Идея за детска площадка

  • 468
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 257
 Мамита, имам една идея, която искам да споделя с вас. Не знам до каква степен е възможна за реализация, но ми е много приятно да си мечтая... Аз съм родена във Варна и макар че отдавна живея в София, тази идея е свързана именно с морския град. Израстнала съм в гръцката махла ( и сета често си прекарваме летата там). Та в тази махла има една детска площадка с люлки и т.н. В момента площадката е много западнала и аз си мисля, че е напълно възможно скоро да изчезне за да могат да построят на нейно място нова кооперация. От една страна, искам тази площадка да остане, за да има къде да играят децата от квартала, а от друга, мисля, че няма да е лошо, ако се измисли и нещо повече - да се подготви цялостен проект за обновяване на площадката и да се търси начин за реализация. С няколко думи идеята ми е следната - да се ремонтира основна площадката, да се направят нови безопасни люлки, да се огради адекватно и да се предвидят прожекции на детски филмчета. Т.е. през деня децата да могат да си играят, а следобедите да се прожектират безплатно анимационни и разни други филмчета, а защо не и да се организират рисуване и всякакви такива занимания. Това да е за лятато.  Необходима ще бъде предварителна организация, но ако нещата тръгнат мисля, че няма да е трудно. Нещо такова... Просто си мисля, че детските площадки стоят занемарени и опасни, а децата ни се възпитават пред телевизора от тотални дебили. Мисля, че имаме право да изискваме някакво отношение към децата, а и към нас. И всъщност си мисля, че прикалено малко изисквания имаме към  обществото и управляващите, но това е друга тема.
   Та това е моята идея. Може би съм прекален идеалист, но мисля да опитам! Ако някой мисли, че може да ми помогне с нещо, ще се радвам! Иска ми се поне да опитам! Grinning

# 1
  • Мнения: 532
Идеята е чудесна, но се искат много средства. При последния ни престой във Варна попаднахме поне на две детски площадки, които бяха потенциално ОПАСНИ за децата. Добре че навреме видях, че вместо платформа за стъпване, на пързалката зееше дупка и то на доста високо. Чудно ми е, че въпреки това имаше майки с децата си. На другата пък се разхождаха кучета и цялото място беше осеяно с боклуци. И пак имаше хора. Просто нямам думи за културата ни. Боли, че се примиряваме.  smile3516

# 2
  • Варна
  • Мнения: 10 789
Откакто сложиха още 1 ред ограда на кварталната ни ясла (в Цветния) и започнаха да заключват вратите - децата няма къде да играят.

 В двора на яслата беше чудесно - разделена на отделни площадки, с пейки, люлки, пързалки опасни нямаше - демонтирани са отдавна.

Та и на мен ми се иска в моя квартал да има хубава и голяма детска площадка...

Общи условия

Активация на акаунт