горе-долу това е цвета му - http://www.koketna.com/shop/index.php?page=shop.product_details& … mart&Itemid=1
Сега се колебая за цвета на обувките. Видях, че в сайта е сниман с обувки в светло сиВата гама, но не мога да намеря такива изобщо в града ни. Рових из нета, но и там нищо не ми грабва окото. Единствено ето тези що годе - http://deia.mymall.bg/product_images/n/102681dsc06825__09797.jpg Но пък тук идва притеснението ми дали не са твърде тъмни за цвета на костюма с тази черна дантела?  Thinking
Как мислите? Или пък кой друг цвят обувки ще си отива с коралово?

# 150
  • Бургас
  • Мнения: 1 203
Дикси, не виждам костюма, /сложила си два еднакви линка/, но съм наясно горе-долу кой е, тъй като съм фен на марката.
Според мен тези обувки не са делови, нито пък ще подхождат на коралов цвят костюм.
Коралов цвят бих съчетала с бели или слонова кост обувки, както и чанта в такъв цвят.
А защо  не и електрикаво сини сандали със същия цвят чанта  newsm78 newsm78
Покажи костюма.

# 151
  • Мнения: 1 951
Млечко, редактирах си поста, но сложих друг костюм, защото от сайта на Кензол не мога да копирам линка на снимката  Rolling Eyes
Забравих да спомена, че поводът е сватба, и не трябва да е строго делови "изгледът" ми  Simple Smile
А бели не ми се иска. За сините и аз си го мислех, но си рекох да не стана много шарена  Crazy

Опит за костюма - http://www.messalina.bg/about.html
Колекция пролет 2011, 3-та страница, последната снимка - две мацки има на нея.

# 152
  • в Кошера
  • Мнения: 2 212
Как мислите? Или пък кой друг цвят обувки ще си отива с коралово?

Кораловото, както и червено-оражневата гама се съчетават прекрасно с обувки в бежово/екрю/нюд  Peace
Примерно, този сет или...
За костюм особено, т.е. делова визия, кораловото в съчетание с друг изкрящ цвят (синьо, тюркоаз..) не ми се връзва някак. За друг повод - да  Peace

# 153
  • Мнения: 175
видях го!
Красив, силен, женствен цвят.
На живо не съм го виждала.
Черните с дантелата не бих ги препоръчала.
Някакъв нюд, например.
Може би черни сандали с много нежни тънки каишки и такава чанта.
Бежови сандали...
съчетай го с дрехата под сакото и няма да сбъркаш всъщност-това го давам като генерален извод.
Обувките на мацката са снимани в цялата колекция, т.е. не са единственият вариант..

Пиша все за сандали, в смисъл ако случаят позволява такава обувка.
Макар че в бг държавни учреждения не съм виждала да се спазва на 100% правилото. Май не  се е утвърдило съвсем като правило! Thinking

Последна редакция: сб, 16 юли 2011, 15:42 от maia4444

# 154
  • Мнения: 1 951
Туга, първият линк не ми се отваря, но се ориентирах по останалите какво е горе-долу.
Прави сте, че нюд или екрю е добре. Ще взема да спра с издирването на светло сиВите обувки и много лесно ще си реша проблема  Simple Smile
Под сакото няма да имам блуза т.к. ще ми е много горещо. Позволява, не е много отворено или поне на мен не ми е, седи идеално без дреха отдолу  Laughing. Така, че нямам с какво да ги съчетавам друго освен с чантата.

Много, много ви благодаря!   bouquet

# 155
  • Мнения: 175
...
Под сакото няма да имам блуза т.к. ще ми е много горещо. Позволява, не е много отворено или поне на мен не ми е, седи идеално без дреха отдолу  Laughing. Така, че нямам с какво да ги съчетавам друго освен с чантата.
...
помислих, че и това е възможно, но тъй като на манекена е с нещо отдолу го дадох като вариант.
Много ми хареса това златистото от третата снимка на Туга, но за него определено мога да кажа, че не е делово. Но пък е първото, което ми идва на ум, откъм женственост.

# 156
  • Мнения: 1 951
Ами то аз се напъхах в тема за деловата мода с въпрос за сватбен тоалет... Mr. Green
Но ми се стори подходящо с вас да се консултирам. Тъкмо ще разбра после с какви делови обувки да го нося  Laughing

# 157
  • Бургас
  • Мнения: 1 203
Да,точно за него мислех, че питаш  Grinning Страхотен е, както повечето им неща  Peace

Относно спазването на етикет, да не се показват пръстите на краката от сандалите ... Какво да кажа, освен,че и аз не го спазвам  Mr. Green , нито пък ходя с чорапогащник лятото  ooooh!
Дънки и дънкови дрехи не си позволявам, нито в понеделник, нито в петък  Wink

Може ли, че не мога да намеря, да ми пуснете линк към каталога на Бобо Зандер в БГ.
Вчера си взех много хубава блуза, бежова с жабо отпред, без ръкави. Искам да я видя в каталога им и нямам търпение да свърши отпуската, за да си я облека.
И все гледам, търся, купувам дрехи за работа... Като дойде отпуска или събота и неделя се чудя какво да сложа  ooooh!

# 158
  • Мнения: 1 669
Дикси , аз бих заложила на обувки и чанта в екрю.

# 159
  • Мнения: 175
...Като дойде отпуска или събота и неделя се чудя какво да сложа  ooooh!
хаха, спомням си го този период.
Сега с качените кг. през бременността пак нямам какво да облека, тъй като не искам да купувам дрехи за този ми вид! Crossing Arms
За чорапогащите през лятото-аз също не го спазвам, тъй като е ненормално при Т 38 С, просто ще умра. Въпреки това, вчера видях две жени с чорапогащник-едната си разхождаше детето в парка, а др. беше почти спортно облечена-с дънкова пола и някакъв потник! Гледах така  Shocked
Носила съм открити пръсти и пети, но ако преценя че случаят позволява.

# 160
  • в града на вечния купон
  • Мнения: 1 091
в момента кораловия цвят е хит-аз лично го съчетавам с черно
коралова пола с блуза с дантела в черно, рокля с черно и коралово

# 161
  • Бургас
  • Мнения: 1 203
Все по-трудно си намирам елегантни обувки за работа  Tired
Някой знае ли на коя фирма са обувките в каталога на Кензол?

Общи условия

Активация на акаунт