Физическо състояние на майката при отбиване

  • 612
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 581
Предполагам, че много от кърмилите майки продължават да преглеждат темите във форума/както и аз  Wink/  и затова пускам въпроса си тук:
Моето слънчице само се отказа от кърменето през деня от около 2 месеца и искаше да суче само сутрин и вечер. Поради наложило ми се лечение трябваше да го отбия съвсем - за щастие имах възможност да го направя постепено и от 3 дни вече не кърмя. Пия градински чай /салвия/ за спиране на кърмата, но се чувствам доста странно...  Sad Гърдите ми са напрегнати, което си е нормално/ ,но имам и тежест в корема, гади ми се  Sick чувствам се като в началото на бременността и даже си правих тест, но е отрицателен /както и очаквах/.
Ще съм много благодарна, ако миналите по моя път споделят как са се чувствали при спиране на кърменето, за да се опитам да преценя на какво се дължи състоянието ми. 

# 1
  • София
  • Мнения: 2 952
Максимум за седмица всичко ще премине щом си отбила постепенно при регулирана кърма. Състояние продължава две седмици при нерегулирана и рязко отбиване с лекарства - това от първия ми опит да кърмя. Както и тук си чела много пъти цеди по-малко, ако гърдите се напрягат много. Наистина остават напрегнатни известно време при отбиване - поне при мен беше така, но напрежението при мен беше много по-слабо отколкото, познатото ни от първите дни или седмици след раждането.
Лично аз загубих неистовия си апетит часове след като спрях да кърмя. Не знам как е при теб и затова ще си позволя неделикатен съвет. Ако не си загубила част от апетита си, можеш да опиташ да редуцираш храната и да видиш дали с това ще преодолееш гаденето. Например да хапваш често и по-малко, както се прави при бременните неразположентия  Grinning

# 2
  • Мнения: 581
Аз все още нямам промяна в апетита, но се надявам скоро да стане. Докато кърмих нямах проблем с килограмите, даже за няколко месеца си върнах теглото преди бременността, въпреки количествата храна, които поглъщах  Blush
Но ми се струва, че ако сега продължавам с това 'темпо' на хапване може да се позакръгля на някои места и аз също се замислям за редуциране на храната   Embarassed

# 3
  • Мнения: 1 194
Аз нямах абсолютно никакви неразположения. Отбиването ми се отрази даже много добре физически. Да не би да е от този чай от салвия?
А за яденето -аз продължавам да се тъпча, но след отбиването свалих от "самосебе си" 4 килограма, които не мърдаха заради хормоните по време на кърмене...

# 4
  • София
  • Мнения: 2 952
.... Докато кърмих нямах проблем с килограмите, даже за няколко месеца си върнах теглото преди бременността, въпреки количествата храна, които поглъщах  Blush
Поне не съм те обидила със съвета.
И аз не задържам килограми по себе си и по тази причина при млекопроизводството ме караше да изяждам огромни количества храна, които просто не знам къде отиваха. Както и ти писах на сутринта след като не бях кърмила полровин ден и една нощ апетита си беше заминал  Sad
Както и да е, скоро хормоните ти ще се успокоят и ще вземеш да си припомняш живота от преди бременността  Sunglasses

# 5
  • Bristol
  • Мнения: 9 355
Предполагам, че много от кърмилите майки продължават да преглеждат темите във форума/както и аз  Wink/  и затова пускам въпроса си тук:
Верно е  Laughing
Ами аз освен леко напрежение в гърдите друго не съм чувствала. Но щом ми станеше неприятно давах на беба да суче.
Иначе минах на диета и почти гладувах, затова и кърмата спря бързо.
Аз съм от тези дето като кърмят и не свалят кила. Rolling Eyes

# 6
  • Мнения: 967
Абсолютно никаво неразположение не чувствам (отбих преди 1 седмица). При нас отбиването стана много постепенно. Накрая остана само кърмене вечер. Миналия петък за първи път пропуснах вечерното кърмене и на следващата вечер чусвтвах малко напрежение в гърдите(т.е. 2 денонощия пауза). Тогава дадох на бебо да суче , за да ми олекне. Той друпна само няколко пъти и отказа, но аз се почувствах добре. От тогава вечеседмица не кърмяв изобщо, но напрежение в гърдите не усещам въобще, нито други симптоми. Все пак сигурно спри всеки е различно и зависи колко дълуг е бил периода на отбиване. Ние в продължение на няколко месеца постепенно намалявахме кърменето и предполагам, че за това сега няма последици. Ако не се чувстваш добре най-добре се посъветвай със специалист. Бързо оправяне   bouquet

# 7
  • Мнения: 581
Благодаря на всички за подкрепата  Hug
Днес се чувствам по-добре от вчера и се надявам утре да съм по добре от днес  Wink

Общи условия

Активация на акаунт