какво сте (бихте) избрали

  • 2 112
  • 48
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 578
не мога да реша категорично за упойката за секциото което ми предстои,постоянно се колебая, newsm78 затова ви питам каква сте избрали или бихте ако се наложи?
все си мисля че  възтановявянето от спинална или епидурална е по бързо отколкото от пълна , но от друга страна цялата тази операционна обстановка не е ли много стряскаща Shocked и трудна за издържане психически
аз досега не съм преживявала операция
много ли е силна болката след първото ставане ?  #Crazy как бихе я описали?

# 1
  • на село
  • Мнения: 3 890
До колкото знам епидурална не се поставя при секцио/ или бъркам  newsm78/.
Иначе на въпроса - спинална.

# 2
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Никаква! Знаех,че ще откажа всякакъв вид и ето, жива съм.А и през бременността не си пълних главата с такива тежки мисли като теб, каква упойка да избера Simple SmileОтиваш с нагласата да раждаш нормално и ако не дай си Боже стане нещо, лекарите сами ще ти кажат каква упойка трябва.Сега тук от мнения ептен ще се замаеш.

# 3
  • Мнения: 3 491
Интересно, какви пълни упойки слагат сега и дават ли те странични ефекти? Аз съм била в Шейново заради спонтанен аборт, искаха почистването да стане с местна упойка, защото бях яла скоро, но аз им казах, че няма да им дам да ме пипнат, защото ме е страх, и това си е, искам си пълна упойка и не ме интересува може или не, ще чакам та ако ще цялата ми кръв да изтече. Оказа се, че има алтернатива - някакво американско лекарство, което действа като пълна упойка, но може да се вземе дори след ядене и няма никакви странични ефекти. Анестезиологът ме накара естествено да си го платя ($50 беше тогава), но лекарството си го заслужаваше.
Като казвам това, не разбирай, че те агитирам за него, просто ти го подхвърлям като алтернатива, която можеш да проучиш  Simple Smile. Самата аз съм раждала вагинално, първият път с епидурална упойка, втория без каквато и да е упойка, и в двата случая спомените ми са прекрасни!

# 4
  • Мнения: 46 488

При секцио няма избор, все някаква трябва да избере  Confused

Аз съм за пълна! Не мога да лежа с разпорен корем в съзнание, психически няма да го понеса ....

nelisa, епидурална също се използва за секцио, но по-рядко.

# 5
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Никаква!Държах да родя нормално,пък ако се наложи да ме режат-тогава каквото направи екипа!Моето мнение е да се ражда по естествен начин-това е раждане!Секциото-само при медицински показания!

# 6
  • София
  • Мнения: 2 227
Никаква!Държах да родя нормално,пък ако се наложи да ме режат-тогава каквото направи екипа!Моето мнение е да се ражда по естествен начин-това е раждане!Секциото-само при медицински показания!
newsm10 И аз така мисля

# 7
  • Мнения: 4 068
Абе и едното и другото е раждане в това няма спор. Това че някои раждат нормално, а други секцио прави ли първите повече майки според вас? Това са пълни глупости. Трябва да ти кажа, че секциото също не е много леко раждане. Като помислиш само за периода на възстановяване после и трябва да ти стане ясно, че болките не са по-малко отколкото при нормалното раждане.

А иначе по въпроса за упойката.
Аз раждах със секцио/наложи се/ и бях и с епидурална и с пълна упойка. Исках да е само епидурална, за да съм в съзнание когато извадят беба, но нещо доста се бях паникьосала и леко се задуших от лежането и затова ме упоиха напълно. Но въпреки всичко епидуралния катетър си свърши работата понеже ме обезболяваха още 24 часа след това през него.

# 8
  • Мнения: 2 467
Ако е за секцио - с пълна упойка! Няма да издържа на гледката. А за нормално раждане - без упойка  Naughty  така родих и не съжалявам. Нещо ме е шубе от тия упойки, и те си носят риска.

# 9
  • Мнения: 2 755
Lili77, бременей си спокойно, а когато дойде време за раждане, тогава екипа, който ще те изражда, ще прецени, кое е най-добро в твоят случай. Към мамите, които казват, че не биха издържали на гледката по време на секцио и за това предпочитат пълната упойка, ще кажа, че родилката не вижда нищо от паравана, който закрива оперативното поле. При мен се наложи секцио, защото нормалното раждане нещо не тръгна добре. Направиха ми епидурална анестезия - никакви проблеми, нито по време на секциото, нито след това. По време на операцията си говорех с екипа. Имах и възможността да чуя и първото изплакване на сина ми, както и да го видя веднага. 

# 10
  • Мнения: 2 498
Аз бях с пълна....при спиналната се усеща бъркане в корема-болка няма , но се усеща ровенето....

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 563
Категорично пълна. А за възстановяването - зависи от твоя организъм и от това, как ти го правят. Аз се възстанових много бързо и въпреки че ми казаха, че ще усещам дърпане на шева поне шест месеца, само след един месец не усещах нищо. Моя позната пък, която раждаше другаде, имаше болки цяла година след секциото. Недей да мислиш сега какво ще е, ще видиш, че не е толкова страшно.

# 12
  • Мнения: 5 245
Аз си избрах спинална  Peace
За ставането след раждането, не е чак толкова голяма болката,бъди спокойна  Wink При мен страхът от предстоящото ставане беше по голям от болката  ooooh!
Абе не е толкова страшно това секцио, колкото някои го описват  Wink
Лека бременност и раждане, всичко ще е наред  Peace

# 13
  • Мнения: 2 401
И аз бях и с двете, направиха ми и пълна, защото се бях побъркала от ужас, имах чувството че ще ме режат наживо.  Много съм доволна от пълната и я препоръчвам. След събуждането си бях ок като изключим болката. Другите момичета /с частичната/ страдаха няколко дни от ужасно главоболие, аз нямах въпреки, че сравнително често ме боли глава иначе.
Та - за пълната съм и пак смятам да си я поискам.

# 14
  • Мнения: 154
Комбинирана-страхотна упойка!Спиналната комбинирана с епидуралната взаимно потенцират положителните си страни,и намаляват негативните!Изброявам някои-не те боли глава,трябва много по-малко анестетик/обезболяващото вещество/,и СЛЕД ТОВА ТЕ ОБЕЗБОЛЯВАТ ПЪРВИТЕ 24 часа след екциото.Страхотно е!.Раздвижваш се за отрицателно време!
Виждам че въпроса ти е конкретен затова няма да коментирем как наи-добре се ражда!
И запомни че начина на раждане не те прави повече или по-малко майка! Wink
Успех!

Общи условия

Активация на акаунт