спинална и епидурална упойка?

  • 633
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 103
каква болка се усеща при посвянето на тези вда виа упойка силна ли е дразнеща ли е имам предвид по време на слагането на инжекцията:)

# 1
  • Мнения: 3 491
Ползвала съм веднъж епидурална. Болката беше НИКАКВА! Grinning

# 2
  • Мнения: 5 103
нищо не си усетила при поставянето и?

# 3
  • София
  • Мнения: 1 320
аз бях и с двете. първо спинална, усеща се малка болка при поставянето и. след като почна да ме пуска ми включиха еподорална и нищо не се усеща, само като ти увеличат дозата усещаш лека хладина в гръбнака (увеличаването се прави само ако имаш болка).

# 4
  • Мнения: X
При спиналната няма болка - само леко боцване, ама наистина леко. Аз очаквах да е много болезнено, но не беше. Това изобщо не ти трябва да го мислиш Grinning

# 5
  • Мнения: 669
Аз бях с епидурална упойка. Незнам как е при спиналната, но преди да ти сложат епидурална, ти слагат лидокоин на мястото на което ще ти сложат упойката, за да се обезболи мястото, с цел да не да мръднеш или да трепнеш, в момента на упойката. Т.е. при слагането на самата упойка не усещаш нищо. А честно казано при поставянето на лидокаина също нищо не усетих, може би заради другите болки, които имаш по това време, и някакво си боцване просто не го усещаш.

# 6
  • Мнения: 9 900
мимка, много си се спекла бе Simple Smile
спиналната наистина не се усеща, за другата не знам.
Аз лично си треперих доста от спиналната, но бях секцио.

# 7
  • Мнения: 1 866
Спинална ми сложиха за секцио и почувствах една тъпа болка, ама нищо страшно като се има предвид че никак не търпя болка. Всъщност повече ме измъчи да стоя превита на две и да не мърдам отколкото болката Grinning

# 8
  • Мнения: 132
Бях със спинална. Въобще не я усетих. Споко всичко ще бъде наред

# 9
  • Мнения: 8 505
При поставянето на епидурална не усетих нищо.При положение,че я слагат между 2 контракции няма начин да я усетя.

# 10
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 737
Не бих нарекла усещането болка. Не е болезнено нито страшно, ако за това питаш.

# 11
  • Мнения: 498
По принцип и при двата вида анестезия първо се поставя локална упойка на кожата с много тънка игла.След това вече се боде със същинската игла,но болка вече няма....иначе иглата за епидурална е мноооого по-дебела от спиналната,но това не бива да те тревожи. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт