Симптоми при извънматочна бременност?

  • 23 577
  • 6
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 5 289
Не си спомням как можеше да разбереш ако бременността е извънматочна newsm78,цикъл имаше ли-нямаше ли.Абе да карам по същество-имам киста от дясната страна,която след преглед се установи,че е на хормонална основна вследствие бременността.Пих Оргаметрил-кистата ми намаля наполовина,сега правя втори курс лечение и се надявам да изчезне.Разбрах,че имам киста защото имах болки отвреме навреме от дясно,а и след цикъл 2-3 дни след това имам слабо кървене.Дотука добре,обаче от няколко месеца ме боли отлявата страна и то на моменти доста гадно едно такова човъркащо.При преглед казах на докторката ми за болката и да не би да имам и там киста,обаче тя каза че нямам нищо.Да ама болката продължава доста настойчиво на моменти и се замислих-ами ако е извънматочна бременност? #Crazy newsm78Като спра да пия Оргаметрил след 5 дни,съм на преглед и ще кажа за притесненията и болежките си,ама извънматочната бременност е доста опасна и ме е страх да не стане беля,затова се интересувам от признаците й.

# 1
  • Мнения: 5 391
Виждала съм момиче,което е прието с диагноза извънматочна бр. в болницата,болките са непоносими,вероятно вследствие на разкъсаната тръба,поради уголемяване на плода,разположен в нея.За цикъла не съм съвсем сигурна,даки го има или няма newsm78

# 2
  • Мнения: 7 640
имаш симптоми на бременност и положителен тест, съотв. няма цикъл.
Едва когато извънматочната бременност се разстрои, става драматично-силни болки долу в корема, кървене, загуба на съзнание и пр.

# 3
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
Първоначално симптомите за извънматочна бременност са като за нормална! В последствие ако оплодената яйцеклетка е останала някъде по пътя към матката започват болки и кървене...

# 4
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Не знам кой ден ти е от цикъла и изобщо имаш ли основание за притеснение, но ще ти опиша моите симптоми (преди 9 години).
Бебеправихме активно и ми започна да ми закъснява цикъла. Точно на 5-тия ден от закъснението получих ужасни болки (като се замислих по- късно болките бяха основно отдясно) и "ми дойде"- поне така си мислех. Кръвотеченито беше много тъмно, направо черно и доста оскъдно, не като нормалната ми М. Изобщо не се усъмних за нещо лошо, и друг път ме е боляло силно по време на цикъл, затова не обърнах внимание и на болките. Така минаха няколко дена, аз обаче започнах да подозирам нещо, защото дефакто нямах нормално течение- едно тъмнокафяво, цапащо и пак повтарям много оскъдно. Не знам поради каква причина реших да си направя тест (май бе под давление на една колежка), и макар, че го правих по обяд, бе абсолютно положителен (било е на 10-тия ден от закъснението). Тогава реших, че най-вероятно има цветна бременност. За всеки случай на следващия ден повторих теста и той пак беше +. Тогава живеехме в Созопол, в този момент обаче съпругът ми беше във Варна на обучение, аз се паникьосах, взех си отпуска и се завърнах бързо-бързо в Добрич. През цялото време слабото кървене продължаваше, имах неприятни стомашни проблеми (газове, колики, разстройство), изобщо не се чувствах добре. В Добрич посетих гинеколожката си, тя каза, че все още не е много сигурна дали вижда бременност и ме караше да ходя през ден. Да, обаче точно на 14-тия ден от закъснението, получих много силни болки пак и силно кръвотечение, в резултат на това "изхвърлих" нещо. По съвет на лекарката го дадох за хистологично изследване. УЗД-тата след това показваха, че в матката няма нищо. Явно лекарката се е съмнявала за извънматочната, защото реши да ме вкара в болница (уж за наблюдение), но нищо не ми казваше- може би да не ме паникьоса. И така аз си лежах в болницата и през цялото време си мислех, че съм след спонтанен аборт. Кървенето вече бе ярко червено, но пак не толкова обилно. От време на време пак ме заболяваше силно корема основно отдясно, но нищо по- специално не усещах. И така до деня, в който дойде резултата от хистологията, който отричаше да съм била маточно бременна. Намери се един доктор, който бе откровен с мен и на визитацията ми каза, че имат съмнения за извънматочна. Шашнах се и веднага настоях да се изясни какво е положението ми. Казаха ми да изчакам до следващата сутрин, да си направя отново тест за бременност. Цяла нощ се молех теста да е отрицателен, но познай какво показа на сутринта- ярки 2 чертички.
Долу- горе това е, след 3 часа вече бях оперирана, с махната дясна тръба. Плодът все още е бил в нея, не е имало руптура.
Друго, което се сещам е, че гинекологичните прегледи бяха страшно болезнени- някакъв ужас просто (това е също признак на извънматочна).

Ох, припомних си тези тежки мигове от преди толкова време, отдавна не бях споделяла така подробно.
За мое щастие след тази злополучна първа бременност, си имам 2 прекрасни дечица. Аз съм щастливка!

Стискам ти палци всичко да е наред!
Извинявам се за дългия постинг!

# 5
Здравей Мила,
Мен ме оперираха от извънматочна бременност през април. Моят съвет е- веднага на гинеколог, но при един и същ, не ги сменяй!!!
Хубаво е да си направиш ЧХГ тест- кръвен, ако е необходимо прави го през ден или както те посъветва гинеколога.
Пиша ти това, защото и аз в момента май съм бременна. Закъснението ми е повече от 9 дни, но все отлагам посещението при гинеколога си.
Какви бяха моите признаци-при мен болките се появиха около 10 дни след цикъла, имах кървене. Тестът ми за бременност беше отрицателен - нормално е при извънматочна бременност (явно броя но хормоните е малко). Гинекологът ми беше 90% сигурен, че съм бременна и даже се виждаше  в матката. Направихме нов тест- втората чертичка много леко се беше показала. Започнах да ходя на прегледи през седмица, а и даже по два пъти в седмицата. Всъщност плода е бил в тръбата, а тръбата е била зад матката и е давала отражение на плоден сак.
При прегледите се виждаше плодния сак, но от плода следа нямаше, стонове не се чуваха, което явно притесняваше лекаря. На всичко отгоре си имах редовен цикъл на 28-29 дни (нормално за жените от нашия род, почти всички са били с цветна бременност през първите месеци).
Започнаха да ми правят ЧХГ тестове и се оказа, че хормоните не нарастват нормално. Предложиха ми да вляза в отделението за наблюдение. Там наистина ме наблюдаваха-бяха ми забранили да излизам от отделението без придружител.
Приеха ме в петък 17,30, гинекологът им ги беше предупредил, че ще дойда за приемане след като приключа работа в офиса. Събраха се всички свободни дежурни гинеколози, за да се консултират имаше най-различни предположения-правя спонтанен аборт, направила съм спонтанен аборт, извънматочна бременност и т.н., имаше и съмнения в кой месец съм, защото цикълът ми беше редовен. Преди да ме приемат в отделението имах постоянни билки и не можех да определя отляво или отдясно (тръбата може да е била по средата ...ха-ха).
За мое щастие, в събота бяха извикали хирург за една родилка, който прояви любопитство, прегледа ме със завеждашата отделението и ми предложи компромисен вариант-оперира ме с лапароскопия вижда къде е бебето и ако е в тръбата- вади го, ако е в матката-оставя го само да се справя с положението. Беше ми обещал, че докато плода е в мен и жив-няма да ми направи кюртаж. Е, като ме приемаха доста лекарки (жени) ми го предложиха... ми така де, дай да я кюртираме, то се вижда, че няма тонове на сърцето.
Операцията мина успешно, тръбата ми беше запазена, а другата беше освободена от срастванията.
През 1994 година ме оперираха, бях със спукан апендик и в корема ми беше каша. Бяха ми предложили лапароскопия, за да горигират някой сраствания, но все отлагах- предполагам ,че това е била причината.


Не си спомням как можеше да разбереш ако бременността е извънматочна newsm78,цикъл имаше ли-нямаше ли.Абе да карам по същество-имам киста от дясната страна,която след преглед се установи,че е на хормонална основна вследствие бременността.Пих Оргаметрил-кистата ми намаля наполовина,сега правя втори курс лечение и се надявам да изчезне.Разбрах,че имам киста защото имах болки отвреме навреме от дясно,а и след цикъл 2-3 дни след това имам слабо кървене.Дотука добре,обаче от няколко месеца ме боли отлявата страна и то на моменти доста гадно едно такова човъркащо.При преглед казах на докторката ми за болката и да не би да имам и там киста,обаче тя каза че нямам нищо.Да ама болката продължава доста настойчиво на моменти и се замислих-ами ако е извънматочна бременност? #Crazy newsm78Като спра да пия Оргаметрил след 5 дни,съм на преглед и ще кажа за притесненията и болежките си,ама извънматочната бременност е доста опасна и ме е страх да не стане беля,затова се интересувам от признаците й.

# 6
  • Мнения: 2 327
До колкото си спомням Ограметрила спира овулацията. Така че е малко вероятно да си бременна.
Но след като имаш болки - явно има някакъв проблем.

Общи условия

Активация на акаунт